Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiDaniel Czubara21 lutego 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 63 komentarze

Nie muszę być wójtem

Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość, Foto nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Nie muszę być Wójtem, ale chcę żyć w Polsce w której o tym co dzieje się w Małych Ojczyznach decydują Mieszkańcy Sołectw i Miast. Bez udziału Polityków. Takie prawo zapewnia nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i Ustawa o samorządzie gminnym. – pisze na swoim blogu wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.

Wpis wójta Gliwińskiego to kolejny głos w dyskusji o zmianach ordynacji wyborczej w przyszłorocznych wyborach samorządowych, jakie planuje wprowadzić rządzące krajem Prawo i Sprawiedliwość. Poniżej publikujemy pełną treść tekstu wójta Gliwińskiego.

Ustawa z dnia 8 marca 1990 roku oraz pierwsze w pełni demokratyczne wybory, jakie miały miejsce 27 maja 1990 roku, dały początek budowaniu w Polsce nowego ładu gospodarczego i społecznego opartego na mocnych samorządowych fundamentach. Przez 27 lat zmienił się obraz naszych Małych Ojczyzn – Sołectw i Gmin, a w związku z tym także Polski – Ojczyzny Nas Wszystkich. To zasługa wielu aktywnych Mieszkańców samorządowych wspólnot. To ich zaangażowanie pozwala pielęgnować wartości wielu pokoleń – historię, tradycję, kulturę, wiarę. To na aktywności Mieszkańców rozwijamy wciąż idę społeczeństwa obywatelskiego. Potwierdza to między innymi uchwała Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z 3 grudnia 2014 roku „idea samorządności leży u podstaw ładu politycznego i dobrobytu naszego kraju”. Dalej „reforma samorządowa z 1990 roku uruchomiła pokłady obywatelskiej aktywności, umożliwiła pełną rozmachu rozbudowę infrastruktury technicznej i społecznej, przyspieszyła rozwój gospodarczy, pogłębiła i nadała nowy sens poczuciu lokalnej tożsamości i lokalnego patriotyzmu”. Szacunek dla samorządowych dokonań Mieszkańców Sołectw i Gmin potwierdza również fakt ustanowienia przez Sejm (uchwała z 29 czerwca 2000 r.) 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego. Nie wyobrażam sobie Polski XXI wieku bez samorządowej reformy z 1990 roku. To przecież decyzjami podejmowanymi w gminnych samorządowych wspólnotach poprawiamy warunki życia w Sołectwach – pewnie zbyt wolno, ale wciąż.

Od dłuższego czasu w publicznych przekazach Politycy mówią o potrzebie gruntownych zmian w ustawie o samorządzie gminnym i kodeksie wyborczym w zakresie dotyczącym organizacji najbliższych wyborów samorządowych. Wypowiedzi Polityków z miesiąca stycznia wręcz wskazują na trwające już prace w Warszawie. Trwa negatywna kampania polityczna prowadzona wobec Samorządów Gminnych, przedstawiająca Polskę Lokalną jako sieć szkodliwych układów. Potwierdzeniem i obrazem tego jest odpowiedź Pana Posła Sławomira Zawiślaka na list publiczny Wójta Gminy Zamość (pełny jego tekst w BIULETYNIE SAMORZĄDU GMINY ZAMOŚĆ nr 2/98 z lutego 2017 r., w wersji elektronicznej dostępny TUTAJ). Uważam, że jest to krzywdzące nie tylko dla wybieralnych Organów Gmin, ale także szerokiego grona aktywnych Mieszkańców Sołectw i Miast. Moim zdaniem nie ma żadnego, nawet najbardziej wzniosłego celu, którego realizacja usprawiedliwiałaby niszczenie 27-io letniego dorobku samorządów gminnych w Polsce. Sprzeciwiam się formie prowadzonej obecnie przez Polityków publicznej dyskusji o zmianach w organizacji najbliższych wyborów samorządowych. Uważam, że o tym co dotyczy samorządów gminnych na poziomie lokalnych społeczności nie można decydować w gabinetach politycznych, bez udziału Mieszkańców Sołectw i Miast.

Nigdy nie zakładałem, że będę wiecznym Wójtem Gminy Zamość. Tą zaszczytną funkcję społecznego mandatu zaufania powierzyli mi Mieszkańcy Gminy w bezpośrednich wyborach, a nie Politycy z gabinetowego nadania. Nigdy nie czułem się politykiem i tak jest nadal. Starałem się na tyle ile mogłem nie łączyć samorządowej aktywności z polityką. Niestety pieniądze dla Gmin na inwestycje mają tylko Politycy. Starałem się Im trochę ich zabrać dla Gminy Zamość. Czy skutecznie i czy to oznacza uprawianie polityki pozostawiam ocenie Mieszkańców. W samorządzie gminnym funkcjonuję od 1992 roku. W Urzędzie Gminy pracuję od 1981 roku (miałem wówczas 23 lata). Mogę więc powiedzieć, że całe zawodowe życie poświęciłem Gminie Zamość. Nie wstydzę się tego, to mój bagaż życiowego i zawodowego doświadczenia. Nie spodziewałem się, że na kilka lat przed emeryturą dożyję tego co dzisiaj dzieje się naszym pięknym Kraju. Politycy dzielą nas na dobrych i złych, bez szacunku dla drugiego Człowieka, nie pamiętając o kanonach (przykazaniach) naszej wiary. Nie godzę się z tam. Dlatego przestałem milczeć. Samorząd gminny to dla mnie coś więcej niż polityczny bój o wpływy. Nie muszę być Wójtem, ale chcę żyć w Polsce w której o tym co dzieje się w Małych Ojczyznach decydują Mieszkańcy Sołectw i Miast. Bez udziału Polityków. Takie prawo zapewnia nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i Ustawa o samorządzie gminnym. Stawiam się do dyspozycji Mieszkańców Gminy Zamość. To Wasza reakcja na to co dzieje się wokół zdecyduje o Naszej przyszłości. Nie jest tak, że nie mamy wpływu na to co dzieje się w Polsce. Mamy, i to bardzo duży. Możemy obronić idę samorządów gminnych i społeczeństwa obywatelskiego. Oczywiście jeśli tego chcemy, a wierzę, że Tak. Stronę internetową udostępniam aby umożliwić dyskusje o naszych sprawach. Czekam na wypowiedzi i kontakty. Szanuję zdanie każdego.

Ryszard Gliwiński

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 13.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "czytelnik" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 8:13:37 napisał:
  Panie wójcie, skupiasz się wyłącznie na swojej osobie a pracy w gminie jest sporo. Czas o tym pomyśleć a nie tylko biadolić nad swoim losem jako wójt.
  R E K L A M A
 • "ja" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 8:17:06 napisał:
  To jest jakieś dziwne.
 • "Kor." dnia 21 lutego 2017 o godzinie 8:20:54 napisał:
  Zwijajta sztandar PSL i spadajta.
 • "meczy już" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 9:02:47 napisał:
  Nie no znowu on, nie chcesz to nie bądź kogo to ??
 • "Bolesław" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 9:33:43 napisał:
  Szczyt chamstwa i hipokryzji. Sam przez tyle lat jako lojalny działacz PSL zawłaszczył on i jego kolesie w gminie wszystko a teraz mówi że chce żyć w Polsce bez udziału polityków !!! To właśnie jego dzianie doprowadziły do wyrugowania w gminie właściwych postaw obywatelskich i społecznych - KGW, OSP, klub sportowy GRYF, Stowarzyszeni 28+ to jego folwark opłacany z budżetu Gminy. Biuletyn Gminy - to tuba propagandowa w której Wójt jest redaktorem naczelnym. Wspieramy tylko swoich. Obłuda. Kończ waść !!!
 • "Mieszkaniec" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 9:38:26 napisał:
  Nie chce się już tego słuchać, kończ waść.
 • "Widek" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 9:58:27 napisał:
  Bolesław super to napisałeś. Tak właśnie było i jest przez lata urzędowania G. Teraz jeszcze to lotnisko które wójt wybuduje za podwyższone podatki. Kompletny odlot! Pora na zmiany!
 • "jeb..." dnia 21 lutego 2017 o godzinie 10:32:17 napisał:
  Koniec jekotów PiSiorów zygam Wami.
 • "jan sawa" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 10:46:12 napisał:
  Panie Wójcie i właśnie o to chodzi abyś pan już tym Wójtem nie był, ponieważ delikatnie mówiąc mamy już dość układów i układzików jakie zafundowali nam działacze PSL. Chyba nie ma drugiej tak pazernej na stanowiska partii jak PSL a hipokryzja ich działaczy sięga szczytów . Śmiać mi się chce kiedy słyszę o Małych Ojczyznach , pielęgnowaniu wartości pokoleń i inne tego typu pierdoły, które służą jedynie jako kiełbacha wyborcza. Panie Gliwiński zmień pan już tą zdartą płytę bo brzmi tak fałszywie , że szkoda gadać. Na co pan liczy pisząc ten list na poklask czy współczucie bo u mnie wzbudza on jedynie odrazę
 • "rozsądny" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 10:56:02 napisał:
  Jakoś trudno uwierzyć w wywody Pana Wójta, że tak naprawdę nie zależy mu bardzo na byciu Wójtem do emerytury a może i dłużej, wszak korytko fajne i napracować się nie trzeba za bardzo. Podzielić pieniądze na budżet, które i tak każdego roku spływają z podatków i dotacji celowych to nie jest żadną sztuką ani ciężką pracą. Wszak i tak tego sam Wójt nie czyni ale z pomocą swoich służb, no i Rady Gminy. Uświadamianie po raz kolejny przez Pana Wójta mieszkańców jaka to krzywda dla nich się stanie z powodu nowych normatyw o stanowieniu samorządów staje się nudne i wydaje mi się, że ma skutek odwrotny co widać nawet po wpisach na tym forum. Sam za każdym razem w wyborach na Wójta głosowałem na Pana Gliwińskiego bo nie było lepszego kandydata, chociaż w świadomości miałem odczucie że sprawowanie przez niego tej funkcji trwa już za długo. Dlatego uważam że ograniczenie kadencyjności takich osób jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Niech wykażą się inni, którzy w starciu ze "starym wyjadaczem" w tej profesji już na starcie nie mieli żadnych szans być wybranym. Wszak kolesiostwo z PSL sięga daleko i ma w wyborach decydujący wpływ. Może i uwierzyłbym w Pana wywody Wójta , że tak naprawdę jemu nie zależy na bycie Wójtem gdyby zdradził nam co tak naprawdę zamierza robić kiedy Wójtem nie zostanie.
  R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 11:03:37 napisał:
  Oświadczenie powinno brzmieć mniej więcej tak: Na znak stanowczego protestu przeciw zdziczeniu obyczajów oraz aby ukarać całe to niewdzięczna społeczeństwo oświadczam, że choćbyście mnie nie wiem jak prosili nie zgadzam się zostać wójtem gminy Zamość :)
 • "podpis" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 11:07:39 napisał:
  panie janie, czy kumasz że wójtowie i burmistrzowie są wybierani w wyborach bezpośrednich, jeżeli to co mówisz miałoby by kluczowe miejsce, ludzie sami by go w wyborach odspawali. Czy uważasz, że osoby powołane, nie dzięki wyborom bezpośrednim, a tylko dzieki trikom legislacyjnym przez PIS zlikwidują wszystkie domniemane układy i układziki :-))))))))) A może wtedy dopiero powstanie odpowiednio szczelne środowisko do tworzenia układów i układzików:-)))
 • "janusz" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 11:20:49 napisał:
  Lotnisko tak da popalić że trzeba będzie uciekać gzie pieprz rośnie .
 • "Janusz" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 12:14:48 napisał:
  Kachone Pisiory oświadczam wam, ze niestety nie uda się zdobyc władzy w samorządach jesteście za mało bystrzy.
 • "ekonomistka" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 12:34:27 napisał:
  panie wójcie ustąp pan
 • "Tak jest" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 12:47:49 napisał:
  Ja również tak jak pozostali mam do pana Wójta apel . Otóż panie Wójcie taj pan spokój i nie błaźnij się pan. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść ..." ( to taki cytat piosenki ale pewnie nie zna pan tego utworu , ponieważ nie pochodzi on z repertuaru Koła Gospodyń Wiejskich )
 • "czytelnik" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 13:07:29 napisał:
  Obawiam się, że dotrzymanie zobowiązania w sprawie lotniska będzie bardzo trudne. Jak napisał "janusz" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 11:20:49 "Lotnisko tak da popalić że trzeba będzie uciekać gzie pieprz rośnie". Z resztą o czym tu mowa wójt teraz ma inne problemy. :)
 • "psl" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 13:14:20 napisał:
  Panie wójcie proponuję Panu aby poszedł Pan w ślady wójta Kozioła z Rancza i szedł ,szedł, szedł znacznie wyżej. Przecież patrząc na Pana i Pana Kozioła to podobieństwo jak kropka w kropkę, zachowanie również itd.
 • "Janusze z pisu" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 13:27:06 napisał:
  Część Janusze z pisu co u was słychac?? gdzie isziecie pracowac do spółek skarbu państwa??? co tam w głowach macie??? bóg honor ojczyzna na waszych ustach to cos wspaniałego jestescie najwiekszymi patriotami wypinajcie piersi do odznaczen jedybe zbawienie ojczyny jedyni sprawiedliwi a jacy mądrzy ojojoj....geniusze nie martwcie się to niedługo sie skończy:)
 • "Anonim" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 13:32:09 napisał:
  Panie Wójcie jak Pan nie musi , to Pan to zostawi. Naprawdę Gmina poradzi sobie bez was- spokojnie.
  R E K L A M A
 • "Januszu Lewandowski, platfusiu" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 13:32:59 napisał:
  ano idziemy tal gdzie siedzieli przygłupy platformerskie. Dla których dewiza to: chuj z Polską wschodnia, tylko złodziej pracuje za 6 tys. albo sorry, taki mamy klimat, itp.. Będziemy wypinać piersi do odznaczeń w przeciwieństwie do was, którzy wypnanali dupy do ru... przez zachodnie lewactwo i robili laskę Amerykanom. Nie łaskę
 • "Janusze z pisu" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 14:25:46 napisał:
  Człowieczku z pisu uważasz, że wy ratujecie polskę??? Wy ją rujnujecie bez jakiegokolwiek prawa obstawiacie się na potegę stanowiskami ludźmi którzy moga tylko zamiatac, ale poco to mówić i tak nic nie rozumiecie ciemna maso :)
 • "Januszu Lewandowski, platfusiu" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 14:28:17 napisał:
  kwicz dalej komuchu i obrzucaj błotem. Zamiatać to może cieć, który został pomagierem Tłuska. Takie standardy
 • "Janusze z pisu" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 15:02:42 napisał:
  Liż się to może zostaniesz Misiewiczem haha
 • "janusze z PSL" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 15:06:00 napisał:
  Mam zaklepany etat dla córki ma 11 lat ale etat już czeka. Nie próbujcie mi pokrzyżować planów pi-siory!
 • "ad111" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 16:01:05 napisał:
  Jak czytam komentarze, to jednak znowu zagłosuję na Wójta, jeżeli Pisiory nie zachachmęcą prawem wyborczym, bo jak mówił Pawlak lepszy swój "wróg" niż cudzy... :)
 • "ojciec mateusz" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 16:54:06 napisał:
  Gdzie jest kod, trza wójta bronic,berety na łeb i pod gmine.:)
 • "m" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 18:48:25 napisał:
  tyle Januszów na jednego wójta?
 • "sasa" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 19:33:06 napisał:
  PIS ,, Dobra, zmiana!"
 • "janbach" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 21:47:45 napisał:
  Czytając powyższe wpisy zastanawiam się kto pierwszy z nich stworzy kabaret. Myślę, że nie byłby gorszy od "ani mru mru" :)
  R E K L A M A
 • "Dami" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 7:51:04 napisał:
  aha aha aha a młodzi uciekają za granice, bo bez układów nie mogą znaleźć dobrej pracy. Dwu kadencyjność świetna rzecz, bo przynajmniej nie zasiedzi się taki w urzędzie wraz z poustawianymi stołkami tak jak to mają zwyczaj PSL'owcy
 • "Janusze z pisu" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 8:10:50 napisał:
  Pisowcy co robia poobstawiali się i gryzą zębami stołki.
 • "Cat" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 12:26:27 napisał:
  "Nie muszę być Wójtem" - popłukałem się do łez, znając Pana Gliwińskiego to jest naprawdę śmieszne. Przecież cały sens jego życia kręci się wokół PSL i wójtowania. Dość już złego uczynił w gminie niech odejdzie, a może za kilkanaście lat da się przywrócić normalność. W gminie są tylko swoi, nie liczy się kompetencja, prawda, wykształcenie, moralność - LICZY się tylko oddanie najjaśniejszemu. Człowiek niewiele warty zostaje dyrektorem, a wartościowego się zwalnia. Nepotyzm w gminie sięga zenitu. Brak słów i śmiech przez łzy.
 • "Koniec PiS" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 14:29:15 napisał:
  Koniec z nepotyzmem PiS-uu obstawiaja się wszedzie swoimi wiernymi liżacymi ręku mała mądrymi ludźmi, dobry bo wierny.
 • "Januszu Lewandowski, platfusiu" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 15:20:25 napisał:
  wow świnie fajnie kwiczą
 • "do Koniec PiS" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 15:57:58 napisał:
  hahaha wiesz jakie ugrupowanie w Polsce jest królem nepotyzmu i PIS'owi daleko do nich?:) Wiadomo, że PIS walczy o stołki to oczywiste, ale niech się wreszcie inni ludzie wykażą i niech mają szanse. Lepiej niech jakiś młody wygra niż znów jakiś wójt który po raz z kolei nic nowego nie wniesie
 • "jurek" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 18:23:54 napisał:
  Rysiek odejdz sa lepsi
 • "Bortatycze" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 18:42:05 napisał:
  Nie chce być Wójtem. Ale ten Wójt śmieszny jest to po co z tymi radnymi na manifestacje jeździ . Panie Wójcie nawet jakby Pan startował to i tak PAN nie wygra Słaby PAN jest. Grześko jest od Pana lepszy pogódź się PAN z tym. Zawsze może pan być geodetą. Ale chyba i w tym byłby PAN słaby. A Dziuba jego 5min kończy się. Wystarczy już się nachapał ciekawe ile zarabia jako inspektor. Pewnie 1500zł razy 5. Żygać się chce
 • "Bortatycze" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 18:42:59 napisał:
  Panie Wójcie nawet jakby Pan startował to i tak PAN nie wygra Słaby PAN jest. Grześko jest od Pana lepszy pogódź się PAN z tym. Zawsze może pan być geodetą. Ale chyba i w tym byłby PAN słaby. A Dziuba jego 5min kończy się. Wystarczy już się nachapał ciekawe ile zarabia jako inspektor. Pewnie 1500zł razy 5. Żygać się chce
 • "janbach" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 21:00:21 napisał:
  Tak na marginesie. Tytuł wydaje mi się powinien być. "Nie muszę być ale chcę być wójtem" :)
  R E K L A M A
 • "Skokówka" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 21:38:18 napisał:
  Grześko na Wójta!!!
 • "Marek" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 22:22:59 napisał:
  A miało być poważnie, a tu tylko .... . Ludzie po co piszecie te głupoty
 • "AGsytA" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 22:30:50 napisał:
  Wójt Ryszarg Gliwiński to Wielki Człowiek!!!. Nie boi się krytyki stąd te wszystkie listy publiczne. Wy wszyscy inni możecie Mu buty czyścić.
 • "z_boku" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 1:04:31 napisał:
  Skoro ma być poważnie to proszę. Uważam że utrzymywanie dwóch jednostek administracyjnych przez społeczeństwo Zamościa i przedmieść jest przejawem rozrzutności. Tak długo jak będziemy mieli dwóch "gospodarzy" będziemy stać w miejscu. Wójt z prezydentem nigdy się nie dogadają, każdy będzie rozgrywał swoją partię szachów.
 • "Zalesie" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 7:43:26 napisał:
  Pan Stasiek to fachowiec podobno super zamiata.
 • "qwerty" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 9:11:46 napisał:
  rozsądny@ Ten problem świetnie określił Olo Żwirski z Psów. To nie jest gra o "g..ne stołki" to jest gra o życie. ********************************************* Niestety ujawnia się tutaj pewna niedoskonałość polskiej demokracji. Trafnie to ujął Bronisław Komorowski zarzucając dr Andrzejowi Dudzie, że blokuje etat na uczelni. Mówiąc szczerze jak usłyszałem te pretensje byłego prezydenta myślałem że mnie trafi na miejscu. Nie wiem, co myślał Komorowski, gdzie on pójdzie jak go nie wybiorą, prasa opisywała kulisy jego odejścia z Belwederu i sprawę żyrandola. ********************************************************************* Polityk, który legitymizuje się określonym dorobkiem powinien mieć prawo do powrotu do starego zajęcia o ile jest to możliwie gwarancja ustawowa nie jest zła. Gorzej jak ktoś idzie do polityki bez dorobku, bez wykształcenia itd. idzie po prostu na dorobek i mamy wtedy koalicje strachu, sztucznie przedłużanie kadencji sejmu poprzez odwlekanie na maksa nowych wyborów. Ciekawym przykładem jest upadek AWS i UW i tzw. emerytury specjalne premiera otrzymały je dwie osoby prof. Alicja Grześkowiak i Janusz Pałubicki. po prostu dla wielu polityków koniec sejmu to jest katastrofa bo nas nie wybrali - nawet są sejmowe statystyki co robią byli posłowie, wielu nie potrafi odnaleźć się w posejmowej rzeczywistości. Nie każdy dostanie emeryturę specjalną i trzeba iść do pracy do normalnej pracy np. Ewa Spychalska, od przewodniczej OPZZ, po bycie Minister, Ambasador na Litwie i stojąca w kolejce w Urzędzie Pracy. Czy w przypadku byłego barona SLD z łodzi Andrzeja Pęczaka i jego problemy z prawem. ********************************************************************** Otóż polityka to powinno być miejsce dla ludzi z dorobkiem, a nie przechowalnią bagażu. Wielu polityków potrafi się świetnie odnaleźć na politycznej emeryturze, ale są tacy którzy niestety. Ale tak jest skoro takich się wybiera. Przerost ambicji powinien być temperowany generalnie w kolejnych wyborach, ale niestety społeczeństwo źle patrzy na ludzi z dorobkiem i woli wybrać kogoś na swoje podobieństwo niż "odszczepieńca". Brak zmiany tej mentalności skutkuje takimi a nie innymi wyborami.
 • "patrzę i widzę" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 9:28:56 napisał:
  Osobiście nic mi do osoby Pana Gliwińskiego, który piastuje stanowisko Wojta Gminy Zamość- szanuję wolę wyborców. Są jednak rzeczy, które są nie do przyjęcia. Posiadam nieruchomość w Gminie Zamość - dostałem decyzję płatniczą i list od Wójta. Pan Gliwiński, podaje informację, że koszty z tym ,,listem" pochodzą ze środków własnych??? Wnioskuję, że wynagrodzenie dla osoby roznoszącej Pańskie ,,listy" wynika z zawartej umowy o dzieło oraz koszty papieru, wydruki także umie Pan udokumentować. Aktywność Pana Gliwińskiego o przekonaniu, że nie musi być Wójtem jest co najmniej dziwna, tak dziwna jak ,,chowanie" swojej przynalezności partyjnej. Hipokryzja ludzi w Starostwie Zamojskim (ludzie z PSL) Sejmik Woj. Lubelskiego (PIS i PO) przechodzi granice dobrago smaku. Wniosek jest prosty to co My robimy jest ok, ale np. ten PIS....... Panie Gliwiński, ma Pan złych doradców PR a socjotechnika jest na bardzo niskim poziomie. Granie na niepewności, niskich uchuciach ludzi i mówienie, że jest teraz dobrze a zobaczycie co będzie jak ,,oni" przyjdą, juz dziś na ludzi myślących i obserwujących rzeczywistość nie działa. Pańskie rozumowanie wydaje się zbyt ubogie a próba ukształtowania rzeczywitości w Gmine Zamość wg. swojego sposobu rozumowania, chyba a raczej na pewno nie zda egzaminu. Posiadanie głosu u kogoś, kto podpisuje się jako AGsytA, tylko potwierdza moje spostrzeżenie. Do @AGsytA, wielkim człowiekiem zostaje się niezależnie od tego czy napiszesz to z dużej litery - co jest błędem może nawet ortograficznym. Dalej - ...Wy wszyscy inni możecie Mu buty czyścić... czyli oprócz Ciebie i samego zainteresowanego stawiasz nas (wszyscy inni??????????- cóż za język) w roli pucybutów? Przyjmij do wiadomości, że pucybuty mają prawo głosu:)
 • "jurek ze żdanowa" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 10:47:28 napisał:
  Cała Gmina ramie w ramie z Grześkiem!!!
 • "Zalesie" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 10:50:53 napisał:
  Pisowskie inteligenty i Ty Staszku nasz geniuszu i znawco każdej dziedziny odejdźcie i nie róbcie wstydu.
 • "qwerty" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 12:35:42 napisał:
  Przedmówca słusznie zauważył koszty dostarczenia listu, warto się temu przyjrzeć ile kosztuje wysłanie 500 listów.. Podsumujmy koszty ryzy papieru od 10 do 20 zł. koszty tuszu/tonera niech to będzie 60 zł, albo mniej. Koszt przesyłki - koperta na poczcie kosztuje 20 gr. znaczek na list to 2,60 zł. tych listów było 500 a więc koszty powinny być następujące (500x 2,60 za znaczek )+ (500 x 0,2 zł za kopertę) + 20 zł (papier) + 60 zł (tusz do drukarki) = 1300 (znaczki na wszystkie listy) + 100 zł (koperty) + 20 zł (ryza papier) + 60 zł = co daje nam koszt 1480 zł. (można zaoszczędzić na papierze kupując tańszy za 10 zł czy na tuszu, albo drukując na laserze) = 1480 zł. Tyle powinno kosztować wysłanie 500 listów. Tak więc jak kształtowały się faktyczne i poniesione koszty wysyłki listów na podstawie dowodów źródłowych faktura/paragon?? Powiem szczerze nie podoba mi się to.
  R E K L A M A
 • "Białowola i Zalesie" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 13:52:04 napisał:
  Grześko na Wójta! Białowola z Toba!!!
 • "Zalesie i Białowola" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 9:30:41 napisał:
  Stasiek sąsiedzie Ty mój nie rób wstydu i nie startuj znowy nigdzie po co Ci to zostań gwiazda Disco Polo.
 • "Thomas" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 15:47:16 napisał:
  O co chodzi z OSP w Gminie Zamość?
 • "Płoskie" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 20:04:17 napisał:
  Nie chcę być Wójtem. To będę geodetą. Ale jesteś słaby.
 • "Zawada" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 23:21:46 napisał:
  Grześko na Wójta. Tego mu życzymy. Napewno nie będzie gorszy od Gliwińskiego.Tylko może być lepiej. Panie Wójcie Gliwiński mógłby Pan odpuścić. Nie wystarczy Panu. Mógłby Pan odejść z klasą. A tak odejdzie PAN z hukiem o to Panu chodzi . Chyba nie. Zreszto trochę Pana rozumiem ciężko od koryta odejść.
 • "AGsytA" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 19:53:37 napisał:
  Jak możecie krytykować człowieka, który tak dużo zrobił dla nas wszystkich, a najwięcej dla Białowoli i ludzi Grześki!!!!
 • "Dysydent" dnia 2 marca 2017 o godzinie 4:33:12 napisał:
  Wypływamy jako Polska na nieznane wody, bo i zmiana władzy państwa i dalej, siłowe odsuwanie od władzy resztek pokomunistycznych spadkobierców w terenie. Tym w zamiarze PIS-u jest ustawa o której tu mowa. Wykasować jak najwięcej z kadr które przejęły kraj po klice PZPR+ZSL+SD. Pierwsze wypadło SLD - spadkobierca PZPR, przegrywając z PO - nieformalnym spadkobiercą SD i doczepką jaką było PSL - spadkobierca ZSL. Po ostatnich wyborach władzę utracili całkowicie spadkobiercy sowieckich zdrajców (za słowami Prezydenta Dudy w przemówieniu na pogrzebie "Łupażki"). Władzę centralną, bo w terenie jest masa takich Gliwińskich i nie oceniam ich jako złych czy dobrych włodarzy bo to kwestia indywidualna, rzecz w genezie ich źródeł władzy. Oni nigdy nie nazwali zdrajcami swoich komunistycznych poprzedników i trzeba było ćwierćwiecza żeby wreszcie nijaki prawnik Duda w zakamuflowanej formie na to się odważył, a trzeba to było zrobić ustami ś.p. T. Mazowieckiego bo teraz pojawiło się coś co promuje niemal fanatyzm wyznaniowy, nacjonalizm, średniowieczne podejście do nauki (czyt. medycyny), jawne dopuszczanie wojny jako sposobu na osiąganie celów politycznych.... to już nie są czasy powojenne. Żyjemy "przed wojną" a grozi nam w XXI wieku wojna wyznaniowa fundamentalizmu islamskiego z odradzającym się tu i tam fundamentalizmem chrześcijańskim, i nic nie można zrobić. Zadne nawet najbardziej racjonalne argumenty nic tu nie pomogą szanowny Wójcie, jeśli sztorm przybierze na sile nikt słuchał nie będzie. "Prezes" to dopiero początek, mogą przyjść napradę gorsi.
 • "działacz" dnia 2 marca 2017 o godzinie 12:26:56 napisał:
  Przepraszam bardzo co ma do tego, że ktoś jest w PSL czy innej partii. Działacze PIS i jego sympatycy siedzą jako wójtowie dłużej niż Pan Gliwiński, przykład sąsiednie gminy i tego nie widzicie? Widzicie tylko Gminę Zamość. Trochę samokrytyki. A co do pomysłu zmian, że kto był 2 kadencje to dziękujemy jestem za i to dwoma rękoma. Zmiany powinny dotyczyć również starostów i radnych powiatowych. Pozdrawiam
 • "działacz" dnia 2 marca 2017 o godzinie 12:34:09 napisał:
  A jeszcze jedno PIS powinien ścigać wszystkich którzy startują z miejsc gdzie są zameldowani , a mieszkają w innych miejscowościach. Bo to jest właśnie oszustwo
 • "Dysydent" dnia 3 marca 2017 o godzinie 4:06:38 napisał:
  Argument o limitowanej kadencyjności był jednakowo aktualny i wcześniej, tylko, że teraz trafił na podatny grunt. Dwie pieczenie na jednym ogniu, a PIS niekoniecznie może się okazać lepsze na tyle aby kiedyś później samo nie zginęło od miecza którym dziś wojuje. Ja zauważyłem tylko fakt zmian mentalnych nas - społeczeństwa kiedy do głosu dochodzą poglądy kilka lat temu uznawane za skrajne, bo słyszę nawet głosy dopuszczające dyktaturę jeszcze marginalne, ale już zauważalne tak że ta propozycja niejako zapobiega eskalacji podobnych zapędów i też bym chciał żeby przeszła. Ryzyko w przypadku porażki, np: głębszego kryzysu odreagowanie może być w drugą stronę. Może enigmatycznie, ale chciałem jak najkrócej.
  R E K L A M A
 • "mieszkaniec" dnia 3 marca 2017 o godzinie 9:17:30 napisał:
  Sobczuk na Wójta!
 • "bortatycze kolonia" dnia 3 marca 2017 o godzinie 9:28:43 napisał:
  Nie musisz to odejdź , Sobczuk cie zastapi!
 • "majapur" dnia 14 marca 2017 o godzinie 9:56:12 napisał:
  Idzie wiosna Nie dajmy się podzielić Wypijmy za myśli Co siedzą nam w głowie Wypijmy za życie Za smak samotności Wypijmy za miłość Zalejmy swe smutki I za czas na ziemi Co który jest tak krótki Wypijmy za przyjaźń Ta jedna coś warta Gdy nagle w Twym życiu Odwróci się karta Wypijmy za wiosnę Lato, zimę i jesień Wypijmy i za to Co los nam przyniesie Nie dzielmy się Polska to piękny kraj. Kochani - są osoby którym bardzo zależy na podziałach, kłótniach i partyjnych zagrywkach. Podzielonym społeczeństwem łatwiej rządzić. Stosując tą starą metodę, pragną teraz zniszczyć samorządy. Oni mają jedną zasadę - mądrość i rozsądek nie jest ważny. Ważna jest tylko wiara w EUgeniusza. Dla nich białe to czarne a czarne to białe. A wynik 27 do 1 dla nich to wiekopomne zwycięstwo. Naród jest mądry i nie da się wykiwać cwaniakom. Wypijmy za mądrość i spokój. Gdy przyjdzie do wyborów jestem pewna wyniku. Panie Wujcie - życzę spokoju i realizacji wszystkich programów i planów. Nasza gmina jest coraz piękniejsza. Jednak uważam że największym problemem jest bezrobocia. Trzeba koniecznie coś zrobić żeby przyciągnąć inwestorów, żeby powstały miejsca pracy. Dobrze, że powstanie lotnisko, ale co jeszcze? Na tym się skupmy, żeby nasze dzieci powróciły i znalazły tu pracę. Ważne są drogi, wodociągi, światłowody i solary ale kto z tego będzie korzystał, gdy nasze miejscowości się wyludnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018