Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja16 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 24 komentarze

NIK o opiece nad zwierzętami!

R E K L A M A    B O A R D

7 czerwca (piątek) odbyło się w Zamościu seminarium, którego głównym tematem była sytuacja bezdomnych zwierząt. W seminarium wzięli udział przedstawiciele ponad 20 samorządów, pracownicy urzędów miast i gmin, współpracujących z miastem Zamość i schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.

Seminarium rozpoczął Piotr Zając Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, a całość poprowadził Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Jarosław Miechowiecki. Prezydent przywitał zaproszonych gości i zachęcił do dyskusji. Głównym prelegentem seminarium była Karina Daniszewska-Sroka, sekretarz prezesa NIK.

W spotkaniu uczestniczyli również Radni Miasta Zamość Agnieszka Klimczuk i Janusz Kupczyk oraz Przewodnicząca Osiedla Teresa Solowiej, a także przedstawiciele Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego Dyrektor Grzegorz Garbuz i asystent d.s. schroniska, Piotr Łachno.

Poprosiliśmy o krótką wypowiedź na temat seminarium Piotra Łachno i Janusza Kupczyka:

Janusz Kupczyk podsumował seminarium – poruszane były tematy min. współpracy z zamojskim schroniskiem, jak i sposoby zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt. Jedną z propozycji, która sprawdziła się w innych miastach Polski i dała wymierne korzyści zarówno finansowe, jak i zmniejszenie bezdomności zwierząt jest tzw. czipowanie zwierząt właścicielskich. – dodał – Poruszany był również temat współpracy zamojskiego schroniska z organizacjami prozwierzęcymi jak i uczestnictwa wolontariuszy w procesie opieki nad zwierzętami przebywającymi w schronisku.

Piotr Łachno również zwrócił uwagę na czipowanie, które może rozwiązać problem bezdomności – Tylko odpowiednia edukacja i kształtowanie odpowiednich zachowań wobec zwierzą może skończyć się sukcesem. Zwierze żywe to problem z jego zachowaniami. Jego popęd seksualny to jest problem i odpowiedzialność jego właściciela, oczywiście mówię o zwierzętach udomowionych. Tylko czipowanie i co za tym idzie zniesienie anonimowości właściciela może rozwiązać problem bezdomności. Dlaczego samochód ma numer rejestracyjny? Bo wiemy kto jest jego właścicielem i kto za niego odpowiada, więc obowiązkowa sterylizacja to nie jest nowoczesny sposób na walkę z bezdomnością. – dodał – Czipowanie to metoda tania i nie inwazyjna, bo to tylko ukłucie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Grażyna" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 10:36:53 napisał:
  Chipwanie to świetna sprawa. Mam psa z zamojskiego schroniska i nie zostałam poinformowana że chip nie jest w żadnej bazie danych. Często wyjeżdżam z psem na wakacje i w razie zgubienia się mojego pupila nie jestem w stanie go znaleźć. Zamojskie schronisko powinno rejestrować numery chipów do ogólnopolskiej bazy danych.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 11:02:17 napisał:
  Haha .....wypowiedź pana Łachno jest osmieszajaca .Sam niech zacznie prawidłowo czipowac psy w schronisku, a później się wypowiada jako specjalista ...hahaha ....
 • "Tomek" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 12:16:54 napisał:
  To jest wypowiedź osoby prowadzącej schronisko,wstyd!!!
 • "Jola" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 12:19:22 napisał:
  W zamojskim schronisku potrzebne sa zmiany,tam potrzeba osoby kompetentnej,z sercem do zwierząt.
  • "Anonim" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 19:29:25 napisał:
   Gdyby wszyscy mieli takie serce jak Pan Piotr, to by nie było bezdomnych zwierząt, które Ci z niby wielkim sercem wyrzucają w lesie albo jeszcze coś gorszego, kiedy jadą na wakacje, a zwierze im zaczęło nagle przeszkadzać w odpoczynku. To się chyba nazywa hipokryzja... Zobacz i się zastanów: https://www.youtube.com/watch?v=3PKn0hL9aBs&feature=youtu.be
 • "Jusia De" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 12:56:26 napisał:
  Chipowanie, super! Tylko chipowanie w schronisku zamojskim nic nie wnosi. Psy w momencie adopcji nie są przerejestrowywane na właściciela, nie figurja w ogolnopolskiej bazie danych... więc po co chipowac? Zeby miasto wyrzucalo pieniądze w błoto. Proponuje zmienic asystenta bo nic dobrego tam nie wnosi a zła sława zamijskiwgo schroniska idzie w Polske
 • "Marek" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 15:18:15 napisał:
  Niezłe gadanie pana asystenta schroniska. Pójdźcie tam i sami zobaczcie w jakich warunkach żyją psy. Dwie budy na 15 psów, chore że zdrowymi, ślepe także, głodne zwykle,w boksach przeciągi. Lato latem,ale najgorzej w zimie.
 • "Zuza" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 17:09:01 napisał:
  Zamojskie schronisko ma bardzo zła sławę w Polsce
 • "z boku" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 18:27:43 napisał:
  a mnie si,ę wydaje, jak patrzę na nagonkę na pana Piotra - osobiście go nie znam ale znam jego pracę- że to ten "mądry" co sie zna na wszystkim zarośnięty facet i jego kumpela chcą wygryźć pana Piotra i sami zająć budy w schronisku; ludzie ! opamiętajcie się bo na was i głupotę waszą już nie daje się patrzeć, to jest niestrawne!
  • "Eryk" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 20:03:15 napisał:
   Mysle ,ze pana Piotra Lachno znasz bardzo dobrze,
  • "Marek" dnia 12 czerwca 2019 o godzinie 16:59:28 napisał:
   Zastanów się sam "zboku" co piszesz! Idź sprawdź najpierw dokładnie kilka razy warunkiem a potem pisz takie brednie!!!
   R E K L A M A
  • "z_boku" dnia 12 czerwca 2019 o godzinie 20:40:15 napisał:
   Tak tylko żeby było jasne, "z boku" to nie ta sama osoba co "z_boku" :-)
 • "Anonim" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 20:32:36 napisał:
  "Gdyby wszyscy mieli serce jak pan Piotr" to każdy każdego by zastraszal jak to świetnie robi ten pan. A serce to ten oan ma ale do pieniedzy. Z miejskiego schroniska zrobil prywatny ibteres na zwierzetach .Ten pan powinien zostać przebadany psychiatryczne .... kto ma interes aby ciągle utrzymywać tego pana na tym stanowisku? Czas najwyższy na zmiany aby po 20 latach psy w końcu normalne warunki, godne życie.
 • "Alicja" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 21:09:32 napisał:
  W zamojskim schronisku przydałby się zmiany i to w postaci polepszenia warunków bytowych zwierząt bo są skandaliczne , to Jednym słowem mordownia! Tak to jest jak niewłaściwy człowiek pracuje na takim stanowisku. Wstyd!.Czas na zmiany to może w końcu zwierzęta by skorzystały. A gdzie ta współpracy z organizacjami prozwierzecymi czy choćby z wolontariuszami, kpina , naciągane to wszystko.!
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 22:00:16 napisał:
  Psy na ulicach mają lepiej niż w zamojskim schronisku ....brak słów, że ta osoba nadal nim zarządza .Miasto i gminy nawet nie są świadome co dzieje się z ich pieniędzmi, a asystent się dorabia. Psy nie mają podstawowych szczepień, nic od kleszczy, są zaniedbane pod każdym względem. Dziczeja bo nie przebywają z człowiekiem. Chore i zdrowe, małe i duże nie ma znaczenia są że sobą w boksach gdzie na ok. 10 psów przepada 2 budy. Psy sa sprzedawane , te które ida do adopcji, jest cennik. .
 • "Natalia" dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 23:13:45 napisał:
  Szkoda ze żadna odpowiednia kontrola nie zajęła się dotychczas warunkami w jakich przebywają psy w zamojskim schronisku. To jest zwykła psia mordownia!! Byłam i widziałam w jakich przebywają boksach. Jest po 15 psów w 1 boksie gdzie mieści się tylko kilka bud... oczywiście silniejszy wygrywa. Psy się codziennie zagryzają, nie ma prawidłowej ewidencji psów ze zdjęciami, psy chore i stare siedzą ze zdrowymi czy agresywnymi. Serce pęka jak się tam wchodzi. A pan asystent na Facebooku kasuje niewygodne pytania i komentarze. Nie ma wolontariatu opartego na pracy z psami, spacerach bo wg pana asystenta to niezgodne z prawem. Szkoda ze w innych schroniskach można. Psy są wyciągane głównie przez fundacje ZEA i prywatnych ludzi którzy za swoje pieniądze umieszczają psy w cywilizowanych miejscach. Kto jak kto ale Pan asystent to żaden specjalista. To jest przerażajace ze z tym nikt jeszcze nic nie zrobił !! Cała Polska wie ze to mordownia. Gminy obudźcie się !
 • "Renata1" dnia 12 czerwca 2019 o godzinie 22:34:01 napisał:
  Pan Łachnio, nie nazwe tego co opowiada kompletnym bełkotem. A niby jak czipowaniem można ograniczyć bezdurne rozmnażanie zwierząt i następnie bezdomnosc. Jeśli to osoba odpowiadająca za zarządzanie schroniskiem to woła o pomstę do nieba. Powiem tak, Zamościu, do roboty wyrzucuc tego pana z roboty bo ośmiesza wasze miasto i z tego co widzę w komentarzach schronisko jest prowadzone w skandalicznym sososb. Do roboty. Parę lat temu grupa osób kochacych zwierzęta doprowadziła do usunięcia że stanowiska Panią dyrektor schroniska miejskiego w Warszawie. Rezultat to zmniejszenie ilości psów z 2000 do 600 i jed i z najlepszych schronisk w kraju. Do dzieła, odsunąć idiotow na boczny tor i jeszcze powinni ponieść konsekwencje za to jak, zarządza schroniskiem.
 • "Zgaga" dnia 13 czerwca 2019 o godzinie 6:14:23 napisał:
  To chipowanie zmniejszy popęd seksualny zwierząt? Albo pozwoli na rozpoznanie od kogo są bezdomne maluchy? Ciekawa koncepcja.
 • "Kinga" dnia 13 czerwca 2019 o godzinie 10:02:16 napisał:
  Tyle sie mówi o tym jak wazna jest sterylizacja w zmniejszaniu liczby bezdomnch zwierząt,a tu taka wypowiedz ,,specjalisty,, z zamojskiego schroniska....DRAMAT
 • "Elka" dnia 14 czerwca 2019 o godzinie 9:34:49 napisał:
  A ja mam pytanie - a kto się wreszcie zajmie do ch.lery KOTAMI!!!!???? Bezdomnymi i "domnymi", czyli mających właścicieli, którzy nie sterylizują tych zwierząt, tylko pozwalają na ich rozmnażanie się bez opamiętania! Znam kilka przypadków, gdzie na jednej z posesji jest 20 kotów, niedaleko zaś jest 30 kotów, inni mają 16 kotów - to tylko w naszej okolicy, w innych rejonach miasta też zapewne roi się od tych sympatycznych skądinąd zwierząt. A czy wszystkim kociętom pozwalają żyć, czy w może w straszny sposób np.poprzez utopienie pozbawiają ich życia?. A może lepiej zmusić takich fanów kociego świata do ogarnięcia tego, w przeciwnym razie nakładać kary!!! Najlepiej zorganizować zebranie, podebatować o losie piesków , wystawić gębę do zdjęć dla dziennikarzy, pobełkotać co nieco i odfajkować temat.
  • "No name....." dnia 18 czerwca 2019 o godzinie 13:49:39 napisał:
   A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, twardym słowem rzucić i uznać własną wyższość nad tymi, co to "bełkotać" tylko potrafią. A może by się tak szanowne Elki losem kotów aktywnie zajęły? NIE MA żadnych ONYCH, co to powinni wreszcie coś zrobić. "Oni" to wlasnie takie Elki, to radni, ktorzy mają wylane na wszystko, bo już nie muszą się starać, "porządni ludzie", którzy poza własnym nosem świata nie widzą i wszyscy, którzy się boją wychylic, "bo to przecież nic nie da". A tymczasem geszefciarze zarabiają na wszystkim, przede wszystkim na najsłabszych, bo o nich się przecież nikt nie upomni. Gdyby gminy interesowały się losem zwierząt powierzonych schronisku, aktywnie uczestniczyły w edukowaniu ludzi i propagowaniu adopcji, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, nie tylko w Zamościu.
 • "Sylwia" dnia 19 czerwca 2019 o godzinie 14:21:28 napisał:
  Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,ale takie brednie w wykonaniu kierownika schroniska w głowie sie nie mieszczą,brak wiedzy i kompetencji,WSTYD!!!!!!
 • "Kasia" dnia 20 czerwca 2019 o godzinie 9:43:50 napisał:
  Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym przybytku potrzeba świeżej krwi i madrych decyzji . Jak dotad to sredniowiecze.Zmiana godzin otwarcia i przyjecie duzej liczby wolontariuszy ktorzy beda miec dostep do psow ( a nie cykanie zdjec i wstawianie wierszykow)to podstawa . Mamy 21 wiek!!!!!
 • "Stefan" dnia 20 czerwca 2019 o godzinie 14:28:15 napisał:
  W schronisku wolontariusze nie sa mile widziani,nikt ich tam nie chce,jeszcze ktos cos zobaczy,cos uslyszy, a tak w ciszy i spokoju biznesik sie kręci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy 29 minut temu
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018