Polityka i SamorządOliwia Bojar18 czerwca 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 29 komentarzy

Nowe ceny biletów w Zamościu

MZK Zamość, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Od lipca zamojski Miejski Zakład Komunikacji wprowadzi – o ile zaakceptują go w czasie najbliższej, czerwcowej sesji radni Rady Miasta -nowy cennik biletów autobusowych.

Dzięki niemu zwiększona zostanie swoboda korzystania z komunikacji miejskiej dla korzystających z biletów miesięcznych czy semestralnych, które teraz mają uprawniać do korzystania z przejazdów w obrębie całej strefy we wszystkie dni tygodnia. Dodatkowo bilet szkolny semestralny letni, uprawniać będzie do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w okresie wakacji, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia.

-Obniżeniu ulegnie cena biletów szkolnych miesięcznych i semestralnych dla uczniów szkół podstawowych o ok 40% oraz gimnazjalnych o ok 10%. Ze sprzedaży wycofany zostanie bilet miesięczny sieciowy nie ważny w soboty i niedziele, natomiast bilet miesięczny sieciowy ważny w soboty i niedziele potanieje o 12%. Z uwagi na brak zainteresowania klientów, wycofane zostaną ze sprzedaży bilety: na okaziciela, 14-dniowy, 12-godzinny oraz bilet rodzinny – informuje doradca prezydenta, Marek Gajewski.

W nowej ofercie spółki MZK pojawi się „bilet seniora” dla osób, które ukończyły 70. rok życia, uprawniający do korzystają z całej sieci w okresie kwartalnym za cenę 60 zł.
Obniżki cen nie odbiją się na wpływach do kasy spółki.
-Z przeprowadzonej analizy sprzedaży biletów wynika, że przy wprowadzeniu nowej oferty biletów, wpływy pozostaną na niezmienionym poziomie pomimo obniżenia cen biletów okresowych- dodaje Marek Gajewski.

Ceny biletów jednorazowych oraz karnetów 5-przejazdowych w 1 strefie pozostaną bez zmian.
Inaczej sprawa wygląda w 2 i 3 strefie. Tam z powodu niebilansujących się kosztów (o czym dyskusja toczyła się na początku miesiąca) ceny biletów wzrosną.
Przejazd między strefą 1 a 2 podrożeje z 3,30 zł do 3,80 zł, natomiast między trzema strefami z 4 zł na 4,5 zł. Tam również wzrosną odpowiednio ceny karnetów 5-przejazdowych między strefami.

O szczegółowych cenach poinformujemy, gdy radni podejmą wiążące decyzje.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "abc" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 7:40:11 napisał:
  Czy aby MZK nie może wypowiedzieć się samo tylko przez Marka Gajewskiego. Wygląda to na ręczne sterowanie z tylnego fotela. Coś jak Maryjan Krzaklewski onegdaj.
  R E K L A M A
 • "mp" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 8:04:34 napisał:
  no chcieliscie wnuka czy dziadka to macie
 • "Tutejszy" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 8:25:06 napisał:
  @ mp - możesz wyjaśnić o co ci chodzi ?
 • "pt" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 9:40:00 napisał:
  Chyba mu chodzi o to, że Wnuk uważa, że 2 i 3 stefa "żeruje" na Zamościu - stąd podniesione ceny biletów :D
 • "ad11" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 10:58:41 napisał:
  Trzeba policzyć ilość ludzi jeżdżących autobusami ze wsi przez cenę biletu oraz kwotę dotacji płaconą przez Gminę Zamość i wyjdzie czy Zamość dopłaca, czy też tylko szczuje jednych ludzi na drugich... Podwyższenie cen biletów zmniejszy liczbę pasażerów co w konsekwencji doprowadzi do większego deficytu. Może faktycznie niech ten Zamość się udławi swoimi autobusami, ZOO, kinem i innymi przybytkami i niech się kisi we własnym sosie.
 • "ad11" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 11:00:00 napisał:
  Aha, przypominam, że wymienione instytucje są dofinansowane zarówno na etapie budowy jak i eksploatacji z pieniędzy podatników i to nie tylko mieszkańców Zamościa.
 • "anka" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 11:09:22 napisał:
  Z uwagi na brak zainteresowania klientów, wycofane zostaną ze sprzedaży bilety: na okaziciela, 14-dniowy, 12-godzinny oraz bilet rodzinny ciekawe czym jest spowodowany brak zainteresowania tymi biletami? Może tym, że ciężko je kupić i trzeba gonić po nie do kasy biletowej, bo ani w autobusach ani w kioskach ich nie ma? Bilet 12-godzinny udało mi się kupić tylko w jednym autobusie. Kpina. Szkoda, że go wycofują, często korzystałam z takiego biletu.
 • "Kmicic" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 11:59:29 napisał:
  I to jest Prezydent, który dotrzymuje raz danego słowa. Obiecał mieszkańcom miasta Zamościa obniżkę biletów, więc obniżki będą - chyba, że radni lewicy znów coś zablokują.
 • "emeryt" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 12:49:45 napisał:
  Taa, dotrzymał słowa,dla emerytów miało być bezpłatnie a nie jest - wykombinowano powyżej 70 roku życia za 60 zł i to tylko na miesięcznych, a tak babciunie i dziadziunie zaufały i nici z tego... Szkolniaki na obniżce miesięcznych ale tak po prawdzie ile dzieciaków z tego korzysta? A uczący się w srednich i wyższych w sumie dostają zdrowo po tyłku bo duża część pochodzi z terenów gminy, a niech tam kształcenie w wiosce z ratuszem kosztuje! Jeżeli tak ma wyglądać dotrzymanie słowa,to ja wysiadam z tego autobusu.
 • "z Zamośćia" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 13:03:13 napisał:
  JAKIE OBNIŻKI !!!!!!!!!!! tak to kazdy obniży 40 % miesięczny dla szkół podstawowych. Jaki procent dzieci w mieście jeździ do szkoły autobusem. Praktycznie na każdym osiedlu jest szkoła podstawowa.!!!! . Tak obietnice to można spełniać lepić medialnie ludziom oczy!!!!!
  R E K L A M A
 • "Kmicic" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 14:02:36 napisał:
  Obniżki - źle, podwyżki - źle, chęć robienia czegoś - źle, nierobienia - źle, i tak już będzie. Koniec, kropka.
 • "Belg" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 17:42:35 napisał:
  A może jest tak: chęć robienia czegoś źle- źle, nierobienia - źle, robienia czegoś dobrze - dobrze. Do oceny zmian cennika, warto byłoby mieć dane faktyczne zamiast populizmu np. może udałoby się uzyskać od rzecznika (skoro już wypowiada się za spółkę MZK), rzeczywiste dane ile w skali miesiąca sprzedawanych jest biletów miesięcznych dla uczniów szkół podstawowych. Wówczas możne ocenić, czy jest to krok w stronę mieszkańców, czy czysty populizm na zasadzie władza nikomu nie ulżyła, ale obniżyła. I proponuję, aby Rada Miasta przy tego typu zmianach (oczywiście nie tylko dla MZK) żądała raportów porównawczych przed zmianą i po zmianie, np III kwartał 2014 do III kwartału 2015. Dopiero wówczas można oklaskiwać architektów zmian lub szukać kasy, aby dołożyć do nieudanych pomysłów.
 • "Mieszkaniec Gminy Zamość" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 18:08:00 napisał:
  Najlepiej biednego rolnika ,niech siedzą w domu !!! bo nas nie będzie stać 10 zł dziennie wydawać na bilety !!!
 • "Zombie" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 18:20:51 napisał:
  pani radna, przestan pani szaleć, calm down!
 • "kaja" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 19:05:49 napisał:
  ja piernicze bilety tyle w zamosciu kosztuja tosz to szok. ja mieszkalam w zamosciu jeszcze za czasow jak bilet kosztowal 3 zl czyli z jakis rok temu :D dobrze nie wsiadziesz do autobusu za bilet wybulisz 3 zl a tu juz wysiadasz. smiech na sali .!!! zamosc wcale nie jest taki wielki i bilet w pierwszej strefie 3,30 kosztuje. mieszkam od roku w warszawie i z jednego konca warszawy na drugi koniec warszawy mieszcze sie na jednym bilecie 75min ktory kosztuje 4,40.
 • "Freeman" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 21:21:57 napisał:
  Dane dane dane...dlaczego żadne obietnice z ratusza nigdy nie są popierane liczbami, a tylko wróżbami?
 • "Żuk" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 22:57:57 napisał:
  Gdyby bilety były tańsze więcej osób by korzystało z komunikacji miejskiej. Może wtedy nie byłoby takich korków w mieście i problemów z miejscami parkingowymi? Ufam, że radni wezmą to pod uwagę i będą kierować się własnym rozumem a nie dyscypliną partyjną.
 • "Jobot" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 0:49:31 napisał:
  @Żuk Kwestia ilosci osob korzystajacych z komunikacji miejskiej to raczej nie problem drogich biletow a rozkladu jazdy, ktory jest delikatnie rzecz ujmujac do bani. Np. taka Galeria Twierdza gdzie pracuje sporo ludzi. Wieczorem nawet nie maja co myslec o powrocie z pracy autobusem bo go po prostu nie ma. O dojezdzie do pracy nawet nie mowie bo tez kiepsko z tym. Po 21 w weekend wydostac sie ze starowki autobusem to tez jest sztuka. Mysle ze niejedna osoba poszlaby do knajpy ze znajomymi napic sie ale pozniej wrocic np. na Nowe Miasto, Zamoyskiego czy tez Sikorskiego nie ma jak. Na piechote troche daleko i niebezpiecznie a samochodem po kielichu/paru piwach tez sie nie da. Autobusow na dworzec dla busow, pks czy kolejowy tak by dojechaly miedzy 6 - 7 rano tez jest jak a lekarstwo i ludzie musza zasuwac samochodami zeby zdazyc na kolejny srodek transportu albo nie czekac godzinami. To samo jest z powrotami. Mozna by jeszcze kilka przykladow wymienic ale to i tak nie ma sensu bo MZK przeciez wie lepiej. Kolejna sprawa to zaufanie do przewoznika (Tutaj akurat nie pije do MZK choc tez im sie takie rzeczy zdarzaja). Sorki ale jak ktos wprowadza nowe polaczenie (lub godzine polaczenia) i po miesiacu je likwiduje bo jest nierentowne to jest dla mnie niepowazny. Trzeba co najmniej 3 miechow zeby stwierdzic czy oplaca sie je trzymac czy nie. Bo ludzie musza poznac kurs i sie przyzwyczaic do niego. Dopiero wtedy jesli nie bedzie chetnych to mozna likwidowac. No i trzeba informowac o nowosciach bo bez tego nikt nic nie bedzie wiedzial. A jak nie wie to nie jezdzi - proste.
 • "Fred" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 11:09:19 napisał:
  W Londynie mlodziez do lat 18 ma darmowe przejazdy autobusami miejskimi oraz tramwajami.
 • "Roman" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 12:25:00 napisał:
  @Jobot No to przecież miłościwie nam prezesujący pan jeszcze z poprzedniej ekipy nieraz dowodził, że "badania napełnień" wskazały, iż do Twierdzy autobusami prawie nikt nie jeździ, dlatego nie ma sensu puszczać tam kursów.
  R E K L A M A
 • "Tutejszy" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 12:49:56 napisał:
  z tego co pamiętam to nawet jakaś firma bodajże z Gdyni robiła "badania" i to na tej podstawie jest rozkład jazdy. Faktycznie jest to "rozkład"
 • "mig" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 15:56:22 napisał:
  Pytanie nr 1- po co w mieście potrzebny jest rzecznik prasowy? Taką informację z powodzeniem przekazałby prezes MZK, inne informacje dyrektorzy wydziałów. Proszę powiedzieć o co tu chodzi? Ten pan jest wolontariuszem czy zarabia pieniądze?
 • "Jano" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 16:10:05 napisał:
  Ten Pan nie jest wolontariuszem, tylko doradcą Prezydenta na etacie. A pieniądze to całkiem niezłe, kwota była kiedyś nawet podawana w mediach. Trzeba by poszperać w archiwum, może jeszcze są gdzieś informacje.
 • "11223" dnia 19 czerwca 2015 o godzinie 17:44:09 napisał:
  4000 zł brutto
 • "Jobot" dnia 20 czerwca 2015 o godzinie 15:06:39 napisał:
  @Fred W Londynie z tego co pamietam mlodziez do lat 18 ma darmowe przejazdy ale tylko do szkoly i ze szkoly. Poza tym leci chyba na znizkach ale glowy sobie nie dam uciac bo po prostu juz nie pamietam :) @Roman Ale wieczorny, popoludniowy i poranny mozna puscic tak zeby ludzie mogli z pracy i do pracy dotrzec. Mysle ze zamiast samochodami to chetniej by jezdzili do pracy autobusami. W Twierdzy pracuje kilkaset osob i jakby chociaz polowa z nich wykupila bilety miesieczne na takie kursy to MZK wyszloby na swoje i mysle ze jeszcze by troche zarobilo. W wiekszosci krajow zachodnich jest tak ze dostosowuje sie kursowanie miejskiego transportu na poszczegolnych liniach do ludzi i miejsc pracy. Reszta kursow w ciagu dnia to juz wedlug okreslonego klucza i tych nieszczesnych "badan". No ale przeciez nasz kraj nie moze byc normalny. Wszedzie transport miejski najwiecej zarabia na ludziach jezdzacych do pracy i mlodziezy szkolnej oraz studentach bo to Oni glownie kupuja bilety miesieczne. I do nich jest dostosowywany rozklad jazdy.
 • "patrzę i widzę" dnia 22 czerwca 2015 o godzinie 9:57:41 napisał:
  Polityki spółek miasta już od dawna nie do końca rozumiem. Ale policzmy może tak, czteroosobowa rodzina np. linia Nr 17 (bo ją znam) oś powiatowa - karolówka) 2x2,7+2x1,35+1x2,7 (jamnik)=10,80 oczywiście trzeba dodać nie możliwą do wyceny część jaką jest czas (przejście na przystanki, czekanie czy uzależnienie od czasu kursów) a teraz tzw. taryfa od domu do domu 10,00 do 11,00 zł (mało który kierowca taryfy jedzie przez Chyżą). Jak dla mnie Zamojskie MZK jest bardzo drogim środkiem komunikacji, pozostaje dalej pytanie czy spółka miasta ma czy też musi nastawiać się na taki zarobek czy świadczyć bardziej przyjazne usługi dla mieszkańców- i nie mówię tutaj o byciu MZK na minusie.
 • "kaszalot" dnia 25 czerwca 2015 o godzinie 17:07:39 napisał:
  Nie jestem mieszkańcem miasta Zamość i mam pytanie: czy moje dziecko korzystając z MZK (jest w wieku szkolnym) na dojazdy do Hetmana na treningi kasując bilet ulgowy naraża się na mandat i czy jest to również żerowanie ? Pytanie brzmi głupio, ale słyszałem , że mogę wybulić za nie mandat. Na stronie zamojskiego MZK nie znalazłem jednoznaczej informacji na nurtujący mnie temat. Za pomoc z góry dziękuję.
 • "musząca korzystać z mzk" dnia 16 sierpnia 2015 o godzinie 12:21:42 napisał:
  Pana prezydenta to chyba Bóg opuścił !!!!!jakim cudem znizki dla uczniów sa przyznawane na zasadzie tego do jakiej szzkoły sie chodzi ? dlaczego licealiści mają płacić więcej od gimnazjaistów ? czy ich nauka jest tańsza ? do tego bilety 14 dniowe zniknely z listy choc w czasie urlopów były super rozwiązaniem .Tylko co z tego skoro Pan Prezydent wozi sie swoim autem z drugiej strefy gdzie mieszka za kasę podatników ? Ceny biletów ma daleko w d... i tylko wymysla jak tu sobie budżet podreperować .... Szczerze to nie dziwię się że ludzie tak bardzo żałują zmiany prezydenta Zamościa.... Masakra
 • "Tutejszy" dnia 16 sierpnia 2015 o godzinie 13:36:22 napisał:
  A co do tego ma prezydent ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kmicic 19 minut temu
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi 28 minut temu
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018