R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka6 maja 2017 FACEBOOK | 4410 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy ()

Nieodpowiedzialny rodzic w ZOO

Nieodpowiedzialny rodzic. Źródło: facebook

R E K L A M A    B O A R D

Znane są na świecie przypadki okaleczeń czy śmierci w ZOO. Wszystko przez nieodpowiedzialnych zwiedzających.

-Średnio raz w roku , czyli raz na około 200 tys zwiedzających trafia się “myślący inaczej”. Zamojskie zoo odwiedził właśnie dzisiaj. Nie pomagają tabliczki, zakazy i ostrzeżenia, którymi oblepione są ogrodzenia i klatki w zoo. Słodko wyglądające surykatki bez problemu przegryzają rękawicę spawalniczą swoimi ostrymi jak szpilki zębami. Dzięki Bogu jeżozwierze o tej porze spały jeszcze.tak skomentowały to służby prasowe zamojskiego ZOO na portalu społecznościowym.

-Te sympatyczne zwierzątka, które znajdowały się na wybiegu mają bardzo ostre zęby, którymi mogą pokaleczyć. Poza tym na tym samym wybiegu znajdowały się jeżozwierze, które gdy poczują się zagrożone potrafią być niebezpiecznepowiedział nam Piotr Łachno, z zamojskiego schroniska dla zwierząt.

Wszystko miało miejsce na wybiegu surykatek. Te z pozoru niewinne zwierzęta wg rankingu Jose Marii Gomeza z Uniwersytetu w Granadzie (Hiszpania) są… najbardziej morderczymi ssakami spośród przebadanych 1024 gatunków na kuli ziemskiej. Badania Gomeza wykazały, że prawie 20% surykatek gine zamordowanych przez innych przedstawicieli tego gatunku.  (źródło: TVN Meteo)

Flickr (CC BY 2.0)/ Holly Occhipinti
Flickr (CC BY 2.0)/ Holly Occhipinti
Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "stołki, stołeczki" dnia 6 maja 2017 o godzinie 18:56:14 napisał:
  oooooo, to Łachno już jest w zoo ? Aż dziwne,że redachtór nic nie napisał
  2
  10
  R E K L A M A
 • "Szarlej" dnia 6 maja 2017 o godzinie 19:24:10 napisał:
  Proponuję by przy wejściu do ZOO przygotować taką krótką foto-instrukcję jak nie zachowywać się z dziećmi, jak nie postępować w Zoo. Najlepiej fotografiami z sytuacji jak ta. Moze to przemówi ludziom do rozumu.
  10
  0
 • "Paweł" dnia 6 maja 2017 o godzinie 21:16:09 napisał:
  Biedne zwierzątka. Twarz tego debila pewnie będzie je prześladować po nocach. I w ogóle wszystko to dziwne: chciał chłop zostać celebrytą kosztem 500+?
  7
  0
 • "czytelnik" dnia 6 maja 2017 o godzinie 21:38:37 napisał:
  Czy ten facet na zdjęciu ma w ogóle rozum? Raczej nie.
  5
  0
 • "z_boku" dnia 6 maja 2017 o godzinie 21:46:41 napisał:
  No i znowu jakiś inteligentny inaczej rozsławił nasze miasto.
  8
  0
 • "TORRES20400" dnia 6 maja 2017 o godzinie 21:58:56 napisał:
  Może i tak. Z drugiej strony, facet po prostu tego dziecka nie lubił, a do wybiegu niedźwiedzi "dorzut" większy, to po co się wysilać, jak lekko przerośnięte szczury mogą zrobić to samo?
  4
  2
 • "BB" dnia 7 maja 2017 o godzinie 1:16:42 napisał:
  Dinozaury wyginęły żeby on mógł żyć. Ewolucja zmierza w złą stronę.
  4
  0
 • "Paweł" dnia 7 maja 2017 o godzinie 11:03:26 napisał:
  W Fokarium na Helu ostrzegają przed wyciąganiem rąk w kierunku sympatycznie wyglądających fok. Ale nie o samo pogryzienie chodzi a o to, co pomiędzy zębami tych zwierząt siedzi. Bo one nie myją zębów i można sobie coś znacznie gorszego "sprezentować" niż trochę poszarpanej skóry na ręku.
  1
  2
 • "who?" dnia 7 maja 2017 o godzinie 13:12:12 napisał:
  zdjęcie na okładki zamojskich tygodników z ostrzeżeniem - Niebezpieczny Klient !
  0
  0
 • "ad111" dnia 7 maja 2017 o godzinie 16:54:15 napisał:
  A teraz wyobraźcie sobie dziecko na wsi, które wchodzi do obory i głaszcze zwierzątka tam hodowane...
  3
  4
  R E K L A M A
 • "BB" dnia 7 maja 2017 o godzinie 18:17:01 napisał:
  Wychowałem się na wsi ale ojciec mnie nie pchał do chlewu ze świniami więc głupie porównanie.
  3
  2
 • "Thomas" dnia 7 maja 2017 o godzinie 18:47:49 napisał:
  jak tam marsz wolności podobno było bardzo dużo demonstrantów. =============================================================== Swego czasu Crocodile Hunter Steve Irvin zaszokował świat bohaterskim wyczynem podchodząc do krokodyla ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem i kiedy ten hap, to uciekł. Dla jednych było to szokujące, ale dla innych był to bohaterski wyczyn. Tak to jest że pewne gusty i i postawy kreują media, a za ich pośrednictwem celebryci (czyli nie wiadomo kto, osoby znane z tego, że są znane). i trudno się dziwić takim a nie innym postawom. Pomijam fakt, co taka surykatka może zrobić, nie przesadzałbym z tym - i warto obejrzeć Rezydencję surykatek z surykatkami z Różą, Marianem, Hieronimem, Niną czy innymi Wąsaczami. Zakaz jest zakazem i trzeba go przestrzegać. ============================================================== Polecałbym słowa Tomasza Lisa wypowiedziane na spotkaniu na UW - nic dodać nić ująć - pasują jak ulał do całej sytuacji i kontekstu tej sytuacji.
  1
  2
 • "ot powiedział co wiedział" dnia 7 maja 2017 o godzinie 19:26:19 napisał:
  ano głupie. Czego wymagasz od komucha ?
  1
  2
 • "lawyer" dnia 7 maja 2017 o godzinie 19:59:33 napisał:
  Z jednej strony dobry ruch marketingowy. Temat podchwyciły media (także ogólnokrajowe) co stanowi świetną zagrywkę marketingową. Z drugiej strony jednak obrażany jest KLIENT. Oczywiście postąpił źle i głupio ale to nie pracownik ZOO ma go obrażać. Zrobią to inni w sieci - to akurat jest pewne. Pracownik ZOO powinien jedynie tłumaczyć dlaczego nie można tak robić. Klient nie musi wiedzieć, że skoro z kozami dzieci mogą się bawić to dlaczego nie mogą z mniejszymi i niewinnie wyglądającymi surykatkami nie mogą - skoro można podejść do ogrodzenia i jest ono niskie.
  3
  3
 • "łucja" dnia 7 maja 2017 o godzinie 23:40:23 napisał:
  KOPERKOWA AFERKA którą rozpoczął p. Łachno - właściciel schroniska dla psów... widziałam na jego profilu
  0
  0
 • "ad111" dnia 9 maja 2017 o godzinie 13:25:12 napisał:
  To inaczej, bo widzę że część nie załapała - i proszę bez wyzwisk, bo sobie wystawiacie świadectwo, a nie mnie. Skoro się robi imprezę masową i publiczną z udziałem niebezpiecznych (potencjalnie) zwierząt, to trzeba tak zabezpieczyć (oddzielić jednych od drugich) imprezę żeby była maksymalnie bezpieczna. Nie usprawiedliwiam gościa w czarnej koszulce w żółte paski, ale władze ZOO też powinny pomyśleć i zminimalizować na przyszłość takie przypadki...
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb
Wróżka, osiedle, 16:16, !, Z osiedla, ...
Dirty Harry
A mógłbyś wyjaśnić na czym miałoby...
Ciekawe czy do komitetu pani radnej zał...
observer
szerszy elektorat to taki trochę kurdup...
observer
dyżurny i wszechobecny poseł był, a g...
Thomas
Marta Pfeiffer jeżeli nie wykorzysta at...
RK
Nie rozumem co oznacza "po zamojsku" - r...
KL.
PSL jest na skraju zaniku. Aby "coś tam...
nikt
super, gdzie jest dostępny regulamin? J...
Ciekawe...
...jakim programem wyborczym, który pod...
polityczna kurt...
"25lat wolności" pokazało w przypadku ...
Wszystkie gwiazdy strzeżcie nas od taki...
RK
Nie Bukownicy bo ona leży pod Biłgoraj...
Dirty Harry
Thomas albo nie wie o czym pisze, albo n...
Ciekawe...
kogo masz na myśli, pisząc o szerszym ...
Thomas
Jeżeli nie skieruje oferty politycznej ...
Dirty Harry
Po uśmiechu widać, że mamy do czynien...
A dres? Adidas!
Dynamiczny adres? Jarzę! To wtedy kiedy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny