Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja5 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu czeka rozbudowa [WIZUALIZACJA]

Źródło: ŚZŻAK o/Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość podpisał umowę z wykonawcą nowej inwestycji, dotyczącej rozbudowy wyremontowanego w ubiegłym roku Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu.

Przetarg nieograniczony na wykonanie prac budowlanych został ogłoszony w kwietniu br. w Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Wykonawcą została firma Atos Spółka z o.o. z Biłgoraja. Planowany termin zakończenia budowy nowej sali ekspozycyjnej to listopad 2019 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 484 717,42 zł. Związek otrzymał dofinansowanie w wysokości 360 tys. zł, a brakujące środki będą pokryte ze środków własnych, których wciąż nie jest wystarczająco. Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość Sławomir Zawiślak prosi o wsparcie finansowe i dziękuje stronie rządowej, innym sponsorom i członkom Związku za dotychczasową, tak owocną współpracę, na rzecz odbudowy Muzeum.

Będące własnością ŚZŻAK O/Z Muzeum funkcjonuje od 1972 r. i od początku jest udostępniane bezpłatnie dla zwiedzających. Jest to wyjątkowe miejsce pielęgnujące etos Armii Krajowej, mogące poszczycić się cennymi walorami muzealnymi i historycznymi, które od wielu lat upowszechnia wiedzę o historii i krzewi postawy patriotyczne. Muzeum może poszczycić się wieloma cennymi eksponatami muzealnymi np. kompletnym ołtarzem polowym WP okresu II Rzeczypospolitej, wyposażeniem i sprzętem wojskowym, w tym bardzo licznymi eksponatami w postaci m.in. broni palnej. Ww. decyzja rozbudowy Muzeum pozwoli na ekspozycję większej ilości muzealiów oraz intensywniejsze wykorzystanie muzeum do celów wystawienniczo-dydaktyczno-kulturalnych. W nowo wybudowanych salach planowane jest umieszczenie będących w zasobach Muzeum muzealiów, które nie zostały wykorzystane do wystawy stałej w budynku głównym. Budowa nowych sal pozwoli także na wyeksponowanie innych pozyskanych od właścicieli zbiorów. W tej sprawie toczone są aktualnie ważne rozmowy.

Działania inwestycyjne stanowią kontynuację prac podjętych w ubiegłym roku, kiedy to przeprowadzono generalny remont Muzeum i jego otoczenia, obejmujący m.in. remont budynku, konserwację muzealiów i unowocześnienie ekspozycji stałej pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległość w latach 1939-1953”.

Architekt Tomasz Dudek informuje, że nowa inwestycja będzie realizowana w technologii tradycyjnej murowej z konstrukcją warstwową ścian zewnętrznych oraz drewnianą konstrukcją dachu. Architektura będzie nawiązywała do architektury regionalnej. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 143,98 m². Pełny zakres robót budowlanych obejmie roboty konstrukcyjne, ogólnobudowlane, elektryczne i instalacyjne. W ramach zadania planowany jest również zakup wyposażenia w postaci mobilnych ścianek wystawienniczych, gablot muzealnych i krzeseł.

W ramach upowszechniania wiedzy o możliwości bezpłatnego zwiedzania Muzeum informacja o muzeum i proponowanej ofercie została rozreklamowana w ramach internetowej kampanii reklamowej o szerokim zasięgu, pozwalającej na eksponowanie banerów informacyjnych na licznych stronach internetowych. Oferta została także przesłana drogą mailową, do wszystkich szkół na terenie województwa lubelskiego. Przeprowadzony niedawno, kompleksowy remont obiektu już teraz pozwala na organizowanie wyjątkowych wydarzeń, dzięki którym młodzież może zyskać wyjątkową okazję do zapoznania się z historią Niezłomnych Zamojszczyzny, Bohaterów Powstania Zamojskiego.

Muzeum można zwiedzać w dniach:  środa – 8.00-16.00, czwartek – 8.00-16.00, piątek – 10.00-18.00, sobota – 10.00-18.00, niedziela (za wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca) – 10.00-18.00.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z placu rozbudowy Muzeum.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy 24 minuty temu
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018