R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany6 maja 2017

Mamy wicemistrza Europy w sumo!

R E K L A M A    B O A R D

Kacper Machalski z Lipska Polesia jest wicemistrzem Europy w Sumo, a flaga i herb Gminy Zamość były obecne na zawodach w Gruzji.


Jako jedyny zawodnik z Gminy Zamość i zarazem tegoroczny wicemistrz Polski, Kacper Machalski wywalczył sobie w kwietniu możliwość walki o Mistrzostwo Europy. Międzynarodowe zawody zaplanowano w stolicy Gruzji, Tbilisi. Jednak ze względu na wysokie koszty, wyjazd Kacpra stał pod znakiem zapytania. Z pomocą przyszedł Samorząd. Dzięki zaangażowaniu i przychylności wójta Ryszarda Gliwińskiego doszło do współpracy pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość a Uczniowskim Klubem Sportowym SORGA Zamość, w barwach którego ćwiczy na co dzień nasz sumita. Wsparcie GOK-u pozwoliło na „wylot” Kacpra Machalskiego do Tbilisi w gronie ok. 30-osobowej reprezentacji Polski. 20 kwietnia 2017 r. polscy sumici wylądowali w Gruzji gotowi do walk w 3 grupach wiekowych: „Młodzieżowiec do lat 21”, „Młodzieżowiec do lat 23” oraz „Senior od lat 23”. Kacper znalazł się w grupie „Młodzieżowców do lat 23”. Jak sam relacjonuje: „Wyjazd umożliwił mi sprawdzenie swoich umiejętności sportowych na arenie międzynarodowej, oraz poznanie kultury gruzińskiej. Co do samych zawodów i walk, na początku byłem nastawiony z dystansem, ponieważ od grupy wiekowej, w której miałem wystartować, czyli młodzieżowiec U-23, dzieliły mnie w Polsce aż 2 kategorie: „junior do lat 18”, w której startuję regulaminowo ze względu na mój wiek, oraz „młodzieżowiec do lat 21”.
Pierwszą walkę stoczyłem z reprezentantem Bułgarii, który w pierwszych momentach sprawiał mi problemy, jednak uległ poprzez powalenie. Drugą walkę stoczyłem z Rosjaninem; tej walki obawiałem się najbardziej ze względu na świetne przygotowanie fizyczne i techniczne reprezentacji Rosji. Pomimo początkowych trudności po starcie udało mi się obalić zawodnika z Rosji poza matę. Trzecią walkę o wejście do finału miałem zawalczyć z wysoko notowanym reprezentantem gospodarzy, jak się później okazało Gruzin był kadrowiczem swojego kraju w Judo. W tej walce liczyło się tylko zwycięstwo, dlatego za wszelką cenę chciałem prawidłowo wystartować w zawodnika, aby dać mu jak najmniejszy dystans do wykonywania techniki, co też udało mi się zrobić bardzo dobrze i powaliłem Gruzina! Po tej wygranej ogarnęła mnie świadomość walki o tytuł Mistrza Europy, dlatego odczuwałem niesamowitą radość i zadowolenie, że treningi i przygotowania do zawodów nie poszły na marne. W finale moim rywalem był reprezentant Bułgarii. Mimo ogromnych starań i determinacji, jakie włożyłem w ten pojedynek, ten Bułgar okazał się lepszy – wykorzystał moje pozostawienie ręki na pasie, z czego wykonał technikę i …wygrał.
Ze wszystkich moich walk w Tibilisi, w drodze po Vicemistrzostwo Europy, najprzyjemniej wspominam pojedynek z Gruzinem, bo w czasie walki obu nas ogarnęły wielkie emocje, rywalizacja była zacięta, atmosfera nerwowa, czasem wręcz wroga, ale pomimo napiętych relacji udało nam się potem zaprzyjaźnić. Dla obu nas było to bardzo ważne życiowe spotkanie sportowe. Na dowód mojej sympatii do niedawnego rywala i naszej znajomości podarowałem Gruzinowi na pamiątkę flagę Gminy Zamość z gryfem.”

tekst: Jarosław Kalbarczyk z GOK-u; relacja i foto: Kacper Machalski z Lipska Polesia

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Ożeszty" dnia 6 maja 2017 o godzinie 9:50:13 napisał:
  Uuuuuu! Teraz to Rysiek chapnie wreszcie poważną dotację. Po tylu latach się chłopina doczekał. Wicemistrza.
  1
  1
 • R E K L A M A
 • "do przedmówcy" dnia 6 maja 2017 o godzinie 10:24:49 napisał:
  Flaga z gryfem na podium, z tyłu flaga Maroko. Polski nie ma. Zamościa nie ma, jest gmina. Zawodnik nie jest mieszkańcem miasta Zamość.
  1
  1
 • "janzam" dnia 7 maja 2017 o godzinie 12:38:43 napisał:
  Gratulacje! Życzę dalszych sukcesów.
  1
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

K. przed chwilą
Najgorszy prezydent w historii Zamościa...
zamoscianin od ... 21 minut temu
Najlepszy prezydent w historii Zamościa...
25 minut temu
Już kiedyś machał skarpetami pan hła...
literat 27 minut temu
Byłem, widziałem. Szacunek dla organiz...
mieszkaniec 42 minuty temu
Jaka marna telewizja taki marny arystokr...
Nowak 51 minut temu
Wszystkie Sławki to fajne chłopaki!......
Ogladalam 52 minuty temu
Ogladalam program. Był link na profilu ...
martusia 55 minut temu
Ale hit. Pożal się Boże arystokrata, ...
^_^ 57 minut temu
pierwowzór albo naśladowca Jakuba Węd...
Anka 59 minut temu
A Andrzejka nigdy nie zaprosili i nie za...
wyborca
Panie Zamoyski niech Pan wróci i wygra ...
wehikuł czasu
Jak zakończyła się ta sprawa? http://...
Horn
Chyba, że PiS wystawi swojego kandydata...
kocham ręczną
Padwa pany! Na koniec ograć lidera z Ki...
analizy nie kł...
M.Zamoyski pogodzi PiS i A.Wnuka tutaj n...
Leśmian, Leśm...
Byłem, widziałem. Film bardzo dobry. B...
Karolak
ludzie na fotkach wyglądają jak zombi ...
Czytelnik
Film może ciekawy ale promocja w mediac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny