R E K L A M A

Z I P

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany6 czerwca 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Markizy ogrodowe – moda, która nie przemija

R E K L A M A    B O A R D

Coraz więcej osób decyduje się na zakup markiz ogrodowych. Mają one szereg zalet, ale także doskonale się prezentują. Moda na markizy ogrodowe przyszła do Polski z Włoch i Hiszpanii, gdzie cieszą się one niesłabnąca popularnością i każda restauracja posiada markizy. Aktualnie również w naszym kraju stają się one bardzo modne, ale nie tylko w restauracjach, ale również w domach jednorodzinnych.

Historia markiz

Już w starożytności Egipcjanie, jak i Rzymianie wykonywali zadaszenia, które miały stanowić doskonałą ochronę przed słońcem. Na takie zadaszenia mogli liczyć jedynie faraonowie, a także cesarzowie. Jednak nazwa odnosi się do szlachetnie urodzonych kobiet, które w XIII wieku były noszone właśnie w otoczeniu materiałów, które miały je chronić.. Pomimo, że minęło już tyle lat, markizy tak bardzo uległy zmianom to ciągle są na topie, a moda na nie nie przemija. Obecnie można znaleźć tak szeroki wybór, że nawet najbardziej wymagająca osoba coś wybierze, co spełni jej oczekiwania.

Markizy ogrodowe – zalety

Któż z nas nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Jednak przy bardzo wysokich temperaturach może być to bardzo uciążliwe, a wręcz nieprzyjemne. Dzięki markizom ogrodowym można przebywać zdecydowanie dłużej w ogrodzie, bez obaw o wpływ szkodliwych promieni słonecznych na naszą skórę i samopoczucie. Markizy ogrodowe mają szereg zalet. Po za oczywiście ochroną przed słońcem, obniżają temperaturą, co jest bardzo korzystne w przypadku dużych upałów i stanowi ochronę dla osób starszych i dzieci. Mogą one służyć także jako ochrona przed deszczem, czy też wiatrem. W przypadku domów, czy lokali, które mają klimatyzację to także oszczędność, która może być nawet na poziomie 30% do 40% na rachunkach za prąd.

Markizy ogrodowe – zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje markizy mają szerokie zastosowanie z ogródkach. Ale nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także lokalach. Stanowią one niewątpliwą ozdobę każdej restauracji. Ponadto mogą przyczyniać się do zwiększenia zysków. Nazwa lokalu może być umieszczona właśnie na markizie, dzięki temu jest zdecydowanie bardziej widoczna, nawet z dalszej odległości.
Cena markiz nie jest bardzo wysoka, zatem niemal każdy może sobie na nie pozwolić i poczuć odrobinę luksusu.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny