R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja22 listopada 2016 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy ()

Młodzieżowy casting w Hetmanie

Fot. roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

14 zawodników przetestował trener juniorów Hetmana – Krzysztof Krupa w niedzielnym test-meczu. Grę kontrolną uważnie obserwował cały sztab szkoleniowy zespołu seniorów.

W meczu kontrolnym wzięło udział 14 wyróżniających się graczy z okręgu zamojskiego. Byli to: Kacper Cebula (napastnik/pomocnik, Gryf Gmina Zamość, rocznik 1998), Dawid Dworak (napastnik, Huczwa Tyszowce, rocznik 2000), Damian Galan (obrońca, Gryf Gmina Zamość, rocznik 1998), Bartosz Kocyło (bramkarz, Gryf Gmina Zamość, rocznik 1998), Maciej Matysiak (pomocnik, Andoria Mircze, rocznik 1999), Sebastian Mitura (napastnik/pomocnik, Korona Łaszczów, rocznik 1999), Krzysztof Pilip (obrońca, Sparta Łabunie, rocznik 2000), Szczepan Popko (napastnik, Widok Lublin, rocznik 2000), Grzegorz Rajtak (pomocnik, Korona Łaszczów, rocznik 1998), Mikołaj Romański (obrońca, Kryształ Werbkowice, rocznik 1999), Łukasz Skóra (obrońca, Huczwa Tyszowce, rocznik 1999), Kacper Tomaszewski (pomocnik, Gryf Gmina Zamość, rocznik 1999), Hubert Wnęk (obrońca, Huczwa Tyszowce, rocznik 1999), Damian Wolanin (bramkarz, Gryf Gmina Zamość, rocznik 1999). Korzystając z okazji trenerzy Hetmana sprawdzili też umiejętności jednego seniora – zawodnika z Ukrainy, Ivana Łukaniuka. Ukrainiec (pomocnik, rocznik 1993, wychowanek Szachtara Donieck) jest w tej chwili zawodnikiem Skonto Ryga. To, co zaprezentował podczas niedzielnej gierki można skwitować słowami Grześka Płoszaja: „Takich w Chinach jest 5 milionów.” Koleś nie wyróżniał się specjalnie spośród tłumu nieletnich. No, może fryzurą od tego samego stylisty co Kaznokha. Testowani zawodnicy zagrali przeciwko zespołowi juniorów starszych nowego Hetmana. Obserwując jesienne mecze drużyny trenera Krupy, widać wyraźnie, że niektórzy „piłkarze” potrzebują szybkiego spożycia „Snickersa” lub ławki rezerwowych by uporać się z „gwiazdorzeniem” nieuzasadnionym jeszcze umiejętnościami.

Młodzież która przybyła na testy wywodzi się z klubów IV ligi (Kryształ Werbkowice), klasy okręgowej (Huczwa Tyszowce, Korona Łaszczów), klasy „A” (Andoria Mircze, Gryf Gmina Zamość, Sparta Łabunie) oraz klubu młodzieżowego (UKS Widok Lublin). Największa liczba testowanych juniorów to zawodnicy Gryfa Gmina Zamość – w meczu uczestniczyło 5 graczy tego klubu. Następne w kolejności były Huczwa Tyszowce (3 zawodników) Korona Łaszczów (2 zawodników) oraz Andoria Mircze, Kryształ Werbkowice, Sparta Łabunie i Widok Lublin (po jednym zawodniku).

Już po jednej grze widać było, że kilku z zaproszonych na sparring zawodników miałoby realne szanse na skuteczną rywalizację w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych. Dotyczy to przede wszystkim Kacpra Cebuli i Grzegorza Rajtaka. Obaj – ograni w zespołach seniorów – zaimponowali szybkością, niezłymi umiejętnościami technicznymi (szczególnie Cebula) ale przede wszystkim kreatywnością, pewnością siebie i odwagą w podejmowaniu decyzji. Na pewno ich obecność w składzie juniorów Hetmana mogłaby pomóc w zdobyciu jeszcze wyższego miejsca w rozgrywkach WLJSt. Jest jednak jeden szkopuł: obaj wraz z końcem bieżącego sezonu kończą wiek juniora i … no właśnie: i co dalej? Dotychczasowa polityka kadrowa realizowana w zespole seniorów nowego Hetmana wyraźnie preferowała zawodników, których PESEL zaczynał się od „ósemki” i nie przewidywała jednoczesnego wystawienia do gry więcej niż dwóch – wymaganych regulaminem – młodzieżowców. Taka postawa klubowych decydentów może zniechęcać uzdolnioną młodzież nie tylko z Zamościa ale też z innych klubów Zamojszczyzny do podejmowania decyzji o wyborze Hetmana jako klubu, w którym ich kariera nabierze rozpędu. Całkowite odstawienie na boczny tor Norberta Myszki, zawodnika który w poprzednim sezonie rozegrał najwięcej minut w III lidze spośród wszystkich zawodników Hetmana, jest tego najlepszym przykładem. Ale być może baty otrzymane od Chełmianki, która oparła swój zespół właśnie na młodzieży podziała na sztab szkoleniowy Hetmana jak sole trzeźwiące. Oby …  

 

Krzysztof Krupa, trener juniorów starszych Hetmana: „Zawodników zaproszonych na sparring wyłoniliśmy na podstawie informacji od trenerów klubowych. Poza tą 14-tką, która wzięła udział w grze kontrolnej, mieli pojawić się też: Patryk Samulak (Potok Sitno, rocznik 1999), Paweł Ślusarz (Kryształ Werbkowice, rocznik 1999) i Damian Świrgoń (Gryf Gmina Zamość, rocznik 1998). W mojej ocenie na pewno wyróżnili się: Cebula, Dworak, Popko, Rajtak, Skóra, Tomaszewski i Wnęk. Kilku zawodników, którymi jesteśmy zainteresowani chodzi do szkoły w Zamościu. Kilku z nich wstępnie wyraziło chęć przejścia do naszego klubu. Ważna będzie też wola rodziców i macierzystych klubów. Chcielibyśmy zobaczyć jak pozyskani ewentualnie zawodnicy weszliby w nasz reżim treningowy – na pewno byłaby to dla większości spora zmiana. Nie planujemy kolejnego test-meczu. Ewentualnych nowych kandydatów do gry w naszej drużynie sprawdzimy w zimowych meczach kontrolnych.”

Krzysztof Rysak, trener zespołu seniorów Hetmana: „Cieszy nas to, że kilkunastu chłopaków było zainteresowanych naszym zaproszeniem. Na pewno w okręgu jest jeszcze wielu utalentowanych zawodników. Podjęliśmy rozmowy i zaproponowaliśmy im rozpoczęcie treningów w naszym klubie. Najważniejsze jest to, czy chcą grać w piłkę, czy potrafią się poddać reżimowi treningowemu. Dla mnie – oprócz predyspozycji – trzeba mieć także głowę i samozaparcie. Po rozmowach indywidualnych widać, ze nie wszyscy są zdecydowani na grę w piłkę  a to jest najważniejsze pytanie. Bez jednoznacznej deklaracji ze strony zawodnika nie ma sensu rozmowa z macierzystym klubem czy rodzicami. Na pewno nie będziemy na siłę nikogo namawiali ani dzwonili do zawodników. Oni otrzymali od nas jasny przekaz – jesteśmy Tobą zainteresowani, stworzymy Ci warunki do rozwoju a ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jeżeli wolą trening raz lub dwa razy w tygodniu i docelowo grę w klasie okręgowej lub A-klasie to cóż, jest to ich życie i ich decyzja.”

 

 

Niedziela, 20 listopada godz. 11.00 (3 x 30 min.)

Hetman Zamość – zawodnicy testowani                                 7 : 4 (2 : 1, 2 : 4)

 

Bramki:

0 : 1 – Łukaniuk (5’),

1 : 1 – Adamczuk (10’),

2 : 1 – Filipowicz (12’),

2 : 2 – Cebula (38’),

2 : 3 – Cebula (42’ z karnego),

2 : 4 – Cebula (60’),

3 : 4 – Myszka (68’),

4 : 4 – Nowak (70’),

5 : 4 – Nowak (70’ z karnego),

6 : 4 – Myszka (79’),

7 : 4 – Bukowski (90’).

 

 

Hetman 1-4-3-3:

 

hetmanjs-20-11-2016

 

Zmiany:

W kolejnych tercjach zagrali również: Łukasz Latawiec (środkowy pomocnik), Szymon Nowak (napastnik) i Wolanin (bramkarz).

 

Testowani 1-4-3-3:

 

testowanijs-20-11-2016

 

Zmiany:

W kolejnych tercjach zagrali również: Krzysztof Pilip (środkowy obrońca), Grzegorz Rajtak (skrzydłowy), Hubert Wnęk (prawy obrońca)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Zamojski Janusz" dnia 22 listopada 2016 o godzinie 14:59:25 napisał:
  Wszystko fajnie, tylko skąd ten pogardliwy ton? Redaktor używa np. słowa "koleś", którego słownikowa definicja brzmi "lekceważąco: kolega". Piłkarz z Ukrainy nie jest kolegą redaktora, ani też nie dał mu powodów, by pisać o nim w takim tonie, nawet jeśli zaprezentował się słabo. Uwagi redaktora są jak najbardziej trafne, ale forma wypowiedzi jest haniebna - jak mniemam redaktor chciał zabłysnąć elokwencją i polotem, ale efekt jest zniechęcający do tego portalu. Równie dobrze o autorze tekstu można napisać "redaktor" - w cudzysłowie, tak jak "piłkarze".
  0
  0
  R E K L A M A
 • "resio" dnia 22 listopada 2016 o godzinie 23:00:31 napisał:
  jesteśmy Tobą zainteresowani, stworzymy Ci warunki do rozwoju a ostateczna decyzja należy do Ciebie. Kryształ gra w tej samej lidze, Huczwa ma realne szanse też tu grać. Czemu dalej przemawia przez was ta pycha? Kim wy ku....a jesteście? Już Chełmianka wam pokazała! W następnych sezonach do awansu jest Stal, Tomasovia , także jeszcze pare lat możecie się tu pałętać! Ten wasz sztab to sie nadaje , do A klasy. A poziom w WLJS prezentowany przez większość drużyn to nie oszukujmy sie jest poziomem A klasy. Kluby nie oddadzą wam swoich skarbów , bo niby po co? Wolę dać dzieciaka do Tomasovii!
  0
  0
 • "olek" dnia 23 listopada 2016 o godzinie 14:25:22 napisał:
  Kurczę jakby to przynajmniej jakieś zaplecze ekstraklasy było. Jaki tekst:)
  0
  0
 • "Do Zamojski Janusz" dnia 23 listopada 2016 o godzinie 15:37:46 napisał:
  Z tego co pamiętam dla roztocza pisał Marcin Łyś, BYŁY prezes AMSPN Hetman. To że jest BYŁYM prezesem a nie obecnym chyba go dość frustruje, jego artykuły są tendencyjne niestety.
  0
  0
 • "kmicic" dnia 23 listopada 2016 o godzinie 17:56:40 napisał:
  też mi się nie podoba ten pogardliwy ton i używanie słów typu "koleś", pewne standardy powinny być przestrzegane przez autorów tekstów w poważnych portalach, to tak jak z używaniem wulgaryzmów, nikt nie jest aniołem i każdemu się wypsnie ale używanie ich w obecności np. dam nie przystoi facetowi ,ok dosyć tego moralizatorstwa, teraz do sedna, proszę mi wytłumaczyć o co chodzi w tym cytacie: "Obserwując jesienne mecze drużyny trenera Krupy, widać wyraźnie, że niektórzy „piłkarze” potrzebują szybkiego spożycia „Snickersa” lub ławki rezerwowych by uporać się z „gwiazdorzeniem” nieuzasadnionym jeszcze umiejętnościami"? czy to oznacza, ze niektórym juniorom Hetmana sodówa uderzyła do głowy i dlaczego tak się dzieje, przecież sa tylko juniorami, nic na razie nie osiągnęli i nie grają jak np. juniorzy legii w młodzieżowej lidze mistrzów?
  0
  0
 • "z dala" dnia 23 listopada 2016 o godzinie 19:06:48 napisał:
  widze ze pojawil sie nowy wulgaryzm czyli "koles". czy wy ludzie juz do reszty zglupieliscie czy czytac nie umiecie? bardzo dobrze ze ktos im patrzy na rece bo bezmyslnie wydaja pieniadze i zadnego wyniku. po co kolejny ukrainiec? tylu jest tych trenerow to niech kazdy jednego zawodnika wychowa a nie tylko kupować kolejnych. jak nie umieja to niech sie zwolnia. kto odpowiada za kupno tych co sie nie sprawdzili? prezes dyrektor sportowy czy trener? juniorom woda sodowa odbija? to trzeba ich temperowac. chyba kogos zadanie przeroslo a komentarze maja odwrocic uwage od sedna problemu.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 23 listopada 2016 o godzinie 19:42:23 napisał:
  Słownik języka polskiego "koleś - w gwarze miejskiej kolega, kompan" http://sjp.pl/kole%C5%9B.
  0
  0
 • "ja" dnia 23 listopada 2016 o godzinie 20:46:44 napisał:
  Ten artykuł to wyraźny kamyczek do ogródka trenerów którzy od małego prowadzili tych chłopców w AMSPN tak, tak AMSPN Hetman Zamość. Bo niech ktoś mi odpowie jaki poziom szkolenia jest w tym klubie skoro zawodnicy w większości przez wiele lat, od małego, regularnie trenują i grają w piłkę nożną, a w większości przypadków są nie wiele lepsi bądź nawet zdecydowanie gorsi od zbieraniny chłopaków ze wsi co to w piłkę zaczęli grać w wieku 15,16 lat, kopiąc ją gdzieś na "pastwisku" raz czy dwa razy w tygodniu? A przecież mają takie warunki do gry i treningu że Ci testowani mogą tylko o takich pomarzyć. A jak to wygląda? Przyjedzie taki Cebula spod zamojskiej wsi i porobi "gwiazdorów" strzelając im trzy gole. Wstyd Panowie juniorzy i wstyd Trenerzy wychowawcy.
  0
  0
 • "obserwator" dnia 24 listopada 2016 o godzinie 12:44:34 napisał:
  Weź mu napisz artykuł że wygrali z Chełmianką i prowadzą w juniorach i niech ten śmieszny menago z Iskry Koniuchy przestanie komentarze pisać tylko do roboty się zabierze. Czytać sie tego już nie da
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 26 minut temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny