Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany8 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Majowe uroczystości w Straży Pożarnej

R E K L A M A    B O A R D

2 maja podczas zmiany służbowej przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Zamościu nastąpiło uroczyste podniesieni flagi państwowej na maszt. Uroczystość poprzedziło złożenie meldunku st. bryg. Jackowi Sobczyńskiemu komendantowi miejskiemu PSP w Zamościu przez bryg. Andrzeja Knapa dowódcę JRG Zamość. W trakcie zbiórki st. bryg. Jacek Sobczyński odczytał list okolicznościowy- życzenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Dnia Strażaka.

3 maja na Rynku Wielkim w Zamościu z okazji obchodów 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, delegacji zamojskich strażaków przewodził st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu. Wśród zgromadzonych na Rynku pododdziałów nie zabrakło Pocztu Sztandarowego i Kompanii Honorowej Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, dowodzonej przez kpt. Mateusza Kozłowskiego.

4 maja w Sułowie w uroczystości zorganizowanej z okazji gminnego dnia strażaka podczas której wręczono odznaczenia zasłużonym członkom OSP, brał udział st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu.

5 maja w Łabuniach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości były poprzedzone mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin, koncelebrowaną przez kapelana diecezjalnego strażaków – ks. kan. dr Wiesława Galanta, kapelana powiatowego zamojskich – ks. kan. strażaków Andrzeja Chmaja oraz proboszcza parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach – ks. Piotra Rawlika. W trakcie obchodów Dnia Strażaka podczas uroczystego apelu udekorowano poczet sztandarowy jednostki OSP w Łabuniach najwyższym Odznaczeniem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Złotym Znakiem Związku nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Ponadto podczas uroczystości przekazany został samochód ratowniczo – gaśniczego GBA 4,5/16 Man dla jednostki OSP Łabunie. W ramach pikniku strażackiego prezentowano pojazdy pożarnicze, zabytkowe jak i współczesne.

Podczas wystąpień okolicznościowych Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko odczytał list okolicznościowy skierowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę natomiast komendant miejski PSP w Zamościu st. bryg Jacek Sobczyński odczytał adres okolicznościowy skierowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego.

Obchody Dnia Strażaka uświetnili swoją obecnością: Sławomir Zawiślak poseł na Sejm, Jerzy Chróścikowski senator, st. bryg. Piotr Zmarz zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP, Stanisław Grześko Starosta Zamojski, dh Mariusz Branecki i dh Sławomir Bartnik v-ce prezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, byli komendanci zamojskiej komendy, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współdziałających, kompanie honorowe KM PSP oraz OSP powiatu zamojskiego.

Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP, mł. bryg. Andrzej Szozda

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018