R E K L A M A

Z I P

Top(nh)10 września 2014 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy ()

Makieta i “Duch przewodnik”

Makieta twierdzy Zamość w Prochowni (2014), foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

W Prochowni trwa intensywna praca nad makietą zamojskiej twierdzy. Będzie tłem do 3D wideo mappingu.

 

Pisaliśmy o tym w styczniu tego roku (TUTAJ tekst) i spekulowaliśmy, jak będzie wyglądał ten “zamojski hologram”. Teraz już można wyobrazić sobie Jana Chrzciciela de Grandville Malletskiego, inżyniera wojskowego i budowniczego zamojskiej twierdzy, który opowiada o historii Zamościa. Jest “duchem przewodnikiem”. W trakcie 24 minutowej opowieści Malletskiego makieta twierdzy stanie się bazą do 3D wideo mappingu.

 

Realizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się spółka Deko-BAU z Lubina. To specjaliści od dekoracji teatralnych, ale i wykonawcy np. ekspozycji muzealnych w Krakowie i Bydgoszczy. Od kilku tygodni jej pracownicy, pod nadzorem architekt Joanny Płuciennik, przygotowują makietę w Prochowni, a także ekspozycję w nowo wybudowanej sali w wale kurtyny i w budynku Arsenału. Największy postęp prac widać w Prochowni. Już zostały zamontowane meble w recepcji i zakończył się montaż elementów wyposażenia w pomieszczaniu z makietą. Teraz prace koncentrują się na wyposażeniu technicznym do wideo mappingu. Wcześniej w Lubinie został wyprodukowany film z “duchem przewodnikiem”, którego odgrywa aktor i oprogramowana projekcja wideo mappingu. 

 

Prezentacja możliwości firmy Deko-BAU Sp. z o. o.:

 

 


Montaż makiety twierdzy, stan na dzień 9 września, foto: Piotr Rogalski

 

Ekipa z Deko-BAU zamontowała podstawę pod makietę i podstawy pod 40 siedzisk widowni. W tym tygodniu została ustawiona sama makieta. To model twierdzy w skali 1:400. Budynki, mury, bramy wydrukowane zostały na drukarce 3D i pokryte farbą projekcyjną. Makieta stanie się tłem do projekcji obrazów. Będą pożary, wzmacniane emisją dymów i zapachów. Widzowie obejrzą wybrane epizody z historii zamojskiej twierdzy, np. jej oblężenie przez wojska Chmielnickiego.

 

Żeby było to możliwe, sama makieta jest pochylona w kierunku widowni i ustawiana na tle białej ściany. Ściana będzie ekranem do wyświetlania “ducha przewodnika. Takie ustawienie elementów dekoracji Prochowni to zmieniona wersja projektu firmy REDAN. Pierwotnie, płaski stół z makietą miał być ustawiony centralnie. Zdaniem Joanny Płuciennik, to całkowicie uniemożliwiało połączenie projekcji “ducha przewodnika” z oglądaniem akcji rozgrywającej się na makiecie. 

 

Na kratownicy będą docelowo zamontowane 3 rzutniki do wideo mappingu, jeden dodatkowy rzutnik do projekcji “ducha przewodnika” i głośniki. Emitery zapachów i dymu zostały ukryte w podstawie makiety.

 

makieta_prochownia_wrzesien2014_2
Montaż makiety twierdzy, stan na dzień 9 września, foto: Piotr Rogalski

 

makieta_prochownia_wrzesien2014_2a
Montaż makiety twierdzy, stan na koniec sierpnia 2014 r., foto: Piotr Rogalski

Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Ja
Mateusz Prusa mogliby pozyskać na bramk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny