R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany10 maja 2017 FACEBOOK | 4180 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Materace – recepta na zdrowy sen

Materace - recepta na zdrowy sen, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Wystrój naszej sypialni, a w szczególności materace na jakich wypoczywamy, ma ogromny wpływ na nasze ogólne samopoczucie i stan naszego zdrowia. Urządzając to pomieszczenie trzeba wziąć pod uwagę cały szereg czynników, począwszy od koloru, dywanu, mebli i oświetlenia, a skończywszy na wygodnym łóżku i materacu.

Niestety właśnie te ostatnie elementy są często lekceważone. Kierując się pragnieniem jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni, zwłaszcza w małych mieszkaniach, decydujemy się na sofy, czy wersalki, które o poranku pozwalają przekształcić sypialnię w salon. Czy jednak jest to słuszna decyzja? Bez wątpienia nie! Meble wypoczynkowe, nawet najwyższej klasy, nigdy nie zapewnią nam snu tej jakości, co materace.

Materace, a meble wypoczynkowe

Jak sama nazwa wskazuje, meble wypoczynkowe służą do wypoczynku, nie do snu. Nic więc dziwnego, że po spędzeniu na nich kilku lub kilkunastu nocy zaczynamy się regularnie budzić z bólem kręgosłupa, stawów lub sztywnością karku. Dlaczego tak się dzieje? Głowna przyczyna leży w sposobie ich produkcji. Meble wypoczynkowe dostępne w większości salonów wytwarzane są na skalę przemysłową. Mają być przede wszystkim atrakcyjne cenowo i wizualnie, co pociąga za sobą zastosowanie niższej jakości materiałów. W efekcie wszelkiego typu sofy i wersalki po dwóch-trzech latach intensywnego użytkowania ulegają znacznemu zużyciu, a jakość snu gwałtownie się pogarsza. Ponadto, mają one służyć głównie do siedzenia, dlatego muszą być twarde, zbyt twarde aby zagwarantować nam zdrowy sen.

Całkiem inaczej natomiast wygląda sprawa jeśli chodzi o materace. Są to produkty stworzone wyłącznie do spania, o odpowiedniej, zróżnicowanej w różnych modelach elastyczności i twardości. Pozwala to na optymalne dopasowanie ich parametrów do preferencji i predyspozycji użytkownika. W efekcie nasze ciało zyskuje idealne podparcie, kręgosłup zachowuje przez całą noc wszystkie naturalne krzywizny, a my co rano budzimy się wypoczęci, gotowi do działania i zadowoleni.

Materace – problem funkcjonalności

Wszystko to brzmi bardzo pięknie, ale co z posiadaczami małych mieszkań? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak radzi konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, materace wcale nie muszą cały dzień “zalegać” na środku sypialni. Rano można jest z powodzeniem chować w specjalnie do tego dostosowanych wnękach w ścianie, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń, którą możemy zagospodarować wedle potrzeb i upodobań.

Materace – trudny wybór

Dostępne na rynku materace różnią się wieloma parametrami, takimi jak rodzaj wykorzystanych w produkcji materiałów, twardość, długość, szerokość czy grubość. Wszystkie te czynniki będą w istotny sposób wpływały na jakość naszego wypoczynku, dlatego powinny być optymalnie dobrane pod kątem każdego użytkownika. Aby tak się stało należy wziąć pod uwagę jego wiek, wagę, wzrost, ewentualne problemy zdrowotne oraz preferencje.

Zdrowy sen – siła detali

Dobrze dobrane materace są bez wątpienia najważniejszym warunkiem zdrowego snu, ale nie znaczy to, że można zaniedbać pozostałe szczegóły. Jak mówi popularne polskie przysłowie “diabeł tkwi w szczegółach”, dlatego powinniśmy postarać się o dopracowanie naszej sypialni w najdrobniejszych detalach. Oto na co jeszcze należy zwrócić uwagę:

  • kolor – w sypialnie najlepiej sprawdzą się delikatne brązy, beże, ponadczasowe biele i szarości; powinniśmy wybierać barwy, które ukoją nasze nerwy i rozświetlą wnętrze,
  • dywan – żadna sypialnia nie obejdzie się bez dywanu, najlepiej grubego, miękkiego i puchatego, takiego, po którym przyjemnie będzie się stąpało gołą stopą,
  • meble – powinny być solidne i funkcjonalne, poza łóżkiem w sypialni musi się znaleźć szafka nocna, komoda, a jeżeli jest na tyle miejsca, toaletka,
  • oświetlenie – sypialnie musi być jasna, zaopatrzona w odpowiednią ilość światła dziennego i dobrze rozmieszczone światło sztuczne.

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Czesław
Szukają frajerów do oszukania. Najlepi...
eli
fajna inicjatywa, dzięki takim działan...
K.
Kiedy wrócą ławki na ryneczek? Była ...
Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny