Top(nh)10 września 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Makieta i „Duch przewodnik”

Makieta twierdzy Zamość w Prochowni (2014), foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

W Prochowni trwa intensywna praca nad makietą zamojskiej twierdzy. Będzie tłem do 3D wideo mappingu.

 

Pisaliśmy o tym w styczniu tego roku (TUTAJ tekst) i spekulowaliśmy, jak będzie wyglądał ten „zamojski hologram”. Teraz już można wyobrazić sobie Jana Chrzciciela de Grandville Malletskiego, inżyniera wojskowego i budowniczego zamojskiej twierdzy, który opowiada o historii Zamościa. Jest „duchem przewodnikiem”. W trakcie 24 minutowej opowieści Malletskiego makieta twierdzy stanie się bazą do 3D wideo mappingu.

 

Realizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się spółka Deko-BAU z Lubina. To specjaliści od dekoracji teatralnych, ale i wykonawcy np. ekspozycji muzealnych w Krakowie i Bydgoszczy. Od kilku tygodni jej pracownicy, pod nadzorem architekt Joanny Płuciennik, przygotowują makietę w Prochowni, a także ekspozycję w nowo wybudowanej sali w wale kurtyny i w budynku Arsenału. Największy postęp prac widać w Prochowni. Już zostały zamontowane meble w recepcji i zakończył się montaż elementów wyposażenia w pomieszczaniu z makietą. Teraz prace koncentrują się na wyposażeniu technicznym do wideo mappingu. Wcześniej w Lubinie został wyprodukowany film z „duchem przewodnikiem”, którego odgrywa aktor i oprogramowana projekcja wideo mappingu. 

 

Prezentacja możliwości firmy Deko-BAU Sp. z o. o.:

 

 


Montaż makiety twierdzy, stan na dzień 9 września, foto: Piotr Rogalski

 

Ekipa z Deko-BAU zamontowała podstawę pod makietę i podstawy pod 40 siedzisk widowni. W tym tygodniu została ustawiona sama makieta. To model twierdzy w skali 1:400. Budynki, mury, bramy wydrukowane zostały na drukarce 3D i pokryte farbą projekcyjną. Makieta stanie się tłem do projekcji obrazów. Będą pożary, wzmacniane emisją dymów i zapachów. Widzowie obejrzą wybrane epizody z historii zamojskiej twierdzy, np. jej oblężenie przez wojska Chmielnickiego.

 

Żeby było to możliwe, sama makieta jest pochylona w kierunku widowni i ustawiana na tle białej ściany. Ściana będzie ekranem do wyświetlania „ducha przewodnika. Takie ustawienie elementów dekoracji Prochowni to zmieniona wersja projektu firmy REDAN. Pierwotnie, płaski stół z makietą miał być ustawiony centralnie. Zdaniem Joanny Płuciennik, to całkowicie uniemożliwiało połączenie projekcji „ducha przewodnika” z oglądaniem akcji rozgrywającej się na makiecie. 

 

Na kratownicy będą docelowo zamontowane 3 rzutniki do wideo mappingu, jeden dodatkowy rzutnik do projekcji „ducha przewodnika” i głośniki. Emitery zapachów i dymu zostały ukryte w podstawie makiety.

 

makieta_prochownia_wrzesien2014_2
Montaż makiety twierdzy, stan na dzień 9 września, foto: Piotr Rogalski

 

makieta_prochownia_wrzesien2014_2a
Montaż makiety twierdzy, stan na koniec sierpnia 2014 r., foto: Piotr Rogalski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: (nh)
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 10 września 2014 o godzinie 10:33:52 napisał:
  Co to za budynek na miejscu obecnego hotelu Renesans?
  R E K L A M A
 • "Czytelnik" dnia 10 września 2014 o godzinie 11:31:02 napisał:
  Kościół ormiański, rozebrany w czasie zaborów, w pierwszej połowie XIX wieku.
 • "Anonim" dnia 10 września 2014 o godzinie 11:35:18 napisał:
  Dzięki. Echhh, żeby tak rozebrali Renesans......
 • "Andrzej" dnia 11 września 2014 o godzinie 12:58:58 napisał:
  Normalnie czad super
 • "Mateusz" dnia 25 września 2014 o godzinie 12:25:49 napisał:
  Kompletny brak realizmu w tym modelu. Zrobiony na odwal jak cała rewitalizacja Starego Miasta, nigdy nic nie zrobili jeszcze w Zamościu dobrze, totalna fuszerka.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
Simon Karl Abel...
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Evden Eve Nakli...
www.yildirimnakliyat.com...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat