R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany17 listopada 2016

Młodzież na rynku pracy

Marian Hawrylak; fot. M. Sawczuk

R E K L A M A    B O A R D

Logistyk, księgowy, nauczyciel języka obcego, doradca finansowy, mechanik samochodowy – takie zawody są poszukiwane na lokalnym rynku pracy. Mówił o tym dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marian Hawrylak podczas konferencji „Młodzi na rynku pracy” w PWSZ w Zamościu.

Konferencję zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości w dniu 15 listopada z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Licznie zgromadzona widownia wysłuchała najpierw prezentacji studentów: Sylwia Furmańczuk, 7 dni poszukiwania pracy; Artur Kurzydłowski, Wybór zawodu, kierunku kształcenia; Katarzyna Poninkiewicz, Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy; Damian Furmańczuk, Wykształcenie, a nasze kompetencje i predyspozycje; Samanta Kowalczuk, Bądź sobie szefem oraz Krzysztof Kwiatkowski, Potrzeby i oczekiwania pracodawców. Słuchacze mogli się dowiedzieć m.in. jak założyć własną firmę, jakie są przyczyny trudności w obsadzaniu stanowisk, które zawody w Zamościu i powiecie zamojskim są deficytowe.

Następnie przyszedł czas na wystąpienia gości. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor PUP Marian Hawrylak. Przekazał wiele cennych informacji dotyczących m.in. działalności zamojskiego PUP, branż, w których pracownicy są najbardziej poszukiwani oraz instrumentów wsparcia osób bezrobotnych i chcących się dokształcać.

Kolejnym zaproszonym gościem była Grażyna Byra, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Poruszyła ona temat, z którym każdy prędzej czy później musi się zmierzyć, a mianowicie napisania dobrego życiorysu zawodowego. Omówiła szczegółowo różne rodzaje Curriculum Vitae: chronologiczny, funkcjonalny, success CV, skills CV. Doradzała, jakich błędów unikać, pisząc życiorys, a także, jak sprawić, aby był zachęcający dla pracodawcy, nawet wówczas, gdy nie mamy jeszcze bogatego doświadczenia zawodowego.

Na zakończenie głos zabrał rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski, który podziękował Kołu Przedsiębiorców, na czele z opiekunką dr Marią Kierepką, za organizację konferencji, a także wszystkim referującym tego dnia przygotowane przez siebie tematy. – Dziękuję przybyłym gościom, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą ze studentami. Myślę, że wszyscy, którzy są tutaj, powinni skorzystać z przekazanych informacji, zarówno tych dotyczących możliwości zatrudnienia na rynku lokalnym, jak i tych związanych z zaprezentowaniem własnej osoby, podczas szukania pracy. Myślę, że są to kwestie bardzo istotne.

Uważam, że organizacja tego typu konferencji to dobry pomysł – powiedział z kolei dyrektor PUP Marian Hawrylak. – Rozpoczynanie działalności społecznej, wolontariackiej już na etapie kształcenia wyzwala korzystne cechy osobowościowe a przede wszystkim daje doświadczenie, które jest przydatne później przy poszukiwaniu pracy czy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Młodzież chce pozyskiwać wiedzę na temat sytuacji na rynku pracy oraz możliwościach wsparcia. Fakt, że studentów zajmują te kwestie, bardzo pozytywnie rokuje na przyszłość.

 

Mateusz Sawczuk

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Ja" dnia 17 listopada 2016 o godzinie 13:38:32 napisał:
  Ekonomik kształci Logistyków.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "Czytelnik roztocze.net" dnia 17 listopada 2016 o godzinie 21:38:55 napisał:
  A techników pojazdów samochodowych, mechaników samochodowych i już od następnego roku szkolnego mechaników kierowców - ZSP Nr 2 (Mechanik).
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Kto jest autore... 11 minut temu
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Fiotr Pronczews... 51 minut temu
Dziękuję za link. Rzeczywiście jest t...
Gabriela Korkos... 58 minut temu
To pytanie należy zadać Organizatorom....
Fiotr Pronczews...
"Jak informują organizatorzy na problem...
ktoś
Ludzie!! Zginął człowiek, osierocił...
Do Witi
Odpowiedź jest prosta. Post "Buca" nie...
09
"Karolina" Zadzwoń na policję i się d...
POdPIS
"POdPIS-co ma wójt i starosta do komina...
zemek
Zawod?za taka robote (ostatnie miejsce w...
Diab
Filozofy Jaki to zawod?to sport a nie za...
...
No proszę .... mistrz savoir vivre'u na...
Witia
Redakcja zamieszcza pod komentarzami uwa...
ad111
Wójt jest silny, to fakt. Radni są sł...
A....Z
"JA" ma rację ,nie ma żadnej konkretne...
@PodPIS
POdPIS-co ma wójt i starosta do komina ...
Ja
Do ''Thomas'' - jak widać nie mając ar...
Thomas
Powiem tylko tyle, jest....
Thomas
Czyli co miała być kolej a może jej n...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny