Kultura i rozrywkaOliwia Bojar16 listopada 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Najpopularniejszy buntownik wśród literatów w Zamościu

fragment plakatu
R E K L A M A    B O A R D

Andrzej Stasiuk, jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy i prozaików z zamościanami spotka się w najbliższą niedzielę, 22 listopada, w klubokawiarni Szkoła Życia.

Urodzony w Warszawie w roku 1960 Andrzej Stasiuk znany jest, jako jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy i prozaików. Mimo, że pisarstwo już od młodzieńczych lat było jego życiową pasją to jednak publikować zaczął dość późno. W swej twórczości pisarskiej próbował bardzo wielu różnorodnych gatunków, dlatego też przeczytać tutaj można elementy prozy, dramatu, poezji a nawet krytyki społecznej. Najwięcej utworów literackich Andrzej Stasiuk napisał w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Zasłynął on swoim pierwszym zbiorem opowiadań pod tytułem „Mury Hebronu”. Następne pozycje, jakie wyszły spod jego pióra jeszcze bardziej umocniły jego sławę. Między innymi były to „Opowieści galicyjskie”, które autor napisał w roku 1994. Opowieści te można uznać za wyjątkowo udane dzieło, ponieważ są one po części fabularyzowane, zaś po części można je uznać za reportażowe obrazki z życia mieszkańców prowincji, w której to wychował się sam Andrzej Stasiuk. „Opowieści galicyjskie” są, więc realiami życia społeczeństwa, które to rozgrywają się w dobie transformacji ustrojowej. Owa powieść posiada wyraźnie zarysowaną osobowość postaci, a nawet dostrzec w niej można elementy ballady ludowej. Nasączona jest ona klimatem, w którym to liryzm miesza się z brutalnością i jest to chyba cecha charakterystyczna większości utworów Andrzeja Stasiuka. Opowiadania te cieszą się niesamowitą popularnością, bowiem czytają je zarówno młodzi, jak i starzy.
Sławy autorowi dodały też „Biały kruk”, a także „Gnoje”, która to została sfilmowana w późniejszych latach przez Jerzego Zalewskiego. Ogromnym osiągnięciem prozaika było wydanie w 1998 roku książki „Jak zostałem pisarzem”, została ona uznana za doskonałą próbę autobiografii intelektualnej. Jest to wesoła powieść, która mówi także o wielu trudach, oraz o dojrzewaniu pisarza do swego sukcesu.

 

Źródło: www.stasiuk.pl

Spotkanie rozpocznie się o godz.16:00 przy ul. Bazyliańskiej 3. Jego organizatorami są
Szkoła Życia oraz Zamojski Dom Kultury.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018