R E K L A M A

Z I P

Polityka i SamorządMichał Karchut12 listopada 2014

Minister Karpiński o nowej perspektywie

Minister Karpiński (trzeci od lewej) w Zamościu (2014), foto: Michał Karchut

R E K L A M A    B O A R D

W poniedziałek do Zamościa przyjechał minister Skarbu Państwa z informacjami o nowym rozdaniu funduszy unijnych.

 

– W nowej perspektywie dużo więcej środków będzie w dyspozycji zarządu województwa, rząd nie chce być najmądrzejszy i dyktować lokalnym społecznościom, co z pozycji Warszawy będzie dobre, żeby wam się dobrze żyło – powiedział podczas konferencji Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa. – Odwracamy to w tej chwili. Stawiamy na inteligentny rozwój, żeby nauka i biznes współpracowały. Tak zwany regionalny program operacyjny składa się z wielu osi i działań. Oprócz tego są programy krajowe, do których każdy może aplikować – mówił minister.

 

Jak się dowiedzieliśmy, nowe środki unijne dla Polski w perspektywie 2014-2020 będą większe niż w poprzednim rozdaniu. Na Lubelszczyźnie do rozdysponowania będzie ok. 10 mld zł. Zdaniem Marka Lipca, kandydata do sejmiku województwa, jeśli nie będzie przedstawicieli miasta w samorządzie województwa lubelskiego “to te pieniądze mogą odpłynąć”. Lipiec zapowiada, że chciałby powalczyć dla miasta i zamojskiej służby zdrowia o większe pieniądze na rozwój.

 

Natomiast prezydent Marcin Zamoyski zwrócił uwagę na kończący się okres obowiązywania ulg dla stref ekonomicznych.
– Mam nadzieję, że rząd zatwierdzi nowe strefy ekonomiczne na następne lata, bo już mamy dwóch poważnych inwestorów – zaapelował Zamoyski.

 

Jak zapewnił minister, „rząd podjął taką decyzję o przedłużeniu stref, chociaż UE nie patrzyła na to przychylnym okiem”. Minister dodał , że „w Zamościu można spokojnie lokować biznes, bo administracja jest tu przyjazna” i stwierdził, że „Zamość i Lublin można dziś stawiać za wzór rozwoju miast Lubelszczyzny”. Jego zdaniem, “skumulowany 20 proc. wzrost gospodarczy i coroczny spadek bezrobocia o 2 proc. to dobre wyniki”.

 

Podczas konferencji nie zabrakło pytań o lepsze skomunikowanie Zamościa ze światem.
– Do tej pory skupiliśmy się na skomunikowaniu stolicy kraju ze stolicami regionów, teraz przyszła pora na dalszy rozwój skomunikowania z regionami – twierdzi minister Karpiński. Minister zdradził, że w nowej perspektywie będzie remontowana linia kolejowa E-7 do granicy państwa. Jeśli chodzi o drogę szybkiego ruchu S17 będzie realizowana obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Na liście podstawowej jest droga kolejowa, natomiast połączenia drogowe z Zamościem są na liście rezerwowej.

 

– Podstawowym celem spotkania było pokazanie, że prezydent miasta jest doceniany przez przedstawicieli rządu w randze ministerstwa skarbu za gospodarność – powiedział Ireneusz Godzisz, szef zamojskich struktur PO, wiceprzewodniczący Rady Miasta. – Ale chcemy też zaznaczyć jak ważne jest wspólne działanie, zasada pomocniczości na różnych szczeblach o której nie raz wspomniał minister – wyjaśnił Godzisz.
– Zawsze podkreślam, że razem można góry przenosić, samemu nie osiągnie się nic – odpowiedział prezydent Zamoyski. – Dużo zależy od współpracowników i naszych radnych, dzięki którym udało się dużo dokonać. Możemy spokojnie czekać na te fundusze, bo mamy rezerwę finansową. Społeczeństwo jest gotowe, żeby działać. Mamy zarejestrowanych ponad 8 tys. podmiotów gospodarczych. Powtarzam, że usługi to przyszłość naszego miasta – mówił prezydent.

 

Na spotkaniu z ministrem pojawili się również radni z ramienia PO: Marta Pfeifer, Marek Kudela i Elżbieta Kucharska.

Autor: Michał Karchut
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Król jest nagi" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 9:47:05 napisał:
  http://kronikatygodnia.pl/zamoyski-pan-na-michalowie/
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "św.Ebola" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 10:00:15 napisał:
  czyli poklepali się PO pleckach.. Wcześniej Bronek Domb-Złotousty, teraz Włodek Karp-ObiecamWam.. Wzruszają mnie te wizyty Panów z Centrali pielgrzymujących do pospólstwa z prowincji tuż przed wyborami.. Ciekawe co z tego szumu wyniknie.., a życzę jak najlepiej Miastu i Nam!
  0
  0
 • "sms" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 10:11:34 napisał:
  Gdyby politycy mieli wstyd, to ktoś przyłapany na stwierdzeniu :"ch. z Polską Wschodnią" schowałby się pod ziemię. Jak widać ten typ ludzi nie posiada w/w cechy. Jak widać przynależność partyjna nie ma tu zupełnie znaczenia. Ten jest z PO, trzech posłów z PiS pokazało ostatnio na co stać miłujących wartości ;) podobnie zresztą jak kandydat na burmistrza z Biłgoraja
  0
  0
 • "realista" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 11:20:37 napisał:
  Perspektywy cieszą!!! Zamość się rozwija i to najważniejsze.
  0
  0
 • "sinus" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 13:50:17 napisał:
  Oj, Platforma się boi, skoro wzywa co rusz władze państwowe do Zamościa zapomnianego, ani porządnych dróg, ani pociągów, S-17 nie dla nas, lotniska nie dla nas, ale radni PO ciągną panów ministrów na ten wschód, o którym minister Karpiński wypowiedział się dobitnie, więc dobrze wiemy, co naprawdę myśli poza kampanią wyborczą. Czy to przypadek, że pan Karchut kolejny już raz pisze laurki PO? Oczywiście przypadkowo cytuje nazwiska kandydatów do nowej rady z ramienia PO. Czyli oficjalnie bierze udział w kampanii wyborczej KW PO. Niech mnie ktoś uświadomi, co naprawdę dobrego zrobili radni PO w ciągu ostatniej kadencji. Że obdarzyli nas jednymi z najwyższych cen za wywóz odpadów komunalnych (czyli śmieci) w Polsce przy niskiej częstotliwości odbioru i braku odpowiedniej oferty dla mieszkańców (na osiedlach jednorodzinnych nikt nie odbiera tektury, szkła, plastiki raz na 2 miesiące, a płacimy jakby odbierali co drugi dzień), to już wiemy, że dodatkowo dali dyrektorską posadę swojemu przewodniczącemu właśnie w śmieciach, też wiemy, że przybijali rozdawanie majątku na odnawianie murów zamiast na zdrowe proporcje w budżecie, znamy, znamy, rujnacja zieleni na Plantach, okropne oświetlenie, wyłączanie nocne świateł w mieście (radni z PO nie sprzeciwiają się na radzie przeciwko temu, tylko w wywiadach biadolą), jak ktoś pyta, czy nadal będą zgadzać się na następne hipermarkety w mieście, bajdurzą o wolności gospodarczej, czyli, że tak, zgodzą się, podwyższają ceny do zoo, do kina, podwyższają podatek od nieruchomości, podwyższają opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Po czym obiecują, że w następnej kadencji to już będzie inaczej. Oni już polubią mieszkańców. Będą o nich dbać.Będą się starać. I o drogi zadbają i o szkoły, i o starsze pokolenie, i o tzw. wykluczonych, i o bezpieczeństwo, i o kulturę. A gdzie byli przez ostatnie 4 lata????????????
  0
  0
 • "chryzelefantynowany" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 14:16:39 napisał:
  @Redakcjo: czy ten sam link wrzucany przez "Król jest nagi" pod każdym artykułem to przypadkiem nie spam? Abstrahując od treści, w której nawet nic specjalnie sensacyjnego nie ma.
  0
  0
 • "kiełbasa wyborcza" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 18:36:53 napisał:
  Kiełbasa wyborcza
  0
  0
 • "thomas" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 19:08:54 napisał:
  Po pierwsze Bruksela jeszcze nie rozdzieliła!!!!
  0
  0
 • "Wacław" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 19:33:44 napisał:
  "będzie remontowana linia kolejowa E-7". Czy ta informacja coś dla na Zamościan znaczy? Ja uważam, że nic bo ta linia prowadzi do Chełma i Dorohuska. Ta linia wg mnie jest w dobrym stanie, jest dwutorowa i w pełni zelektryfikowana. Natomiast my w Zamościu prawie kolei nie mamy. Prowadzi tu jeden to i to w złym stanie, do tego jest niezelektryfikowany. Czy ja i ktokolwiek inny pojedzie do Chełma by wsiąść tam do pociągu? Czy więc ta informacja coś dla nas Zamościan znaczy? A trasa S-17 to przecież nie tylko obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Obwodnica ważna będzie głównie dla Tomaszowa. A dla regionu Zamojskiego jak sadzę niewiele. No i na koniec: "dużo więcej środków będzie w dyspozycji zarządu województwa". A tyle mówiło się, że będą zarezerwowane środki dla miast zdegradowanych, którym odebrano status miast wojewódzkich takich Zamość, Chełm, czy Suwałki. Zatem to wszystko przepadło. Wydaje się, że nie można było niczego innego spodziewać. Wg mnie szykuje się dalszy ciąg (kolejna faza) "wspaniałego rozwoju za środki unijne" przede wszystkim naszego miasta wojewódzkiego Lublina, no może do Chełma jeszcze szybciej kolej pojedzie. A co dla Zamojszczyzny? Czy chociaż figa, Panowie i Panie, którzy decydujecie o naszych losach?
  0
  0
 • "Adam Cisowski" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 1:04:55 napisał:
  Z nimi czyli z Marcinem Zamoyskim i jego zastępcą Tomaszem Kosowskim, czy bez nich TE PIENIĄDZE BĘDĄ. Jest szansa, że jak zmieni się władza, te pieniądze można lepiej wykorzystać. Skorzystajmy z tej szansy.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "him" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 5:53:26 napisał:
  Popatrzmy na fakty - minister skarbu, który nie zajmuje się funduszami z UE przyjechał wesprzeć Zamoyskiego i Godzisza. Opowiada o wykorzystaniu ruch funduszy, a dziennikarze, którzy się na tym nie znają, nie zapytają i proste rzeczy - gdzie jest praca, inwestorzy, dlaczego środki z UE nie poprawiły losu Zamościan. Słabe to i typowe dla PO. "Fachowcy" popierają fachowców. A potem prącie, pupa i kamieni kupa
  0
  0
 • "chryzelefantynowany" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 10:49:58 napisał:
  Zerknij w statystyki. Choćby bezrobocie, wysokość płac, jakość infrastruktury itd i wtedy mów czy nie poprawiły. Zmartwię Cię, ale poprawiły.
  0
  0
 • "him" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 14:19:59 napisał:
  Tak, poprawiły się, wszędzie bardziej, niż w Zamościu. Bezrobocie u nas 16,5 procent, w kraju 13, w powiecie wokół Zamościa 15, w Biłgoraju poniżej 9 Dajcie spokój, wy urzędnicy nie macie problemu z pracą, ale większość mieszkańców swoje wie - oczy i uszy mają.
  0
  0
 • "semper fidelis" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 8:18:44 napisał:
  Ten sam ministrant ogłosił,że fiasko sprzedaży akcji spółek węglowych musi skutkować z interwencją rządu. Zgodnie z myślą "ch-j z Polską Wschodnią, liczą się Katowice..." Za 4 lata Tomaszów też otrzyma obietnicę , sorry - obwodnicę
  0
  0
 • "jozefkaka" dnia 15 listopada 2014 o godzinie 22:07:52 napisał:
  A ch z tym ministrem.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ranking@alejazd... minutę temu
Do sukcesu dochodzi się ciężką prac...
alejazda 34 minuty temu
I co dalej ? teraz lokalne gwiazdeczki w...
zamościak 46 minut temu
nie ma Ptysia i coś się dzieje...
banan
Kapka to chorągiewka chciał sponsorowa...
..
To jak kapka wybrał Motor to niech z ko...
Kibic
Dawno już nie mieliśmy takiego dobrego...
Zamość
Zamość nie jest częścią powiatu zam...
Józef Bąk
Gumofilce takie wałki robiły przy urna...
fotograf socjol...
Niektórzy "nowocześni" to już od dawn...
r
Zwiększyć dotacje fundacji za to że n...
ad111
Pewnie, że nie jest proste, bo system r...
Ideologia śmierci i mordercy w natarciu...
ad111
Kornelia Wróblewska tak się pochylała...
ad111
Do "parafianka", nie chodzi o wypytywani...
kibic lat 80
Agros ponownie wygrywa w rankingu. Jeszc...
.
Nowoczesna miała być awangardą na sce...
.
Orkiestra była jak zwykle świetnie zor...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny