R E K L A M ARegion - Gospodarka i polityka - Kultura i rozrywka - Życie społeczne - Sport - Edukacja - Komunikaty ROL
 Szukaj:
Google   
  , imieniny: Paulina, Jan, Paweł strona główna/newsroom  
 O artykule
Autor: Kronika Tygodnia - Mariusz Parol
Data: 1.06.2005, 10:01
Zmiany: 1.06.2005, 10:01
Czytane: 4089x
Komentarzy: 0 [sprawdź]
test
   Region
Archiwum: 1886   Archiwum>>
Co się dzieje na Forum?
Zapisz się!
Elektroniczy biuletyn ROL
co tydzień w twojej poczcie email.
Śliwowica spod Uchań  
Nalewka przygotowana przez Halinę Ulidę z Pielaków (gm. Uchanie) zdobyła drugą nagrodę na IX Festynie Agroturystycznym w Lublinie

Pierwszej nagrody w kategorii napojów jurorzy nie przyznali. Konkurs na produkt lokalny i tradycyjny odbył się 15 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Halina Ulida prowadzi gospodarstwo rolne. Pracuje również w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sitnie. Pomaga rolnikom z gmin Uchanie i Trzeszczany. Jest aktywną członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Uchaniach. Należy także do Horodelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Na własne gospodarstwo agroturystyczne musi jeszcze poczekać.
- Razem z rodziną przymierzamy się do niego. Sądzę, że za 2 lata będziemy przyjmować pierwszych letników – zapewnia.

Pani Halina lubi gotować. Ale jej szczególnym hobby jest robienie różnego rodzaju nalewek.
- Wykorzystuję stare receptury przekazywane w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie - dumnie podkreśla Halina Ulida.
Miodek z mniszka lekarskiego, syrop z sosny, nalewka wiśniowa, czy nalewka orzechowa - to tylko kilka wyrobów pani Haliny, które zyskały nie tylko lokalne uznanie. Nalewka orzechowa dwa lata temu została nagrodzona podczas VII Festynu Agroturystycznego w Lublinie. Próbowano jej również w Brukseli, dokąd zawieźli ją młodzi rolnicy z Lubelszczyzny, uczestniczący w międzynarodowym spotkaniu farmerów z krajów Wspólnoty Europejskiej.
R E K L A M A


Więcej informacji na stronie Kroniki Tygodnia

Skomentuj ten artykuł
Drukuj ten artykuł
Informacje opublikowane przez INTERNAUTÓW nie podlegają cenzurze. Właściciele i redakcja Roztocze Online (www.roztocze.net) nie odpowiadają za treść zamieszczonych materiałów, tekstów i komentarzy! Jeżeli zawartość nie jest sygnowana "Roztocze.net" lub "Roztocze Online" to głowna treść tej strony jest kopią znalezioną w sieci internet.
Kopie stron internetowych zamieszczane w serwisie roztocze.net są dokonywane za zgodą autorów lub właścicieli, serwis roztocze.net nie jest w żaden sposób związany z autorami takich strony i nie odpowiada za ich treść.
Komentarze [do góry]
dodaj komentarz
[Kontakt] [Reklama] [© Roztocze Online - roztocze.net - P.Rogalski & R.Moteka]