R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja23 czerwca 2018 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy ()

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 odbędą się w Zamościu

Fot. zamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

To już pewne: nasze miasto zostało wybrane organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy sportowej. Między 17 a 28 października do Zamościa przyjedzie około 500 zawodników z 35 federacji z całej Europy, m.in.: Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Francji.

Jest to pierwsza impreza o randze Mistrzostw Europy w sportach olimpijskich, jaka odbywa się w Zamościu. To ogromne wyzwanie organizacyjne, ale zdaniem prezydenta Andrzeja Wnuka, miasto z pewnością sobie z nim poradzi.

-„ Zrobimy wszystko, co trzeba, aby Mistrzostwa Europy wypadły okazale, nie może być inaczej, bo impreza będzie transmitowana na cały świat. To naprawdę wielka chwila dla miasta”- dodaje prezydent.

Mariusz Jędra, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dziękując władzom miasta za przychylność i wsparcie, wyraził przekonanie, ekipy europejskie będą się tu czuły bardzo dobrze, a Zamość spodoba się młodym sportowcom.

– „ Przed nami bardzo dużo pracy. Musimy udoskonalić i dopracować pewne elementy związane z bazą zawodów, ale wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na pewno to zrobimy- mówi Konrad Firek, prezes Klubu Sportowego „Agros” Zamość- trzeba zadbać o sale rozgrzewkowe, zapewnić miejsca do codziennego treningu, ale też przygotować obiekty dla kontroli dopingowej czy zaplecza medycznego.

– Główne zawody Mistrzostw będą się odbywać na hali tenisowej, ale cała nasze infrastruktura będzie zaangażowana. Część pomostów rozgrzewkowych będzie zorganizowana w tzw. starej hali, hala mat będzie przeznaczona na odpoczynek, siłownia zostanie oddana zawodnikom- dodaje Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

– „Mamy nowoczesne obiekty sportowe, które zdecydowanie spełniają standardy jakościowe i pozwalają na organizację Mistrzostw Europy, a zorganizowane tu kilka miesięcy temu Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają”- mówi Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko rywalizacja sportowa, to również szereg elementów dodatkowych, które składają się na prawidłowy przebieg imprezy. Mowa m.in. o wytyczeniu parkingów, oznakowaniu obiektów czy zorganizowaniu pobytu dla ekip.

Według Piotra Zająca, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość, o tę część Mistrzostw miasto z pewnością zadba, a sportowcy nie mają się o co martwić, wszystkie jednostki podległe czy wydziały Urzędu Miasta będą do dyspozycji organizatorów.

Wiadomo już, że Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 będą od pierwszej, do ostatniej minuty transmitowane w internecie, zaplanowano również przekazy telewizyjne.

Szacuje się, że ME mogą kosztować ok. 1,5 mln.zł. Znaczną część tej kwoty będą stanowić wpłaty od uczestników, organizatorzy będą zabiegać o dodatkowe środki m.in. od sponsorów.  

 

(źródło: zamosc.pl)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
antyklerykał
A na kleszy budyneczek 23 mln wyrzucono....
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny