FleszRobert Moteka22 stycznia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 18 komentarzy

Maria Gmyz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

Maria Gmyz źródło: www.mariagmyz.zamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

O tej nieoficjalnej informacji dowiadujemy się z  Radia Lublin.

Maria Gmyz – mgr inż. architekt, ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, studia podyplomowe SGGW Warszawa. Staż zawodowy odbyła w Paryżu.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień zawodowych w tym nagrody Ministra Kultury i Sztuki oraz Kryształowej Cegły za najlepszą architektoniczną realizację woj. Lubelskiego. Autorka projektu ołtarza papieskiego oraz pomnika Jana Pawła II przy kościele MBKP w Zamościu.

Działaczka Społeczna, Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Inteligencji w Zamościu, Wiceprezes Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Lublinie. Członek Zarządu Okręgowej Lubelskiej Izby Architektów. Była Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zamościu. Inicjatorka uchwał uwłaszczeniowych dla miasta Zamościa oraz intencyjnej uchwały reaktywowania Akademii Zamojskiej w Zamościu.

Promotorka Społecznej Inicjatywy Uwłaszczeniowej w Zamościu w latach 2002-2005.

Inicjatorka założenia Katolickich Szkół Publicznych im. Św. O.Pio w Zamościu i Zamojskiego Towarzystwa Filozoficznego. Od kilkunastu lat Organizatorka Tygodni Kultury Chrześcijańskiej oraz bardzo popularnych integracyjnych konkursów plastyczno poetyckich dla dzieci i młodzieży. Wyróżniona Diecezjalnym Medalem za Dzieło Ewangelizacji.

Poetka, autorka dwóch oryginalnych, słynnych z indywidualnego stylu tomików wierszy: „Za oknem mojej duszy” i „Słońcem i wiatrem malowane”

Maria Gmyz była też kandydatką na fotel Prezydenta Miasta Zamość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Andrzej B." dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 14:49:33 napisał:
  Serdecznie gratuluję Pani Mario.
  R E K L A M A
 • "chryzelefantynowany" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 15:05:31 napisał:
  Warto dodać, że mocno związana z PiS. http://www.bilgorajska.pl/zdjecie-artykul-10729-001.jpg http://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/7c/f8/56a2097a7de99_o,size,933x0,q,70,h,6fcf24.jpg
 • "TORRES20400" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 15:12:49 napisał:
  A to zaleta, czy wada? W dzisiejszych czasach?
 • "Jagora" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 15:42:45 napisał:
  Niewątpliwie zaleta, ale ta zależność może poddawać niestety w wątpliwość kwalifikacje. Zaletą jednak jest to, że to czego nie udało się za poprzednich konserwatorów będzie możliwe dziś. Patrząc na ołtarz i pomnik, szału nie będzie. Ale może za to znajdą się pewnie pieniądze na straszące ogrodzenie św. Katarzyny i łatwiej będzie przepychać zamojskie zmiany (ot choćby windę w ratuszu). Kościoły zabytkowe też pewnie odetchnął, będzie wolno robić wszystko w imię najwyższego.
 • "TORRES20400" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 21:15:40 napisał:
  Kwalifikacji akurat bym nie poddawał krytyce. Nie to, że jestem jakimś specjalnym fanem twórczości p. Marii. Liczę na to, że "Człowiek z Zamościa ruszy do tej pory sprawy nieruszalne" w naszym mieście. Nadzieja podobno ginie, w ostatniej kolejności. Zobaczymy. Dajmy szansę. To i tak tylko na razie "fakt medialny".
 • "Jagora" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 21:43:47 napisał:
  Nie podważam kwalifikacji. Ocena społeczna jest nieubłagana. Kandydat z PiS znaczy "po znajomości" jakby był kandydat z PO to oznaczałoby to że wybitny fachowiec. Tak już u nas jest, że rządzący na każdym szczeblu obstawiają się znajomymi, a kompetencje to rzecz mocno wtórna. Sami sobie w ten sposób kopiąc dół w opinii publicznej.
 • "TORRES20400" dnia 22 stycznia 2016 o godzinie 21:51:29 napisał:
  Na razie nie ma co strzępić języka. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie. Na razie, to mi z kablówki roztocze.net odcięli. Piszę z alternatywnego źródła ;-)
 • "jas" dnia 23 stycznia 2016 o godzinie 21:08:31 napisał:
  OMG, jak widzę ten pomnik na schodach...
 • "ad111" dnia 24 stycznia 2016 o godzinie 16:12:47 napisał:
  Pomnik JPII w każdej lubelskiej wsi i miasteczku na miarę naszych czasów i możliwości...:)
 • "jana" dnia 25 stycznia 2016 o godzinie 19:01:25 napisał:
  Ołtarz był moim zdaniem ładny ale pomnik, mówiąc delikatnie to trochę nie wyszedł.
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 25 stycznia 2016 o godzinie 19:23:23 napisał:
  To kwestia gustu i koncepcji. Są gorsze i lepsze pomniki "papieskie". "Projektant" zamojskiego, twardo bronił "wykonawcy". Więc to ich wspólne dzieło. Patrząc na to, co się wyrabia w Polsce z "pomnikami papieskimi", na prawdę nie jest najgorzej. Z drugiej strony, jak to w Polsce mówią - "dupy nie urywa".
 • "lolek" dnia 25 stycznia 2016 o godzinie 19:43:58 napisał:
  Nie chcę tu polemizować z decyzjami miasta. Ale na litość boską, jak wy sobie wyobrażacie budowę windy w zabytku tej miary jakim jest ratusz. Czy was pogięło? Opamiętajcie się.Kanclerzu Zamoyski wstań i zakuj te "nowomyślicielskie" łby w dyby i na plac przed ratuszem. A Bernardo niech ich leje po tyłkach raz dziennie. Jeśli dla np. dla dwóch niepełnosprawnych psuje się 400-letni wizerunek to może te biura na piętrach niech się przeniosą na parter? Już wymyślili orkiestrę symfoniczną likwidując jedyną tego typu Włościańską Orkiestrę w Europie. Która to orkiestra słynie obecnie z różnych przebojów światowych wykonawców granych zresztą na każdej zabawie. Można jeszcze dodać drzwi do Katedry z PCV itd. Ogłoście jeszcze mądrale konkurs na wykonanie pomnika Jana Zamoyskiego który stoi przed Sądem tak aby Kanclerz zsiadał z konia i lał was za irracjonalne pomysły. A kościołem przy dawnym ZOO to może ponad 20 lat nikt nie może się zająć i straszy sztachetami w centrum miasta? Co jest jeszcze do zepsucia? Kto pierwszy rzuci pomysł zainstalowania przed ratuszem na Rynku Wielkim wielkiej, szklanej piramidy jak w Luwrze? Bo my to jesteśmy specjalistami od powielania wszystkiego co zachodnie, choćby było jak najgłupsze.
 • "Bernardo Morando" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 10:06:16 napisał:
  Jako architekt i wizjoner tego pięknego miasta, śmiem twierdzić, że należy iść z duchem czasów.Zamość nie jest skansenem a windy są nieodzowne do lepszego funkcjonowania miasta idealnego.Przydały by się także w paru innych instytucjach kultury. Stare Miasto musi się otworzyć na ludzi, bo jak do tej pory to tylko piękna dekoracja, surrealistyczna scenografia teatralna,twór sztuczny obok człowieka, wydmuszka opróżniona z mieszkańców nie przystosowana do życia! Widzę to z góry!
 • "ad111" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 13:14:53 napisał:
  No troszkę przesadzasz z tą wydmuszką bez mieszkańców, wszak menele zawsze są na tym Starym Mieście...:)
 • "roadrunner" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 20:40:21 napisał:
  ...zaś apoteoza skretynienia pełni dyżur za klawiaturą okupując portal bębnieniem pustej głowy wywołanym tępymi uderzeniami w klawisze...
 • "kronikarz" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 21:08:49 napisał:
  ad111 mówi o sobie?
 • "kronikarz" dnia 26 stycznia 2016 o godzinie 21:17:08 napisał:
  Czy tylko mi się wydaje, że jagora to siostra bliźniaczka ad111? takie same błędy ortograficzna, ten sam język, ta sama zjadliwość i ta sama błędna ocena sytuacji.
 • "STYC" dnia 29 stycznia 2016 o godzinie 11:21:54 napisał:
  Zabytkom...wyrazy współczucia.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat