R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara6 września 2017

Mokre: Będzie pas startowy i będzie giełda

Zdjęcia lotnicze. Mokre. fot. Waldemar Radczak

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Trwają przygotowania do budowy utwardzonego pasa startowego w Mokrem. W sąsiedztwie pozostanie także giełda towarowa, jednak tak, by nie kolidowała ona z pasem startowym, zapewnił nas wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2015 roku teren lotniska w Mokrem gminie Zamość przekazał ówczesny wojewoda lubelski Wojciech Wilk.
Dokumentacja lotniska jest aktualnie na etapie uzgadniania w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Ustalamy jeszcze pewne rzeczy z Aeroklubem Ziemi Zamojskiej oraz Aeroklubem Polskim, który będzie zarządzał lotniskiem, bowiem gmina nie ma nawet takiej prawnej możliwości. Gdy wszystko już będzie gotowe wystąpimy do wojewody lubelskiego o pozwolenie na budowę utwardzonego pasa startowego. -powiedział nam wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński. Przypomnijmy, że czas budowy pasa, wyznaczony przez wojewodę lubelskiego, upływa z końcem 2018 roku.

Poza budową pasa startowego na lotnisku zmieni się też położenie giełdy towarowej. Giełda jest cotygodniową Mekką zarówno handlarzy, jak i rzeszy klientów, nie tylko z Zamojszczyzny. Wystarczy prześledzić rejestracje samochodów.

Jeszcze w tym roku giełda ma zostać przeniesiona do miejsca, gdzie znajdować się będzie docelowo. Będzie to ogrodzony teren o powierzchni 5 ha. Ponadto obok w przyszłym roku ma się tam pojawić utwardzony parking. – powiedział nam wójt Gliwiński.

Kosztorys inwestorski całego przedsięwzięcia opiewa na sumę około 4 milionów złotych, z czego koszt pasa startowego znajduje się w granicach 3 mln zł.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mieszkaniec" dnia 6 września 2017 o godzinie 8:40:33 napisał:
  Wspaniale, że przy planowaniu inwestycji wzięto pod uwagę opinię okolicznych mieszkańców, dla których zarówno giełda jak i ruch lotniczy stanowi spore utrapienie. W bezpośredniej okolicy jest mnóstwo terenów o niskim zagęszczeniu zabudowań, mimo to piloci latają tylko i wyłącznie nad gęsto zabudowanymi osiedlami, najprawdopodobniej ma to związek z tęsknotą za poprzednim ustrojem i przyzwoleniem na szpiegowanie i zaglądanie ludziom do ogrodów, szczególnie w niedzielne popołudnie. Z lotniska robi się prywatny folwark grupy pasjonatów lotnictwa, którzy innych ludzi mają w głębokim poważaniu. Jest to niezwykle smutny fakt, że ta grupa ludzi, o wyjątkowo ciasnych czaszkach, nie rozumie że większość inwestycji związanych z lotniskiem była, jest i prawdopodobnie zawsze będzie finansowana z publicznych pieniędzy wszystkich podatników, między innymi tych którym latają od 8 rano w sobotę nad dachami. Uprzedzając głupie komentarze, moja rodzina mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie aeroklubu od kilku pokoleń - nie wprowadziłem się tu w zeszłym roku. Nie mam nic przeciwko temu żeby aeroklub przynosił coraz większe zyski i cieszył się coraz większą popularnością, ponieważ jest to istotny czynnik dla rozwoju turystyki w naszym regionie - która jakby nie patrzeć stanowi jedno z głównych źródeł dochodu mieszkańców Roztocza i okolic. Pamiętajmy jednak, że nie jest to żadne usprawiedliwienie aby utrudniać innym ludziom życie - róbmy swoje i nie wchodźmy sobie w drogę.
  22
  20
 • R E K L A M A
 • "nikt" dnia 6 września 2017 o godzinie 8:47:14 napisał:
  tia ... tak samo jak z ulic robi się prywatny folwark pasjonatów samochodów :-))) Zaorać ulice , lotniska i tory kolejowe, będziem mieli skansen na miarę XVI w Twierdzy Zamość. BTW. Nie wierzyłem, że coś z tym lotniskiem zrobią.
  15
  20
 • "Albert" dnia 6 września 2017 o godzinie 10:34:28 napisał:
  Do "mieszkańca",zapewne Płoskiego z części położonej w okolicy SHiUZ.To nad tą częścią samoloty latają najczęściej ale mówienie "ruch lotniczy "to już żałosny żart .Zeby nie przeciągać dysputy informuje że samoloty lądują i startują POD WIATR i to jest główny powód w którą stronę poleci samolot ,czy na Płoskie czy na Żdanów.
  17
  6
 • "Outsider" dnia 6 września 2017 o godzinie 11:37:02 napisał:
  @"mieszkaniec", 100 % poparcia za mądry, merytoryczny i wyważony wpis. Żyj i daj żyć innym-taka powinna przyświecać idea we wszelkich działaniach ludzi w przestrzeni publicznej. Jak widać po wpisach część ludzi jest aspołeczna i już. Szkoda. Co do rozbudowy lotniska i ucywilizowania handlu , to jak najbardziej popieram. To idzie w dobrym kierunku.
  12
  11
 • "Albert" dnia 6 września 2017 o godzinie 11:50:53 napisał:
  Tym którzy nie znoszą samolotów startujących/lądujących na Mokrem proponuje udać się do Krzesin pod Poznaniem gdzie jest lotnisko wojskowe lub do Piaseczna i okolic lotniska F.Chopina w Warszawie .Tam dopiero dowiecie się co znaczy hałas 24h/dobę ,7dni w tygodniu..Tutaj to macie zwykły ból d...y ,i piszcie o zachowaniach aspołecznych .bo używacie słów których znaczenia nie ogarniacie.
  25
  8
 • "jaś" dnia 6 września 2017 o godzinie 15:13:06 napisał:
  @"mieszkaniec" Lotnisko powstało w 1928 roku czas był aby przywyknąć. :)
  19
  6
 • "Anonim" dnia 6 września 2017 o godzinie 17:15:03 napisał:
  gdzie jest dyzma
  0
  4
 • "nikt" dnia 6 września 2017 o godzinie 18:57:06 napisał:
  ostatni mówili, że buduje samoloty dwusilnikowe w Mielcu
  0
  3
 • "Antek" dnia 6 września 2017 o godzinie 23:44:58 napisał:
  Jak to możliwe że na autobusy wójt nie ma pieniędzy i poobcinał kursy, dzieci nie mają czym dojechać do szkoły a pracujący do pracy a na lotnisko to pieniądze wójt znajdzie???!!! Pytam się co jest pierwszą potrzebą? To jakieś chore ambicje wójta, chyba chce tak dorównać miastu. Tylko szkoda że to wszystko za nasze pieniądze.!!! A do szkoły i pracy będziemy latać samolotami??!! To już na prawdę pora na zmiany na tym stanowisku!!!
  8
  6
 • "nikt" dnia 7 września 2017 o godzinie 8:36:08 napisał:
  miastu nikt nie dorówna, modernizacja palcu Stefanidesa pochłonie więcej kasy niż to lotnisko, z lotniska w przyszłości gmina może mieć duże wpływy, a co podatnicy z miasta będą mieli z Palcu Stefanidesa?
  4
  6
 • R E K L A M A
 • "cv" dnia 7 września 2017 o godzinie 15:39:06 napisał:
  Plac stefanidesa będzie robiony ze środków unijnych, a lotnisko? Płaćcie wieśniaki na marzenia wójta...
  4
  6
 • "nikt" dnia 7 września 2017 o godzinie 18:30:22 napisał:
  na lotnisku miasto też skorzysta jak i cały region, ale widać, że u niektórych - bez wątpienia - dystrybutorów środków publicznych, w imię jakiejś porąbanej konkurencji, interes publiczny - czyli ich wyborców, mają w d...pie.
  2
  0
 • "Antek" dnia 7 września 2017 o godzinie 22:15:30 napisał:
  Dobrze ktoś napisał "płaćcie wieśniaki za marzenia wójta"
  1
  7
 • "Józef" dnia 10 września 2017 o godzinie 1:22:53 napisał:
  Dyzma z Józefowa dorabia na giełdzie, biedak nie może znajść innej pracy ;-(
  2
  5


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Do Rafał Zwola...
Panie radny tym wpisem udowodnił Pan, z...
Gekon
Tak obserwuję od dłuższego czasu, ze ...
Mi
Może Ursusy z Lublina W koncu jeżdżą...
Ja
A czy rozklady jazdy i oznaczenia tras w...
Ja
Tam jeden z tych panów już miał pomys...
pieszy
Na Akademickiej też jest niebezpieczne ...
.
cyt. Miasta Zamość, Gminy Zamość ora...
POdPIS
"przebudowę wraz z rozbudową części ...
Kosh
teraz na wesoło, jak satyra to satyra: ...
POdPIS
przecież to zwykły kibolski hejt a nie...
zamościak
p. Kmicic nie wąchaj tyle !, ewentualni...
racjonalizator
Wreszcie KOD coś wymyślił, zamiast ze...
Jurand
A może obniżka prądu panie Zagdanski ...
Kmicic
Właśnie Panie ,,Jaco" nie trzeba pomoc...
żołądek
wywracam się na lewą stronę jak oglą...
ciekawy
"... fabrycznie nowych, ekologicznych,.....
jaco
Dzisiaj w Mikołowie na przejściu dla p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017