Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara1 maja 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Obchody 1 Maja w Zamościu

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Kilkanaście osób wzięło udział w obchodach Święta Pracy zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Zamość – nasz wspólny dom”.

Dziś o godzinie 10 działacze organizacji lewicowych złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą Róży Luksemburg przy ulicy Staszica. 

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja to międzynarodowe święto robotników, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.

Przy tej okazji przewodniczący stowarzyszenia, Łukasz Kwiatkowski, ogłosił rozpoczęcia zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą. Ma ona dotyczyć wprowadzenia w Hetmańskim Grodzie Karty Aktywnego Seniora.  Jest to to system ulg, preferencji i świadczeń dla uczestników programu.

-Planujemy wprowadzenie zniżki 50% w opłatach za korzystanie z oferty miejskich instytucji : OSiR (basen,siłownia, hala tenisowa),ZOO, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Muzeum Zamojskie, Zamojski Dom Kultury.– powiedział nam przewodniczący stowarzyszenia, Łukasz Kwiatkowski.

O Karcie Seniora, jak też o innych pomysłach władze stowarzyszenia rozmawiały w lutym tego roku z prezydentem miasta, Andrzejem Wnukiem. Rozmowy zakończyły się zgrzytem, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Chcemy złożyć stosowną uchwałę wraz z podpisami jeszcze przed wakacjami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do inicjatywy.– tłumaczy Kwiatkowski, dodając, że takie rozwiązanie sprawdziło się m.in. w Lublinie i innych miastach.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 23.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Rafał" dnia 1 maja 2017 o godzinie 12:07:34 napisał:
  Gdzie są radni lewicy? Pewnie będą aktywni stojąc za Wnukiem 3 maja. Oddajcie mandaty radnych!
  R E K L A M A
 • "oneb" dnia 1 maja 2017 o godzinie 13:09:14 napisał:
  A gdzie są radni .nowoczesnej? To taka sama lewica, jak sld.
 • "Normals" dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:04:05 napisał:
  Jak widzisz Rafale trafnie przewidziałem frekwencję we wczorajszym wpisie pod artykułem będącym anonsem dzisiejszego epizodu /inaczej tego nazwać nie sposób/ tj. złożenia kwiatów pod tablicą. Znam także odpowiedź na Twoje dzisiejsze pytanie „gdzie są radni lewicy?". Oni póki, co nie mają żadnego interesu by uczestniczyć w podobnych inicjatywach i nie chcą wykonywać żadnych ryzykownych ruchów, wszak niedługo następne wybory. Ale nie musisz się martwić, tak jak już pisałem pojawią się w momencie obsadzania miejsc na listach wyborczych i to nie tylko radni, ale cała rzesza "wypróbowanych towarzyszy". Ciekaw jestem ilu takich ideowych „aktywistów” z minionej epoki Stowarzyszenie będzie chciało przyjąć na swoje listy im więcej ich będzie tym mniejsze szanse na dobry wynik wyborczy. Młoda lewica swój wizerunek powinna budować systematyczną pracą od podstaw, zdecydowanie odcinając się od ludzi, zakorzenionych w starym systemie nierzadko będących jego ówczesnym jądrem ideologicznym. Nie jestem zwolennikiem lewicy natomiast zdecydowanie nie toleruję starej zdeprawowanej komuny i wiem, że przedstawiciele młodego pokolenia, jeśli chcą i potrafią zrobić coś pozytywnego dla lokalnych społeczności i swojego kraju, pomimo różnic światopoglądowych powinni dogadywać się dla dobra wspólnego.
 • "Józef Bąk" dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:33:15 napisał:
  Flagę wywiesza się 2 maja, bo 1 maja to żadne święto.
 • "Rafał" dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:34:20 napisał:
  @Normals Łatwo być lewicowcem gdy słupki poparcia pną się do góry i gwarantują sukces wyborczy. Dlatego wczoraj pisałem, że nawet gdy przyjdą dwie osoby to budzą mój szacunek oraz będę ich nazywał ideowcami. Zgadzam się z Tobą, że nie powinni brać na listy towarzyszy a szczególnie tych którzy są obecnie radnymi. Od wielu miesięcy obserwuję działalność lewicowego Stowarzyszenia i życzę im jak najlepiej dlatego jedyne co mogę im podpowiedzieć to żeby zawiązali koalicję.
 • "typowe dla L." dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:39:08 napisał:
  Róża Luksemburg kwestionowała polskie dążenia niepodległościowe
 • "abc" dnia 1 maja 2017 o godzinie 15:45:10 napisał:
  1 maja to również rocznica wejścia Polski do UE. Lewica odegrała w tym ważną rolę Róża Luksemburg wyprzedzała myśleniem swoją epokę. Jestem dumny, że urodziła się w Zamościu.
 • "?" dnia 4 maja 2017 o godzinie 11:43:20 napisał:
  A co to jest lewica?
 • "Normals" dnia 4 maja 2017 o godzinie 22:40:28 napisał:
  To jest coś podobnego do tej opcji, która z takim powodzeniem i tak sprawiedliwie rządziła w Polsce od 1944 - 1989r.
 • "Rafał" dnia 5 maja 2017 o godzinie 6:04:51 napisał:
  W mojej ocenie Stowarzyszenie jest takim zamojskim PPSem. @Normals pierwszym lewicowcem był Chrystus.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ORMo 58 minut temu
Posadzić, niech się bawi w celi, jak n...
TORRES20400
@"ciekawy"; we wtorki odpowiadam na pyta...
słowo v. słow...
A co tam u Franciszka J. sygnalisty? Za...
ciekawy
ze dwuskrzydłowe to wiem ale czy są po...
dfgh
I na 100m Zawiślak mógłby wygrać. Za...
Mario
...ale po co angielski.... patrzac po na...
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018