R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany17 listopada 2016

Młodzież na rynku pracy

Marian Hawrylak; fot. M. Sawczuk

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Logistyk, księgowy, nauczyciel języka obcego, doradca finansowy, mechanik samochodowy – takie zawody są poszukiwane na lokalnym rynku pracy. Mówił o tym dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marian Hawrylak podczas konferencji „Młodzi na rynku pracy” w PWSZ w Zamościu.

Konferencję zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości w dniu 15 listopada z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Licznie zgromadzona widownia wysłuchała najpierw prezentacji studentów: Sylwia Furmańczuk, 7 dni poszukiwania pracy; Artur Kurzydłowski, Wybór zawodu, kierunku kształcenia; Katarzyna Poninkiewicz, Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy; Damian Furmańczuk, Wykształcenie, a nasze kompetencje i predyspozycje; Samanta Kowalczuk, Bądź sobie szefem oraz Krzysztof Kwiatkowski, Potrzeby i oczekiwania pracodawców. Słuchacze mogli się dowiedzieć m.in. jak założyć własną firmę, jakie są przyczyny trudności w obsadzaniu stanowisk, które zawody w Zamościu i powiecie zamojskim są deficytowe.

Następnie przyszedł czas na wystąpienia gości. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor PUP Marian Hawrylak. Przekazał wiele cennych informacji dotyczących m.in. działalności zamojskiego PUP, branż, w których pracownicy są najbardziej poszukiwani oraz instrumentów wsparcia osób bezrobotnych i chcących się dokształcać.

Kolejnym zaproszonym gościem była Grażyna Byra, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Poruszyła ona temat, z którym każdy prędzej czy później musi się zmierzyć, a mianowicie napisania dobrego życiorysu zawodowego. Omówiła szczegółowo różne rodzaje Curriculum Vitae: chronologiczny, funkcjonalny, success CV, skills CV. Doradzała, jakich błędów unikać, pisząc życiorys, a także, jak sprawić, aby był zachęcający dla pracodawcy, nawet wówczas, gdy nie mamy jeszcze bogatego doświadczenia zawodowego.

Na zakończenie głos zabrał rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski, który podziękował Kołu Przedsiębiorców, na czele z opiekunką dr Marią Kierepką, za organizację konferencji, a także wszystkim referującym tego dnia przygotowane przez siebie tematy. – Dziękuję przybyłym gościom, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą ze studentami. Myślę, że wszyscy, którzy są tutaj, powinni skorzystać z przekazanych informacji, zarówno tych dotyczących możliwości zatrudnienia na rynku lokalnym, jak i tych związanych z zaprezentowaniem własnej osoby, podczas szukania pracy. Myślę, że są to kwestie bardzo istotne.

Uważam, że organizacja tego typu konferencji to dobry pomysł – powiedział z kolei dyrektor PUP Marian Hawrylak. – Rozpoczynanie działalności społecznej, wolontariackiej już na etapie kształcenia wyzwala korzystne cechy osobowościowe a przede wszystkim daje doświadczenie, które jest przydatne później przy poszukiwaniu pracy czy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Młodzież chce pozyskiwać wiedzę na temat sytuacji na rynku pracy oraz możliwościach wsparcia. Fakt, że studentów zajmują te kwestie, bardzo pozytywnie rokuje na przyszłość.

 

Mateusz Sawczuk

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Ja" dnia 17 listopada 2016 o godzinie 13:38:32 napisał:
  Ekonomik kształci Logistyków.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "Czytelnik roztocze.net" dnia 17 listopada 2016 o godzinie 21:38:55 napisał:
  A techników pojazdów samochodowych, mechaników samochodowych i już od następnego roku szkolnego mechaników kierowców - ZSP Nr 2 (Mechanik).
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Perek
Nie ma się co pompować tym wynikiem, z...
kibic
Bednara dostanie jeden mecz na Tomasovi...
Mu
Moim zdaniem na piłkarzy nie zmiana tre...
poprawka
nie "ja" ale "czerwony", jak dupa pawian...
ciekawy
ile kosztowało rozwiązanie umowy z Pan...
ad111
Patriotyzm, to też poszanowanie dla ję...
john
Szukasz pożyczki biznesowej? kredyty hi...
banan
Na dzień dzisiejszy największy kłopot...
zolnierz ot
Witam, jutro bede skladal przysiege, po ...
ja
a ja mam pytanie na sesję - zaczęły s...
magnar
Szału nie było, ale ważne, że trzy p...
a gdzie dyzma ? Już się nie pcha na kr...
Ziaro powinien być potwierdzony też ja...
kibic
Weź poprawkę, że Hetman wychodzi z kr...
He he
Do kibic: To niby Hetman nie był fawory...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017