Artykuł ekspercki | Pracatekst nadesłany11 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Najlepsze sposoby na dodatkowy zarobek

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

To normalne, że czasem może zabraknąć pieniędzy w domowym budżecie. Zdarza się, że potrzebujemy większej ilości gotówki, by móc odłożyć na jakiś konkretny cel. Bardzo często chcielibyśmy także powiększyć swoje fundusze, ot tak, by po prostu mieć do rozdysponowania większą kwotę. Jeśli pracując na etacie, nie spodziewamy się większych podwyżek, a chcemy miesięcznie podwyższyć budżet, warto zastanowić się nad pracą dodatkową. Jakich zajęć możemy się podjąć?

Dopasuj pracę do własnych możliwości i pasji

Niewiele osób może dumnie stwierdzić, że praca jest ich pasją. Pracując na etacie, często narzekamy na obowiązki, których musimy się podejmować, na atmosferę w pracy i na wiele innych jej aspektów. Przyznajmy się, każdemu zdarza się marudzić. Dlatego decydując się na dodatkowe zajęcie, postarajmy się o to, by sprawiało nam jak najwięcej przyjemności i było adekwatne do naszych zainteresowań.

Nie decydujmy się na pracę fizyczną, jeśli zdrowie nam na to nie pozwala. Nie warto obciążać swojego organizmu dla kilku złotych więcej na miesiąc – nie o to chodzi w działalności dodatkowej. Nie przyjmujmy także zleceń, które całkowicie odbiegają od naszego doświadczenia. Mimo ogromnej chęci zarobienia paru groszy, nie położymy przecież komuś płytek w łazience, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy…

Praca dodatkowa powinna odzwierciedlać nasze umiejętności i doświadczenie w danej dziedzinie – tylko wtedy mamy duże szanse na to, że stanie się ona głównym i jedynym źródłem dochodów.

Poniżej przedstawimy kilka propozycji pracy dodatkowej, w zależności od naszych predyspozycji i zainteresowań.

Praca fizyczna

Plusem pracy fizycznej jest fakt, że o każdej porze roku jest na nią zapotrzebowanie. Jeśli nie boimy się ciężkiej harówki, możemy zdecydować się na układanie i liczenie towarów w sklepach. Inwentaryzacje są przeprowadzane zazwyczaj pod koniec roku kalendarzowego i jest to praca pochłaniająca kilka godzin nocnych.

Bardzo popularnym sposobem na dorobienie pieniędzy jest roznoszenie gazet lub ulotek. Nie jest to praca, która przyniesie nam ogromne zyski, ale gdy od czegoś chcemy zacząć, jest to zachęcająca opcja, która nie wymaga od nas doświadczenia, a jedynie miłego usposobienia.

Kolejnym sposobem na dodatkowy zarobek jest mycie szyb samochodowych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Minusem jest fakt, że nie każdy kierowca będzie chciał nam zapłacić, a też kwota takiej usługi nie jest określona. W tym przypadku nie ma czasu na wcześniejsze ustalenia z człowiekiem prowadzącym pojazd, ponieważ należy działać szybko. Na pewno nie jest to propozycja dla osób, które nie radzą sobie ze stresem.

Plusem tej formy zarobku niewątpliwie jest hipotetyczna ilość obsłużonych klientów. Przez godzinę można umyć kilkadziesiąt szyb, a licząc sobie za to chociażby 1 zł, w naszej kieszeni może się znaleźć kilkadziesiąt złotych.

Właściciele domków jednorodzinnych niezbyt chętnie garną się do koszenia i odśnieżania podwórka, dlatego szkoda by było tego faktu nie wykorzystać. Mając świadomość, że możemy odciążyć kogoś z czynności, za którą nie przepada, mamy szansę zarobić naprawdę dobre pieniądze. Jako że koszenie i odśnieżanie zalicza się do bardzo ciężkich prac, ten rodzaj dodatkowego zarobku jest dedykowany raczej płci męskiej.

Malarstwo i rysunek

Panuje przekonanie, że na sztuce nie można zarobić, jeśli jednak mądrze wykorzystamy nasze zdolności malarskie, możemy robić to, co kochamy, przy okazji zyskując dodatkowe pieniądze. Swój talent warto wykorzystać w okresie letnim, w którym mnóstwo turystów wychodzi na ulice dużych miast. Wystarczy przysiąść na stołeczku, mieć przy sobie kilka własnych prac i oferować przechodniom narysowanie portretu lub karykatury. Klienci są w stanie dużo zapłacić za dobrze wykonany rysunek – wbrew pozorom, talent zawsze jest doceniany.

Jeśli nie brakuje nam odwagi, poczucia humoru oraz pewności we własny talent, możemy się zgłosić do wydawcy czasopisma z propozycją rysunkowego komentowania tematów poruszanych w gazecie. Kto wie, może jest nam pisana kariera sławnego rysownika?

Znajomość języków obcych

Jeśli nauka języków obcych to dla nas przysłowiowa bułka z masłem, warto wykorzystać swoje umiejętności. Aktualnie znajomość jakiegokolwiek języka poza rodzimym jest niezbędna, by zdobyć dobrze płatną pracę lub móc w pełni cieszyć się z zagranicznych wycieczek. Idąc tym tropem, możemy w okolicy umieścić ogłoszenie o możliwości prowadzenia korepetycji językowych. Za godzinę nauki można zażyczyć sobie nawet kilkadziesiąt złotych.

Możemy się także zająć tłumaczeniami tekstów. Obecnie wiele firm, zamiast wysłać pracownika na kurs językowy, woli zatrudnić osobę, która język zna w stopniu perfekcyjnym i będzie w stanie przetłumaczyć umowy/dokumenty/maile itp.

Gotowanie

W ciągu kilku ostatnich lat pasja do gotowania stała się niezwykle modna. Niewątpliwie miały na to wpływ programy telewizyjne poruszające tę tematykę. Wykorzystajmy fakt, że nie każdy ma talent do gotowania, a my go posiadamy.

Sposobem na dorobienie na gotowaniu jest prowadzenie bloga kulinarnego, kanału o gotowaniu na YouTubie lub profilu na portalu społecznościowym, gdzie możemy umieszczać zdjęcia naszych potraw. Wraz ze wzrostem liczby fanów, zaczną się z nami kontaktować reklamodawcy i firmy związane z gastronomią, produktami spożywczymi, a podejmując się takiej współpracy, można nieźle zarobić.

Smykałkę do gotowania można także wykorzystać, prowadząc zajęcia z gotowania lub oferując swoje usługi na przyjęciach.

Nie sposób wymienić wszystkich sposobów na dodatkowy zarobek, ponieważ jest ich naprawdę mnóstwo. By zacząć zarabiać pieniądze wystarczy usiąść, wyciszyć się i zastanowić nad tym, co lubimy robić i co nam dobrze wychodzi. Jeśli odpowiemy sobie na te pytania, droga do zarabiania większej gotówki będzie bardzo krótka.

Artykuł został opracowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ad111" dnia 12 marca 2018 o godzinie 7:03:24 napisał:
    Jak mały Jasio wyobraża sobie rynek pracy dodatkowej? Czy takie było zadanie dla specjalistów? Bo to chyba specjaliści z gimnazjum byli...?
    R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat