Sport | Zamośćtekst nadesłany14 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Medalowe trio ORKI

R E K L A M A    B O A R D

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12 LAT-II runda. DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI DZIECI 10-11 lat.

W dniach 8-9 czerwca lubelska, olimpijska pływalnia Aqua gościła najmłodszych adeptów sportu pływackiego, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 10, 11 i 12 lat. Zawody rozgrywane były seriami rozstawionymi według czasów uzyskanych na wcześniejszych zawodach i figurujących w rankingu europejskim. W innym przypadku przy zgłoszeniu pojawiał się skrót NT( nie notowany) i zawodnik pływał w pierwszych komputerowo kompletowanych seriach. Konkurencje w programie poszczególnych roczników były niekiedy bliźniacze , dlatego dla przejrzystości rywalizacji wyścigi każdego rocznika rozgrywane były oddzielnie.

Najmniejszy wybór a w zasadzie brak wyboru mieli najmłodsi, którzy chcąc się liczyć w końcowej rywalizacji musieli płynąć 4 z 4 konkurencji: 50 stylem grzbietowym 50 klasycznym, 50 dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Zawodnicy pozostałych kategorii wiekowych startowali maksymalnie w dwóch konkurencjach w jednym bloku i jednej sztafecie. Do rywalizacji stanęło łącznie 338 zawodniczek i zawodników z 20 klubów nie tylko z województwa lubelskiego. Lublin gościł również kluby z poza województwa: Olimpijczyk Suwałki, Wodnik Bielsk Podlaski, Juvenia Białystok, MKS SP 63 Bydgoszcz i Kormoran Olsztyn.

W klasyfikacji drużynowej, do której zalicza się dwa najlepsze wyniki zawodników danego klubu w każdej konkurencji Orka uplasowała się w połowie stawki: kategoria 10 lat-miejsce 8 na 16 drużyn, kategoria 11 lat-miejsce 8 na 18 drużyn i kategoria 12 lat-miejsce 7 na 15 drużyn.

Indywidualnie znakomicie spisała się trójka zawodników Orki w kategorii 11 lat: Krzysztof Charkot Kacper Dziura i Michał Dziura. W konkurencji 200 m stylem dowolnym, w której startowało 42 jedenastolatków zwyciężył po zaciętej walce Kacper Dziura-2:30.79 przed bratem bliźniakiem Michałem-2:31.23, a tuż za nimi na mecie zameldował się Krzysztof Charkot-2:33.07. Ten ,,Orkowy hat trick” zawodnicy powtórzyli na dystansie 100 metrów stylem dowolnym tylko w innej kolejności: złoty medal wywalczył Krzysztof Charkot-1:08.61, srebrny Kacper Dziura-1:09.96 a brązowy Michał Dziura-1:10.95(startowało 55 zawodników). Na dystansie 50 m stylem motylkowym świetnie spisali się: Krzysztof Charkot-medal srebrny 33.68 a medal brązowy wywalczył Kacper Dziura 35.42. Medal srebrny wywalczył jeszcze Krzysztof Charkot na dystansie 200 m stylem zmiennym-2:56.68 gdzie startowało 30 zawodników. Dorobek medalowy Orki powiększył jeszcze zespół sztafetowy chłopców 11 letnich w składzie: Krzysztof Charkot, Kacper Dziura, Michał Dziura i Kacper Urbańczyk. Drużyna Orki zwyciężyła w sztafecie 4x50m stylem dowolnym-2:17.38 przed Juvenią Białystok-2:19.06 i Skarpą Lublin-2:19.58. W sztafecie 4x50m stylem zmiennym zawodnicy Orki-2:36.63 musieli uznać wyższość

Olimpijczyka 23 Lublin-2:36.44, z którym złoty medal przegrali o 19 setnych, trzeci zameldował się zespół Sparty Biłgoraj-2:38.80. Prócz medalistów po rozegraniu każdej konkurencji, dyplomami za miejsca 4,5,6 dekorowana była kolejna trójka zawodniczek i zawodników. W najlepszych ,,szóstkach” znaleźli się jeszcze: 6-Michał Dziura na 100 grzbietowym 1:23.81, 4 na 100 m stylem klasycznym była Alessandra Trojak(11 lat)-1:39.70 a 5 na 200 m stylem zmiennym był Michał Dziura-3:00.59.

Ogromnym sukcesem zakończył zawody Krzysztof Charkot, ponieważ okazało się, że w klasyfikacji generalnej za 4 starty w kategorii 11 lat nie miał sobie równych i zajmując 1 miejsce-1094 pkt., wyprzedził Patryka Joachimowicza z UKS Olimpijczyk 23 Lublin-1080 pkt. a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Sola-982 pkt. z Wisły Puławy.

W sumie w drużynie Orki wystąpiło 20 zawodniczek i zawodników, poza już wymienionymi byli to: 10 lat- Amelia Mielcarek, Emilian Wójcik, Krystian Harczuk, Paweł Bondyra, Mateusz Różański, Alan Mazur i Maciej Wołoszyn, 11 latkowie-Aleksander Krzyżanowski, Wiktor Chmielowiec i 12 latkowie- Martyna Niedźwiedź, Nina Leszkowicz, Natalia Hauzner, Kasjana Wyłupek, Michał Magryta i Igor Baniak.

Przed zawodnikami Orki w najbliższym czasie jeszcze Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (12 lat i starsi) 22-23 czerwca w Lublinie a w lipcu Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018