R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)20 listopada 2014 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 26 komentarzy ()

Nizioł popiera Zamoyskiego

D. Nowosad, M. Zamoyski, J. Nizioł. A. Kutyła, W. Nowakowski, foto: Piotr Rogalski

R E K L A M A    B O A R D

Jerzy Nizioł, kandydat na prezydenta w wyborach samorządowych, nawołuje do głosowania w drugiej turze na Marcina Zamoyskiego.

 

– W naszej ocenie gwarancję spokojnej przyszłości lat następnych daje wybór prezydenta Marcina Zamoyskiego. Stąd też oficjalnie Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Nizioła będzie popierał kandydaturę Marcina Zamoyskiego – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Jerzy Nizioł.  W jego ocenie, wynika to z “potrzeby dalszego kontynuowania wielu zadań, zapewnienie mieszkańcom spokoju, stabilizacji i pewności dnia jutrzejszego upoważnia nas, a nawet obliguje do dokonania pewnego wyboru przyszłościowego”.

 

Obecność Marcina Zamoyskiego na zwołanej przez KWW Jerzego Nizioła konferencji nie pozostawiał cienia wątpliwości. Obaj niedawni kontrkandydaci zadeklarowali współpracę.

– Z naszych wypowiedzi jednoznacznie to wynika, że będziemy współdziałać – zapewnił Jerzy Nizioł.

 

Marcin Zamoyski dodał, że ta świetnie układająca się od lat współpraca oparta była zawsze na wzajemnym zaufaniu.

– Myśmy nigdy nic nie podpisywali – zaznaczał Zamoyski. – Myśmy zawsze mówili, że program jest najważniejszy, a program pana prezesa jest podobny do naszego. Nie ma między nimi różnic, bo jest w nich takie jedno słowo: Zamość. Dla tego miasta zrobimy wszystko – dodał Zamoyski.

 

Na 11 dni przed drugą turą wyborów, SLD i środowiska lewicowe, deklarują wsparcie dla urzędującego prezydenta w staraniach o kolejną reelekcję. Jerzy Nizioł, który utworzył własny komitet wyborczy wyborców i osiągnął w pierwszej turze 20 -proc. poparcie, teraz deklaruje współpracę z Marcinem Zamoyskim.

 

Pytany, czy jego udział w wyborach na prezydenta miasta nie był fundowaniem zamościanom drugiej tury wyborów, stwierdził, że gdyby nie startował w tych wyborach “to wynik mógłby być w jedną lub drugą stronę”.
– Ja myślę, że to nie jest kwestia fundowania drugiej tury wyborów – twierdzi Nizioł. – To jest kwestia podjęcia pewnego wyzwania swoich środowisk, ludzi którzy mają trochę inną wizję. To też dawało nam szansę na korygowanie swoich pomysłów na przyszłość – dodaje.

 

Po co więc kandydował?
– Nie dlatego żeby być kimś wielkim i ważnym powstał Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Nizioła. Nam zależało, żeby skierować ofertę do całej lewicy szeroko rozumianej, od środka na lewo. I wynik potwierdził, że udało się nam to zrobić – odpowiada Nizioł.

 

Na pewno głosy zostały policzone. Na Jerzego Nizioła, kandydata na prezydenta miasta –  z KWW Jerzego Nizioła „Zamość – nasz wspólny dom” głosowało 4134 zamościan. To 20,50 proc. wszystkich głosujących 16 listopada. W drugiej turze wyborów te głosy, zdaniem uczestników czwartkowej konferencji prasowej, dopiero co wybranych radnych z KWW Jerzego Nizioła i jego samego, powinny wesprzeć kandydaturę Marcina Zamoyskiego.

 


Fragment konferencji prasowej Jerzego Nizioła, 20 listopada 2014 r.

 

Według Jerzego Nizioła “niektórzy kandydaci, uzyskali tak dużą liczbę głosów tylko i wyłącznie ze względu na dyscyplinę niektórych organizacji politycznych i nic więcej. To jest najgorsze, że nie głosuje się na ludzi czy programy ale na rozkaz”.

 

SONDA

Oddanych głosów: 342

Moim zdaniem wyborcy Jerzego Nizioła zagłosują w drugiej turze na:

 • Andrzeja Wnuka.

  Oddano głosów (112)

 • Marcina Zamoyskiego.

  Oddano głosów (207)

 • Oddadzą nieważny głos.

  Oddano głosów (4)

 • Nie będą głosować.

  Oddano głosów (19)


Loading ... Loading ...
Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Thomas" dnia 20 listopada 2014 o godzinie 19:07:03 napisał:
  To było do przewidzenia. Jednak co na to wyborcy Nizioła, którzy głosując na Nizioła stanowczo mówili Zamoyskiemu nie????
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 20 listopada 2014 o godzinie 19:37:21 napisał:
  Thomas, nie manipuluj. Już się spotkanie z Kaczyńskim skończyło, że tu manipulujesz ? Wyborcy Nizioła zagłosowali na swojego kandydata. Na człowieka, który kilkadziesiąt lat pracuje w Zamościu i dał się poznać jako dobry gospodarz w Spółdzielni Łukasińskiego. Jest tam chwalony. Poza tym od wielu lat uczestniczy w samorządzie jako radny. Rozumiem, że chciał wziąć udział w wyborach prezydenckich. Rozumiem też, że jest rozgoryczony, że ludzie nie docenili Jego dotychczasowej pracy lecz zagłosowali na znaczek PISu, nie patrząc na kogo głosują. Oczywiście wyborcy zagłosują jak zechcą i nie muszą przychylić się do stanowiska Pana Nizioła, ale myślę, że jest to grupa wyborców, którzy patrzą co kto robi a nie jaki szyld wisi nad nim.
  0
  0
 • "Melkor" dnia 20 listopada 2014 o godzinie 19:49:30 napisał:
  "Z kolei Marcin Zamoyski złożył deklarację współpracy w zakresie realizacji obietnic i programów." Ustalili wspólne cele do realizacji i będą współpracować. Jest to rozsądne i dobre dla miasta. Ale oczywiście część osób widzi w tym problem - jak można wspólnie pracować dla miasta, groza. Trzeba się obrazić! Naprawdę boli was, że ktoś umie współpracować?
  0
  0
 • "ja1234" dnia 20 listopada 2014 o godzinie 22:51:04 napisał:
  Trzymam kciuki za powodzenie Zamojskiego. Jestem realistą, czas mrzonek mam już za sobą...ale to trzeba do tego dorosnąć. Mam nadzieję ,że społeczeństwo Zamościa potrafi wybrać rozsądną opcję.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 20 listopada 2014 o godzinie 23:53:09 napisał:
  Jako realista uważam że, Marcin Zamoyski miał mnóstwo czasu aby zrealizować postulaty programowe z obecnego programu. Prezydentem był już w 1990 r. był Wojewodą, ponownie od 2002 roku jest prezydentem, i co z tego wynika??? Dlaczego tego co chce zrobić w swoim programie nie realizował wcześniej???? Weźmy teraz SSE, dlaczego powstała ona tak późno (dobrze że w ogóle powstała). Tych mankamentów jest więcej. Czytam program wyborczy Zamoyskiego - i przecieram oczy ze zdumienia, jest dla mnie niewiarygodny. A skoro jest niewiarygodny to nawet nie ma sensu czytać program (ja go przeczytałem). Wszelkie wątpliwości rozwiał dla Mnie Piotr Rogalski w przeprowadzonym wywiadzie z urzędującym prezydentem. Co więcej Marcin Zamoyski, jego kandydatura, nie daje gwarancji na "Kontynuację tradycji rozwoju". My ten rozwój obserwujemy. Zresztą zobaczymy co powie w debacie z Wnukiem. Czy w ogóle do niej dojdzie. =============================================================== "lawyer" dnia 20 listopada 2014 o godzinie 19:37:21 napisał: Thomas, nie manipuluj. Już się spotkanie z Kaczyńskim skończyło, że tu manipulujesz ? Wyborcy Nizioła zagłosowali na swojego kandydata. Na człowieka, który kilkadziesiąt lat pracuje w Zamościu i dał się poznać jako dobry gospodarz w Spółdzielni Łukasińskiego. Jest tam chwalony. Poza tym od wielu lat uczestniczy w samorządzie jako radny. Widać, że masz dar czytania w myślach. Każdy wyborca zagłosuje na swojego, kandydata - pytanie co z tego??? Jest to strasznie odkrywcze, jak wiele twoich wypowiedzi, Jednak rezultaty uzyskane przez przez kandydatów przy niskiej frekwencji nie są imponujące. Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego tak duża część nie głosowała, jak nie wiadomo jakby głosowali (brak badań sondażowych).
  0
  0
 • "piotr" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 2:16:53 napisał:
  No i co w tym dziwnego, że Nizioł poparł Zamoyskiego? A kogo niby miał poprzeć - kandydata, którego wczoraj promował Kaczyński? Nie oszukujmy się - kandydat SLD nigdy nie poprze kandydata PiSu (ponoć niezależnego HE HE HE), te 20% głosów w pierwszej turze (w tym mój) to też w większości były głosy ludzi, którzy nie są zadowoleni z Zamoyskiego ale też nie zamierzają zmarnować swojego głosu na kandydata katoprawicy. Z pełną świadomością mogę zadeklarować, że ktokolwiek w drugiej turze wygra, nie będzie to w 100% mój kandydat - niestety po raz kolejny będę musiał głosować na mniejsze zło.
  0
  0
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 10:13:41 napisał:
  Pan Nizioł oszukał swoich wyborców, mówiąc o zmianach na osiedlach itp. A potem poparł Zamoyskiego, czyli kontynuację. Widać, ze stołek jest ważny. I tak wszyscy, którzy chcą zmian mają teraz jasny przekaz - Zmiany w Zamościu mają jedno imię. To imię to Andrzej Wnuk.
  0
  0
 • "damian" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 10:15:13 napisał:
  Do piotr A niby Zamoyski to może kandydat niezależny?? Bzdura. Zamoyskiego na urząd wsadziła Platforma Obywatelska i oni go popierają. Także obaj są niezależni z poparciem różnych partii. Czasy Zamoyskiego się skończyły. Ciągła rozbudowa starówki,a w przyszłości zalewu(wg programu)nie zapewni Zamościowi rozwoju. Będziemy tylko miastem do którego się przyjeżdża by zobaczyć ZOO a potem starówkę. A na zalew to wszyscy pojadą do Krasnobrodu. Także pora na nowe tchnienie,a stare niech na emeryturę idzie. Głosujemy na Wnuka PO już wiele napsuła w naszym kraju a nawet jej szef spier....ł z tonącego okrętu ;)
  0
  0
 • "nahak" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 12:18:53 napisał:
  Proszę Państwa, Po raz kolejny zgadzam się Panem Lawyerem. Nie rozumiem, w którym momencie Pan Jerzy Nizioł oszukał swoich wyborców? Poza tym Pan Nizioł nie musi martwić się o swój stołek..tam w Spółdzielni Mieszkaniowej. Pan Nizioł jest szanowany i ceniony przez mieszkańców. Co więcej, jestem przekonana, że spora część nie oddała głosu na niego, tylko dlatego, żeby nie stracić tak dobrego gospodarza A że poparł Pana Zamoyskiego? Tak jak stwierdził,chodzi tu również o zapewnienie spokoju, stabilizacji dnia jutrzejszego mieszkańcom...a analizując przebieg kampanii wyborczej...mam obawy czy wszystkim kandydatom na tym zależało. Mam nadzieję, że tym razem Zamościanie przemyślą swoją decyzję a przynależność do partii politycznej nie weźmie góry nad człowiekiem, jego wiedzą i doświadczeniem.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 13:40:57 napisał:
  Samo to że wystartował przeciwko obecnemu Prezydentowi, będąc niejako w opozycji. Tu chodzi o wiarygodność kandydata. Zastanawia mnie czy jest to poparcie warunkowe czy bezwarunkowe czyt. interesowne czy bezinteresowne??? Warto przeczytać dokładnie punkt drugi Programu Jerzego Nizioła. Jak teraz KW J. Nizioła zamierza zrealizować swój program??? W zasadzie jest jeden sposób - Jerzy Nizioł zostaje wiceprezydentem Zamościa, w miejsce Kossowskiego. Myślicie, że Kossowski przestanie być wiceprezydentem??
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 13:57:40 napisał:
  Osobiście nie sądzę aby Kossowski miał się obawiać zastąpieniem przez Nizioła. Ale na miejscu Pana Zawiślaka już bym się zaczął zastanawiać czy Pan Wnuk nie ma ochoty Go zastąpić jako lidera PIS w naszej okolicy. O tym, że Pan Wnuk ma ochotę startować na Prezydenta Zamościa napisałem pierwszy, więc może i tutaj przeczucie mnie nie myli.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 14:47:50 napisał:
  @"lawyer"; Czy czasem nie obrażasz "zdolności politycznych" p. Nizioła? Myślisz, że zadowoli się jakimś podrzędnym stanowiskiem w ratuszu, bycie jakimś podnóżkiem Hrabiego w zamian za poparcie? Oczywiście w przypadku wygranej p. Z.? Swoją drogą, ciekawe dlaczego KWW M. Z. wystawił p. Kossowskiego dopiero na "ósemce" w okręgu nr 1?
  0
  0
 • "nahak" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 14:56:23 napisał:
  Ja również nie sądzę, aby Pan Kossowski miał się czegoś obawiać. W końcu to jak Zamość obecnie wygląda to w dużej mierze jego zasługa! Pan Wnuk jest człowiekiem o wielkich ambicjach, co pokazała jego kampania więc kto wie... A wczorajsza szopka wyborcza chyba nikomu nie pozostawia złudzeń co do jego "niezależności".
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 15:01:05 napisał:
  Torres, wręcz przeciwnie - obecnie Pan Nizioł ma samodzielne stanowisko Prezesa dużej spółdzielnie mieszkaniowej. Myślę, że zrezygnowałby z tej funkcji tylko w sytuacji wybrania na Prezydenta Zamościa (i słusznie zresztą). Natomiast w samorządzie może nadal piastować funkcję w prezydium Rady Miasta - ale o tym oczywiście zadecydują nowi radni z chwilą ukonstytuowania się Rady Miasta, a nie my.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 15:04:04 napisał:
  @"nahak"; Ja tam wątpliwości nie miałem. Jak to w polityce - p. Zamoyski "niezależny" ze swoim komitetem wyborczym, ze wsparciem PO i urzędującego Prezydenta RP. I P. Wnuk, "niezależny", ze swoim komitetem wyborczym, ze wsparciem PiS, i byłego Premiera. Od początku nikt niczego nie ukrywał. Każdy, kto ma nawet blade pojęcie o lokalnej polityce, wiedział, że tak to się skończy (na tym etapie).
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 15:13:35 napisał:
  @"lawyer"; Lokalna polityka potrafi być machiavelliczna. Bo jak wytłumaczyć mariaż potomka wielkiego rodu magnackiego z kolegą p. Millera, p. Oleksego i paru innych, co mają serce zdecydowanie bardziej po lewej stronie od przeciętnej? Dla której ze stron to związek morganatyczny? A co najmniej mezalians?
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:36:45 napisał:
  Torres, nie wzoruj się już tak na swoim idolu - od używania wyszukanych słów człowiek wcale nie staje się mądrzejszy. Kiedy w końcu zrozumiesz, że człowiek pokroju Zamoyskiego nie jest uwikłany w bagno polityki i potrafi rozmawiać prawie z każdym (zawsze muszą tego chcieć rozmówcy). Jak możesz przyrównywać Nizioła, który od tylu lat pracuje i zarządza na co dzień spółdzielnią (jak słychać w Zamościu z powodzeniem) z Millerem czy Oleksym, którzy są zawodowymi politykami ? Nie trudź się, ludzie potrafią sami myśleć.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 21:32:57 napisał:
  @"lawyer"; Ja wiem, że ludzie potrafią samodzielnie myśleć... http://zamosc.sld.org.pl/aktualnosci/12951-jerzy_niziol_kandydatem_koalicji_zamoscnasz_wspolny_dom_na_urzad_prezydenta_zamoscia.html Pierwsze słyszę, żeby polityk nie był uwikłany w "bagno polityki". Jeżeli nie jest, to znaczy się, że nie jest politykiem. "lawyer", te Twoje głodne kawałki może ktoś łyknie, próbuj dalej... ;-)
  0
  0
 • "Thomas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 23:37:30 napisał:
  Lawyer na szczęście ludzie potrafią myśleć, i nie podzielają twoich chorobliwych bzdur. --------------------------------------------------------------------- Cyt. "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 19:36:45 napisał: Torres, nie wzoruj się już tak na swoim idolu – od używania wyszukanych słów człowiek wcale nie staje się mądrzejszy. Kiedy w końcu zrozumiesz, że człowiek pokroju Zamoyskiego nie jest uwikłany w bagno polityki i potrafi rozmawiać prawie z każdym (zawsze muszą tego chcieć rozmówcy). Jak możesz przyrównywać Nizioła, który od tylu lat pracuje i zarządza na co dzień spółdzielnią (jak słychać w Zamościu z powodzeniem) z Millerem czy Oleksym, którzy są zawodowymi politykami ? Nie trudź się, ludzie potrafią sami myśleć." A teraz te kretynizmy o których piszesz i które dyskredytują Zamoyskiego. 1.Zamoyski nie jest uwikłany w bagno polityki, otóż Zamoyski jest politykiem, należy do tego świata polityki, a czy jest to bagno czy nie sam sobie odpowiedz. 2. Zamoyski chce rozmawiać z każdym??? A to bardzo ciekawe. Brak debaty Zawiślak Zamoyski w poprzednich wyborach, czy brak informacji nt. debaty Wnuk -Zamoyski. 3. Czy Jerzy Nizioł należy do SLD, czy należał do PZPR???? Tak samo jak Miller czy Oleksy, jest politykiem co prawda lokalnym. Ale gdyby został prezydentem, znaczyłby więcej niż nie jeden poseł. Przypomnę Miller jak i inni jego towarzysze to w gruncie rzeczy zwykli posłowie, bez szans na powrót do władzy, 4. Ponadto pan Nizioł uzyskał bardzo dobry wynik, co dla pogrążonej w kryzysie Lewicy jest małą jaskółką na przyszłość, acz do wiosny jeszcze daleko, zimę trzeba przżyć. . 5. Pisząc takie rzeczy tylko szkodzisz swojemu faworytowi. =========================================================================== =========================================================================== A teraz z czym się nie zgadzam (lub z czym bym podyskutował) z J. Niziołem: Kilka faktów: Lepszy nie powinien przegrywać z gorszym, a tutaj tak się stało. Jerzy Nizioł cyt. :"Według Jerzego Nizioła „niektórzy kandydaci, uzyskali tak dużą liczbę głosów tylko i wyłącznie ze względu na dyscyplinę niektórych organizacji politycznych i nic więcej. To jest najgorsze, że nie głosuje się na ludzi czy programy ale na rozkaz”. 1. Jerzy Nizioł jest kandydatem SLD, okoliczności wytypowania tej kandydatury szeroko omówiono na tym portalu. 2. Jest taka kolejność w systemie republikańskim władza zwierzchnia należy do narodu oznacza to, że do władz wybieramy w wyborach bezpośrednich swoich przedstawicieli czy to będzie samorząd czy parlament - to chyba jest oczywiste. Szkoda czasu na nowe partyjki, czy partie kanapowe - nie ma nic złego że scena polityczna skrystalizuje po lewej czy po prawej stronie, czas małych partyjek już się skończył, głos oddawany na nie to po prostu głos stracony. 3. Po co partia jest w polityce - ano po to aby wygrać wybory i rządzić w koalicji czy samodzielnie - od tego się nie ucieknie, 4. poszczególne grupy społeczne czy inne grupy są reprezentowane przez partie polityczne, na których czele stoi lider (przywódca). W obecnej ordynacji wyborczej do parlamentu jednostka jak nie należy do partii lub do koalicji partii do sejmu nie wejdzie, 5. Ponieważ jest demokracja, możemy wybrać kogo chcemy tak jak to miało w przypadku Kononowicza. Ale skoro te partie funkcjonują to trudno aby nie wystawiały swoich kandydatów do samorządu czy sejmiku, i trudno aby radni czy kandydaci związani czy popierani przez te partie nie byliby lojalni - to byłby nonsens. Dlatego dyscyplina musi być. Lojalność, to najważniejsza cecha polityka, to ona jest niejako gwarantem wiarygodności, polityk lojalny nie zmienia poglądów w zależności od punktów widzenia czy siedzenia. 6. Ponieważ nie ma progów wyborczych 5 i 8(dla koalicji) procent tak jak w sejmie nic nie stoi na przeszkodzie, aby głosować na człowieka i jego program wyborczy. Faktycznie gdyby tak było, Marcin Zamoyski uzyskał by czwarty wynik tuż przed Biłantem (z uwzględnieniem kandydata który się wycofał). O programie Zamoyskiego nie będę mówił aby się nie powtarzać. 7. Faktycznie tak nie powinno być, że lepszy przegrywa z gorszym, ale społeczeństwo dokonało takich a nie innych wyborów.
  0
  0
 • "jkore" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 23:51:56 napisał:
  Do lawer czyli wiadomo kto. Zameldowanie się w pracy , krótka operatywka i wpis w komentarze to teraz zakres czynności na cito. Na spotkaniu z Kaczyńskim powiało młodością, świeżością i energią Andrzeja i Pawła oraz obecnością wielu młodych jako protest przeciwko teraźniejszości. To do młodych należy teraz działanie, ale dobrze świadczy o nich jeśli chcą posłuchać zdania starszych. Nowe pomysły i wizje wprowadzane w życie w oparciu o doświadczenie starszych , dobrze rokuje na przyszłość. Co mamy w zamian? Stół starszyzny wokół Pana Zamoyskiego. Daje nam to poczucie niemocy, uciekającego czasu i schyłku cywilizacji. O postępie można tylko pomarzyć. Przypomina mi to skład Państwowej Komisji Wyborczej jakby w letargu, zmurszałej patyną czasu. I co wybieramy? Do której grupy wpisujesz się?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "NIKt" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 23:54:25 napisał:
  Chorobliwy to ty jesteś Tomaszku :-) kto to przeczyta, napisane jakby żywcem przez sekretariat posła. Drukowali takie bzdety w Gazecie Zamojskiej, brakowało dopisku "Artykuł sponsorowany". Czy na to idą nasze podatki by biuro poselskie pracowało na rzecz kampanii samorządowej?
  0
  0
 • "NIKt" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 0:06:24 napisał:
  @jkore powiało młodością na konwencji PiS?????? Kaczyński rocznik 1949 Kombatanci coś około 1915 I w tym kotle Wnuk i Biłant, będą słuchać starszych czy zagrają im na nosie? A młodzi w PiS też mają swoje znamienite czyny ot choćby trzej muszkieterów ostatnio....
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 9:29:17 napisał:
  Podoba mi się ta analiza wyniku wyborczego Jerzego Nizioła, cytuję: Bez przesady, w Rzeszowie lewicowy prezes spółdzielni mieszkaniowej Tadeusz Ferens regularnie, od wielu lat wygrywa ze znaczkami PiS, PO. Prawda jest okrutna – to był nijaki kandydat ten Nizioł. Mimo to ludzie głosowali na niego, licząc na zmiany. Zawiedli się. Niedziela andrzejkowa pokaże, ilu z tych zawiedzionych zagłosuję na Wnuka. Obstawiam, że przytłaczająca większość. A za swoje czyny Nizioł odpowie w kolejnych wyborach – mniejszym poparciem.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 9:39:40 napisał:
  christmas, skoro przytaczasz posty niejakiego gotora z innego tematu to ja też przytoczę odpowiedź z tamtego tematu: "gotor, to, że myślisz tak samo jak Pan Wnuk to już wiemy z poprzednich postów. Teraz obrażasz Pana Nizioła jego wyborców. Ja liczę na to, że 30 listopada wyborcy sprawią prezenty wszystkim zamojskim Justynom i Andrzejom i wybiorą lepszego kandydata – Pana Marcina Zamoyskiego." A swoją drogą, gotor to chyba ten osobnik, który bezczelnie próbował zawłaszczyć mój nick w ubiegłym tygodniu - zaiste Prawe i Sprawiedliwe postępowanie. Przy okazji dziękuję Redakcji za uporządkowanie tematu.
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 19:50:37 napisał:
  Nie obrażam absolutnie nikogo, tylko stwierdzam fakt. Tak samo, jak stwierdzam, że dupa z Ciebie a nie prawnik. Chociaż tu to się zagalopowałem, obrażam d...
  0
  0
 • "jkore" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 22:10:14 napisał:
  Nie ciskaj się „Nikt” i nie odwracaj kota ogonem. Ja nie mówię o wieku ludzi z odległej Warszawy tylko z Zamościa, którzy czas najwyższy, aby wpuścili trochę powietrza do tego miasta bo czuć tu stęchlizną. Chcesz być precyzyjny, proszę bardzo: Zamoyski rocznik 1947 Nizioł rocznik 1954 Dla przeciwwagi: Wnuk rocznik 1976 Biłant rocznik 1988 Na spotkaniu widać młodzież, która przyszła za Andrzejem i Pawłem. To dla nich i ich rówieśników będzie to miasto i nic dziwnego, że chcą mieć coś do powiedzenia w kierunkach jego rozwoju. Potrzebni są nam ludzie kreatywni z temperamentem. A Panowie emeryci mogą co najwyżej zostać udekorowani kotylionem zasłużonych, odejść na boczne tory i nie przeszkadzać. W końcu przychodzi ten etap w życiu, że trzeba zacząć cieszyć się z tego co się dokonało i umieć odejść w odpowiedniej chwili. Niektórzy tak daleko zapędzili się w swojej zachłanności, że zapomnieli ile mają lat, że temperament już nie ten sam i sprawność w działaniu i widzeniu rzeczy też już zawodzi. Powiedzmy sobie wyraźnie, wszystkie miasta w Polsce, które rozwijają się prężnie, dokonują tego dzięki obecności młodych. Tam gdzie ich nie ma miasta uwsteczniają się i wymierają. I dlatego mówimy dosyć, chcemy ludzi którzy wniosą nowe pomysły i rozwiązania, starsi powinni kibicować, wspierać i doradzać. Zamoyski deklarował ze stawia na młodych, ale jak przyszedł na niego czas to nie umie odejść. Ma następcę, młodego inteligentnego, energicznego, który ma pomysły i program. I nie można kandydatowi nic zarzucić. Jedyny problem Zamoyskiego to niestety trzeba rozstać się z pieniędzmi i władzą, a to jak pokazuje historia dla niektórych jest nie do zaakceptowania. My starszym zdecydowanie dziękujemy. Mury nam nic nie dały, tylko wymiotły z miasta. Teraz my chcemy za to was wymieść z Urzędu Miasta.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny