R E K L A M A

Z I P

FleszHenryk Szwarcwaldzki22 stycznia 2016

Maria Gmyz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

Maria Gmyz źródło: www.mariagmyz.zamosc.pl

R E K L A M A    B O A R D

O tej nieoficjalnej informacji dowiadujemy się z  Radia Lublin.

Maria Gmyz – mgr inż. architekt, ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, studia podyplomowe SGGW Warszawa. Staż zawodowy odbyła w Paryżu.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień zawodowych w tym nagrody Ministra Kultury i Sztuki oraz Kryształowej Cegły za najlepszą architektoniczną realizację woj. Lubelskiego. Autorka projektu ołtarza papieskiego oraz pomnika Jana Pawła II przy kościele MBKP w Zamościu.

Działaczka Społeczna, Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Inteligencji w Zamościu, Wiceprezes Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Lublinie. Członek Zarządu Okręgowej Lubelskiej Izby Architektów. Była Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zamościu. Inicjatorka uchwał uwłaszczeniowych dla miasta Zamościa oraz intencyjnej uchwały reaktywowania Akademii Zamojskiej w Zamościu.

Promotorka Społecznej Inicjatywy Uwłaszczeniowej w Zamościu w latach 2002-2005.

Inicjatorka założenia Katolickich Szkół Publicznych im. Św. O.Pio w Zamościu i Zamojskiego Towarzystwa Filozoficznego. Od kilkunastu lat Organizatorka Tygodni Kultury Chrześcijańskiej oraz bardzo popularnych integracyjnych konkursów plastyczno poetyckich dla dzieci i młodzieży. Wyróżniona Diecezjalnym Medalem za Dzieło Ewangelizacji.

Poetka, autorka dwóch oryginalnych, słynnych z indywidualnego stylu tomików wierszy: “Za oknem mojej duszy” i “Słońcem i wiatrem malowane”

Maria Gmyz była też kandydatką na fotel Prezydenta Miasta Zamość.

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Andrzej B." dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 14:49:33 napisał:
  Serdecznie gratuluję Pani Mario.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "chryzelefantynowany" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 15:05:31 napisał:
  Warto dodać, że mocno związana z PiS. http://www.bilgorajska.pl/zdjecie-artykul-10729-001.jpg http://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/7c/f8/56a2097a7de99_o,size,933x0,q,70,h,6fcf24.jpg
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 15:12:49 napisał:
  A to zaleta, czy wada? W dzisiejszych czasach?
  0
  0
 • "Jagora" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 15:42:45 napisał:
  Niewątpliwie zaleta, ale ta zależność może poddawać niestety w wątpliwość kwalifikacje. Zaletą jednak jest to, że to czego nie udało się za poprzednich konserwatorów będzie możliwe dziś. Patrząc na ołtarz i pomnik, szału nie będzie. Ale może za to znajdą się pewnie pieniądze na straszące ogrodzenie św. Katarzyny i łatwiej będzie przepychać zamojskie zmiany (ot choćby windę w ratuszu). Kościoły zabytkowe też pewnie odetchnął, będzie wolno robić wszystko w imię najwyższego.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 21:15:40 napisał:
  Kwalifikacji akurat bym nie poddawał krytyce. Nie to, że jestem jakimś specjalnym fanem twórczości p. Marii. Liczę na to, że "Człowiek z Zamościa ruszy do tej pory sprawy nieruszalne" w naszym mieście. Nadzieja podobno ginie, w ostatniej kolejności. Zobaczymy. Dajmy szansę. To i tak tylko na razie "fakt medialny".
  0
  0
 • "Jagora" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 21:43:47 napisał:
  Nie podważam kwalifikacji. Ocena społeczna jest nieubłagana. Kandydat z PiS znaczy "po znajomości" jakby był kandydat z PO to oznaczałoby to że wybitny fachowiec. Tak już u nas jest, że rządzący na każdym szczeblu obstawiają się znajomymi, a kompetencje to rzecz mocno wtórna. Sami sobie w ten sposób kopiąc dół w opinii publicznej.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 21:51:29 napisał:
  Na razie nie ma co strzępić języka. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie. Na razie, to mi z kablówki roztocze.net odcięli. Piszę z alternatywnego źródła ;-)
  0
  0
 • "jas" dnia 23 stycznia 2016 o godzinie 21:08:31 napisał:
  OMG, jak widzę ten pomnik na schodach...
  0
  0
 • "ad111" dnia 24 stycznia 2016 o godzinie 16:12:47 napisał:
  Pomnik JPII w każdej lubelskiej wsi i miasteczku na miarę naszych czasów i możliwości...:)
  0
  0
 • "jana" dnia 25 stycznia 2016 o godzinie 19:01:25 napisał:
  Ołtarz był moim zdaniem ładny ale pomnik, mówiąc delikatnie to trochę nie wyszedł.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 25 stycznia 2016 o godzinie 19:23:23 napisał:
  To kwestia gustu i koncepcji. Są gorsze i lepsze pomniki "papieskie". "Projektant" zamojskiego, twardo bronił "wykonawcy". Więc to ich wspólne dzieło. Patrząc na to, co się wyrabia w Polsce z "pomnikami papieskimi", na prawdę nie jest najgorzej. Z drugiej strony, jak to w Polsce mówią - "dupy nie urywa".
  0
  0
 • "lolek" dnia 25 stycznia 2016 o godzinie 19:43:58 napisał:
  Nie chcę tu polemizować z decyzjami miasta. Ale na litość boską, jak wy sobie wyobrażacie budowę windy w zabytku tej miary jakim jest ratusz. Czy was pogięło? Opamiętajcie się.Kanclerzu Zamoyski wstań i zakuj te "nowomyślicielskie" łby w dyby i na plac przed ratuszem. A Bernardo niech ich leje po tyłkach raz dziennie. Jeśli dla np. dla dwóch niepełnosprawnych psuje się 400-letni wizerunek to może te biura na piętrach niech się przeniosą na parter? Już wymyślili orkiestrę symfoniczną likwidując jedyną tego typu Włościańską Orkiestrę w Europie. Która to orkiestra słynie obecnie z różnych przebojów światowych wykonawców granych zresztą na każdej zabawie. Można jeszcze dodać drzwi do Katedry z PCV itd. Ogłoście jeszcze mądrale konkurs na wykonanie pomnika Jana Zamoyskiego który stoi przed Sądem tak aby Kanclerz zsiadał z konia i lał was za irracjonalne pomysły. A kościołem przy dawnym ZOO to może ponad 20 lat nikt nie może się zająć i straszy sztachetami w centrum miasta? Co jest jeszcze do zepsucia? Kto pierwszy rzuci pomysł zainstalowania przed ratuszem na Rynku Wielkim wielkiej, szklanej piramidy jak w Luwrze? Bo my to jesteśmy specjalistami od powielania wszystkiego co zachodnie, choćby było jak najgłupsze.
  0
  0
 • "Bernardo Morando" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 10:06:16 napisał:
  Jako architekt i wizjoner tego pięknego miasta, śmiem twierdzić, że należy iść z duchem czasów.Zamość nie jest skansenem a windy są nieodzowne do lepszego funkcjonowania miasta idealnego.Przydały by się także w paru innych instytucjach kultury. Stare Miasto musi się otworzyć na ludzi, bo jak do tej pory to tylko piękna dekoracja, surrealistyczna scenografia teatralna,twór sztuczny obok człowieka, wydmuszka opróżniona z mieszkańców nie przystosowana do życia! Widzę to z góry!
  0
  0
 • "ad111" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 13:14:53 napisał:
  No troszkę przesadzasz z tą wydmuszką bez mieszkańców, wszak menele zawsze są na tym Starym Mieście...:)
  0
  0
 • "roadrunner" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 20:40:21 napisał:
  ...zaś apoteoza skretynienia pełni dyżur za klawiaturą okupując portal bębnieniem pustej głowy wywołanym tępymi uderzeniami w klawisze...
  0
  0
 • "kronikarz" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 21:08:49 napisał:
  ad111 mówi o sobie?
  0
  0
 • "kronikarz" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 21:17:08 napisał:
  Czy tylko mi się wydaje, że jagora to siostra bliźniaczka ad111? takie same błędy ortograficzna, ten sam język, ta sama zjadliwość i ta sama błędna ocena sytuacji.
  0
  0
 • "STYC" dnia 29 stycznia 2016 o godzinie 11:21:54 napisał:
  Zabytkom...wyrazy współczucia.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Roman
do "œπæ" trzeba się zapytać czy jak...
œπæ
Na kulturę dali wszędzie, ale na obcho...
antyklerykał
Gdyby ktoś potrzebował wsparcia w walc...
Prokurator
Nie kasuja, tylko wyłączają, bo sa do...
L11A
Nie wypowiadam się na temat Pana Kwiatk...
michał
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Szacunek
Do „He he” po pierwsze co tak ci śm...
He he
Dopóki tzw. "Szacunek" i niejaki "Rex" ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny