R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany17 listopada 2016 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Młodzież na rynku pracy

Marian Hawrylak; fot. M. Sawczuk
R E K L A M A    B O A R D

Logistyk, księgowy, nauczyciel języka obcego, doradca finansowy, mechanik samochodowy – takie zawody są poszukiwane na lokalnym rynku pracy. Mówił o tym dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marian Hawrylak podczas konferencji „Młodzi na rynku pracy” w PWSZ w Zamościu.

Konferencję zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości w dniu 15 listopada z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Licznie zgromadzona widownia wysłuchała najpierw prezentacji studentów: Sylwia Furmańczuk, 7 dni poszukiwania pracy; Artur Kurzydłowski, Wybór zawodu, kierunku kształcenia; Katarzyna Poninkiewicz, Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy; Damian Furmańczuk, Wykształcenie, a nasze kompetencje i predyspozycje; Samanta Kowalczuk, Bądź sobie szefem oraz Krzysztof Kwiatkowski, Potrzeby i oczekiwania pracodawców. Słuchacze mogli się dowiedzieć m.in. jak założyć własną firmę, jakie są przyczyny trudności w obsadzaniu stanowisk, które zawody w Zamościu i powiecie zamojskim są deficytowe.

Następnie przyszedł czas na wystąpienia gości. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor PUP Marian Hawrylak. Przekazał wiele cennych informacji dotyczących m.in. działalności zamojskiego PUP, branż, w których pracownicy są najbardziej poszukiwani oraz instrumentów wsparcia osób bezrobotnych i chcących się dokształcać.

Kolejnym zaproszonym gościem była Grażyna Byra, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Poruszyła ona temat, z którym każdy prędzej czy później musi się zmierzyć, a mianowicie napisania dobrego życiorysu zawodowego. Omówiła szczegółowo różne rodzaje Curriculum Vitae: chronologiczny, funkcjonalny, success CV, skills CV. Doradzała, jakich błędów unikać, pisząc życiorys, a także, jak sprawić, aby był zachęcający dla pracodawcy, nawet wówczas, gdy nie mamy jeszcze bogatego doświadczenia zawodowego.

Na zakończenie głos zabrał rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski, który podziękował Kołu Przedsiębiorców, na czele z opiekunką dr Marią Kierepką, za organizację konferencji, a także wszystkim referującym tego dnia przygotowane przez siebie tematy. – Dziękuję przybyłym gościom, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą ze studentami. Myślę, że wszyscy, którzy są tutaj, powinni skorzystać z przekazanych informacji, zarówno tych dotyczących możliwości zatrudnienia na rynku lokalnym, jak i tych związanych z zaprezentowaniem własnej osoby, podczas szukania pracy. Myślę, że są to kwestie bardzo istotne.

Uważam, że organizacja tego typu konferencji to dobry pomysł – powiedział z kolei dyrektor PUP Marian Hawrylak. – Rozpoczynanie działalności społecznej, wolontariackiej już na etapie kształcenia wyzwala korzystne cechy osobowościowe a przede wszystkim daje doświadczenie, które jest przydatne później przy poszukiwaniu pracy czy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Młodzież chce pozyskiwać wiedzę na temat sytuacji na rynku pracy oraz możliwościach wsparcia. Fakt, że studentów zajmują te kwestie, bardzo pozytywnie rokuje na przyszłość.

 

Mateusz Sawczuk

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny