Sport | ZamośćRedakcja23 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 odbędą się w Zamościu

Fot. zamosc.pl

To już pewne: nasze miasto zostało wybrane organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy sportowej. Między 17 a 28 października do Zamościa przyjedzie około 500 zawodników z 35 federacji z całej Europy, m.in.: Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Francji.

Jest to pierwsza impreza o randze Mistrzostw Europy w sportach olimpijskich, jaka odbywa się w Zamościu. To ogromne wyzwanie organizacyjne, ale zdaniem prezydenta Andrzeja Wnuka, miasto z pewnością sobie z nim poradzi.

-„ Zrobimy wszystko, co trzeba, aby Mistrzostwa Europy wypadły okazale, nie może być inaczej, bo impreza będzie transmitowana na cały świat. To naprawdę wielka chwila dla miasta”- dodaje prezydent.

Mariusz Jędra, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dziękując władzom miasta za przychylność i wsparcie, wyraził przekonanie, ekipy europejskie będą się tu czuły bardzo dobrze, a Zamość spodoba się młodym sportowcom.

– „ Przed nami bardzo dużo pracy. Musimy udoskonalić i dopracować pewne elementy związane z bazą zawodów, ale wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na pewno to zrobimy- mówi Konrad Firek, prezes Klubu Sportowego „Agros” Zamość- trzeba zadbać o sale rozgrzewkowe, zapewnić miejsca do codziennego treningu, ale też przygotować obiekty dla kontroli dopingowej czy zaplecza medycznego.

– Główne zawody Mistrzostw będą się odbywać na hali tenisowej, ale cała nasze infrastruktura będzie zaangażowana. Część pomostów rozgrzewkowych będzie zorganizowana w tzw. starej hali, hala mat będzie przeznaczona na odpoczynek, siłownia zostanie oddana zawodnikom- dodaje Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

– „Mamy nowoczesne obiekty sportowe, które zdecydowanie spełniają standardy jakościowe i pozwalają na organizację Mistrzostw Europy, a zorganizowane tu kilka miesięcy temu Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają”- mówi Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko rywalizacja sportowa, to również szereg elementów dodatkowych, które składają się na prawidłowy przebieg imprezy. Mowa m.in. o wytyczeniu parkingów, oznakowaniu obiektów czy zorganizowaniu pobytu dla ekip.

Według Piotra Zająca, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość, o tę część Mistrzostw miasto z pewnością zadba, a sportowcy nie mają się o co martwić, wszystkie jednostki podległe czy wydziały Urzędu Miasta będą do dyspozycji organizatorów.

Wiadomo już, że Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 będą od pierwszej, do ostatniej minuty transmitowane w internecie, zaplanowano również przekazy telewizyjne.

Szacuje się, że ME mogą kosztować ok. 1,5 mln.zł. Znaczną część tej kwoty będą stanowić wpłaty od uczestników, organizatorzy będą zabiegać o dodatkowe środki m.in. od sponsorów.  

 

(źródło: zamosc.pl)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Jagoda Wątroba" dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 7:56:46 napisał:
  Miasto jest na dnie. Nie zgadzam się na to. Chcem do pałacu!
  R E K L A M A
 • "Marta" dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 14:01:59 napisał:
  Ale po co te mistrzostwa w Zamościu? Ja tego nie rozumie!!
  • "-la" dnia 24 czerwca 2018 o godzinie 10:46:34 napisał:
   Nikt nie chciał to Zamość wziął..Kondzio łapki zaciera.
 • "IoT" dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 15:03:04 napisał:
  Ile za to zapłacą mieszkańcy? Kasa pójdzie przez PGK..? Rozliczy się w wodzie i ściekach?
 • "Ciekawe..." dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 17:18:51 napisał:
  czy zamojska "znawczyni" futbolu- kibicka będzie sobie robić foty z "ciężarowcami"?
 • "ak" dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 19:49:08 napisał:
  A czy w tej hali tenisowej jest jakaś trybuna dla widzów?
 • "." dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 20:47:14 napisał:
  W hali tenisowej nie ma trybun, chyba że przez szybę od strony recepcji tam są trzy stoliki i kilka krzeseł.
  • "-la" dnia 23 czerwca 2018 o godzinie 21:30:40 napisał:
   i wystarczy.
 • "kibic" dnia 24 czerwca 2018 o godzinie 0:15:16 napisał:
  Na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w zeszłym roku były prowizoryczne przenośne trybuny postawione i to wystarczyło.
 • "Ola" dnia 24 czerwca 2018 o godzinie 11:32:18 napisał:
  Gratuluję skuteczności włodarzom Zamościa. Wiele miast od wielu miesięcy starało się o te mistrzostwa.
  • "-la" dnia 24 czerwca 2018 o godzinie 18:16:50 napisał:
   Nikt tych zawodów nie chciał, tak samo jak Mistrzostw Polski Seniorów w roku ubiegłym. Miejsca i terminy poważnych imprez sportowych są znane na pare lat wcześniej...
 • "X" dnia 24 czerwca 2018 o godzinie 16:14:00 napisał:
  A tak konkretnie to które ? Bo bardzo jestem ciekawy kogo Zamość ubiegł.
 • "Kibic" dnia 29 czerwca 2018 o godzinie 13:06:41 napisał:
  Brawo za imprezę w Zamościu. Będzie promocja miasta i trochę kasy zostanie w hotelach, które na pewno zapłacą za wodę. Niektórym żal i zazdrość rozum odbiera.
  R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama