R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara6 września 2017

Mokre: Będzie pas startowy i będzie giełda

Zdjęcia lotnicze. Mokre. fot. Waldemar Radczak

R E K L A M A    B O A R D

Trwają przygotowania do budowy utwardzonego pasa startowego w Mokrem. W sąsiedztwie pozostanie także giełda towarowa, jednak tak, by nie kolidowała ona z pasem startowym, zapewnił nas wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2015 roku teren lotniska w Mokrem gminie Zamość przekazał ówczesny wojewoda lubelski Wojciech Wilk.
Dokumentacja lotniska jest aktualnie na etapie uzgadniania w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Ustalamy jeszcze pewne rzeczy z Aeroklubem Ziemi Zamojskiej oraz Aeroklubem Polskim, który będzie zarządzał lotniskiem, bowiem gmina nie ma nawet takiej prawnej możliwości. Gdy wszystko już będzie gotowe wystąpimy do wojewody lubelskiego o pozwolenie na budowę utwardzonego pasa startowego. -powiedział nam wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński. Przypomnijmy, że czas budowy pasa, wyznaczony przez wojewodę lubelskiego, upływa z końcem 2018 roku.

Poza budową pasa startowego na lotnisku zmieni się też położenie giełdy towarowej. Giełda jest cotygodniową Mekką zarówno handlarzy, jak i rzeszy klientów, nie tylko z Zamojszczyzny. Wystarczy prześledzić rejestracje samochodów.

Jeszcze w tym roku giełda ma zostać przeniesiona do miejsca, gdzie znajdować się będzie docelowo. Będzie to ogrodzony teren o powierzchni 5 ha. Ponadto obok w przyszłym roku ma się tam pojawić utwardzony parking. – powiedział nam wójt Gliwiński.

Kosztorys inwestorski całego przedsięwzięcia opiewa na sumę około 4 milionów złotych, z czego koszt pasa startowego znajduje się w granicach 3 mln zł.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mieszkaniec" dnia 6 września 2017 o godzinie 8:40:33 napisał:
  Wspaniale, że przy planowaniu inwestycji wzięto pod uwagę opinię okolicznych mieszkańców, dla których zarówno giełda jak i ruch lotniczy stanowi spore utrapienie. W bezpośredniej okolicy jest mnóstwo terenów o niskim zagęszczeniu zabudowań, mimo to piloci latają tylko i wyłącznie nad gęsto zabudowanymi osiedlami, najprawdopodobniej ma to związek z tęsknotą za poprzednim ustrojem i przyzwoleniem na szpiegowanie i zaglądanie ludziom do ogrodów, szczególnie w niedzielne popołudnie. Z lotniska robi się prywatny folwark grupy pasjonatów lotnictwa, którzy innych ludzi mają w głębokim poważaniu. Jest to niezwykle smutny fakt, że ta grupa ludzi, o wyjątkowo ciasnych czaszkach, nie rozumie że większość inwestycji związanych z lotniskiem była, jest i prawdopodobnie zawsze będzie finansowana z publicznych pieniędzy wszystkich podatników, między innymi tych którym latają od 8 rano w sobotę nad dachami. Uprzedzając głupie komentarze, moja rodzina mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie aeroklubu od kilku pokoleń - nie wprowadziłem się tu w zeszłym roku. Nie mam nic przeciwko temu żeby aeroklub przynosił coraz większe zyski i cieszył się coraz większą popularnością, ponieważ jest to istotny czynnik dla rozwoju turystyki w naszym regionie - która jakby nie patrzeć stanowi jedno z głównych źródeł dochodu mieszkańców Roztocza i okolic. Pamiętajmy jednak, że nie jest to żadne usprawiedliwienie aby utrudniać innym ludziom życie - róbmy swoje i nie wchodźmy sobie w drogę.
  23
  20
 • R E K L A M A
 • "nikt" dnia 6 września 2017 o godzinie 8:47:14 napisał:
  tia ... tak samo jak z ulic robi się prywatny folwark pasjonatów samochodów :-))) Zaorać ulice , lotniska i tory kolejowe, będziem mieli skansen na miarę XVI w Twierdzy Zamość. BTW. Nie wierzyłem, że coś z tym lotniskiem zrobią.
  15
  20
 • "Albert" dnia 6 września 2017 o godzinie 10:34:28 napisał:
  Do "mieszkańca",zapewne Płoskiego z części położonej w okolicy SHiUZ.To nad tą częścią samoloty latają najczęściej ale mówienie "ruch lotniczy "to już żałosny żart .Zeby nie przeciągać dysputy informuje że samoloty lądują i startują POD WIATR i to jest główny powód w którą stronę poleci samolot ,czy na Płoskie czy na Żdanów.
  17
  6
 • "Outsider" dnia 6 września 2017 o godzinie 11:37:02 napisał:
  @"mieszkaniec", 100 % poparcia za mądry, merytoryczny i wyważony wpis. Żyj i daj żyć innym-taka powinna przyświecać idea we wszelkich działaniach ludzi w przestrzeni publicznej. Jak widać po wpisach część ludzi jest aspołeczna i już. Szkoda. Co do rozbudowy lotniska i ucywilizowania handlu , to jak najbardziej popieram. To idzie w dobrym kierunku.
  12
  11
 • "Albert" dnia 6 września 2017 o godzinie 11:50:53 napisał:
  Tym którzy nie znoszą samolotów startujących/lądujących na Mokrem proponuje udać się do Krzesin pod Poznaniem gdzie jest lotnisko wojskowe lub do Piaseczna i okolic lotniska F.Chopina w Warszawie .Tam dopiero dowiecie się co znaczy hałas 24h/dobę ,7dni w tygodniu..Tutaj to macie zwykły ból d...y ,i piszcie o zachowaniach aspołecznych .bo używacie słów których znaczenia nie ogarniacie.
  25
  9
 • "jaś" dnia 6 września 2017 o godzinie 15:13:06 napisał:
  @"mieszkaniec" Lotnisko powstało w 1928 roku czas był aby przywyknąć. :)
  19
  7
 • "Anonim" dnia 6 września 2017 o godzinie 17:15:03 napisał:
  gdzie jest dyzma
  0
  4
 • "nikt" dnia 6 września 2017 o godzinie 18:57:06 napisał:
  ostatni mówili, że buduje samoloty dwusilnikowe w Mielcu
  0
  3
 • "Antek" dnia 6 września 2017 o godzinie 23:44:58 napisał:
  Jak to możliwe że na autobusy wójt nie ma pieniędzy i poobcinał kursy, dzieci nie mają czym dojechać do szkoły a pracujący do pracy a na lotnisko to pieniądze wójt znajdzie???!!! Pytam się co jest pierwszą potrzebą? To jakieś chore ambicje wójta, chyba chce tak dorównać miastu. Tylko szkoda że to wszystko za nasze pieniądze.!!! A do szkoły i pracy będziemy latać samolotami??!! To już na prawdę pora na zmiany na tym stanowisku!!!
  10
  6
 • "nikt" dnia 7 września 2017 o godzinie 8:36:08 napisał:
  miastu nikt nie dorówna, modernizacja palcu Stefanidesa pochłonie więcej kasy niż to lotnisko, z lotniska w przyszłości gmina może mieć duże wpływy, a co podatnicy z miasta będą mieli z Palcu Stefanidesa?
  4
  7
 • R E K L A M A
 • "cv" dnia 7 września 2017 o godzinie 15:39:06 napisał:
  Plac stefanidesa będzie robiony ze środków unijnych, a lotnisko? Płaćcie wieśniaki na marzenia wójta...
  5
  6
 • "nikt" dnia 7 września 2017 o godzinie 18:30:22 napisał:
  na lotnisku miasto też skorzysta jak i cały region, ale widać, że u niektórych - bez wątpienia - dystrybutorów środków publicznych, w imię jakiejś porąbanej konkurencji, interes publiczny - czyli ich wyborców, mają w d...pie.
  2
  1
 • "Antek" dnia 7 września 2017 o godzinie 22:15:30 napisał:
  Dobrze ktoś napisał "płaćcie wieśniaki za marzenia wójta"
  2
  7
 • "Józef" dnia 10 września 2017 o godzinie 1:22:53 napisał:
  Dyzma z Józefowa dorabia na giełdzie, biedak nie może znajść innej pracy ;-(
  3
  5


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Tekst nadesłan... przed chwilą
Bolszewicy won,,...
ad111 37 minut temu
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
ConceptOfPower
A ja ciągle nie rozumiem tego, dlaczego...
mieszkaniec
Czytają komentarze m.in. antyklerykała...
wolontariusz WO...
Chamski to jest twoj komentarz @"Gdzie p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny