Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany6 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Markizy ogrodowe – moda, która nie przemija

Coraz więcej osób decyduje się na zakup markiz ogrodowych. Mają one szereg zalet, ale także doskonale się prezentują. Moda na markizy ogrodowe przyszła do Polski z Włoch i Hiszpanii, gdzie cieszą się one niesłabnąca popularnością i każda restauracja posiada markizy. Aktualnie również w naszym kraju stają się one bardzo modne, ale nie tylko w restauracjach, ale również w domach jednorodzinnych.

Historia markiz

Już w starożytności Egipcjanie, jak i Rzymianie wykonywali zadaszenia, które miały stanowić doskonałą ochronę przed słońcem. Na takie zadaszenia mogli liczyć jedynie faraonowie, a także cesarzowie. Jednak nazwa odnosi się do szlachetnie urodzonych kobiet, które w XIII wieku były noszone właśnie w otoczeniu materiałów, które miały je chronić.. Pomimo, że minęło już tyle lat, markizy tak bardzo uległy zmianom to ciągle są na topie, a moda na nie nie przemija. Obecnie można znaleźć tak szeroki wybór, że nawet najbardziej wymagająca osoba coś wybierze, co spełni jej oczekiwania.

Markizy ogrodowe – zalety

Któż z nas nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Jednak przy bardzo wysokich temperaturach może być to bardzo uciążliwe, a wręcz nieprzyjemne. Dzięki markizom ogrodowym można przebywać zdecydowanie dłużej w ogrodzie, bez obaw o wpływ szkodliwych promieni słonecznych na naszą skórę i samopoczucie. Markizy ogrodowe mają szereg zalet. Po za oczywiście ochroną przed słońcem, obniżają temperaturą, co jest bardzo korzystne w przypadku dużych upałów i stanowi ochronę dla osób starszych i dzieci. Mogą one służyć także jako ochrona przed deszczem, czy też wiatrem. W przypadku domów, czy lokali, które mają klimatyzację to także oszczędność, która może być nawet na poziomie 30% do 40% na rachunkach za prąd.

Markizy ogrodowe – zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje markizy mają szerokie zastosowanie z ogródkach. Ale nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także lokalach. Stanowią one niewątpliwą ozdobę każdej restauracji. Ponadto mogą przyczyniać się do zwiększenia zysków. Nazwa lokalu może być umieszczona właśnie na markizie, dzięki temu jest zdecydowanie bardziej widoczna, nawet z dalszej odległości.
Cena markiz nie jest bardzo wysoka, zatem niemal każdy może sobie na nie pozwolić i poczuć odrobinę luksusu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
przykropatrzeć przed chwilą
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
14 minut temu
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama