Polityka i Samorząd | Wywiady | ZamośćDaniel Czubara5 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 72 komentarze

Marzy mi się wspólna lista

Rafał Zwolak
R E K L A M A    B O A R D

Marzy mi się wspólna lista większości ugrupowań i stowarzyszeń – każde ma potencjał i pomysły, trzeba je dostrzec i docenić. Bardzo cenię sobie doświadczenie kolegów z PO i SLD, widzę też sporo pozytywnej energii w społecznikach. Choćby z zamojskiego Stowarzyszenia „Zamość Nasz Wspólny Dom”, którzy niejednokrotnie wykazywali się dobrymi inicjatywami – mówi w wywiadzie dla roztocze.net radny Rafał Zwolak, szef zamojskiego koła Nowoczesnej.

Daniel Czubara:-Powoli dobiega końca kadencja Rady Miasta 2014-2018. Jak Pan ją ocenia?

Rafał Zwolak: –Nie najlepiej, głównie za sprawą trudnej, czasami wręcz niemożliwej współpracy z prezydentem Andrzejem Wnukiem. Może naiwnie, ale słysząc jego pierwsze wystąpienie o zasypywaniu podziałów i współpracy, by zmieniać Zamość na lepsze, wierzyłem, że jest to możliwe. Szybko okazało się, że były to tylko puste górnolotne słowa prezydenta. Niestety, w mojej ocenie, było odwrotnie. Prezydent jeszcze bardziej te podziały pogłębiał i coraz bardziej się przekonywałem, że nie zależy mu na tej współpracy. Obrażał radnych, straszył sądem, kpił, a nawet, co dla mnie było nie do pomyślenia, potrafił – za drobną ludzką pomyłkę – publicznie „wyklaskać” i ironicznie  skomentować. O kluczeniu w odpowiedziach, ukrywaniu niewygodnych wydatków i arogancji nie wspomnę. Inaczej pracowało się, gdy prezydentem był Marcin Zamoyski. Bardzo widoczna była różnica w zachowaniu pomiędzy obecnym, a poprzednim prezydentem. Niestety, to różnica klasy. Z przykrością muszę też stwierdzić, że niektórzy moi koledzy z rady, zamiast w swojej pracy kierować się dobrem miasta i mieszkańców, wykazywać się kompetencjami i konstruktywną krytyką, niestety, zaczęli się umizgiwać i wdzięczyć przed włodarzem miasta. I często bezrefleksyjnie podnosili rękę za jego pomysłami. I trudno mi zrozumieć dlaczego.

-Co udało się Panu zmienić, zdziałać, co traktowałby Pan jako sukces, a co rozpatruje Pan w kategorii porażki?

-Sam radny, jak to pan redaktor określił, „zdziałać” w pojedynkę wiele nie może. Składa wnioski, zadaje pytania, interweniuje, inicjuje pewne działania. Uchwały podejmowane są przez całą Radę Miasta, która liczy 23 radnych. To Rada Miasta jest tak naprawdę najważniejszym organem w samorządzie. Jej uchwały wykonuje prezydent miasta. To właśnie Rada powołała mnie do przewodniczenia Komisji Rewizyjnej, której głównym  zadaniem jest kontrola zasadności i celowości wydawania pieniędzy przez UM i prezydenta.

Choć nie jest to łatwa i wdzięczna praca, właśnie przewodniczenie tej komisji uważam za jeden ze swoich sukcesów. Mimo częstej krytyki ze strony prezydenta, który chwilami jakby zapominał, że Komisja Rewizyjna powołana jest do kontroli jego działań, robiłem swoje. Wszystko po to opinia publiczna dowiedziała się czy pieniądze publiczne, czyli wszystkich mieszkańców naszego miasta, są wydawane rozsądnie. Takie są nasze zadania i czy komuś się to podoba czy nie nadal będziemy kontrolować wydatki miasta. Choćby w zeszłym miesiącu wnioskowałem o rejestr wszystkich  zakupów za 2017 rok. Sprawdzimy je! Jak co roku.

Uważam również, że moim osobistym sukcesem jest fakt, że mogę pomagać mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Od tych najbardziej błahych jak załatanie dziury czy odśnieżanie ulicy, po poważniejsze sprawy jak zmiana organizacja ruchu, remont mieszkania po pożarze, remont lub wybudowanie nowej ulicy osiedlowej, chodnika, placu zabaw i wiele innych. Wielokrotnie udawało mi się wychodzić z pewnymi inicjatywami, które napędzały dalsze działania. Wraz ze Sławomirem Ćwikiem, Grzegorzem Małysem i Marcinem Zamoyskim założyliśmy Komitet Poprawy Bezpieczeństwa na Przejściach i Drogach w Zamościu. Że jest to potrzebne, potwierdzili mieszkańcy miasta, którzy złożyli ponad 1400 podpisów pod pierwszą w historii Zamościa petycją. W prace komitetu włączyła się policja i Zarząd Dróg Grodzkich. Małe efekty już są widoczne, a nasze działania będą wkrótce widoczne na mieście. Pojawią się dodatkowe zabezpieczenia na przejściach dla pieszych, zostaną odmalowane pasy na przejściach, przeorganizowane zostaną niebezpieczne skrzyżowania i ulice. My nadal pokazujemy dobre rozwiązania. Wszystkie działania Komitetu można obserwować na facebookowej stronie Bezpieczne Przejścia w Zamościu. Zapraszam również do przeglądania mojego fanpage’u na Facebooku. Widać tam wiele moich działań i inicjatyw społecznych. Zapraszam. 

-Jest Pan szefem zamojskich struktur Nowoczesnej. Jaki jest Wasz pomysł na przyszłość Hetmańskiego Grodu?

– O Zamość należy dbać. Nie tylko o ulice i chodniki – co jest oczywiste i żaden to sukces, a obowiązek – ale przede wszystkim o ludzi, którzy tu mieszkają. Nie wszystkim mieszkańcom żyje się w Zamościu dobrze. Wiele osób nie ma pracy, a wskaźniki bezrobocia wcale nie odzwierciedlają faktycznego problemu. Bo ludzie chcą stałego zatrudnienia za godziwe pieniądze, które pozwolą im najzwyczajniej w świecie utrzymać rodzinę. Z kolei ci, którzy pracę mają, skarżą się na niskie wynagrodzenie. Idźmy dalej. Młodzi ludzie, niewykorzystany potencjał naszego miasta – rozmawiam z nimi i wiem czego oczekują. Wiem też, że chętnie by tu wrócili, gdyby mogli właśnie tu rozwijać własne firmy i wdrażać ciekawe pomysły, często innowacyjne. Tymczasem miasto niewiele im oferuje, więc po studiach już tu nie wracają. Nie widzę u obecnych władz nowych pomysłów na rozwój gospodarczy miasta, tak szeroko przecież zapowiadanych w czasie walki o ratusz. Gdzie są? Jakoś trudno je dostrzec. Całe szczęście, że kontynuowane są te pomysły, zaproponowane przez poprzedniego prezydenta Marcina Zamoyskiego. Obecny włodarz korzysta ze sprzyjających zbiegów okoliczności i ogólnego trendu, jaki możemy zauważyć w całym kraju, nie wnosząc wiele od siebie. Oczywiście mam na myśli również gospodarkę. Znowu przytoczę  Nową Sól, miasto mniejsze od Zamościa ale zarządzane przez sprawnego menedżera Wadima Tyszkiewicza, jednego z założycieli .Nowoczesnej. Obecnie buduje się tam kilkanaście fabryk, które stworzą kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Wiemy jak pobudzić gospodarczo Zamość i okolice.  Także okoliczne gminy – prezydent Zamościa powinien je docenić i z nimi na różnych polach współpracować, a nie obrażać i wymachiwać szabelką, ogłaszając że „żerują na Zamościu”. To nieładne zachowanie, które nie prowadzi do dobrej współpracy.

Wiemy też jak spowodować, aby ludzie nie uciekali z naszego pięknego miasta, a ci,  którzy już wyjechali, chcieli i mieli do czego wracać. Będziemy nasze pomysły przedstawiać w programie wyborczym, już niebawem.

-Do Sejmików wojewódzkich Nowoczesna idzie razem z Platformą Obywatelską. Czy do Rady Miasta również wystartujecie wspólnie, czy też z innymi partnerami politycznymi?

-Tego jeszcze nie mogę zdradzić.  Zależy nam, aby wystawić silne listy, na których znajdą się nazwiska osób, które zechcą, potrafią i będą merytorycznie pracować dla dobra miasta i jego mieszkańców. Marzy mi się wspólna lista większości ugrupowań i stowarzyszeń – każde ma potencjał i pomysły, trzeba je dostrzec i docenić. Bardzo cenię sobie doświadczenie kolegów z PO i SLD, widzę też sporo pozytywnej energii w społecznikach. Choćby z zamojskiego Stowarzyszenia „Zamość Nasz Wspólny Dom”, którzy niejednokrotnie wykazywali się dobrymi inicjatywami na rzecz mieszkańców Zamościa, czy wspaniałych i mocno zdeterminowanych do działań ludzi z Odnowy Zamościa. Bardzo często również współpracuję – z efektami zresztą – z kolegami z rady, którzy reprezentują PiS. Gdyby  chcieli się do nas przyłączyć… koalicja dla dobra miasta ponad podziałami jest zawsze otwarta.  

Wiele osób twierdzi, że potrafię rozmawiać z ludźmi. Chyba coś w tym jest, bo lubię ludzi, jestem otwarty na każdego, bez względu na przynależność partyjną, poglądy, wiek… Każdy dla mnie jest ważny i wartościowy. I wiem, że każdemu należy okazać szacunek – tak zostałem wychowany.  Nie obrażam ludzi, nawet jeśli się z kimś nie zgadzam. Bo tylko wtedy można zjednoczyć ludzi ponad podziałami. A zgoda jest podstawą dobrej i konstruktywnej współpracy. Miastu takiej właśnie potrzeba. Zgoda buduje.

-W nadchodzących wyborach bardzo dużą rolę dla każdego komitetu wyborczego będzie odgrywał kandydat na prezydenta miasta. Pana nazwisko bardzo często pojawia się na giełdzie przedwyborczych spekulacji. Coś jest na rzeczy?

-W mojej ocenie miasto Zamość zasługuje na lepszego prezydenta, któremu autentycznie, a nie tylko na pokaz będzie na sercu leżał rozwój miasta i dobro mieszkańców. Bo ludzie m.in. płacąc podatki, po prostu na to zasługują. A giełda przedwyborcza rządzi się swoimi prawami. Skoro pojawia się na niej moje nazwisko, widocznie coś zrobiłem jako radny. Na pewno nie „przesiedziałem” kadencji i nie podnosiłem bezkrytycznie ręki „za” lub „przeciw”. Nie mam powodu, by spuszczać wzrok, mogę mieszkańcom śmiało spojrzeć w oczy. A wracając do kandydowania na prezydenta, jest to duża odpowiedzialność. Dziś takiej opcji nie wykluczam.

-Odczuwa Pan z tego powodu presję?

-Absolutnie nie. Jak już wspomniałem, wszystko jest jeszcze w kwestii rozważań. I wiele się może zdarzyć.  

-Kto zatem będzie kandydatem Nowoczesnej i/lub jej koalicjantów na urząd prezydenta miasta?

-Nie tylko w Nowoczesnej, ale też w grupie potencjalnych koalicjantów jest sporo odpowiedzialnych i mądrych osób, które zasługują na tę zaszczytną funkcję.  Jestem pewien że w tej grupie będzie ta jedna, która wystartuje i wygra wybory na prezydenta miasta Zamościa.

-W tej kadencji dał się Pan poznać jako radny pracujący z miotłą, innym razem budujący plac zabaw, czy grający w piłkę. Jedni oceniają to jako czyn społeczny inni jako PR-owską zagrywkę. A dlaczego Rafał Zwolak naprawdę to robi?

-Bo jak już wspominałem, Rafał Zwolak taki jest. Otwarty na ludzi, spontaniczny, prawdziwy. Ludzie wyczuwają kiedy coś jest udawane i robione dla PR-u. Mam też dystans do siebie i lubię ludzi, nawet staram się zrozumieć tych, którzy próbują mnie obrazić. A pracę radnego traktuję jako służbę ludziom. A im bardziej radny jest aktywny, tym chętniej mieszkańcy proszą go o pomoc lub interwencję, często nawet z innych okręgów. Bo widzą i wierzą w jego skuteczność. Nigdy nie odmawiam, działam. A jeśli uda się pomóc, największą dla mnie zapłatą jest radość ludzi. Wiele zaczerpnąłem od Marcina Zamoyskiego, a miałem zaszczyt pracować z nim jako radny z jego komitetu. To on nauczył mnie podstawowej zasady: „Masz prawo do własnego zdania. Jeżeli nawet jest całkowicie odmienne od zdania innych lub niezgodne z tym co myśli szef”. Kiedy zdarzały się takie sytuacje, nigdy nikogo nie obraził i nie ośmieszył. Przeciwnie, mówił, że to rozumie. Za to właśnie miałem – i wciąż mam – do niego wielki szacunek. Jestem dla ludzi a nie dla układów! Powiem to jeszcze raz, ja po prostu lubię ludzi i zawsze twierdzę, że „razem można więcej”. I zawsze tak do tego podchodzę. Grupa fajnych społeczników, których często angażuję do pracy, konkretnych ludzi z ciekawymi pomysłami, może wypracować znacznie więcej.  Tak też jest u nas, jeden jest ekonomistą, drugi prawnikiem, jest kilku nauczycieli, pedagogów, przedsiębiorców, a inni mają doświadczenie w samorządzie. Dla mnie liczy się to, że ta grupa potrafi się nawzajem zrozumieć. I ma chęci do działania, dostaje pozytywnego powera  i działa. Można być wyedukowanym fachowcem w wielu dziedzinach, ale jeśli nie potrafisz zrozumieć innych, oni też cię nie zrozumieją – wtedy wiele razem nie osiągniecie. Mamy pomysły, mamy cele, mamy chęci i chcemy, aby mieszkańcom Zamościa żyło się lepiej. Będziemy starali się je realizować. Już to robimy. Jesteśmy wśród ludzi, słuchamy ich, rozmawiamy o ich problemach. Te drobne staramy się rozwiązywać od ręki, wiele z nich poruszam jako radny. W sprawach trudnych wraz z posłanką Kornelią Wróblewską piszemy interpelacje i interweniujemy w odpowiednich ministerstwach. Ale wrócę do radnego Zwolaka z miotłą. Żadna to ujma sprzątać swoje miasto. Właśnie tę akcję wspólnego sprzątania rozpocząłem na swoim fanpage’u Facebooka. Bo mieszkańcy Starówki pytali – a na dowód słali zdjęcia brudnych ulic – kiedy wreszcie po zimie ktoś posprząta? Zwróciłem się do prezydenta publicznie, aby rozpocząć wiosenną akcję. Nie zareagował ani on, ani miejskie spółki, zresztą za to odpowiedzialne. To skrzyknąłem mieszkańców i sam wziąłem za miotłę. Było zabawnie, ale efekt był niemal natychmiastowy. Tego samego dnia traktorki-zamiatarki PGK też pojawiły się na Starówce. I wizytówka naszego miasta lśniła. Inny przykład – budowa placu zabaw na Powiatowej. Dzieci marzyły o nim. Więc w czynie społecznym, znów dzięki wspólnej inicjatywie fajnych ludzi, powstał plac, który dziś jest dosłownie oblegany przez dzieci. Cieszę się, gdy widzę ich radość. Sam wtedy się uśmiecham. I to jest cały sens.

-Dziękuję za rozmowę.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 18.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Mieszkaniec" dnia 5 maja 2018 o godzinie 15:09:37 napisał:
  Super kandydat. Popieram z całego serca.
  R E K L A M A
  • "Name" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:20:33 napisał:
   A podobno jeszcze nie jest kandydatem... Czemu nikt go nie zapyta o konkrety. Mówi o kontrolowaniu prezydenta a co historii przejdą gipsowe osioły...
 • "Renata" dnia 5 maja 2018 o godzinie 15:11:01 napisał:
  Zwolak to jest gość. Nasze glosy pan radny ma
  • "Name" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:21:14 napisał:
   A z której wioski przyjechałaś?
 • "Bulterier" dnia 5 maja 2018 o godzinie 15:24:29 napisał:
  Pieski 3 2 1 Start !
 • "ruda_zolza" dnia 5 maja 2018 o godzinie 15:27:44 napisał:
  Najlepszy radny, tak trzymać Panie Rafale!
 • "abc" dnia 5 maja 2018 o godzinie 16:09:02 napisał:
  Zgadzam się z Rafałem Zwolakiem ws. szerokiej koalicji PO, N., SLD i ruchów miejskich tj. Stowarzyszenia Zamość wspólny dom. To jedyna droga żeby PiS nie zagarnął swoimi łapami Zamościa. Co do kandydata na Prezydenta to chyba nadchodzi czas na kobietę!
  • "Name" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:23:09 napisał:
   I to jest właśnie problem - i on i radna Pfeifer maja chęć na ten stołek. Przejawia się to głównie w tym, kto mocniej opluje prezydenta Wnuka. Wyborów tym nie wygrają.
  • "panzwami" dnia 6 maja 2018 o godzinie 13:37:30 napisał:
   Marta, nie kompromituj się :)
  • "Oneb" dnia 7 maja 2018 o godzinie 21:41:17 napisał:
   Najmniej ważne jest, jaką płeć ma reprezentować prezydent. Prezydent ma być przedsiębiorczy, znający się na matematyce i ekonomii, dobrze interpretujący prawo, znający historię Państwa i naszej małej Ojczyzny. Scalający różne środowiska. Prezydent jest osobą zarządzającą całym miastem, nie tylko jednostkowymi mieszkańcami i powinien wspomagać stanowienie lokalnego prawa, które dając odpowiednie możliwości ogółowi, właśnie w ten sposób będzie wspierać potrzebujące jednostki. To ma być także wymagający pracodawca szanujący swoich pracowników. Jak na razie obydwoje kandydaci pretendujący do wzięcia udziału w gonitwie o fotel prezydenta, nie spełniają żadnego z tych warunków. Dawajcie następnych.
 • "Oneb" dnia 5 maja 2018 o godzinie 16:15:43 napisał:
  Za każdym razem, gdy pan Zwolak mówi o Nowej Soli, prosiłoby się, aby przybliżył, gdzie leży Nowa Sól, w sąsiedztwie jakiej metropolii, zamościanie poszerzyliby swoje horyzonty w dziedzinie geografii i ekonomii. Na pewno nie leży nad Łabuńką, ale za to nad Odrą, która jest "trochę" większa od naszej Łabuńki, więc nie dopłyną tu statki, ani żaglówki ani inne duże balie, czyli regaty odpadają. Lublin to nie Łódź, więc na wsparcie metropolii czyli miejsca pracy dla Zamościa też nie ma co liczyć. Wschód Polski leży daleko od jej środka. Ale coś mamy wspólnego z Nową Solą: u nas też rozdawali 2 maja flagi, buduje się i remontuje kolejne drogi, remontuje szkoły, u nas też będą jeździły Solarisy, planuje się budowę Eksperymentatorium na wzór Centrum Nauki Kopernik, biblioteki prowadzą zajęcia edukacyjne dla przedszkoli i uczniów, też organizowane jest kino letnie. A czego nie ma w Nowej Soli? Orkiestry Włościańskiej, zespołu Zamojszczyzna, Eurofolku, Lata Teatralnego, i zamościan też tam nie ma. Wolę Zamość. A jeśli pan Zwolak woli Nową Sól, cóż....
 • "JJ" dnia 5 maja 2018 o godzinie 16:16:04 napisał:
  Czytam i wierzę w to co mówi. To prostolinijny, wrażliwy i zaangażowany społecznie człowiek. Byłby na pewno najlepszym prezydentem Zamościa.
  • "Name" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:26:04 napisał:
   Ja znam innego Rafała. Ale nawet jak chce grać takiego, to wybierzcie go na szefa domu dziecka. Do zarządzania miastem trzeba mieć trochę wiedzy i menedżerskiego doświadczenia. Zwłaszcza w kadencji, gdy do wykorzystania będzie mnóstwo środków unijnych. Taki czuły i romantyczny to dla miasta byłaby katastrofa
 • "Dlaczego nie?" dnia 5 maja 2018 o godzinie 17:22:57 napisał:
  Panie Radny, namawiam na kandydowanie. Zamość zasługuje na dobrego prezydenta !!!
  • "Name" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:26:37 napisał:
   I dlatego wygra Wnuk :-)
 • "Prawo i sprawiedliwe" dnia 5 maja 2018 o godzinie 17:24:32 napisał:
  Nie dość ze fajny człowiek i mądrze gada to jeszcze 8przystojny
 • "observer" dnia 5 maja 2018 o godzinie 20:05:34 napisał:
  jak to kiedyś śpiewano - a mnie się marzy kurna chata..." PR niezły, ale żałosny.
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 5 maja 2018 o godzinie 20:17:05 napisał:
  Chciałbym Rafała Zwolaka jako prezydenta. Chciałbym aby wypowiadał się w kwestiach o których mówił jak prezydent. Czyli jak i za co chce to zrobicy co do reszty wywiadu wypowiem się później. No może poza jednym źle to widzę.
 • "parafianka" dnia 5 maja 2018 o godzinie 20:48:37 napisał:
  Zwolak ma rację : miastem rządzi się kolegialnie a do tego potrzebny jest umiejętność słuchania innych, dyplomacja i kultura osobista. Wnuk zachowuje się czasem jak watażka na stepie : nie liczy się z opiniami i racjami innych. Tylko dlaczego mnie już to nie dziwi? Panie Rafale, trzymam kciuki za Pana i za przyszłą Prezydenturę .
  • "Name" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:29:09 napisał:
   To prawda, nie liczy się z opiniami innych, ale tylko takich jak Rafał. Przeciwników budowy dróg, łącznika ulicy Namysłowskiego, przeciwników rozwoju turystycznego i gospodarczego miasta. Wnuk dzięki temu jest skuteczny. I nie zapominajmy, że zanim Zwolak założył komitet bezpieczne przejścia, Wnuk już zrobił sześć aktywnych przejść. Idol Zwolaka - żadnego przez dwanaście lat.
 • "Ona" dnia 5 maja 2018 o godzinie 23:11:15 napisał:
  Lubię go, lubię tego człowieka
 • "Tylko pytam" dnia 5 maja 2018 o godzinie 23:36:26 napisał:
  Ile kosztuje taki wywiad w roztocze.net?
 • "Kundel" dnia 5 maja 2018 o godzinie 23:46:41 napisał:
  Wiele osób twierdzi, że potrafię rozmawiać z ludźmi
  - jakiś przykład? bo dukanie na sesjach świadczy o czymś zupełnie innym
  Dziś takiej opcji nie wykluczam.
  - wyklucz... lepiej wyklucz i zajmij się tymi ulepami
  o on nauczył mnie podstawowej zasady: „Masz prawo do własnego zdania. Jeżeli nawet jest całkowicie odmienne od zdania innych lub niezgodne z tym co myśli szef”. Kiedy zdarzały się takie sytuacje, nigdy nikogo nie obraził i nie ośmieszył. Przeciwnie, mówił, że to rozumie
  - chyba mówisz o innym MZ. off: czy pan radny - przewodniczący komisji sprawdzającej słuszność wydatków UM - zrzekł się części wynagrodzenia za ostnią sesję RM, na którą się znacząco spóźnił?
 • "roadrunner" dnia 6 maja 2018 o godzinie 3:02:39 napisał:
  Wybory zbliżają się dużymi krokami, co przejawia się porażającymi w treści wywiadami z "kandydatami" na urząd Prezydenta Miasta. Wywiad z panią która "bardzo chce" wzbogacony został "marzeniami" pana, który też chce tylko nie wie, czy chcą inni. Konkretów,zawierających program oparty na realiach, tradycyjnie zabrakło. Pojedynek "pienknej i mondrej" z "czułym i przystojnym" dostarczy nie lada emocji, zwłaszcza, że odwołują się do tego samego elektoratu, oraz wspólnego protektora, mistrza dobroci, kultury i ogłady. Po przeczytaniu tych pierdół, opisujących "niebagatelne dokonania", loty na miotle, przykłady krasomówstwa połączonego z wyższą znajomością matematyki prostej, osiołów, aniołów, oświetlonych rond, apeluję: Startuj Pan, nie daj się prosić.... Taki konkurent na urząd, to dopiero wyzwanie dla Prezydenta Wnuka.
  • "panzwami" dnia 6 maja 2018 o godzinie 13:42:00 napisał:
   Niech kandydują oboje z MP, może wreszcie pozbędziemy się takich hamulcowych radnych. :)
  • "Anonim" dnia 6 maja 2018 o godzinie 18:35:04 napisał:
   Jakbym Miechowicza słyszał.
 • "Thomas" dnia 6 maja 2018 o godzinie 7:45:32 napisał:
  Nie podoba mi się ten wywiad. Wszystko jest ok, ale Rafał Zwolak jest radnym chyba trzecią kadencję. W każdym bądź razie razie po raz pierwszy jest radnym opozycji Pytanie jest proste, czy Rafał Zwolak nie miał zastrzeżenlń co do rządów Marcina Zamoyskiego , zresztą bardzo długich rządów? Tak więc ocena radnego na podstawie tego wywiadu nie jest oceną całościową. Wyrażam nadzieję, że Rafał Zwolak po tym wywiadzie podejmie w najbliższym czasie decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta miasta Zamość.? Na pewno Rafał Zwolak zdaje sobie sprawę, że jeżeli nie podejmie tej decyzji straci wiarygodność musi być konsekwentny, nie można być wiecznie w opozycji ten czas dla Rafała Zwolaka nadchodzi. Redakcja Portalu rozpoczęła serię wywiadów z naszymi politykami.. Te wywiady przybliżają nam sylwetki naszych polityków. Oczekuję, że kolejnym wywiad przeprowadzony będzie z Piotrem Małyszem, do niedawna wybrany w sondzie portalu jako najlepszy radny.
  • "Zam" dnia 7 maja 2018 o godzinie 21:28:47 napisał:
   Niestety nie prawda. Liczy się działanie a nie spółki i przewracanie miasta do góry nogami. Zamoyski to klasa a obecny prezydent niestety sam się zrelaksować.
 • "K." dnia 6 maja 2018 o godzinie 8:32:34 napisał:
  "Było cymbalistów wielu". Prezydent AW jest i będzie najlepszym prezydentem miasta w dziejach Zamościa.
  • "Anonim" dnia 6 maja 2018 o godzinie 18:37:21 napisał:
   Ot jołop.
 • "prawe i sprawiedliwe" dnia 6 maja 2018 o godzinie 8:55:32 napisał:
  Andrzej wrócił z meczu i rozwija się w słowie pisanym :)
  • "panzwami" dnia 6 maja 2018 o godzinie 13:47:28 napisał:
   A któż to ostatnio na meczach się lansuje, aby się przypodobać kibolom? Czyż nie Rafaello i Martusia? Sesja zdjęciowa była. Podać link? :)
   R E K L A M A
 • "Tofik" dnia 6 maja 2018 o godzinie 9:14:46 napisał:
  Marzyciel...
  R E K L A M A
 • "Mirek" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:14:20 napisał:
  Ktoś napisał że Rafał Zwolak będzie wyzwaniem dla Andrzeja Wnuka. Zgadzam sie z tą opinią. Będzie wyzwaniem, aby nie zdechnąć ze śmiechu.
 • "Danton" dnia 6 maja 2018 o godzinie 10:22:25 napisał:
  Ale z tego Rafałka Dyzio Marzyciel.
 • "dodane" dnia 6 maja 2018 o godzinie 11:43:05 napisał:
  ten Zwolak jak widać robi kampanie poprzedniemu prezydentowi , że go tak wychwala a już kłamstwem kłującym w oczy jest to, że mówi o poprzednim panu że nikogo nie obrażał jak miał inne zdanie; panie Zwolaku- masz krótką pamięć!
 • "panzwami" dnia 6 maja 2018 o godzinie 13:44:24 napisał:
  Jożin z bażin :D
 • "panzwami" dnia 6 maja 2018 o godzinie 13:58:47 napisał:
  Ten człowiek - chorągiewka najlepiej wychodzi, gdy gra na harmoszce :). Na sesjach RM tyle razy się już skompromitował, że jest swoistym rekordzistą wpadek, przejęzyczeń, posługiwania się pojęciami, których nie rozumie itd. Chyba dlatego wylądował w Nowoczesnej, bo to ich specjalność. Blokuje wszystkie pozytywne dla mieszkańców miasta inicjatywy prezydenta, ale budżet zawsze "cudem" przechodzi :). Jeszcze niedawno obrońca życia, na czele katolickich pochodów, a teraz zwolennik czarnych marszów, aborcjonistów i KOD. Lansuje się na festynach jak jego koleżanka MP - hej, dziewczyno spójrz na misia. Ale czy o to chodzi?
 • "dede" dnia 6 maja 2018 o godzinie 16:23:17 napisał:
  Świetny wywiad ze Zwolakiem, gostek prosto z mostu mówi jak to widzi i to mi się podoba. Pewnie ma ma tyle samo wielbicieli co przeciwników z tym że przeciwnicy siedzą w wierzy babel i srają się o swoje stołki które w pocie czoła w brudnej kampanii wydarli. Coś mi się wydaje że tym razem tak nie bedzie. Ludziom zabawa jest potrzebna ale tym się ich nie kupi. Słodkie pierdzenie o wspaniałomyślnym panie też niewiele warte
 • "poidło" dnia 6 maja 2018 o godzinie 16:36:58 napisał:
  Jutro rano świtka przydupasów przyjdzie po 8 do pracy i wirtualny świat ujrzy świetne teksty rodem z cyrku monhy phytona. Ich treści mają niesamowite zakończenia. Czasami przybierają rolę straszaków, innym razem rozbawiaczy cyrkowych. Jedno jest pewne, czym ciekawszy tekst czy video tym ciekawsze zakończenia. Lubię To :
 • "Gosc" dnia 6 maja 2018 o godzinie 19:31:38 napisał:
  Pan radny caly czas powtarza jaki to Pan Prezydent zly, jak to zle rzadzi. Moim zdaniem w Zamościu zmienilo sie bardzo na plus przez ostatnie lata i wszystko idzie w dobra strone. A moze to niektorzy radni utrudniaja zmiany. Prezydent zostal wybrany przez Mieszkancow i prosze pozwolic mu rzadzic a nie przeszkadzac. Pan Rany mowi, ze wie jak poprawic wiele spraw w miescie a tak naprawde zadnych konkretów.
 • "Asia" dnia 6 maja 2018 o godzinie 21:30:57 napisał:
  Czy czy jak Nowoczesna dojdzie do władzy to zabiorą 500+?, bo słyszałam na konferencji w tv posła z Nowoczesnej, który mówił że całe to rozdawnictwo zlikwidują i niczego nie będzie.
 • "Prawo i Sprawiedliwie" dnia 6 maja 2018 o godzinie 21:55:37 napisał:
  Nie kochana, nie zabierze 500+tego nikt nie zabierze, za to zlikwiduje koryto plus :) Jak się interesujesz to pewnie wiesz co to znaczy odliczenie od podatku wolnej kwoty.
  R E K L A M A
  • "Dirty Harry" dnia 8 maja 2018 o godzinie 17:21:06 napisał:
   Wiadomo, że zabiorą biednym, aby dać bogatym, czyli odwrotnie niż PiS
 • "oneb - wspólna lista" dnia 6 maja 2018 o godzinie 22:11:21 napisał:
  Jak pogodzić wszystkich liderów lewicy? Jest ich więcej niż okręgów wyborczych w Zamościu. I wg nowej ordynacji wyborczej, na każdej z list będzie dużo mniej miejsc niż 4 lata temu. Wg mnie liderzy partii i stowarzyszeń lewicowych nie dojdą do porozumienia. Tylko "jedynki" i "dwójki" będą miały szanse wejść do rady miasta. Kto zgodzi się oddać swój wizerunek na kolejnych miejscach na liście bez szansy na wejście w obecnej pro-prawicowej atmosferze wyborczej? Lewica zamojska już prawie nie istnieje, więc możliwe, że "dwójki" też nie wejdą. Czyli tylko "jedynki". Jak pogodzi się PO z SLD, PSL, .N? Nie pogodzą się. Mają za mało do zaoferowania i spadające z każdym miesiącem poparcie przy rosnących ambicjach liderów. Tym razem większość mandatów weźmie PiS. Pozostali stracą swój cenny czas, pieniądze i nadzieję na swoje rządy.
 • "Thomas" dnia 6 maja 2018 o godzinie 22:40:16 napisał:
  Czyli PO i Nowoczesna to partie lewicowe chyba raczej nie? Jak inaczej można rozumieć słowa Radnego Rafała Zwolaka? Pamiętam Andrzeja Olechowskiego, Macieja Plażyńskiego i Donalda Tuska jak tworzyli, powoływali do życia PO tych Trzech Tenorów tworzyło alternatywę dla UW, SLD i AWS. To miała być platforma, pewna wspólnota polityczna mająca być alternatywa dla skostnialej UW, skompromitowanej SLD i upadajacej AWS.Z tego co pamiętam PO była partią prawicowa, względnie centroprawicowa. Sądzę, że wypowiedź Rafała Zwolaka może zostać źle przyjęta przez lokalnych liderów partii politycznych. Jednak nie to jest najgorsze, tradycyjny elektorat tych partii może czuć się zdezorientowany
  • "Oneb" dnia 7 maja 2018 o godzinie 0:28:27 napisał:
   Oczywiście. Totalnie lewicowe. Nikt w to nie wątpi. Zaklęcia też nie pomogą. Wszystkie biorą udział w czarnych marszach, nawołują do wolności wyboru, a w konsekwencji do aborcji, płaczą za tablicą Róży Luksemburg, można mnożyć kolejne przykłady na zbyt dużą odległość od centrum.
 • "Nowoczesna w odwrocie" dnia 7 maja 2018 o godzinie 10:27:03 napisał:
  To miał być triumfalny start w drodze po władzę w całym Zamościu. Partia z kropką w nazwie postanowiła zasadzić się na niespodziewanie zwolniony fotel przewodniczącego Zarządu Osiedla Powiatowa. Osiedla tym ważnego, że właśnie tutaj mieszkają dwie osoby kojarzone z tym ugrupowaniem, z których jedna nawet przewodzi miejskim strukturom .Nowoczesnej. Lepszej okazji do zaistnienia na szerokim forum zamojskim na krótko przed wyborami samorządowymi nie można sobie wymarzyć. Niestety, mówiąc najkrócej – kij bombki strzelił. Ale po kolei. W marcu z szefowania osiedlu zrezygnował Piotr Grabowski. Zrobił to w bardzo marnym stylu, o czym sam pisałem, ale najważniejszy był sam fakt opróżnienia stanowiska. Rada Miasta zdecydowała więc o kolejnych wyborach na ostatni rok kadencji Zarządu Osiedla. Z góry było wiadomo, że na nadzwyczajnym zebraniu będzie się działo. No i się zadziało! .Nowoczesna nie ukrywała, że ma chrapkę na przejęcie Powiatowej. Trzeba przyznać, że do wyborów przygotowała się niezwykle starannie. Radny Rafał Zwolak wykorzystał w pełni doświadczenie z sesji Rady Miasta poprzedniej kadencji. Wówczas z wielką troską pytał ówczesne władze o pogląd na jakiś palący problem, na co czystym przypadkiem wstawał któryś z prezydentów lub dyrektorów wydziałów, aby to zagadnienie bardzo szeroko omówić. Tym razem wszystko zaczęło się od Elżbiety Polanowskiej-Zawiślak, która na zebraniu zgłosiła kandydaturę właśnie Rafała Zwolaka. Radny na to wstał i grzecznie podziękował za zaufanie. Jednakże odmówił, gdyż jego zdaniem nie powinno się łączyć zasiadania w RM z funkcją przewodniczącego Zarządu Osiedla. Niemniej skoro już był przy głosie, to postanowił zaproponować kandydaturę… Elżbiety Polanowskiej-Zawiślak. Pani Elżbieta już odmówić prośbie pana radnego – dogłębnie uzasadnionej – oczywiście nie śmiała. Tym bardziej, że choć na Osiedlu Powiatowa mieszka dopiero pięć lat, to ma psa, dzięki któremu musi dużo spacerować i zaznajamiać się ze sprawami okolicy. A ponieważ pani jest już na emeryturze, ma wiele czasu na sprawy społeczne. Ale niestety Elżbieta Polanowska-Zawiślak doczekała się rywala w postaci Tomasza Maksymiuka. Osoby sporo od niej młodszej, pracującej, działającej już dotąd w Zarządzie Osiedla i mieszkającej na tym terenie siódmy rok. Oraz – co być może ważniejsze – posiadającej poparcie przewodniczącego zebrania, radnego Krzysztofa Sowy, ustawicznie mylącego imię pani konkurentki. Mieszkańcy mieli więc twardy orzech do zgryzienia, ale końcowy wynik głosowania okazał się korzystny dla młodszego kandydata. Tomasz Maksymiuk otrzymał 45 głosów, zaś Elżbieta Polanowska-Zawiślak – 33 głosy. To nie był jednak koniec złych wiadomości, jakie 26 kwietnia 2018 roku spłynęły na zamojską .Nowoczesną, bo jeszcze gorzej pani Polanowska-Zawiślak wypadła w wyborach do Zarządu Osiedla. Zagłosowało na nią zaledwie 18 osób, przez co jako jedyna osoba spośród kandydujących nie dostała się do tego gremium! Słowo „klęska” chyba najlepiej opisuje wydarzenia wspomnianego zebrania. Z przecieków wiem, że zamojskie szeregi .Nowoczesnej porażkę w swoim mateczniku przeżyły i wciąż przeżywają bardzo mocno. Oznacza ona bowiem, że wpływy ugrupowania na osiedlu, gdzie teoretycznie powinny być największe spośród wszystkich dzielnic miasta, są obiektywnie bardzo słabe. Biorąc pod uwagę chęci Rafała Zwolaka na start w wyborach na prezydenta Zamościa, jest to wiadomość wręcz druzgocąca. I potwierdzająca, że w tym momencie w naszym mieście nie ma miejsca na poważną opozycję wobec prezydenta Wnuka w postaci innej aniżeli Prawo i Sprawiedliwość. To oczywiście informacja bardzo niekorzystna również dla innych radnych, którzy nie opowiadają się po żadnej z tych dwóch stron. Coś mi mówi, że niektórzy z nich na najbliższych wyborach spróbują jednak znaleźć dla siebie miejsce w którymś z głównych zamojskich obozów.
 • "Anonim" dnia 7 maja 2018 o godzinie 11:30:44 napisał:
  Co ono mówi .... Osioły ,ajpad ,air itd... Przecież z kartki ciężko jest mu przeczytać.A co mówić na temat np.pozyskania środków unijnych....Przecież to jest dramat z miotłą w tle
 • "ad111" dnia 7 maja 2018 o godzinie 16:37:20 napisał:
  Co by nie mówić o Panu Radnym, to jednak jest człowiekiem i do tego kulturalnym, a to rzadkość w obecnej rzeczywistości. Swego czasu zostaałem poproszony przez Pana Radnego na spotkanie Komisji Rewizyjnej. Przyszedłem trochę wcześniej i Pani Sekretarka zaprosiła mnie do sali narad, ale przyszli radni i jeden z nich wyprosił mnie na korytarz. Dopiero Pan Radny Zwolak zachował się kulturalnie. Ponadto, tylko On zainteresował się moją sprawą i w konsekwencji człowiek, który był nieodpowiednim na zajmowanym stanowisku stracił je. Zainteresowani będą wiedzieć o kim i o jakiej sprawie mówię... Nowoczena, to nie moja bajka, ale na lokalnym rynku politycznym, Radny Zwolak, to jest koś kto chce coś zrobić pożytecznego.
  • "?" dnia 7 maja 2018 o godzinie 19:54:19 napisał:
   Komisja rewizyjna ma sekretarkę? To komisja zatrudnia urzędników i ich zwalnia? Oj chyba coś się komuś pokićkało. Podaj nazwisko tego zwolnionego jestem zainteresowany .
 • "ad111" dnia 7 maja 2018 o godzinie 21:00:12 napisał:
  Może Urzędniczka UM Zamość pracująca przy RM, a nie sekretarka. Akurat to nie jest istotne. Co do nazwiska zwolnionego, to po jego podaniu już moja anonimowość byłaby fikcją, a nie jestem osobą publiczną i niech tak pozostanie...:)
 • "Thomas" dnia 7 maja 2018 o godzinie 22:54:27 napisał:
  Co w tym wszystkim jest najgorsze, że przejdą ci , którzy w ogóle nie powinni zostać wybrani na radnych, a obrywa się najbardziej aktywnym. Co do całej reszty stawką jest urząd Prezydenta Miasta Zamość w nadchodzących wyborach - i tylko to się liczy, reszta nie ma znaczenia i to najmniejszego.
 • "Thomas" dnia 7 maja 2018 o godzinie 23:15:18 napisał:
  Co do Nowej Soli rządzi nią nieprzerwanie od 2002 r. Wadim Tyszkiewicz, rządzi nieprzerwanie i wszystko wskazuje, że uzyska reelekcję - to jest ciekawe. Od 2002 do 2015 nie było takiej partii jak Nowoczesna a mimo to wile rzeczy tam się udało. Od 2002 r. Wadim Tyszkiewicz Postawił Nową Sól na nogi Nowa Sól to 39 tysięczne miasto, a więc niemal o połowę mniejsze od Zamościa. Pytaniem retorycznym jest to dlaczego akurat jemu to się udało? Idę dalej
  Obecnie Nowa Sól jest jednym z większych ośrodków przemysłowych na zachodzie Polski. Istnieje tutaj wiele przedsiębiorstw które działają w branży budowlanej, metalowej, maszynowej, elektrotechnicznej, spożywczej, motoryzacyjnej, elektronicznej
  nasuwa się wniosek miasto które ma przemysł ma zakłady przemysłowe może rozwijać się. Czy od 2002 roku nie można było w Zamościu zrobić Nowej Soli? Nie wspominam o wcześniejszym okresie?
 • "Name" dnia 7 maja 2018 o godzinie 23:41:59 napisał:
  No to niech jedzie do Nowej Soli
 • "Dirty Harry" dnia 8 maja 2018 o godzinie 1:16:05 napisał:
  To co mówi Zwolak pełne jest sprzeczności i zwykłej nieprawdy. Przede wszystkim przedstawia siebie jako konsyliacyjnego, pełnego miłości do bliźnich gołąbka pokoju. A przecież to bzdura, gdyby tak było w istocie nie byłby jako szef komisji rewizyjnej tak małostkowym urzędnikiem, wszędzie tropiącym przekręty, czego najlepszym dowodem słynne osioły! Wszyscy wiemy, że zarówno on , jak i Pfajferowa, to najtrwardsza i najbardziej nieustępliwa, żeby nie powiedzieć upierdliwa opozycja w historii Zamościa.I jemu marzy się koalicja? niby z kim z PO? Przecież PO popiera Wnuka, ze stowarzyszeniem Nasz Wspólny Dom? Oni również popierają obecnego Prezydenta. On nawet z Pfajferową nie zrobi koalicji.
  R E K L A M A
  • "Przechrzta" dnia 8 maja 2018 o godzinie 9:47:45 napisał:
   To jeszcze nic, ten gołąbek pokoju najpierw chodził w marszach życia a teraz jest w organizacji popierającej czarne marsze.
 • "Dirty Harry" dnia 8 maja 2018 o godzinie 10:41:18 napisał:
  Na prezydenta nie, ale na REWIZORA w słynnej komedii Gogola nadaje się wybornie!
 • "kornik" dnia 8 maja 2018 o godzinie 19:51:24 napisał:
  Sitaniecki przyjacielu, masz rację powinieneś przemyśleć swoje postępowanie, pamiętaj że czym więcej piszesz tym bardziej nakręcasz ludzi. Na rynku gruchają że skoda zacznie przemawiać ludzkim głosem :)
  • ":)" dnia 9 maja 2018 o godzinie 9:52:30 napisał:
   Tak obserwuję to co się dzieje i każdy atak na prezydenta tym bardziej personalny powoduje, że Wnuk wychodzi z tego jeszcze bardziej wzmocniony.
 • "Jest pięknie" dnia 9 maja 2018 o godzinie 7:01:24 napisał:
  Zwolak w odwrocie, Białas nabija sobie kabzę durnowatymi wpisami, Pfeiferowa liczy, że będzie pierwszą "damą" opozycji. Piękny świat tylko, że wirtualny. Pardon - ale Białas zarabia.
 • "Oneb" dnia 9 maja 2018 o godzinie 17:39:50 napisał:
  Na naszych oczach właśnie rozpada się .Nowoczesna. Nikomu nie jest potrzebny przedstawiciel tego tworu, którego za kilka dni już nie będzie. Nie wszystkie marzenia się spełniają.
 • "Thomas" dnia 10 maja 2018 o godzinie 15:35:13 napisał:
  Gdyby Rafał Zwolak poszedł drogą Zbigniewa Gryglasa - wyszedłby z całej sytuacji na tarczy. Chyba można śmiało stwierdzić, że Nowoczesna już się kończy. Odejście Scheuring-Wielgus, i Joanny Schmidt - dwóch najlojalniejszych wobec Ryszarda Petru, chociaż są inne teorie na temat ich odejścia. Prawdziwą bombą będzie odejście Ryszarda Petru - już nawet w ogólnopolskich portalach jeden z posłów Nowoczesnej nawołuje Petru do odejścia z tej partii. Człowiek który jeszcze do niedawna miał być premierem, o którym Leszek Balcerowicz mówił że to jego najzdolniejszy student - nie tylko stracił przywództwo w partii, tak niedługo może z niej nawet usunięty - to zła wiadomość dla PiS Rafał Zwolak w tej kadencji pokazał, że jest aktywnym radnym, angazował się w sprawy czasem beznadziejne i trudne, zbudował sobie kapitał polityczny - to jak go wykorzysta będzie skutkowało tym, czy wyjdzie z tego z tarczą lub na tarczy, lub żadne z powyższych. Panie Rafale to jest Pana Czas - jeżeli nie teraz to nigdy.
 • "Oneb" dnia 10 maja 2018 o godzinie 17:28:43 napisał:
  A tu prezydent wolny od zarzutów.
 • "Zamośćo" dnia 10 maja 2018 o godzinie 19:23:21 napisał:
  Marzenia się spełniają ,proszę startować na Prezydenta Zamościa ,zostanie ponownie radnym to porażka ,najwyższy czas na poważny start !
 • "prawe i sprawiedliwe" dnia 11 maja 2018 o godzinie 8:40:09 napisał:
  Prezydent wolny od zarzutów, nic podobnego. Kolejne sprawy czekają,
 • "Dirty Harry" dnia 11 maja 2018 o godzinie 8:44:13 napisał:
  Najlepszym koalicjantem dla Zwolaka będą oczywiście OSIOŁY ! Dlatego startując na dyrektora ZOO miałby duże szanse.
 • "Thomas" dnia 12 maja 2018 o godzinie 8:59:54 napisał:
  Ryszard Petru poza nowoczesną to było oczywiste. - Ryszard Petru wystąpił z Nowoczesnej, śledząc artykuły na głównych portalach to można powiedzieć, że wewnętrzna sytuacja zmusiła go do odejścia z partii. Nie sądzę, aby dobrowolnie odszedł z tej partii to samo z Scheuring- Wielgus, czy Joanny Schmidt - która już zapowiada założenie własnej partii . POWIEM KRÓTKO NIE WIERZĘ ŻE TAK SAMI Z SIEBIE ODESZLI, NP ZDAJE SIĘ ŻE POSEŁ ZEMBACZYŃSKI WZYWAŁ PETRU DO HONOROWEGO ODEJŚCIA Z PARTII, JOANNA SCHMIDT MÓWIŁA COŚ O SEKOWANIU. ODEJŚCIE TEJ PIERWSZEJ PANI MOŻE ŚWIADCZYĆ OD ODCIĘCIA SIĘ OD NURTU LEWICOWEGO. Jeżeli przeciwnicy Petru myślą że wygrali - to faktycznie odnieśli jedynie pyrrusowe zwycięstwo. Nowoczesna jest typową partią liderów, ale nie przywódców - w nowoczesnej nie. Nowoczesna, niedługo zostanie wygaszona a jej byt zakończona - ta partia już dawno została uprzedmiotowiono. Łudzenie się że będzie inaczej to tylko złudna nadzieja i nawet nie. To że nowoczesna upadnie to między innymi zasługa charyzmatycznych liderów Petru Scheuring, czy Schmidt. To nie afera maderska doprowadziła do upadku nowoczesną, to szereg fatalnych wystąpień Petru - powiem szczerze, że zawsze z wielką niecierpliwością czekam na wystąpienie Ryszarda Petru Panie Rafale nie wiem jak wyglądają struktury Nowoczesnej w naszym mieście. Budowanie, rozbudowywanie tych struktur w oparciu o Nowoczesną jest aNIEwykonalne to jest ten czas aby odejść z nowoczesnej. Weźmy np. czarne marsze w Zamościu - przenoszenie konfliktów z zewnętrznych na nasz grunt i obrywanie za to - nic pan na tym nie zyskał tylko tracił i obrywało się wam - moim zdaniem słusznie. Pan jako radny w tej kadencji jak żaden inny podjął się spraw trudnych, niewykonalnych, musiał pan się zderzyć nierzadko z murem obojętności, falą hate'u itd. - ponieważ w swojej ocenie muszę być obiektywny przy wielu radnych notabane milczka wypada pan bardzo dobrze - i źle stałoby się gdyby ci milczkowie zostali wybrani na kolejną kadencję, nie wspomnę o tych radnych którzy radnymi w ogóle nie powinni być.
  R E K L A M A
 • "K." dnia 12 maja 2018 o godzinie 9:41:14 napisał:
  Prezydent AW najlepszym prezydentem i najlepszym kandydatem na prezydenta Hetmańskiego Grodu w następnych latach. Wszyscy inni kandydaci to tylko wypełniacze kart do głosowania.
  • "Thomas" dnia 12 maja 2018 o godzinie 13:54:17 napisał:
   Ja też tak uważam, ale drugiej strony chciałbym aby Pan Prezydent Andrzej Wnuk był orłem wśród orłów.
 • "Thomas" dnia 13 maja 2018 o godzinie 1:12:50 napisał:
  Także okoliczne gminy – prezydent Zamościa powinien je docenić i z nimi na różnych polach współpracować, a nie obrażać i wymachiwać szabelką, ogłaszając że „żerują na Zamościu”. To nieładne zachowanie, które nie prowadzi do dobrej współpracy.
  Pozwoliłem zacytować sobie ten fragment - dlaczego radny uważa, jak uważa - tutaj prezydent ma rację
 • "jasność" dnia 28 maja 2018 o godzinie 10:14:22 napisał:
  Panie Zwolak teraz macie już jasnośc że to kandydat pisu. Dla was to dobra wiadomosć.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat