nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany25 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Magnez – dlaczego jest tak ważny dla organizmu kobiety

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiada m.in. za koncentrację, dobre samopoczucie, prawidłowy sen i siły witalne. Jego spożyciem we właściwych ilościach powinny być zainteresowane w szczególności kobiety, którym w przypadku niedoborów magnezu zaleca się suplementację.

Rola magnezu w organizmie kobiety

Magnez stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego, wpływa na pracę mózgu i bierze udział w procesach metabolicznych. Dzięki niemu serce pracuje prawidłowo, zmniejsza się ryzyko zawału i obniża się ciśnienie tętnicze. Wraz z witaminą D i wapniem magnez odpowiada za budowę i odporność kośćca oraz zębów. Korzystne działanie tego pierwiastka polega również na usprawnieniu funkcjonowania nerek i tarczycy. O tym, dlaczego magnez jest bardzo istotny dla kobiet, piszemy poniżej.

W przypadku kobiet magnez jest o tyle istotny, że w trakcie menstruacji obniża się jego poziom, w efekcie czego pojawiają się dokuczliwe bóle. Dla wielu pań „te dni” wiążą się niemalże z cierpieniem, którego jednak można uniknąć poprzez przyjmowanie odpowiednich dawek magnezu i uzupełnienie jego niedoborów. Jeśli skarżysz się na mocne dolegliwości w trakcie miesiączki, wypróbuj suplementację magnezem – na pewno odczujesz ulgę, a bóle się zmniejszą lub wręcz całkowicie ustąpią.

Kiedy magnez jest szczególnie potrzebny

Po magnez powinny sięgać przede wszystkim kobiety, które przyjmują leki hormonalne. Niezależnie od tego, czy zażywa się je w trakcie menopauzy, czy w celach antykoncepcyjnych, w rezultacie dochodzi do obniżenia poziomu magnezu w organizmie. Ponieważ odpowiada on za przetwarzanie kobiecych hormonów, jego przyjmowanie wraz z lekami hormonalnymi jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej gospodarki hormonalnej.

Niedoborów magnezu powinny unikać w szczególności kobiety, które planują zajść w ciążę. Dlaczego? Ponieważ jego podaż korzystnie wpływa na obecność śluzu płodnego, podwyższając jego poziom i poprawiając jakość. Odpowiednia podaż magnezu jest ważna także ze względu na wygląd, a konkretnie kondycję skóry, włosów i paznokci. Jako że jest on jednym z budulców skóry, włosów i paznokci, należy każdego dnia dostarczać go organizmowi, żeby nie martwić się wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami czy szorstką skórą.

Podwyższone zapotrzebowanie na magnez pojawia się w okresie ciąży. Dzięki niemu dziecko może się prawidłowo rozwijać, należy więc dostarczać go w dużych ilościach poprzez codzienną dietę lub za pomocą suplementacji. Magnez jest bowiem ważnym elementem powstawania tkanek łożyska i płodu. Dlatego w trakcie ciąży warto zmniejszyć liczbę wypijanych kaw, ponieważ kawa wypłukuje magnez z organizmu. Poniżej podajemy zapotrzebowanie kobiet na ten pierwiastek.

Dzienne dawkowanie magnezu u kobiet

  • Dorosłe kobiety: 310-320 mg.
  • Kobiety w ciąży: 350-400 mg.
  • Kobiety karmiące piersią: 310-360 mg.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama