Edukacja | Zamośćtekst nadesłany25 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Nauka jest ciekawa… Lubelski Festiwal Nauki

R E K L A M A    B O A R D

W dniach 15-21 września odbył się XV Lubelski Festiwal Nauki, pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”. Współorganizatorem imprezy po raz trzeci była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, która swoją ofertę edukacyjną prezentowała podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego w Lublinie, rozpoczynającego szereg ciekawych projektów festiwalowych.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach zaproponowanych przez uczelnię, przekonali się, że nauka może być ciekawa. Wykładowcy zamojskiej uczelni przygotowali szereg zajęć praktycznych, pokazów i wykładów, które odbywały się na terenie zamojskiej PWSZ.

Wykładowcy z kierunku logistyka – dr hab. inż. Rafał Longwic i dr Sławomir Tarkowski – zaprezentowali wykłady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz modelowania komputerowego wypadków drogowych.

O tym, jak zmienił się świat, o technicznym zabezpieczeniu granicy wschodniej RP i nowych technologiach odpraw granicznych mówił dr Ryszard Suduł z kierunku bezpieczeństwo narodowe, wieloletni funkcjonariusz straży granicznej. Uczestnicy Festiwalu Nauki zobaczyli także interaktywną strzelnicę laserową, zakupioną przez uczelnię. Strzelnicę zaprezentował ppłk Andrzej Podhorodecki, który mówił również o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa młodzieży. W bloku tematycznym związanym z bezpieczeństwem odbył się także wykład nt. konfliktów zbrojnych we współczesnym świecie, który przygotowała dr Justyny Misiągiewicz.

Uczniowie zainteresowani tematami z dziedziny ekonomii i zarządzania wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców kierunku finanse i rachunkowość. Dr Elżbieta Dziura przygotowała wykład pt. „Droga pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego”, a dr Katarzyna Szmidt i mgr Anna Kierepka-Kasztelan zaprosiły uczniów na zajęcia dot. przywództwa i stylów kierowania.

Uczestnicy LFN mieli także okazję zwiedzić laboratoria Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ w Zamościu, w którym prezentację nt. tworzyw sztucznych przygotował dr hab. inż. Tomasz Garbacz. Młodzież wzięła także udział w zajęciach prowadzonych przez dra Stanisława Trykę, który przedstawił wykład o mitach i rzeczywistości związanych z energooszczędnymi źródłami światła.

W zajęciach przygotowanych przez kadrę PWSZ w Zamościu udział wzięli uczniowie zamojskich szkół: II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ak 8 minut temu
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek 27 minut temu
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista 29 minut temu
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018