Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany20 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Miejskie Klimaty – pionierski program środowiskowy w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

Wspólnie z Fundacją Veolia Miasto Zamość realizuje program, który ma przygotować miasto i mieszkańców do zmian klimatycznych, a także wypracować rozwiązania, które będą mogły być wykorzystywane przez inne miasta w całej Polsce.

O zmianach klimatu jest na świecie coraz głośniej – nie bez powodu. Wpływają one nie tylko na to, jak nam się żyje, ale również na to, jak długo żyjemy. Zanieczyszczenie powietrza, przegrzewanie miast czy ekstremalne zjawiska pogodowe – to konsekwencje zmian klimatu, które odczuwalne są lokalnie. Żaden samorząd nie jest w stanie samodzielnie przygotować na nie miasta – konieczne jest włączenie w działanie jak największej grupy osób. W tym celu powstał program „Miejskie Klimaty”.

Program to m.in. warsztaty, dyskusje, spotkania z udziałem mieszkańców, organizacji pozarządowych, lokalnych aktywistów, samorządu czy przedsiębiorców zainteresowanych tematyką ekologiczną.

Ostatnim elementem programu jest wypracowanie testowego rozwiązania, które pomoże odpowiedzieć na jedną z największych środowiskowych potrzeb mieszkańców (wskażą ją sami mieszkańcy Zamościa). Zastosowane rozwiązanie może stać się przykładem dla innych miast w całej Polsce.

Przebieg programu:

Etap 1.

Tworzenie scenariuszy przyszłości Zamościa

W oparciu o przeprowadzone warsztaty scenariuszowe podczas których mieszkańcy, organizacje pozarządowe i przedstawiciele Urzędu Miasta przekładali światowe trendy na lokalny kontekst oraz w oparciu o indywidualne wywiady, nakreślimy możliwe scenariusze przyszłości Zamościa w kontekście zmian klimatu.

Etap 2.

Gra konsultacyjna

Termin: Maj – czerwiec 2019

Gra planszowa, której rozgrywki będą przeprowadzone w najczęściej odwiedzanych, kluczowych dla miasta miejscach – szkoły, parki, czy centra handlowe. Umożliwi nam ona zebranie danych na temat postaw i zachowań ekologicznych mieszkańców i pozwoli zarysowywać potencjalne rozwiązania kluczowych problemów środowiskowych Zamościa.

Etap 3.

Hackaton klimatyczny

Termin: wrzesień – październik

24h wydarzenie z udziałem programistów, którzy wraz z uczestnikami programu będą tworzyć pilotażowe rozwiązania ICT dla Zamościa w obszarze zmian klimatycznych.

Pomiędzy etapem 2 i 3 odbędą się spotkania z mieszkańcami na warsztatach praktycznych i spotkaniach edukacyjnych.

Program “Miejskie Klimaty” objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamościa.

Więcej informacji o programie na stronie: www.miejskieklimaty.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018