R E K L A M A

Z I P

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany25 czerwca 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Magnez – dlaczego jest tak ważny dla organizmu kobiety

R E K L A M A    B O A R D

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiada m.in. za koncentrację, dobre samopoczucie, prawidłowy sen i siły witalne. Jego spożyciem we właściwych ilościach powinny być zainteresowane w szczególności kobiety, którym w przypadku niedoborów magnezu zaleca się suplementację.

Rola magnezu w organizmie kobiety

Magnez stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego, wpływa na pracę mózgu i bierze udział w procesach metabolicznych. Dzięki niemu serce pracuje prawidłowo, zmniejsza się ryzyko zawału i obniża się ciśnienie tętnicze. Wraz z witaminą D i wapniem magnez odpowiada za budowę i odporność kośćca oraz zębów. Korzystne działanie tego pierwiastka polega również na usprawnieniu funkcjonowania nerek i tarczycy. O tym, dlaczego magnez jest bardzo istotny dla kobiet, piszemy poniżej.

W przypadku kobiet magnez jest o tyle istotny, że w trakcie menstruacji obniża się jego poziom, w efekcie czego pojawiają się dokuczliwe bóle. Dla wielu pań „te dni” wiążą się niemalże z cierpieniem, którego jednak można uniknąć poprzez przyjmowanie odpowiednich dawek magnezu i uzupełnienie jego niedoborów. Jeśli skarżysz się na mocne dolegliwości w trakcie miesiączki, wypróbuj suplementację magnezem – na pewno odczujesz ulgę, a bóle się zmniejszą lub wręcz całkowicie ustąpią.

Kiedy magnez jest szczególnie potrzebny

Po magnez powinny sięgać przede wszystkim kobiety, które przyjmują leki hormonalne. Niezależnie od tego, czy zażywa się je w trakcie menopauzy, czy w celach antykoncepcyjnych, w rezultacie dochodzi do obniżenia poziomu magnezu w organizmie. Ponieważ odpowiada on za przetwarzanie kobiecych hormonów, jego przyjmowanie wraz z lekami hormonalnymi jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej gospodarki hormonalnej.

Niedoborów magnezu powinny unikać w szczególności kobiety, które planują zajść w ciążę. Dlaczego? Ponieważ jego podaż korzystnie wpływa na obecność śluzu płodnego, podwyższając jego poziom i poprawiając jakość. Odpowiednia podaż magnezu jest ważna także ze względu na wygląd, a konkretnie kondycję skóry, włosów i paznokci. Jako że jest on jednym z budulców skóry, włosów i paznokci, należy każdego dnia dostarczać go organizmowi, żeby nie martwić się wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami czy szorstką skórą.

Podwyższone zapotrzebowanie na magnez pojawia się w okresie ciąży. Dzięki niemu dziecko może się prawidłowo rozwijać, należy więc dostarczać go w dużych ilościach poprzez codzienną dietę lub za pomocą suplementacji. Magnez jest bowiem ważnym elementem powstawania tkanek łożyska i płodu. Dlatego w trakcie ciąży warto zmniejszyć liczbę wypijanych kaw, ponieważ kawa wypłukuje magnez z organizmu. Poniżej podajemy zapotrzebowanie kobiet na ten pierwiastek.

Dzienne dawkowanie magnezu u kobiet

  • Dorosłe kobiety: 310-320 mg.
  • Kobiety w ciąży: 350-400 mg.
  • Kobiety karmiące piersią: 310-360 mg.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny