newsroom    
Startuj Ulubione Kontakt
Region - Gospodarka i polityka - Kultura i rozrywka - Życie społeczne - Sport - Edukacja - Komunikaty ROL
 
 Szukaj:
Google   
  , imieniny: Anatola, Edyty, Rafała strona główna/newsroom  
 O artykule
Autor: Roztocze Online -
Data: 14.08.2008, 8:01
Zmiany: 14.08.2008, 8:01
Czytane: 317x
Komentarzy: 0 [sprawdź]
   Kultura i rozrywka
Kazek Baca Blues Band w PpR [44/0]

[przeczytane: 44x/komentarzy: 0]
Gala z Wolną Grupą Bukowina [72/0]

[przeczytane: 72x/komentarzy: 0]
Jagiełło dla Opały [30/0]

[przeczytane: 30x/komentarzy: 0]
Nagrodzili krasomówców [27/0]

[przeczytane: 27x/komentarzy: 0]
Taneczny weekend w Zamościu [236/1]

[przeczytane: 236x/komentarzy: 1]
Igiełka – Zamość 2009 [211/0]

[przeczytane: 211x/komentarzy: 0]
Archiwum: 2144   Archiwum>>
Co się dzieje na Forum?
Zapisz się!
Elektroniczy biuletyn ROL
co tydzień w twojej poczcie email.
Festiwal NAROLARTE 2008  

W dniach 24 – 30 sierpnia 2008 r. w Narolu odbędzie się Festiwal NAROLARTE im. Pana, Wójta i Plebana.

Festiwal stanowi rozwinięcie idei dotychczasowych koncertów firmowanych przez Akademię Narolską oraz cyklu Narolskich Spotkań. Na festiwalu będzie też można spotkać artystów, których nie mogliśmy zaprezentować podczas Cesarsko-Królewskich Jarmarków Galicyjskich. Wobec rosnącego z roku na rok zainteresowania wydarzeniami artystycznymi w Narolu zrodziła się potrzeba stworzenia letniej imprezy o formule festiwalowej.

Festiwal NAROLARTE odwołuje się do wielonarodowej kultury dawnej Galicji przy jednoczesnym wskazaniu na trzy źródła tej kultury, którymi są: tradycja dworska (tzw. kultura wysoka), tradycja religijna (niezależnie od wyznania czy obrządku) i tradycja plebejska (wiejska i mieszczańska).

W ramach Festiwalu NAROLARTE odbędą się występy profesjonalnych artystów wykonawców muzyki klasycznej, ludowej i folkowej, jazzowej, muzyki dawnej i dramatu liturgicznego. Mamy nadzieję, że ta różnorodność przy bardzo wysokim poziomie wykonawczym będzie stanowiła o atrakcyjności Festiwalu.

Szeroka formuła programowa Festiwalu stwarza zarazem okazję do aktywnego uczestnictwa młodzieży w działaniach artystycznych przygotowywanych przez animatorów. W bieżącym roku taką rolę będą spełniać m.in. warsztaty plastyczne dla młodzieży poświęcone heraldyce oraz warsztaty tańca tradycyjnego.

Imprezy odbywają się w zabytkowych obiektach Narola (Zespół Pałacowo-Parkowy, Kościół parafialny N.M.P., cerkiew greko-katolicka, ratusz), są współorganizowane z władzami Gminy Narol. Sponsorem Festiwalu NAROLARTE jest Fundacja BRE Banku.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest wolny.

PROGRAM:
24 sierpnia - niedziela, godz. 19 - Otwarcie Festiwalu
Kościół parafialny N.M.P. - Recital – Katarzyna Drogosz (pianoforte)

25 sierpnia - poniedziałek, godz. 19 - „Tradycje polskich dworów” - dr Maciej Rydel
Ratusz – Sala Rady Wykład i prezentacja o kulturze ziemiańskiej.
- Recital - Maria Erdman (klawikord)

26 sierpnia - wtorek,  godz. 19 - „Agathos”
Cerkiew na Krupcu Wystawa ikon współczesnych autorstwa Katarzyny Barszcz, Bartosza Bremera, Ewy Grześkiewicz i Julity Jaśkiewicz
- „Wieczór opowiadaczy historii”
ludowe opowieści z pogranicza – grupa STUDNIA „O”

27 sierpnia - środa, godz. 19 - „Ludus Danielis” - Schola Węgajty
Kościół parafialny N.M.P. XIII wieczne misterium - dramat liturgiczny o proroku Danielu

28 sierpnia - czwartek, godz. 19 - „Muzyka sprzedana – muzyka odnaleziona”
Zespół Pałacowo-Parkowy Spotkanie poświęcone ostatnim wiejskim muzykantom.
pawilon festiwalowy prezentacja filmów archiwalnych i książek
prof. Andrzej Bieńkowski
- „Dom Tańca”
występ Kapeli Krzosów z okolic Janowca i zabawa przy muzyce tradycyjnej

29 sierpnia - piątek, godz. 19 - „Akademia Narolska”
Kościół parafialny N.M.P. Koncert uczestników i wykładowców Warsztatów Muzycznych .

30 sierpnia - sobota, godz. 19 - „JOBIM.PL”
Zespół Pałacowo-Parkowy koncert jazzowy - Kuba Stankiewicz z zespołem
scena bossanovy Antonia Carlosa Jobima w polskim tłumaczeniu
- Zamknięcie Festiwalu

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
Zespół Pałacowo-Parkowy - pawilon festiwalowy
25-30 sierpnia 2008 r. godz. 11-13 - Warsztaty heraldyczne - Marcin Skalski -Truskolaski

Zajęcia plastyczne wykłady i prezentacje - dla młodzieży,
28 sierpnia - czwartek, godz. 17 - Warsztaty tańców tradycyjnych
Dom Tańca - Schola Węgajty

http://narol.free.ngo.pl/narolarte.html

 


Skomentuj ten artykuł
Drukuj ten artykuł
Informacje opublikowane przez INTERNAUTÓW nie podlegają cenzurze. Właściciele i redakcja Roztocze Online (www.roztocze.net) nie odpowiadają za treść zamieszczonych materiałów, tekstów i komentarzy! Jeżeli zawartość nie jest sygnowana "Roztocze.net" lub "Roztocze Online" to głowna treść tej strony jest kopią znalezioną w sieci internet.
Kopie stron internetowych zamieszczane w serwisie roztocze.net są dokonywane za zgodą autorów lub właścicieli, serwis roztocze.net nie jest w żaden sposób związany z autorami takich strony i nie odpowiada za ich treść.
Komentarze [do góry]
dodaj komentarz
[Kontakt] [Reklama] [© Roztocze Online - P.Rogalski & R.Moteka]