R E K L A M A

29 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu powstanie nowa, piąta sala kinowa. W tym celu zostanie zaadaptowana sporadycznie do tej pory używana galeria wystawowa.

Projekt przebudowy obiektu oraz zakupu sprzętu i wyposażenia został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. CKF Stylowy otrzyma na ten cel 241 593,79 zł.

Celem zadania jest poprawa warunków funkcjonowania kina, rozszerzenie oferty o nowe tytuły, a także propozycje kulturalne, edukacyjne i artystyczne oraz stworzenie warunków do zwiększenia frekwencji. Zapotrzebowanie na filmy widzów w Zamościu staje się coraz większe. Kolejna sala kinowa pozwoli na dłuższą obecność wybranych tytułów w repertuarze CKF Stylowy, ułatwiając tym samym dostęp do oferty i zwiększając zasięg oddziaływania kina.

Projekt obejmować będzie adaptację pomieszczenia o powierzchni 288 m2 na salę kinową, która pomieści 62 (+2) osoby. Będzie wyposażona w nowoczesne i energooszczędne urządzenia techniczne. Ponadto w części powstałej po wydzieleniu sali, powstanie miejsce do prezentacji plakatów, zdjęć i eksponatów związanych z historią kina w Zamościu.

-Dalsza poprawa infrastruktury CKF Stylowy jest niezbędna do odpowiedniego utrzymania jakości oferty oraz zwiększenia frekwencji. Mamy nadzieję, że nowa sala ruszy jesienią 2017 – mówi Andrzej Bubeła, dyrektor CKF Stylowy.

5 kwietnia 2017
Autor:
Kultura i rozrywka | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 1

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Thomas" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 2:42:22 napisał:
  Mam pytanie, dlaczego nie pomyślano o tym na etapie projektu? Nie dość, że kino oddano z opóźnieniem to okazuje się, i dobrze że przydałaby się jeszcze jedna sala, co może świadczyć o stale rosnącej frekwencji.
  0
  5
 2. R E K L A M A

 3. "Seiken" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 8:47:39 napisał:
  Szkoda, że nie inwestuje się w porządny sprzęt do wyświetlania filmów. Ostrość, kolorystyka i jasność obrazu przy projekcjach 3D jest wręcz żenująca. Warto przynajmniej raz wybrać się do Cinema City w Lublinie żeby zobaczyć ogromną różnicę w jakości obrazu...
  0
  0
 4. "Jobot" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 9:43:50 napisał:
  Widze ze odezwal sie Thomas wielki guru ekonomiczny, wyrocznia w dziedzinie gospodarki i pan wszechwiedzacy znajacy sie na wszystkim i potrafiacy wszystko przewidziec ;) Pierwsza sprawa to taka ze projekt robiono na miare mozliwosci finansowych miasta i uzyskanego dofinansowania ze srodkow zewnetrznych. Zamosc to niewielkie miasto i raczej trudno tutaj postawic multipleks na 20 sal bo trzeba je jeszcze zapelnic. Poza tym trzeba za niego zaplacic a obecny Stylowy nie kosztowal malo bo byl to powazny wydatek w budzecie. W komisjach oceniajacych projekty do dofinansowania nie siedza idioci ktorzy przelkneli by projekt na 10 - 20 sal w takim miescie jak Zamosc i uwierzyliby w bajki ze bedzie on bardzo potrzebny lokalnej spolecznosci, ktora lata do kina caly czas. Po drugie tutaj nie chodzi o zwiekszenie frekwencji na poszczegolnych seansach tylko w ogole o zwiekszenie liczby ludzi chodzacych do kina. Poza tym nalezy przedluzyc repertuary niektorych hitow kinowych bo dotychczas czesto bywalo tak ze po dwoch tygodniach trzeba bylo sciagac go z tablicy bo wchodzil nowy hit i trzeba bylo zrobic miejsce na niego w ramowce i udostepnic sale a raczej trudno przewidziec jakie bedzie natezenie powstawanych filmow szczegolnie tych chetnie ogladanych. Jesli jestes czlowieku taki przewidujacy to chlopie marnujesz sie i uderzaj od razu do Ratusza a mysle ze obecny Prezydent nie zmarnuje takiego talentu.
  3
  0
 5. "gość" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 12:32:45 napisał:
  dobre kino sal wystarczy nie ma sensu adaptować pomieszczeń na kolejną salę. a co jeśli frekwencja spadnie??
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A