Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka2 lutego 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 58 komentarzy

Marta Pfeifer niewinna

Marta Pfeifer, Jarosław Kaczyński. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

W procesie wytoczonym radnej przez zamojskiego urzędnika zapadł wyrok. Radna Marta Pfeifer jest niewinna zarzucanych jej czynów.

Damian Miechowicz dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji w Urzędzie Miasta Zamość uznał, że krytyka „Excelent Price” (pisaliśmy o nagrodzie TUTAJ) jakiej dokonała na jednym z portali społecznościowych Marta Pfeifer jest czynem zabronionym. Dokładnie chodzi o niesławny artykuł 212 kodeksu karnego.

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

cyt. art. 212 kodeksu karnego

Niesławny, bo przez wiele niezależnych organizacji zajmujących się ochroną wolności i wolności słowa, uważany za archaizm wykorzystywany do ograniczania prawa do wolności wypowiedzi. Wróćmy jednak do sprawy.

Wpis opublikowany przez radną Martę Pfeifer dotyczył publicznych działań urzędników za publiczne pieniądze i poddawał je krytyce. Był on przy tym odpowiedzią na dedykację jaką zapisał Damian Miechowicz w informacji o otrzymaniu przez spot reklamowy Zamościa „Excelent Prize”. Miechowicz dedykował nagrodę właśnie Marcie Pfeifer i dziennikarce Jadwidze Herecie. Obie wcześniej odnosiły się publicznie do spotu reklamowego i kosztów jego wykonania.

To o ten wpis Marty Pfeifer toczyła się sprawa

Wpis Marty Pfeifer na portalu społecznościowym

 

Sąd Rejonowy w Zamościu uznał, że działanie Marty Pfeifer było zgodne z prawem i uniewinnił radną. Zasądzając od Damiana Miechowicza na rzecz Marty Pfeifer 4174,50 zł na pokrycie poniesionych przez nią kosztów. Wyrok nie jest prawomocny.

Miechowicz proszony przez dziennikarzy o komentarz odmówił zasłaniając się prywatnością aktu oskarżenia. Faktem jest, że sprawa dotyczy pieniędzy publicznych, działania na rzecz samorządu i biorą w niej udział osoby publiczne. Miechowicz co prawda jako urzędnik nie wydaje decyzji administracyjnych (w związku z tym nie składa oświadczeń majątkowych jak inni dyrektorzy), co może budzić wątpliwość co do tego czy jest osobą publiczną czy nie. Jednak jednocześnie występuje na scenach i w mediach (ogólnopolskich również) podczas „eventów” organizowanych przez Urząd Miasta i reprezentując go.  Co niezaprzeczalnie stawia go w roli osoby publicznej.

Ale to nie jedyna sprawa pomiędzy radnym a zamojskim urzędnikiem. Okazuje się, że w sądzie w Zamościu toczy się sprawa pomiędzy radnym Markiem Kudelą a Andrzejem Wnukiem również z powództwa urzędnika i też przedmiotem rozważań jest art. 212 kodeksu karnego.

W obu sprawach obrońcą radnych jest adwokat Jarosław Kaczyński. To ten sam adwokat, który wcześniej na prośbę przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rafała Zwolaka  sporządził opinię prawną dotyczącą ugody zawartej pomiędzy urzędem a jedną z firm budowlanych. Opinia ta podkreślała, że wydatek wynikający z ugody był przedwczesny, niecelowy i niegospodarny. (Pisaliśmy o tym TUTAJ). Prezydent zapowiedział wtedy, że złoży skargę na adwokata do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Andrzej Wnuk spełnił obietnicę, ale Rada Adwokacka odrzuciła skargę, gdyż adwokat zachował się zgodnie z zasadami etyki adwokackiej.

Radni jednak pomimo tych niedogodności dalej, co widać było na ostatniej sesji Rady Miasta, uważnie podchodzą do sukcesów i porażek urzędniczych. Ostatni gorący temat czyli zaskakujący rozdział środków na zadania z zakresu kultury fizycznej też został rzeczowo wskazany przez radnego Kudelę pomimo niewygodnej sytuacji. Odwaga i determinacja niektórych radnych w dążeniu do prawdy robi wrażenie nawet na dziennikarzach, którzy w swojej pracy spotykają się z różnymi metodami wpływania na prezentowane przez nich opinie.  W naszej pracy jednak wspierani jesteśmy prawem prasowym. Które już w swoim pierwszym artykule nakłada na nas prawo do krytyki, kontroli i ujawniania tajemnic życia publicznego.

Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

Ustawa prawo prasowe

 

Nasz materiał z odczytania wyroku

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • ".n." dnia 2 lutego 2017 o godzinie 23:08:02 napisał:
  Tyle by było spokoju jak by zamkneli
  R E K L A M A
 • ".n." dnia 2 lutego 2017 o godzinie 23:09:46 napisał:
  A i ten portal zaczyna schodzic na psy
 • "Melo" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 23:17:14 napisał:
  nie od dziś... gdzie te czasy kiedy roztocze reprezentowało jakiś poziom...
 • "Andrzej" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 23:38:09 napisał:
  Roadrunnerek - bierz ich. Gryź ich kundlu jak ci każę.
 • "dede" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 23:43:03 napisał:
  Gtatulacje dla Pani Radnej. Pani Marto jest Pani najlepsza i proszę robić swoje i nie przejmować się tym co na Panią wypisują. Doskonale Pani wie dlaczego to robią. Pycha kroczy przed upadkiem
 • "Robert" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 5:35:51 napisał:
  Wyrok jest nieprawomocny. Ja bym się jeszcze tak nie podniecał na waszym miejscu.
 • "Grześ" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 7:05:56 napisał:
  Będzie apelacja.
 • "Anonim" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 7:23:53 napisał:
  Skąd oni wzięli tego nadętego smerfa? Mama jakiś magazyn na Maderze czy jak?
 • "Tutejszy" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 7:39:35 napisał:
  To są porachunki w jednej rodzinie. Za nasze pieniądze się bawią w polityków. Naoglądają się w Faktów a potem sami chcą tak samo. Za dużo radnych, dyrektorów (wystarczyli by kierownicy jak kiedyś bywało). Mieszkańcy tego nie udźwigną. To musi paść.
 • "Bogdan" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 7:57:50 napisał:
  Jak ja niecierpię tej Baby...
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 8:12:37 napisał:
  żenujące. A ty " 3 lutego 2017 o godzinie 7:39:35 napisał:" patafianie nie potrafisz się sam podpisać ?
 • "wigo" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 8:21:11 napisał:
  O jeżu!Jakby to nudno bylo bez tej pani radnej bezradnej! A tak a pro pose może ktoś wie co ona takiego dobrego dla miasta zrobiła? Prosze o chociaż jeden przykład.Nie chodzi mi o krytykę lecz o konkretne działanie- please-poproszę.?!!! personalne fobie, niezrealizowane ambicje,życiowa frustracja- ja to tak odbieram. A i ten jarosław -no daleko mu do orginału haha!
 • "spec" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 9:08:38 napisał:
  Ta zabawa z góry skazana była na porażkę. Ratusz zamiast pracować na rzecz miasta świetnie się bawi? Rozumiem pokrycie kosztów poniesionych przez radną, a co z kosztami procesowymi? Jak jest w wyroku sądu?
 • "maja" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 9:36:37 napisał:
  Ta Pani tylko krytykować potrafi, nic innego nie robi dla miasta tylko krytykuje, dziwię się ze tylko jeden proces jej wytoczono!
 • "antyKOD" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 10:01:47 napisał:
  @maja Zgadzam się w 100% z Tobą! wszystko źle, źle, źle! Zamość dostaje kase z UE - źle! Więcej inwestycji w Zamościu - źle Ale na marsze kodu w obronie "zagrożonej demokracji" to pierwsza! ŻENADA!
 • "spec" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 10:42:05 napisał:
  Ja bardzo przepraszam, ale chyba czegoś nie zauważyłem... czy te inwestycje to nowe ławki i śmietniki? A może sztuczna choinka i świąteczne lampki? Hhhmmmm... WIEM!!!! Nowe super centra handlowe :-) Jednego inwestora pokażcie, który zbudował tu swoją fabrykę. JEDNEGO!!! Więcej nie wymagam. Nie dziwcie się więc, że ktoś kto świetnie się bawi zamiast ciężko pracować jest poddawany krytyce. Rozdawnictwo stołkowe, kumoterstwo i cała reszta Was nie dziwi i nie dźga w oczy? Może tak pochylcie swoje szanowne umysły nad obsadzaniem nieistniejących stanowisk w spółkach miejskich? Jak można obsadzić stanowisko, którego nie ma? Jak można zatrudnić człowieka na nieistniejącą posadę? To Was nie dziwi? Nie szokuje? Nie!!! Szokuje Was radna? Żenada!!! Poziom komentarzy rzekomych mieszkańców tego miasta jest chwilami poniżej krytyki. Przegrał proces Pan Miechowicz. Musiał się z tym liczyć - tyle w temacie.
 • "do spec" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 10:52:32 napisał:
  Inwestycja otwarta za WNuka - NuMed nowy szpital. 90 osób pracuje. Kończy się budowa fabryki Poznańskiego w podstrefie, grunt sprzedał Wnuk, on dawał pozwolenie na budowę. Spadaj, trolu.
 • "do spec" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 10:53:12 napisał:
  o ile te komentarze piszą mieszkańcy Zamościa. Po prostu Marty nie da się kupić !!!!!
 • "abc" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 11:14:48 napisał:
  W tym przypadku pasuje powiedzenie dawni przyjaciele z boiska oj przepraszam... Platformy Obywatelskiej:)
 • "zorientowany" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 11:22:56 napisał:
  Jeszcze napisz kiedy rozpoczęto budowę ośrodka NuMed - bo przed Wnukiem. A Poznański to raczej sklep buduje na gruntach przeznaczonych na inwestycje. Ilu ludzi zatrudni ? Czy to nie będzie głównie salon sprzedaży na 2 tys. m2 ?
  R E K L A M A
 • "reklama" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 12:17:44 napisał:
  Za Wnuka wprowadzono program 500+ w CAŁEJ POLSCE!!! Za Wnuka otwarto Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie Za Wnuka rząd Beaty Szydło ma same sukcesy Za Wnuka wybrano w USA Donalda Trumpa Za Wnuka Morawiecki otworzył fabrykę Mercedesa w Jaworze .... Dopisujcie... Zapomniałabym: Za Wnuka pierwszy "zamojszczak" poleci w kosmos i mówi się że to będzie Kominek. Jest szansa że nie wróci.
 • "@reklama" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 12:47:37 napisał:
  hmm jeżeli napisze, że wzrosła liczba urodzeń to będzie przesada, czy to raczej sukces 500 + i drogiej energii elektrycznej?
 • "roadeunner" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:07:22 napisał:
  Posiadając pewne doświadczenia z osobami cierpiącymi na wstręt do wiedzy, mając świadomość, iż tłumaczenie faktów bywa równie trudne i bezcelowe jak nawadnianie Sahary, zadam pytanie o charakterze tendencyjnym. Czy szpece płci obojga, poza tytaniczną odpornością na wiedzę demonstrowaną na codzień i od święta, mogliby choć raz przestudiować zarys systemu sądowniczego w Polsce? Rozróżnienie wyroków ze względu na ich prawomocność byłoby bardzo wskazane. Prosiłbym wieczorną operę mydlaną rozkochaną w zoologicznych epitetach, by miała na uwadze fakt, iż kuda kundlom do samic ich gatunku, utożsamianym często z osobami o nie najlepszej reputacji. Prowokacja zakładająca użycie określeń obusiecznych jest dziedziną która na ubitym polu może bardzo niemile zaskoczyć.. Pozostaje w nadziei, że coś z tego przesłania zrozumiesz, tzw. Andrzeju.
 • "spec" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:38:41 napisał:
  Roadrunner tak się zdenerwował, że byczka walnął w nicku :-) Łapki się jeszcze trzęsą ? ha ha ha
 • "roadeunner" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:42:26 napisał:
  Dalej nie dopuszczasz do świadomości, że pisujesz z kimś innym? Hehehe. Biedna kobieto. Hehehe.
 • "...." dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:44:51 napisał:
  Pan Prezydent zrobił bardzo dużo Już od pierwszego dnia swojego urzędu.....niestety
 • "no" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:56:52 napisał:
  Panią Martę krytykują najczęściej nieudacznicy i życiowe niedorajdy.Nie mają żadnych sukcesów życiowych i osiągnięć i czepiają się kobiety,która jest aktywna i skuteczna oraz cierpliwie dąży do celu.A artykuły 212 i im podobne to rzeczywiście archaizm,który trzeba zlikwidować.Nasz naród to potomkowie szlachty,to naród pieniacki,który ciągle czuje się obrażany a sądy są przeładowane idiotycznymi sprawami o obrazę moralności,honoru etc skutecznie blokując sprawy poważnych przestępstw.Pani Pfeifer to niewątpliwie jedna z lepszych radnych bez dwóch zdań.
 • "roadrunner" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 16:11:55 napisał:
  " Na no to sie krowy gno " potomku szlachty. Wstręt do wiedzy trzeba jednak wyeksponować? Dobry jesteś... Hehehe.
 • "dodzam" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 16:15:57 napisał:
  No cóż. PANI MARTA GÓRĄ!!!
 • "ptachu" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 17:52:44 napisał:
  Ekipa do wymiany juz nie ma co ich powaznie traktowac.
  R E K L A M A
 • "wyważanie wagi" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 18:06:19 napisał:
  wyważanie wagi jest ważne pod względem wagowym
 • "senior" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 18:42:00 napisał:
  Brawo Pani Marto. Przyznam szczerze że nie spodziewałem się innego zakończenia tego procesu. Od samego początku była pani na wygranej pozycji i straszenie pani apelacją to tylko "niemy krzyk". Sądząc po przeczytanym artykule pani się doskonale przygotowała do napisania swojego komentarza i zapoznała zainteresowanych ze stanem faktycznym otrzymanego wyróżnienia. Pan Miechowicz może się odwoływać tylko po co? Z faktami się nie dyskutuje.Co do jakości niektórych wpisów powyżej to po prostu żenada. Niektórzy nie potrafią przyjąć porażki z godnością przykro czytać.
 • "ad111" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 20:08:58 napisał:
  Skoro tyle "hejtu", to może oznaczać, że racja jest po stronie Pani Radnej co i sąd potwierdził.
 • "wysokiej klasy specjaliści" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 20:19:23 napisał:
  Mamy w Zamościu wysokiej klasy specjalistów od "darcia szmat", "rżnięcia sierpem i młotem" i "ważenia wag". Można powiedzieć, że Zamość przodownikami pracy stoi,
 • "wyborca" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 20:50:02 napisał:
  Fajnie by było gdyby Pani Marta zechciała kandydować na stanowisko Prezydenta,wreszcie by pogoniła to mało merytoryczne towarzystwo,które ciągle się o coś kłóci.Poza tym byłaby to pierwsza kobieta piastująca ten urząd.Przydałoby się takie kobiece,racjonalne spojrzenie na rzeczywistość bo Panowie się kompromitują!
 • "@wyborca" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 21:11:38 napisał:
  Może zebrałaby jakieś 400-500 głosów. Z taką ilością wyborów nie wygra.
 • "Rebus" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 21:23:07 napisał:
  Jestem ciekaw kto na tą babę głosował
 • "Kapitan żbik" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 22:00:50 napisał:
  Odezwał sie dawno nie słyszany pan dyrektor. ale nie ma się co dzieić wszak temat jest dla niego ważny
 • "do wyborca" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 22:13:43 napisał:
  a kto wtedy by wszystko krytykował i ze wszystkimi się kłócił?
 • "observer" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 22:32:19 napisał:
  Igrzyska, igrzyska, igrzyska.... Psy szczekają, karawana idzie dalej.
  R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 23:37:56 napisał:
  Prezydenta Dudy też przez większość czasu nikt nie znał(był politykiem gdzieś z drugiego albo nawet trzeciego rzędu) ale PIS mistrzowsko go wylansował i wygrał w cuglach tak więc nie byłbym taki pewny.
 • "roadrunner" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 23:40:31 napisał:
  Kapitanie Śpik. W mojej osobistej hierarchii wartości już od dawna króluje męska maksyma "mężczyzna pija na własne konto". W świecie artefaktów przybierających milicyjne pseudonimy, męskie dewizy jak widać nie istnieją. Przestań wreszcie brzękolić na klawiaturze z sierpa i młota i włącz awaryjne zasilanie Sztyrlic. Horoszo poniał towariszcz kapitan? A jakże. Sierp i młot przeżywają znowu renesans.
 • "Thomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 23:43:43 napisał:
  Pani Marta ostatnio pokazała klasę, czego nie można powiedzieć o reszcie opozycji.W swoich poglądach i działan9iach jest niezmienna, za co jej się "obrywa" bo nie siedzi cicho. Mogę się z nią nie zgadzać w niektórych kwestiach, ale w wielu ma rację. Wygrany proces, rzuca światło na pewne sprawy w mieście. A swoją drogą przewidziałem, że opozycja będzie koalicją pro prezydencką, nie sądziłem że stanie się to aż tak szybko. W moich oczach ta pani urosła, tak samo jak Rafał Zwolak, to samo Radni z PiS jak i Pan Prezydent.
 • "kronikarz" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 7:02:05 napisał:
  http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/zakaz-propagowania-komunizmu-samorzady-musza-usunac-komunistyczne-symbole-jest-ustawa,79212.html
 • "Elżbieta." dnia 4 lutego 2017 o godzinie 12:56:26 napisał:
  Pan Miechowicz pochwalił się nagrodą pocieszenia nadając jej rangę nagrody głównej. W myśl zasady " ciemny lud to kupi" nie przewidział, że ktoś to sprawdzi- mleko się niestety wylało, znalazła się osoba , która zadała sobie trud i sprawdziła. I co robi Pan Miechowicz? Zamiast zamieścić sprostowanie broni się atakując. Na co liczył? Po raz kolejny wystawił sobie świadectwo ( mało chlubne )ale istniejące wokół wiadomych osób " kółko różańcowe" nie widzi nic złego w tego typu działaniach. Wręcz przeciwnie, Na Radną wylewa się kolejne wiadra pomyj , bo ośmieliła się zdemaskować osobę, która nie mówiła prawdy.
 • "Krytyk" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 12:59:12 napisał:
  Ale kogoś mocno dotknęła porażka pana Miechowicza i zaczęła się nagonka na radną.Porażka boli a jedyne lekarstwo na ból w tym przypadku to pomyśleć. Pani Marta pokazała klasę i spokój w tym przypadku ale też po raz kolejny pokazała że zawsze jest przygotowana i zawsze swoje wypowiedzi popiera argumentami.Tak było w przypadku zieleni w mieście i porządków na starówce.Pani Marta na Prezydenta? czemu nie uczciwa, kompetentna,pracowita,wrażliwa na problemy ludzi chyba uzyskała by więcej niż 500 głosów jak napisał ktoś powyżej. Mój głos ma na pewno a i znajomym podpowiem.
 • "TORRES20400" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 14:31:23 napisał:
  "Miechowicz proszony przez dziennikarzy o komentarz odmówił zasłaniając się prywatnością aktu oskarżenia." Więc tak na prawdę, nie wiadomo, o co chodziło. Teraz p. Marta może "podpiąć" pod wyrok I instancji, co tam chce. Inna sprawa, że na miejscu "Derektora", nie "pompował" bym tej sprawy.
 • "@wyborca" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 15:22:44 napisał:
  Trudno powiedzieć, żeby wykładowca prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim był nieznana osobą. Raczej nawet bardzo znaną. Poza tym Andrzej Duda nie mówił , że sierp i młot nie zejdą z pomnika i nie przerżnie Zamościa, nie walczył z widzami Telewizji Trwam, nie mówił o darciu SZMAT, odróżnia deficyt budżetowy od nadwyżki. Można jeszcze długo wymieniać.
 • "@Krytyk" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 15:25:01 napisał:
  Z takim prezydentem sesje trwałyby chyba tydzień. Wycieczki osobiste byłyby zapewne kierowane do każdej osoby o odmiennym zdaniu. A to trwa.
 • "Masfe" dnia 5 lutego 2017 o godzinie 15:02:35 napisał:
  Pfeifer nie jest taka święta jak się wydaje, to fałszywe babsko
  R E K L A M A
 • "Arkadiusz" dnia 5 lutego 2017 o godzinie 18:23:01 napisał:
  Całą ostatnią sesję można obejrzeć na jutubie . Wystarczy wpisać XXVI Sesja Rady Miasta Zamość VII kadencji: 30 stycznia 2017. Cała scena na temat pomnika, sierpa i młota od 4.22. Mieszkańcy Zamościa powinni posłuchać, to o naszym mieście mówią radni.
 • "@"Masfe"" dnia 6 lutego 2017 o godzinie 7:38:42 napisał:
  "Kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamień" znany cytat? Pani Pfeifer jest normalną kobietą i normalnym człowiekiem z ludzkimi wadami jak każdy z nas zapewne.Jako działacz społeczny daje się poznać z jak najlepszej strony wrażliwa ,pełna energii i uczciwa. Znam przypadek kiedy to woziła do Lublina jednego z mieszkańców osiedla aby pomóc mu w formalnościach związanych z mieszkaniem i zrobiła to nie pytając o zapłatę bo tak trzeba było.Myślę że takich przykładów bezinteresownych działań pani radnej jest więcej.Jak widać przez kilkanaście lat działalności na forum publicznym nie połasiła się na żadne stanowisko w ratuszu jak to się dzieje z niektórymi radnymi. Zarzucanie pani radnej fałszu i jeszcze w tak chamski sposób świadczy o tym że ktoś chce celowo rozpowszechniać fałszywe plotki na temat pani Marty, pytanie w jakim celu? Pani Marto proszę się nie przejmować i robić swoje.
 • "ekonomistka" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 14:26:23 napisał:
  pani marto z dala od polityki tyle
 • "Z-124" dnia 10 lutego 2017 o godzinie 20:47:54 napisał:
  Marta kłamczucha, pcha się jak świnia do koryta - na stołek prezydenta, ale cóż za krótkie nóżki i rozumek. Tyle w temacie
 • "hmm" dnia 10 lutego 2017 o godzinie 23:36:01 napisał:
  "żuci" czy rzuci ?
 • "@@Masfe" dnia 11 lutego 2017 o godzinie 8:16:21 napisał:
  łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam!
 • "Zulu" dnia 14 lutego 2017 o godzinie 22:14:40 napisał:
  Ta cała Rada miasta to farsa!Cała Rada powinna pracować na rzecz miasta a pani radna mówi że jest w opozycji, tzn że nie pracuje na rzecz miasta! Wywalić takich radnych, nie płacić bo nie ma za co!!!
 • "@"z-124" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:30:46 napisał:
  Twój wpis świadczy o tym że może nóżki masz długie ale zamiast rozumku sianko.A i wychowanie rynsztokowe, mamusia z tatusiem nie nauczyli że do kobiet to wypada z szacunkiem i szkółek było za mało? Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018