R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja23 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 odbędą się w Zamościu

Fot. zamosc.pl

To już pewne: nasze miasto zostało wybrane organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy sportowej. Między 17 a 28 października do Zamościa przyjedzie około 500 zawodników z 35 federacji z całej Europy, m.in.: Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Francji.

Jest to pierwsza impreza o randze Mistrzostw Europy w sportach olimpijskich, jaka odbywa się w Zamościu. To ogromne wyzwanie organizacyjne, ale zdaniem prezydenta Andrzeja Wnuka, miasto z pewnością sobie z nim poradzi.

-„ Zrobimy wszystko, co trzeba, aby Mistrzostwa Europy wypadły okazale, nie może być inaczej, bo impreza będzie transmitowana na cały świat. To naprawdę wielka chwila dla miasta”- dodaje prezydent.

Mariusz Jędra, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dziękując władzom miasta za przychylność i wsparcie, wyraził przekonanie, ekipy europejskie będą się tu czuły bardzo dobrze, a Zamość spodoba się młodym sportowcom.

– „ Przed nami bardzo dużo pracy. Musimy udoskonalić i dopracować pewne elementy związane z bazą zawodów, ale wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na pewno to zrobimy- mówi Konrad Firek, prezes Klubu Sportowego „Agros” Zamość- trzeba zadbać o sale rozgrzewkowe, zapewnić miejsca do codziennego treningu, ale też przygotować obiekty dla kontroli dopingowej czy zaplecza medycznego.

– Główne zawody Mistrzostw będą się odbywać na hali tenisowej, ale cała nasze infrastruktura będzie zaangażowana. Część pomostów rozgrzewkowych będzie zorganizowana w tzw. starej hali, hala mat będzie przeznaczona na odpoczynek, siłownia zostanie oddana zawodnikom- dodaje Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

– „Mamy nowoczesne obiekty sportowe, które zdecydowanie spełniają standardy jakościowe i pozwalają na organizację Mistrzostw Europy, a zorganizowane tu kilka miesięcy temu Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają”- mówi Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko rywalizacja sportowa, to również szereg elementów dodatkowych, które składają się na prawidłowy przebieg imprezy. Mowa m.in. o wytyczeniu parkingów, oznakowaniu obiektów czy zorganizowaniu pobytu dla ekip.

Według Piotra Zająca, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość, o tę część Mistrzostw miasto z pewnością zadba, a sportowcy nie mają się o co martwić, wszystkie jednostki podległe czy wydziały Urzędu Miasta będą do dyspozycji organizatorów.

Wiadomo już, że Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 będą od pierwszej, do ostatniej minuty transmitowane w internecie, zaplanowano również przekazy telewizyjne.

Szacuje się, że ME mogą kosztować ok. 1,5 mln.zł. Znaczną część tej kwoty będą stanowić wpłaty od uczestników, organizatorzy będą zabiegać o dodatkowe środki m.in. od sponsorów.  

 

(źródło: zamosc.pl)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny