Sport | ZamośćRedakcja23 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 odbędą się w Zamościu

Fot. zamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

To już pewne: nasze miasto zostało wybrane organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy sportowej. Między 17 a 28 października do Zamościa przyjedzie około 500 zawodników z 35 federacji z całej Europy, m.in.: Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Francji.

Jest to pierwsza impreza o randze Mistrzostw Europy w sportach olimpijskich, jaka odbywa się w Zamościu. To ogromne wyzwanie organizacyjne, ale zdaniem prezydenta Andrzeja Wnuka, miasto z pewnością sobie z nim poradzi.

-„ Zrobimy wszystko, co trzeba, aby Mistrzostwa Europy wypadły okazale, nie może być inaczej, bo impreza będzie transmitowana na cały świat. To naprawdę wielka chwila dla miasta”- dodaje prezydent.

Mariusz Jędra, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dziękując władzom miasta za przychylność i wsparcie, wyraził przekonanie, ekipy europejskie będą się tu czuły bardzo dobrze, a Zamość spodoba się młodym sportowcom.

– „ Przed nami bardzo dużo pracy. Musimy udoskonalić i dopracować pewne elementy związane z bazą zawodów, ale wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na pewno to zrobimy- mówi Konrad Firek, prezes Klubu Sportowego „Agros” Zamość- trzeba zadbać o sale rozgrzewkowe, zapewnić miejsca do codziennego treningu, ale też przygotować obiekty dla kontroli dopingowej czy zaplecza medycznego.

– Główne zawody Mistrzostw będą się odbywać na hali tenisowej, ale cała nasze infrastruktura będzie zaangażowana. Część pomostów rozgrzewkowych będzie zorganizowana w tzw. starej hali, hala mat będzie przeznaczona na odpoczynek, siłownia zostanie oddana zawodnikom- dodaje Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

– „Mamy nowoczesne obiekty sportowe, które zdecydowanie spełniają standardy jakościowe i pozwalają na organizację Mistrzostw Europy, a zorganizowane tu kilka miesięcy temu Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają”- mówi Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko rywalizacja sportowa, to również szereg elementów dodatkowych, które składają się na prawidłowy przebieg imprezy. Mowa m.in. o wytyczeniu parkingów, oznakowaniu obiektów czy zorganizowaniu pobytu dla ekip.

Według Piotra Zająca, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość, o tę część Mistrzostw miasto z pewnością zadba, a sportowcy nie mają się o co martwić, wszystkie jednostki podległe czy wydziały Urzędu Miasta będą do dyspozycji organizatorów.

Wiadomo już, że Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 będą od pierwszej, do ostatniej minuty transmitowane w internecie, zaplanowano również przekazy telewizyjne.

Szacuje się, że ME mogą kosztować ok. 1,5 mln.zł. Znaczną część tej kwoty będą stanowić wpłaty od uczestników, organizatorzy będą zabiegać o dodatkowe środki m.in. od sponsorów.  

 

(źródło: zamosc.pl)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek 12 minut temu
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista 15 minut temu
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman 47 minut temu
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam 58 minut temu
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018