R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany6 maja 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Mamy wicemistrza Europy w sumo!

R E K L A M A    B O A R D

Kacper Machalski z Lipska Polesia jest wicemistrzem Europy w Sumo, a flaga i herb Gminy Zamość były obecne na zawodach w Gruzji.


Jako jedyny zawodnik z Gminy Zamość i zarazem tegoroczny wicemistrz Polski, Kacper Machalski wywalczył sobie w kwietniu możliwość walki o Mistrzostwo Europy. Międzynarodowe zawody zaplanowano w stolicy Gruzji, Tbilisi. Jednak ze względu na wysokie koszty, wyjazd Kacpra stał pod znakiem zapytania. Z pomocą przyszedł Samorząd. Dzięki zaangażowaniu i przychylności wójta Ryszarda Gliwińskiego doszło do współpracy pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość a Uczniowskim Klubem Sportowym SORGA Zamość, w barwach którego ćwiczy na co dzień nasz sumita. Wsparcie GOK-u pozwoliło na „wylot” Kacpra Machalskiego do Tbilisi w gronie ok. 30-osobowej reprezentacji Polski. 20 kwietnia 2017 r. polscy sumici wylądowali w Gruzji gotowi do walk w 3 grupach wiekowych: „Młodzieżowiec do lat 21”, „Młodzieżowiec do lat 23” oraz „Senior od lat 23”. Kacper znalazł się w grupie „Młodzieżowców do lat 23”. Jak sam relacjonuje: „Wyjazd umożliwił mi sprawdzenie swoich umiejętności sportowych na arenie międzynarodowej, oraz poznanie kultury gruzińskiej. Co do samych zawodów i walk, na początku byłem nastawiony z dystansem, ponieważ od grupy wiekowej, w której miałem wystartować, czyli młodzieżowiec U-23, dzieliły mnie w Polsce aż 2 kategorie: „junior do lat 18”, w której startuję regulaminowo ze względu na mój wiek, oraz „młodzieżowiec do lat 21”.
Pierwszą walkę stoczyłem z reprezentantem Bułgarii, który w pierwszych momentach sprawiał mi problemy, jednak uległ poprzez powalenie. Drugą walkę stoczyłem z Rosjaninem; tej walki obawiałem się najbardziej ze względu na świetne przygotowanie fizyczne i techniczne reprezentacji Rosji. Pomimo początkowych trudności po starcie udało mi się obalić zawodnika z Rosji poza matę. Trzecią walkę o wejście do finału miałem zawalczyć z wysoko notowanym reprezentantem gospodarzy, jak się później okazało Gruzin był kadrowiczem swojego kraju w Judo. W tej walce liczyło się tylko zwycięstwo, dlatego za wszelką cenę chciałem prawidłowo wystartować w zawodnika, aby dać mu jak najmniejszy dystans do wykonywania techniki, co też udało mi się zrobić bardzo dobrze i powaliłem Gruzina! Po tej wygranej ogarnęła mnie świadomość walki o tytuł Mistrza Europy, dlatego odczuwałem niesamowitą radość i zadowolenie, że treningi i przygotowania do zawodów nie poszły na marne. W finale moim rywalem był reprezentant Bułgarii. Mimo ogromnych starań i determinacji, jakie włożyłem w ten pojedynek, ten Bułgar okazał się lepszy – wykorzystał moje pozostawienie ręki na pasie, z czego wykonał technikę i …wygrał.
Ze wszystkich moich walk w Tibilisi, w drodze po Vicemistrzostwo Europy, najprzyjemniej wspominam pojedynek z Gruzinem, bo w czasie walki obu nas ogarnęły wielkie emocje, rywalizacja była zacięta, atmosfera nerwowa, czasem wręcz wroga, ale pomimo napiętych relacji udało nam się potem zaprzyjaźnić. Dla obu nas było to bardzo ważne życiowe spotkanie sportowe. Na dowód mojej sympatii do niedawnego rywala i naszej znajomości podarowałem Gruzinowi na pamiątkę flagę Gminy Zamość z gryfem.”

tekst: Jarosław Kalbarczyk z GOK-u; relacja i foto: Kacper Machalski z Lipska Polesia

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Czesław
Pan ładnie się prezentuje na zdjęciu,...
observer
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
TORRES20400
To nie możliwe. To po to w gumiakach bi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny