R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany17 listopada 2016 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Młodzież na rynku pracy

Marian Hawrylak; fot. M. Sawczuk

R E K L A M A    B O A R D

Logistyk, księgowy, nauczyciel języka obcego, doradca finansowy, mechanik samochodowy – takie zawody są poszukiwane na lokalnym rynku pracy. Mówił o tym dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marian Hawrylak podczas konferencji „Młodzi na rynku pracy” w PWSZ w Zamościu.

Konferencję zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości w dniu 15 listopada z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Licznie zgromadzona widownia wysłuchała najpierw prezentacji studentów: Sylwia Furmańczuk, 7 dni poszukiwania pracy; Artur Kurzydłowski, Wybór zawodu, kierunku kształcenia; Katarzyna Poninkiewicz, Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy; Damian Furmańczuk, Wykształcenie, a nasze kompetencje i predyspozycje; Samanta Kowalczuk, Bądź sobie szefem oraz Krzysztof Kwiatkowski, Potrzeby i oczekiwania pracodawców. Słuchacze mogli się dowiedzieć m.in. jak założyć własną firmę, jakie są przyczyny trudności w obsadzaniu stanowisk, które zawody w Zamościu i powiecie zamojskim są deficytowe.

Następnie przyszedł czas na wystąpienia gości. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor PUP Marian Hawrylak. Przekazał wiele cennych informacji dotyczących m.in. działalności zamojskiego PUP, branż, w których pracownicy są najbardziej poszukiwani oraz instrumentów wsparcia osób bezrobotnych i chcących się dokształcać.

Kolejnym zaproszonym gościem była Grażyna Byra, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Poruszyła ona temat, z którym każdy prędzej czy później musi się zmierzyć, a mianowicie napisania dobrego życiorysu zawodowego. Omówiła szczegółowo różne rodzaje Curriculum Vitae: chronologiczny, funkcjonalny, success CV, skills CV. Doradzała, jakich błędów unikać, pisząc życiorys, a także, jak sprawić, aby był zachęcający dla pracodawcy, nawet wówczas, gdy nie mamy jeszcze bogatego doświadczenia zawodowego.

Na zakończenie głos zabrał rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski, który podziękował Kołu Przedsiębiorców, na czele z opiekunką dr Marią Kierepką, za organizację konferencji, a także wszystkim referującym tego dnia przygotowane przez siebie tematy. – Dziękuję przybyłym gościom, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą ze studentami. Myślę, że wszyscy, którzy są tutaj, powinni skorzystać z przekazanych informacji, zarówno tych dotyczących możliwości zatrudnienia na rynku lokalnym, jak i tych związanych z zaprezentowaniem własnej osoby, podczas szukania pracy. Myślę, że są to kwestie bardzo istotne.

Uważam, że organizacja tego typu konferencji to dobry pomysł – powiedział z kolei dyrektor PUP Marian Hawrylak. – Rozpoczynanie działalności społecznej, wolontariackiej już na etapie kształcenia wyzwala korzystne cechy osobowościowe a przede wszystkim daje doświadczenie, które jest przydatne później przy poszukiwaniu pracy czy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Młodzież chce pozyskiwać wiedzę na temat sytuacji na rynku pracy oraz możliwościach wsparcia. Fakt, że studentów zajmują te kwestie, bardzo pozytywnie rokuje na przyszłość.

 

Mateusz Sawczuk

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła 21 minut temu
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny