R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany18 grudnia 2016

Nowe boisko przy zamojskiej “trójce”

Fot. roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

Długo wyczekiwane boisko sportowe w Zespole Szkół nr 3 to najwspanialszy gwiazdkowy prezent, o jakim szkoła marzyła od wielu lat.


Dzień 16 grudnia 2016r. zapisze się w historii naszej placówki złotymi literami. Nowy, profesjonalny obiekt sportowy stał się rzeczywistością i wizytówką szkoły. Będzie służył całej społeczności szkolnej w myśl słów patrona szkoły-Świętego Jana Pawła II: „Niech sport będzie częścią poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu-we własnych oczach i oczach innych”
Symbolicznego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia boiska dokonali m.in. przedstawiciele władz, placówek oświatowych i wykonawcy budowy. Punktem kluczowym imprezy stało się uroczyste poświęcenie obiektu przez księdza Bogdana Nowickiego.
Pan Prezydent Andrzej Wnuk jako pierwszy zaprezentował swoje umiejętności sportowe i oddał celny strzał do bramki. Z bramkarzem szkolnej reprezentacji piłkarskiej zmierzyli się również wykonawcy boiska, przewodniczący Rady Rodziców, trener drużyny, oraz przedstawiciele uczniów. Symboliczny rzut karny w mistrzowski sposób wykonała także pani Dyrektor Teresa Sołowiej.
Historyczny moment uświetniły liczne imprezy towarzyszące-pokazy sportowo-artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 3.
Reprezentacja piłkarzy zaprosiła zgromadzonych gości na małe widowisko sportowe-trening z wykorzystaniem elementów techniki i taktyki gry. Nad właściwym rytmem podań czuwali wyspecjalizowani trenerzy-pan Krzysztof Gęborys i pan Dariusz Waryszak.
Najmłodsi uczestnicy-zespół artystyczny Wiolinki, kierowany przez panią Annę Sawkę, zachwycił publiczność dziecięcym tańcem i śpiewem.
Profesjonalny pokaz step-aerobiku zaprezentowały gimnazjalistki z klas 1 i 2, które przygotowała pani Agnieszka Mazurek, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 3.
Młodsze koleżanki z klas czwartych szkoły podstawowej, szkolone pod okiem pani Marzeny Głąb, nauczyciela wychowania fizycznego, pokazały również ogromny kunszt i precyzję w sekwencji trudnych kroczków na stepach.
Niezwykłą odwagą podczas nietypowych i niebezpiecznych ćwiczeń z zakresu gimnastyki artystycznej i akrobatyki wykazały się podopieczne pani Marzeny Gąski, nauczyciela wychowania fizycznego-dziewczynki z klas 4,5 i 6 szkoły podstawowej.
Pokazom artystycznym towarzyszyła sportowa, oraz świąteczna sceneria i muzyka, które utkwiły w pamięci widzów jako doskonały spektakl z uczniami szkoły w roli głównej.
Uroczystości zaszczycili swą obecnością przedstawiciele lokalnych władz, placówek oświatowych i wykonawcy budowy. Gościem honorowym imprezy był pan Andrzej Wnuk-prezydent miasta Zamość, który obiecał dalszą rozbudowę obiektu w najbliższych latach. Z zaproszenia skorzystali również: pan Jan Wojciech Matwiejczuk-przewodniczący Rady miasta Zamość, pan Stanisław Flis-dyrektor Wydziału Inwestycji, pani Agnieszka Kowal-dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, pan Janusz Sereda-przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 3, pan Rajmund Zalewski -firma ORAKOL-wykonawca budowy boiska i pan Zbigniew Jarosławski-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RETEX-podwykonawca budowy.
Wśród przybyłych gości nie zabrakło wiernych sympatyków szkoły-rodziców.
Wspaniała sportowa zabawa i radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom imprezy, a świąteczne życzenia popłynęły prosto z serc wykonawców w słowach pastorałek, które rozbrzmiewały na obiekcie sportowym Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu. Boisko marzeń stało się faktem i potwierdziło znaną wszystkim sentencję, że marzenia się spełniają.

 Marzena Gąska

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ach" dnia 18 grudnia 2016 o godzinie 14:49:56 napisał:
  szkoda ze nie bylo wczesniej zadnych zapowiedzi na zadnych portalach o tej uroczystosci bo bym przyszedł na otwarcie ale nic o nim nie wiedziałem
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "an28" dnia 18 grudnia 2016 o godzinie 17:12:01 napisał:
  zdaje się że poślizg był z oddaniem boiska, termin minął w pażdzierniku
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

"''"''"::'
a co tam u gwiazdy zamojskiej rzutni, id...
..................
ot Jerzy Urban vel Urbach się odezwał....
L11A
Boże chroń przed komuną, niech wreszc...
antyklerykał
A czemu to wydarzenie kulturalne dla zai...
ad111
To tylko semantyka, a co do clou problem...
smakosz herbaty
Przykro mi, ale nie daje się czytać te...
Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny