R E K L A M A

Z I P

FelietonyRobert Moteka22 maja 2015 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Niech wygra lepszy

Wyboory samorzadowe, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Tym banalnym stwierdzeniem w zasadzie mógłbym zakończyć ten felieton, ale zamierzam się pokłócić sam ze sobą. Spróbuję więc samego siebie przekonać, na kogo powinienem zagłosować w niedzielę.

Nie jestem wielbicielem Prawa i Sprawiedliwości, głównie za sprawą retoryki jej polityków. Nie wielbię też Platformy Obywatelskiej, głównie za to, że w szale budowania demokratycznego kraju, zapomina o tych, co z wiarą głosują na PiS. Nie jestem też miłośnikiem innych partii czy inicjatyw wyborczych. Każda z nich ma swoje wady, mniejsze lub większe. W niedzielę jednak, będę musiał wybrać pomiędzy Bronisławem Komorowskim, Andrzejem Dudą i najgorszym z możliwych wyborów czyli tchórzostwem jakim jest niewątpliwie świadoma czy zamierzona odmowa udziału w wyborach. Dlaczego tchórzostwem? Bo tchórzem jest ten kto świadomie nie bierze udziału w wyborach pozwalając innym kierować swoim życiem.

 

Wynik jaki osiągnął Paweł Kukiz w pierwszej turze wyborów, bez wątpliwości pokazuje, że ponad 20% Polaków oczekuje zmian. Program Kukiza mówił “dość”,  “po nowemu” i był tym co Platforma Obywatelska przegapiła patrząc na sondaże. Zwiększającą się potrzebą zmian.  Dzięki Kukizowi,  pierwszą turę  przegrał Komorowski i ten kubeł zimnej wody należał się bardzo  jego ekipie i całej Platformie. Ale Duda nie dostał dzięki temu skrzydeł. Oczekiwałem, że z entuzjazmem przejmie retorykę Kukiza, rozpocznie drugą część kampanii w wytartej skórzanej kurtce. Może nawet weźmie gitarę i zagra jakąś ostrą solówkę, a tu nic. Dalej był lekko nadęty z wystudiowanym uśmiechem. Trochę jak cyborg, idealny, nieskazitelny i ogarnięty retoryką przejętą od Kaczyńskiego i Maciarewicza.

Wybór władzy niesie konsekwencje, konsekwencje dla mnie. Ważniejsze od wyborów prezydenckich są wybory parlamentarne, które odbędą się pewnie jesienią tego roku. Przez ten pryzmat, oceniam  niedzielne wybory. Nie sądzę by PiS mógł mi zaoferować coś więcej, niż to co oferuje PO w sferze zarządzania krajem. Obawiam się, analizując dotychczasowe sukcesy i porażki obu partii, że PiS może mi zaoferować jedynie mniej. Dotyczy to oczywiście mojej osoby, święcie wierzę, że są ludzie którym PiS może zaoferować więcej niż mają teraz. Ale nie są to członkowie klasy średnie i wyższej. Dlatego w moim interesie, a oddaję głos w wyborach by zadbać o swój interes,  jest to, by rząd od grudnia znów tworzyło PO. Dbające, słabo, ale dbające  o dobro mojej klasy, klasy średniej.

Jestem przekonany o tym,  że  przegrana w tych wyborach, niczym kąpiel w przeręblu,  wzmocni tych, którzy je przegrają.  Jestem pewien, że ten kto przegra teraz, wygra jesienią.  Dlatego muszę sobie teraz zadać pytanie, czy chcę rządów PiS z prezydentem Komorowskim, czy rządów PO z prezydentem Dudą.

W tej układance jest jeszcze jedna możliwość. PO pomimo wygranych wyborów prezydenckich pójdzie po rozum do głowy i zrewitalizuje  się na tyle by wygrać wybory parlamentarne. Ale jakoś w to nie wierzę. Tym bardziej jak porównuję aktywność struktur lokalnych obu partii. Ich zaangażowanie, pracowitość i aktywność. Dlatego właśnie myślę, że bez ogromnego kubła naprawdę zimnej wody zdecydowana wygrana PO w wyborach parlamentarnych jest mało prawdopodobna.

W zasadzie dokonałem wyboru. Jest logiczny i dbający o moje interesy. Powinienem zagłosować na Andrzeja Dudę po to by Platforma po solidnym ice bucket challenge zajęła się lepiej moimi interesami. Jest tylko jeden problem. Oczy. Oczy Kukiza i Komorowskiego wyrażają emocje, zgodne z tym o czym i jak mówią. Oczy Dudy nie mówią nic, nie ma w nich grama emocji radości, smutku, cierpienia czy nawet wściekłości. Na spotach wyborczych brwi kandydata praktycznie nie przemieszczają się. To jest nierealne.

Zagłosuję zatem  na Bronisława Komorowskiego, pomimo tego, że daję tym samym większą szansę na wygraną PiS w wyborach parlamentarnych. Nie jestem się  w stanie przemóc  i zagłosować na Andrzeja Dudę, wszystko za sprawą oczu, które dla mnie zaprzeczają  pasji i szczerości.  Prezydent RP, dla mnie, może być  muzykiem rockowym, elektrykiem czy myśliwym ale prawdziwym, pełnym emocji tak jak zwykli ludzie. W sumie szkoda, że Jarosław Kaczyński nie wystartował w tych wyborach, moje dylematy byłby zdecydowanie mniejsze.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Dr Rieux" dnia 25 maja 2015 o godzinie 10:05:27 napisał:
  Zacznijmy od tego jak Tusk oszukał: - pierwsze expose - prawie 3 godziny obietnic, - 2 expose - kiedy Tusk został premierem po raz drugi - suma obietnic 250 miliardów - Afery, Afery i jeszcze raz afery. Jak sobie Robert Motaka wyobraża, gdyby antyterroryści weszliby mu do redakcji tak jak miało to miejsce we Wprost, gdyby był w podobnej sytuacji??? TO BYŁA BIAŁORUŚ. Ja przypomnę, że jakiekolwiek kompromitujące materiały w dojrzałych demokracjach to koniec kariery polityka/ów. Jak wyglądała sprawa studenta za stronę antykomor. - to co było najtragiczniejsze w tych wyborach - jak rozmawia się ze zwolennikami Komorowskiego - dlaczego głosujesz na Komorowskiego - - oczywiście bo te Pisiory, te Kaczory itd. - brak konkretu dlaczego ten kandydat jest lepszy, a ten gorszy, czy np. bo Bronisław Komorowski jest prawnikiem. I tak samo na tym portalu nie wiedzieć, czemu Robert Moteka pisze kompletnie bez sensu, i co gorsza wykazuje się kompletną niewiedzą.Ale jak to powiedział swego czasu Jacek Żakowski krytykując pewnego profesora który publicznie upomniał Agnieszkę Szulim - cyt. "żeby coś mówić to trzeba wiedzieć.". Otóż ten profesor wypowiedział się z dziedziny w której jest profesorem. OKAZUJE SIĘ, ŻE ZA PO MAMY DO CZYNIENIA Z CELEBRYTAMI EKSPERTAMI KTÓRZY MAJĄ WIEDZĘ EKSPERCKĄ Z KAŻDEJ DZIEDZINY. No cóż w Zduński pracuje w kancelarii prawniczej w Warszawie. - dodam spychologię i sianie nienawiści - ze strony PO. W tej kampanii Tomasz Lis musiał przepraszać za cytowanie z fikcyjnego konta o i obrażanie córki prezydenta, Czy PO wygrywając 2-gi raz wybory rozliczyła się z obietnic z najdłuższego expose w historii polskich rządów?? Nie wspomniała ani słowem. Co się dzieje przez lata rządów PO - jest wzrost gospodarczy, są środki europejskie - ale zadłużenie rośnie do gigantycznych rozmiarów ponad bilion złotych - nie licząc ukrytego długu publicznego. To chyba coś nie tak skoro rośnie dług publiczny. Co rząd robi - okrada ludzi z OFE, okrada ludzi z życia (kobiety 7 lat mężczyźni 2 lata). Otwarcie granic po wstąpieniu Polski do UE to exodus młodych zwłaszcza na Wyspy Brytyjskie. Ale dla pierwszej Damy Anny Komorowskiej emigracja to nie dramat to szansa. Robercie Moteko - wzorem kandydatów porozmawiajmy o poszczególnych elementach programów. Porozmawiajmy o ile potrafisz,
  R E K L A M A
 • "X" dnia 25 maja 2015 o godzinie 13:30:34 napisał:
  Prywatna opinia dziennikarza nikogo nie interesuje. Jak ujrzałem ten felieton, to byłem w szoku!!! Ostatniego dnia kampanii, zablokowane komentarze, bo cisza wyborcza no i jednostronna opinia autora. Szkoda, że nasze społeczeństwo, to bardziej wykształcone, jest aż tak ślepe i ma takie problemy z pamięcią. Nie kwestionuję tutaj poglądów autora - każdy ma prawo mieć swoje poglądy. Kwestionuję sposób wykorzystania portalu oraz to, że mianuje się Pan dziennikarzem, a dziennikarz jako tako powinien pozostawać NIEZALEŻNY, przynajmniej udawać niezależność !!! No ale jak wczoraj stwierdził Sikorski - establiszment medialny odpuścił - widocznie w Zamościu zapomniał, że ma odpuścić... Zawiodłem się ogromnie
 • "No one" dnia 25 maja 2015 o godzinie 13:49:41 napisał:
  Ja nie nazywałbym Roberta Moteki dziennikarzem - to jest nadużycie. Elementarny brak znajomości faktów i mechanizmów przyczynowo- skutkowych tych faktów - kładzie "dziennikarstwo" Moteki na łopatki.
 • "Kris" dnia 25 maja 2015 o godzinie 15:45:21 napisał:
  Niechaj sobie pan Moteka poczyta - może zrozumie i fakty połączy. Jak nie zrozumie i nie będzie w stanie połączyć faktów - nie ma z kim korespondować: http://demotywatory.pl/4501110/Manifest-wkurzonego-wyborcy
 • "bataliak@twitter" dnia 25 maja 2015 o godzinie 20:17:08 napisał:
  Te panie pismak ten artykuł to gwóźdź do pańskiej kariery. W 4 literach mam panskie osobiste opinie. To ma być "dziennikarstwo"? Uczysz się pan i całe roztocze net od Lisów i MIchników? Gratulować wzoru i wiedzcie, że NA PEWNO wiele osób zrezygnuje z szamba jakie tu piszecie. MOTEKA ROBERT - warto zapamiętać! PS "Niech wygra lepszy" tzn pański kandydat? xD Żałowa manipulacja, w Internecie jest trochę trudniej zakłamać rzeczywistość - za dużo ludzi może mieć inne zdanie.
 • "do redakcji" dnia 29 maja 2015 o godzinie 8:51:56 napisał:
  był przydomek dla Pana redaktora "z Moteką na .... ratusz" teraz wyszedł trup z szafy, musisz Pan przeboleć w "biednej" Ojczyźnie pod rządami WNUKA i DUDY,sorry to nie to samo co ZAMOYSKI i KOMOROWSKI, ale dzięki temu ma Pan więcej obraźliwych tekstów do napisania, czyli praca będzie - problem jest inny - tylko kto to będzie czytał, trudno uszanować Pana prowizoryczną i podwórkową publicystykę. Usprawiedliwiam bo teraz praca dziennikarska to część show biznesu przecież

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny