Społeczeństwo i patriotyzmRobert Moteka8 marca 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Na os. Powiatowa – 500 m chodnika

Os. Powiatowa zebranie mieszkańców 2016
R E K L A M A    B O A R D

W ramach Budżetu Obywatelskiego (BO)  mieszkańcy osiedla wybrali projekt „Modernizacja chodnika przy ul. Szwedzkiej.” Wybrali też nazwę dla ronda.

Zebranie składało się z czterech głównych części. Głosowanie nad wnioskami do Budżetu Obywatelskiego, przemówienie przewodniczącego Zarządu Osiedla Piotra Grabowskiego, prezentacja propozycji nazwy dla ronda (u zbiegu ulic generała Władysława Sikorskiego, 1 Maja i  Lubelskiej )  i wnioski mieszkańców.

Głosowanie nad BO przebiegło spokojnie i zdecydowaną większością głosów wybrano remont-modernizację chodnika przy ulicy Szwedzkiej. W ramach 100 000 zł  uda się wyremontować około 500 m chodnika po jednej stronie ulicy. Który odcinek będzie remontowany nie wiadomo, o tym już zadecydują urzędnicy. Wyniki wyborów projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego prezentujemy poniżej

 

Przemówienie przewodniczącego Piotra Grabowskiego, które jednocześnie było sprawozdaniem z działań Zarządu Osiedla za rok 2015 było tak obszerne, że wyczerpało baterie w mikrofonie bezprzewodowym. Przemówienie pełne było podziękowań skierowanych w stronę prezydenta, dyrektorów i radnych ze wszystkich opcji. Później, już w trakcie prezentacji propozycji nazw dla ronda radna Wanda Sendłak, zdetronizowana w ubiegłym roku z funkcji przewodniczącej Zarządu Osiedla przez obecnego przewodniczącego, dołączyła do tej serii podziękowań. Przebijając nieco swojego zeszłorocznego konkurenta. Poza krótką przemową dziękczynną miała przygotowane kwiaty i buziaki dla prezydenta Andrzeja Wnuka.  Ten uroczy moment prezentujemy w materiale poniżej.

 

Ważnym  elementem zebrania był wybór nazwy ronda.  Propozycje były trzy:
– Rondo Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej
– Rondo Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu
– Rondo Żołnierzy Niezłomnych

Mieszkańcy wybrali pierwszą propozycję.  Poniżej playlista uzasadnień wnioskodawców dotyczących tych propozycji.

 

Wnioski i dyskusje to najobszerniejsza część zebrania, w formie playlisty jako surowy materiał bez montażu:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Norman" dnia 8 marca 2016 o godzinie 11:36:08 napisał:
  Pani radna ciągle żuje gumę. Rozmowy o tragedii ludobójstwa - brak szacunku, wielu mieszkańców - brak dla nich szacunku, prezydent, inni radni - brak dla nich szacunku. Potem oglądamy, jak pani radna zwraca uwagę na sesji innym osobom, że źle się zachowują.
  R E K L A M A
 • "N" dnia 8 marca 2016 o godzinie 11:56:27 napisał:
  same magistry, dyplom o niczym nie świadczy
 • "śylko" dnia 8 marca 2016 o godzinie 11:59:25 napisał:
  Woda w kaloryferach jest zdemineralizowana, woda ciepła to woda zimna podgrzana. Niech pan nie opowiada bzdur!
 • "Mirek" dnia 8 marca 2016 o godzinie 13:09:23 napisał:
  Gazeta to prasa. Co to za zwrot :Mamy wymienione nazewnictwo - jedno zebranie minimum? Dla mieszkańców Szwedzkiej ul.WP to główny trakt komunikacyjny? Niektórzy powinni więcej myśleć, jak mówią. Stukanie ręką przewodniczącego co jakiś czas jest niegrzeczne. Bardzo mi przykro oglądać ten pokaz braku kultury.
 • "Miruś" dnia 8 marca 2016 o godzinie 13:53:34 napisał:
  Kolego, dla osiedla Powiatowa główny trakt komunikacyjny to ulica Wojska Polskiego. Dooglądaj. To, ze radna się pomyliła, to nie znaczy, że ma rację, bo jej nie ma.
 • "Mirek" dnia 8 marca 2016 o godzinie 19:14:41 napisał:
  Zanim napisałem, dooglądałem. Doczytaj.
 • "Z-124" dnia 8 marca 2016 o godzinie 20:37:28 napisał:
  Radna podpuszcza mieszkańców, mówiąc o nierealnej inwestycji ul Szwedzka za 5 mln zł, chyba tylko po to, by podjudzić przeciw prezydentowi? jak zwykle? Jak jest taka "mądra" to niech wskaże źródła finansowania.
 • "Laura" dnia 8 marca 2016 o godzinie 21:52:50 napisał:
  Nie wiem, czy podpuszcza. Szwedzka wymaga remontu ( podobnie jak wiele innych ulic w mieście ), przejechać po niej to prawdziwe wyzwanie. Przejście chodnikiem to ryzyko związane z koniecznością odwiedzenia pralni, fryzjera i co najgorsze ortopedy. Przed obecną i następną ekipą rządzącą Zamościem prawdziwe wyzwanie jeżeli chodzi o remont nawierzchni.
 • "sfuj" dnia 8 marca 2016 o godzinie 22:23:46 napisał:
  Ta Pani co dziękowała Prezydentowi to pisior aż kapie.Bidulka domagała się ronda przez 12lat-aż nagle jest-cud kurwa cud.
 • "sfuj" dnia 8 marca 2016 o godzinie 22:27:58 napisał:
  Chodzi o p.sendłak-wstyd.
  R E K L A M A
 • "PR" dnia 9 marca 2016 o godzinie 7:22:16 napisał:
  Widocznie trzeba było pisiorów, żeby w końcu to rondo zrobić. Tak jak i szereg nowych ulic w mieście.
 • "Laura" dnia 9 marca 2016 o godzinie 9:18:33 napisał:
  Wszyscy wiemy o tym, że poprzednia władza inwestowała w rewitalizację Starego Miasta, korzystając przy tym ze wszelkich możliwych środków Unijnych. Efekt jest i temu nie można zaprzeczyć- turyści są zachwyceni . Pamiętajmy o tym, że Zamość jest atrakcją turystyczną i wiele osób utrzymuje się głownie dzięki temu. Nie mamy przemysłu ( i to nie ekipa p. Zamoyskiego się temu przysłużyła ), mamy za to dyskonty i markety- a to już zasługa poprzedniej władzy. Nie wiem w jakim stopniu jest to dobre dla miasta, wiem że dzięki nim wiele osób znalazło zatrudnienie. Im dalej od centrum, tym drogi i chodniki są gorsze i to właśnie jest wyzwaniem dla obecnej władzy. Z tego co widzę nie tylko władza określana mianem pisowska walczy o poprawę warunków na drogach-każdy by chciał, żeby pierwszeństwo miały ulice znajdujące się w pobliżu jego miejsca zamieszkania i temu też nie ma się co dziwić.Stąd te niesnaski.
 • "Mirek" dnia 9 marca 2016 o godzinie 20:49:37 napisał:
  To dziwne, że ten akurat temat tak szybko zszedł ze strony. Komuś przeszkodził? Ktos się czegos obawia?

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eljot 13 minut temu
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat