R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany18 września 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

R E K L A M A    B O A R D

Rośnie liczba osób zainteresowanych kredytami konsumpcyjnymi, w tym kredytami gotówkowymi. Aby zaciągnięte zobowiązanie było korzystne finansowo, warto zwrócić uwagę na różnice w poszczególnych ofertach bankowych. Sprawdź, jakie parametry wziąć pod uwagę, dokonując wyboru kredytu gotówkowego.

Banki kuszą atrakcyjnymi ofertami kredytowymi, zachęcając tym samym do zaciągnięcia zobowiązania. Jak pokazuje ranking kredytów gotówkowych 2018, tym co przyciąga jest przede wszystkim niskie oprocentowanie – często wynoszące 0%. Jednak kierowanie się wyłącznie tym parametrem może być zgubne – na całkowite koszty kredytu wpływa wiele innych czynników.

Wysokość RRSO

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to wskaźnik, który dokładnie informuje o wszystkich opłatach związanych z kredytem. Obejmuje zatem nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również prowizję, ubezpieczenie itp. Im niższe RRSO, tym niższe koszty kredytu.

Przykład. Załóżmy, że potrzebujesz 10 tys. zł na okres 48 miesięcy. W zależności od wysokości RRSO, różne będą koszty zaciąganego zobowiązania:

  • RRSO wynoszące 9,16% – koszt to 1 897,76 zł

  • RRSO na poziomie 11,06% – koszt to 2 298,56 zł

  • RRSO wynoszące 12,69% – koszt to 2 641,28 zł

  • RRSO wynoszące 14,79% – koszt to 3 085,76 zł.

Jak wynika z powyższych wyliczeń, RRSO różniące się o zaledwie kilka punktów procentowych oznacza wzrost kosztów o ponad połowę.

Jeżeli więc chcesz zaoszczędzić, tanie kredyty porównasz na Ekredyt24.com.pl.

Okres kredytowania

Czas trwania umowy kredytowej bywa znaczący – od niego zależy zarówno wysokość miesięcznych rat, jak i całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Chociaż z kalkulatora kredytów gotówkowych wynika, że najbardziej popularne są zobowiązania zaciągane na 48 miesięcy, różne są potrzeby Polaków. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na niskiej racie, wydłuż okres kredytowania. Jeśli cenisz sobie minimalne koszty całkowite, czas trwania umowy powinien być jak najkrótszy.

Dodatkowe opłaty pobierane przez bank

Koszty związane z kredytem to nie tylko oprocentowanie. Banki pobierają również prowizję, która stanowi zarobek instytucji. W przypadku wysokich kwot kredytu, często pojawia się koszt związany z ubezpieczeniem zobowiązania.

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, zapoznaj się z warunkami umowy. Sprawdź, jakie opłaty są wymagane i ile wynoszą. W oszacowaniu opłacalności pomoże RRSO.

Wymagane dokumenty

Wybierając kredyt gotówkowy, zwróć uwagę na formalności. Wymagania banków w tym zakresie mogą być zróżnicowane – wiele zależy m.in. od wysokości wnioskowanej kwoty.

Jeśli zależy Ci na szybkiej wypłacie gotówki, wybieraj oferty z uproszczonymi procedurami. Wówczas banki zwykle nie wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Akceptowalne jest oświadczenie o wysokości dochodów.

Tylko pozornie oferty kredytów gotówkowych są podobne. Im więcej parametrów porównasz, tym wsparcie finansowe będzie lepiej dopasowane do Twoich potrzeb i sytuacji materialnej.

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny