Edukacja | Zamośćtekst nadesłany25 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Nauka jest ciekawa… Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 15-21 września odbył się XV Lubelski Festiwal Nauki, pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”. Współorganizatorem imprezy po raz trzeci była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, która swoją ofertę edukacyjną prezentowała podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego w Lublinie, rozpoczynającego szereg ciekawych projektów festiwalowych.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach zaproponowanych przez uczelnię, przekonali się, że nauka może być ciekawa. Wykładowcy zamojskiej uczelni przygotowali szereg zajęć praktycznych, pokazów i wykładów, które odbywały się na terenie zamojskiej PWSZ.

Wykładowcy z kierunku logistyka – dr hab. inż. Rafał Longwic i dr Sławomir Tarkowski – zaprezentowali wykłady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz modelowania komputerowego wypadków drogowych.

O tym, jak zmienił się świat, o technicznym zabezpieczeniu granicy wschodniej RP i nowych technologiach odpraw granicznych mówił dr Ryszard Suduł z kierunku bezpieczeństwo narodowe, wieloletni funkcjonariusz straży granicznej. Uczestnicy Festiwalu Nauki zobaczyli także interaktywną strzelnicę laserową, zakupioną przez uczelnię. Strzelnicę zaprezentował ppłk Andrzej Podhorodecki, który mówił również o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa młodzieży. W bloku tematycznym związanym z bezpieczeństwem odbył się także wykład nt. konfliktów zbrojnych we współczesnym świecie, który przygotowała dr Justyny Misiągiewicz.

Uczniowie zainteresowani tematami z dziedziny ekonomii i zarządzania wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców kierunku finanse i rachunkowość. Dr Elżbieta Dziura przygotowała wykład pt. „Droga pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego”, a dr Katarzyna Szmidt i mgr Anna Kierepka-Kasztelan zaprosiły uczniów na zajęcia dot. przywództwa i stylów kierowania.

Uczestnicy LFN mieli także okazję zwiedzić laboratoria Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ w Zamościu, w którym prezentację nt. tworzyw sztucznych przygotował dr hab. inż. Tomasz Garbacz. Młodzież wzięła także udział w zajęciach prowadzonych przez dra Stanisława Trykę, który przedstawił wykład o mitach i rzeczywistości związanych z energooszczędnymi źródłami światła.

W zajęciach przygotowanych przez kadrę PWSZ w Zamościu udział wzięli uczniowie zamojskich szkół: II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
hmm 18 minut temu
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć 39 minut temu
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
53 minuty temu
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama