R E K L A M A

Z I P

Top(nh)10 września 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Makieta i “Duch przewodnik”

Makieta twierdzy Zamość w Prochowni (2014), foto: Piotr Rogalski

W Prochowni trwa intensywna praca nad makietą zamojskiej twierdzy. Będzie tłem do 3D wideo mappingu.

 

Pisaliśmy o tym w styczniu tego roku (TUTAJ tekst) i spekulowaliśmy, jak będzie wyglądał ten “zamojski hologram”. Teraz już można wyobrazić sobie Jana Chrzciciela de Grandville Malletskiego, inżyniera wojskowego i budowniczego zamojskiej twierdzy, który opowiada o historii Zamościa. Jest “duchem przewodnikiem”. W trakcie 24 minutowej opowieści Malletskiego makieta twierdzy stanie się bazą do 3D wideo mappingu.

 

Realizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się spółka Deko-BAU z Lubina. To specjaliści od dekoracji teatralnych, ale i wykonawcy np. ekspozycji muzealnych w Krakowie i Bydgoszczy. Od kilku tygodni jej pracownicy, pod nadzorem architekt Joanny Płuciennik, przygotowują makietę w Prochowni, a także ekspozycję w nowo wybudowanej sali w wale kurtyny i w budynku Arsenału. Największy postęp prac widać w Prochowni. Już zostały zamontowane meble w recepcji i zakończył się montaż elementów wyposażenia w pomieszczaniu z makietą. Teraz prace koncentrują się na wyposażeniu technicznym do wideo mappingu. Wcześniej w Lubinie został wyprodukowany film z “duchem przewodnikiem”, którego odgrywa aktor i oprogramowana projekcja wideo mappingu. 

 

Prezentacja możliwości firmy Deko-BAU Sp. z o. o.:

 

 


Montaż makiety twierdzy, stan na dzień 9 września, foto: Piotr Rogalski

 

Ekipa z Deko-BAU zamontowała podstawę pod makietę i podstawy pod 40 siedzisk widowni. W tym tygodniu została ustawiona sama makieta. To model twierdzy w skali 1:400. Budynki, mury, bramy wydrukowane zostały na drukarce 3D i pokryte farbą projekcyjną. Makieta stanie się tłem do projekcji obrazów. Będą pożary, wzmacniane emisją dymów i zapachów. Widzowie obejrzą wybrane epizody z historii zamojskiej twierdzy, np. jej oblężenie przez wojska Chmielnickiego.

 

Żeby było to możliwe, sama makieta jest pochylona w kierunku widowni i ustawiana na tle białej ściany. Ściana będzie ekranem do wyświetlania “ducha przewodnika. Takie ustawienie elementów dekoracji Prochowni to zmieniona wersja projektu firmy REDAN. Pierwotnie, płaski stół z makietą miał być ustawiony centralnie. Zdaniem Joanny Płuciennik, to całkowicie uniemożliwiało połączenie projekcji “ducha przewodnika” z oglądaniem akcji rozgrywającej się na makiecie. 

 

Na kratownicy będą docelowo zamontowane 3 rzutniki do wideo mappingu, jeden dodatkowy rzutnik do projekcji “ducha przewodnika” i głośniki. Emitery zapachów i dymu zostały ukryte w podstawie makiety.

 

makieta_prochownia_wrzesien2014_2
Montaż makiety twierdzy, stan na dzień 9 września, foto: Piotr Rogalski

 

makieta_prochownia_wrzesien2014_2a
Montaż makiety twierdzy, stan na koniec sierpnia 2014 r., foto: Piotr Rogalski

Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny