R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany25 września 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Nauka jest ciekawa… Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 15-21 września odbył się XV Lubelski Festiwal Nauki, pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”. Współorganizatorem imprezy po raz trzeci była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, która swoją ofertę edukacyjną prezentowała podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego w Lublinie, rozpoczynającego szereg ciekawych projektów festiwalowych.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach zaproponowanych przez uczelnię, przekonali się, że nauka może być ciekawa. Wykładowcy zamojskiej uczelni przygotowali szereg zajęć praktycznych, pokazów i wykładów, które odbywały się na terenie zamojskiej PWSZ.

Wykładowcy z kierunku logistyka – dr hab. inż. Rafał Longwic i dr Sławomir Tarkowski – zaprezentowali wykłady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz modelowania komputerowego wypadków drogowych.

O tym, jak zmienił się świat, o technicznym zabezpieczeniu granicy wschodniej RP i nowych technologiach odpraw granicznych mówił dr Ryszard Suduł z kierunku bezpieczeństwo narodowe, wieloletni funkcjonariusz straży granicznej. Uczestnicy Festiwalu Nauki zobaczyli także interaktywną strzelnicę laserową, zakupioną przez uczelnię. Strzelnicę zaprezentował ppłk Andrzej Podhorodecki, który mówił również o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa młodzieży. W bloku tematycznym związanym z bezpieczeństwem odbył się także wykład nt. konfliktów zbrojnych we współczesnym świecie, który przygotowała dr Justyny Misiągiewicz.

Uczniowie zainteresowani tematami z dziedziny ekonomii i zarządzania wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców kierunku finanse i rachunkowość. Dr Elżbieta Dziura przygotowała wykład pt. „Droga pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego”, a dr Katarzyna Szmidt i mgr Anna Kierepka-Kasztelan zaprosiły uczniów na zajęcia dot. przywództwa i stylów kierowania.

Uczestnicy LFN mieli także okazję zwiedzić laboratoria Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ w Zamościu, w którym prezentację nt. tworzyw sztucznych przygotował dr hab. inż. Tomasz Garbacz. Młodzież wzięła także udział w zajęciach prowadzonych przez dra Stanisława Trykę, który przedstawił wykład o mitach i rzeczywistości związanych z energooszczędnymi źródłami światła.

W zajęciach przygotowanych przez kadrę PWSZ w Zamościu udział wzięli uczniowie zamojskich szkół: II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny