R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara1 maja 2017

Obchody 1 Maja w Zamościu

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Kilkanaście osób wzięło udział w obchodach Święta Pracy zorganizowanych przez Stowarzyszenie “Zamość – nasz wspólny dom”.

Dziś o godzinie 10 działacze organizacji lewicowych złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą Róży Luksemburg przy ulicy Staszica. 

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja to międzynarodowe święto robotników, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.

Przy tej okazji przewodniczący stowarzyszenia, Łukasz Kwiatkowski, ogłosił rozpoczęcia zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą. Ma ona dotyczyć wprowadzenia w Hetmańskim Grodzie Karty Aktywnego Seniora.  Jest to to system ulg, preferencji i świadczeń dla uczestników programu.

-Planujemy wprowadzenie zniżki 50% w opłatach za korzystanie z oferty miejskich instytucji : OSiR (basen,siłownia, hala tenisowa),ZOO, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Muzeum Zamojskie, Zamojski Dom Kultury.– powiedział nam przewodniczący stowarzyszenia, Łukasz Kwiatkowski.

O Karcie Seniora, jak też o innych pomysłach władze stowarzyszenia rozmawiały w lutym tego roku z prezydentem miasta, Andrzejem Wnukiem. Rozmowy zakończyły się zgrzytem, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Chcemy złożyć stosowną uchwałę wraz z podpisami jeszcze przed wakacjami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do inicjatywy.– tłumaczy Kwiatkowski, dodając, że takie rozwiązanie sprawdziło się m.in. w Lublinie i innych miastach.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 23 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Rafał" dnia 1 maja 2017 o godzinie 12:07:34 napisał:
  Gdzie są radni lewicy? Pewnie będą aktywni stojąc za Wnukiem 3 maja. Oddajcie mandaty radnych!
  16
  1
 • R E K L A M A
 • "oneb" dnia 1 maja 2017 o godzinie 13:09:14 napisał:
  A gdzie są radni .nowoczesnej? To taka sama lewica, jak sld.
  12
  4
 • "Normals" dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:04:05 napisał:
  Jak widzisz Rafale trafnie przewidziałem frekwencję we wczorajszym wpisie pod artykułem będącym anonsem dzisiejszego epizodu /inaczej tego nazwać nie sposób/ tj. złożenia kwiatów pod tablicą. Znam także odpowiedź na Twoje dzisiejsze pytanie „gdzie są radni lewicy?". Oni póki, co nie mają żadnego interesu by uczestniczyć w podobnych inicjatywach i nie chcą wykonywać żadnych ryzykownych ruchów, wszak niedługo następne wybory. Ale nie musisz się martwić, tak jak już pisałem pojawią się w momencie obsadzania miejsc na listach wyborczych i to nie tylko radni, ale cała rzesza "wypróbowanych towarzyszy". Ciekaw jestem ilu takich ideowych „aktywistów” z minionej epoki Stowarzyszenie będzie chciało przyjąć na swoje listy im więcej ich będzie tym mniejsze szanse na dobry wynik wyborczy. Młoda lewica swój wizerunek powinna budować systematyczną pracą od podstaw, zdecydowanie odcinając się od ludzi, zakorzenionych w starym systemie nierzadko będących jego ówczesnym jądrem ideologicznym. Nie jestem zwolennikiem lewicy natomiast zdecydowanie nie toleruję starej zdeprawowanej komuny i wiem, że przedstawiciele młodego pokolenia, jeśli chcą i potrafią zrobić coś pozytywnego dla lokalnych społeczności i swojego kraju, pomimo różnic światopoglądowych powinni dogadywać się dla dobra wspólnego.
  10
  1
 • "Józef Bąk" dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:33:15 napisał:
  Flagę wywiesza się 2 maja, bo 1 maja to żadne święto.
  15
  9
 • "Rafał" dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:34:20 napisał:
  @Normals Łatwo być lewicowcem gdy słupki poparcia pną się do góry i gwarantują sukces wyborczy. Dlatego wczoraj pisałem, że nawet gdy przyjdą dwie osoby to budzą mój szacunek oraz będę ich nazywał ideowcami. Zgadzam się z Tobą, że nie powinni brać na listy towarzyszy a szczególnie tych którzy są obecnie radnymi. Od wielu miesięcy obserwuję działalność lewicowego Stowarzyszenia i życzę im jak najlepiej dlatego jedyne co mogę im podpowiedzieć to żeby zawiązali koalicję.
  4
  7
 • "typowe dla L." dnia 1 maja 2017 o godzinie 14:39:08 napisał:
  Róża Luksemburg kwestionowała polskie dążenia niepodległościowe
  15
  7
 • "abc" dnia 1 maja 2017 o godzinie 15:45:10 napisał:
  1 maja to również rocznica wejścia Polski do UE. Lewica odegrała w tym ważną rolę Róża Luksemburg wyprzedzała myśleniem swoją epokę. Jestem dumny, że urodziła się w Zamościu.
  9
  17
 • "?" dnia 4 maja 2017 o godzinie 11:43:20 napisał:
  A co to jest lewica?
  4
  0
 • "Normals" dnia 4 maja 2017 o godzinie 22:40:28 napisał:
  To jest coś podobnego do tej opcji, która z takim powodzeniem i tak sprawiedliwie rządziła w Polsce od 1944 - 1989r.
  2
  3
 • "Rafał" dnia 5 maja 2017 o godzinie 6:04:51 napisał:
  W mojej ocenie Stowarzyszenie jest takim zamojskim PPSem. @Normals pierwszym lewicowcem był Chrystus.
  2
  4
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Marek
Tylko nie Kulik, zna się mojego kota ni...
Beniamin
samo się CIŚNIE ABY DODAĆ: "Region: L...
konsomolec
Polecam Straży Miejskiej uliczkę w są...
Jean Michael Ja...
chyba dla Ukraińców... Polka, studentk...
ad111
Niedawno pokazywano ranking rozwoju, w k...
2!
i co z tego ? "w strefie zamieszkania" n...
.
i na takie pierdoły idą pieniądze, gr...
ZDG
w tej chwili skrzyżowania są źle ozna...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny