artykuł partnerski | Dom i Ogródtekst nadesłany23 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Obraz miasta – pomysł na aranżację w wielkim stylu

Wielkie metropolie mają w sobie coś hipnotyzującego. Przyciąga nas do nich aura, jaką roztaczają, znane na całym świecie zabytki, słynne restauracje z lokalnymi daniami i kultowe miejsca, które znamy z filmów. Nie musimy jednak w nich mieszkać, by na co dzień cieszyć się ich pięknem. Wystarczy, że na ścianie naszego mieszkania zawiśnie obraz miasta, które jest najbliższe naszemu sercu. Czas na wyprawę po najsłynniejszych miejscach na świecie!

Obrazy miast na ścianę to propozycja zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz, my jednak skupimy się przede wszystkim na współczesnych aranżacjach, ponieważ to one cieszą się największym zainteresowaniem. Przyjrzymy się, jakie wzory znajdziemy w sklepach internetowych, jak najlepiej je wyeksponować i w jakim otoczeniu będą się najkorzystniej prezentować. By stworzyć efektowną i spójną stylizację, musimy postarać się o to, by wszystkie elementy ze sobą korespondowały. Właśnie dlatego obraz miasta nie może być wybrany przypadkowo, bez żadnego zastanowienia. Gdy komponujemy wystrój, chcemy przecież, by jak najdłużej nam służył i każdego dnia cieszył nasze oczy.

Miasto jak okiem sięgnąć

Jeśli nasz salon odznacza się dużym metrażem, to musimy wykorzystać potencjał, jaki za tym idzie. Zrobimy to najlepiej, gdy sięgniemy po trzyczęściowy obraz – tryptyk. Miasto w formie rozbudowanej kompozycji idealnie uzupełni przestronny pokój, ozdobi pustą ścianę i stanie się wyrazistym elementem dekoracyjnym. Wielkoformatowe przedstawienie to z pewnością odważna propozycja, jeśli jednak dysponujemy pokaźną przestrzenią, to możemy być pewni, że takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. Zapierający dech w piersiach efekt uzyskamy, gdy wybierzemy widzianą z lotu ptaka metropolię. Rozciągające się aż po horyzont wieżowce Nowego Jorku i Tokio lub uporządkowana siatka paryskich i barcelońskich ulic zachwyci nie tylko nas, ale także odwiedzających nas przyjaciół. Gdy na naszej ścianie pojawi się taka ozdoba, pozwólmy grać jej pierwsze skrzypce i zrezygnujmy z jakichkolwiek innych dekoracji.

Obrazy Redro

Nocna twarz metropolii

Weźmy teraz pod lupę nieco inne obrazy. Miasta nocą prezentują się zupełnie inaczej niż za dnia. Stonowane kolory budynków i szklane elewacje odbijające niczym lustro otaczającą rzeczywistość, przekształcają się nie do poznania. Ulice przypominają rozświetlone arterie, architektura mieni się światłami z poszczególnych mieszkań i biur, a restauracje, kina i lokale pulsują kolorowymi reklamami i neonami. Jeśli nasz pokój jest jasny oraz pełen światła i nie musimy się obawiać, że nocny wizerunek metropolii przytłoczy wystrój, koniecznie zdecydujmy się na takie przedstawienie. Jeśli zależy nam na tym, by spotęgować ilość kolorowych akcentów na obrazie, wybierzmy takie ujęcie, na którym wybrane przez nas miasto odbija się w wodzie.

Zoom na kultowe miejsca

Nowy Jork, Tokio, Paryż, Berlin, Barcelona – każde z nich ma kilka obiektów, które znane są na całym świecie. Jeden rzut oka wystarczy, by z całą pewnością wiedzieć, gdzie znajduje się dany zabytek. Jeśli lubimy popularne motywy dekoracyjne i chcemy, by od razu było wiadomo, które miasto jest nam najbliższe, wybierzmy obrazy miast na ścianę z kultowym budynkiem, pomnikiem lub mostem. Możliwości mamy naprawdę wiele. Zachwycająco prezentuje się Most Brookliński, który łączy ze sobą dwie części miasta i Tower Bridge o charakterystycznej neogotyckiej formie. Ciekawą propozycją będzie wizerunek Statuy Wolności, prezentujący jednak tylko jej twarz, lub Wieża Eiffla sfotografowana w nietypowy sposób, bo z żabiej perspektywy. Obok znanych, historycznych symboli do wyboru mamy także całkiem współczesne wizytówki miast. Doskonałym przykładem są żółte, nowojorskie taksówki lub London Eye, czyli koło młyńskie, które wpisało się już na stałe w panoramę Londynu.

Czarno-biało i w kolorze

Obraz miasta może być także dopasowany pod kątem kolorystycznym do naszego wystroju. Jeśli jesteśmy zwolennikami stonowanych wnętrz, wówczas doskonała okaże się czarno-biała fotografia. Monochromatyczne zdjęcia cechują się tą zaletą, że zawsze prezentują się elegancko i szykownie. Jeśli jednak lubimy, gdy w aranżacji dużo się dzieje, a przestrzeń pulsuje kolorami, wówczas o wiele ciekawszą propozycją będą barwne grafiki. Wśród nich na uwagę zasługuje szczególnie kilka opcji. Miłośnikom minimalizmu polecamy wzory utrzymane w estetyce flat design. Są to komputerowo robione ilustracje, które odznaczają się prostotą i zawężoną do minimum paletą barwną. Pomimo tego, że na obrazie znajduje się niewiele kolorów, są one bardzo energetyczne, dzięki czemu kompozycja od razu przykuwa oko. Na przeciwległym biegunie znajdują się z kolei przedstawienia przypominające malunki akwarelami. Zaprezentowana w ten sposób panorama stanie się artystycznym akcentem w naszym wystroju.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
Dziękujemy za ten komentarz. I My i Ty ...
Redakcja
To tymczasowa strona. Dostęp zostanie w...
Redakcja
To tymczasowa strona....
.
Czy zostanie zachowany dostęp do archiw...
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
MS
Panowie ale sukces oddaj tez diety!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018