Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany25 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Magnez – dlaczego jest tak ważny dla organizmu kobiety

R E K L A M A    B O A R D

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiada m.in. za koncentrację, dobre samopoczucie, prawidłowy sen i siły witalne. Jego spożyciem we właściwych ilościach powinny być zainteresowane w szczególności kobiety, którym w przypadku niedoborów magnezu zaleca się suplementację.

Rola magnezu w organizmie kobiety

Magnez stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego, wpływa na pracę mózgu i bierze udział w procesach metabolicznych. Dzięki niemu serce pracuje prawidłowo, zmniejsza się ryzyko zawału i obniża się ciśnienie tętnicze. Wraz z witaminą D i wapniem magnez odpowiada za budowę i odporność kośćca oraz zębów. Korzystne działanie tego pierwiastka polega również na usprawnieniu funkcjonowania nerek i tarczycy. O tym, dlaczego magnez jest bardzo istotny dla kobiet, piszemy poniżej.

W przypadku kobiet magnez jest o tyle istotny, że w trakcie menstruacji obniża się jego poziom, w efekcie czego pojawiają się dokuczliwe bóle. Dla wielu pań „te dni” wiążą się niemalże z cierpieniem, którego jednak można uniknąć poprzez przyjmowanie odpowiednich dawek magnezu i uzupełnienie jego niedoborów. Jeśli skarżysz się na mocne dolegliwości w trakcie miesiączki, wypróbuj suplementację magnezem – na pewno odczujesz ulgę, a bóle się zmniejszą lub wręcz całkowicie ustąpią.

Kiedy magnez jest szczególnie potrzebny

Po magnez powinny sięgać przede wszystkim kobiety, które przyjmują leki hormonalne. Niezależnie od tego, czy zażywa się je w trakcie menopauzy, czy w celach antykoncepcyjnych, w rezultacie dochodzi do obniżenia poziomu magnezu w organizmie. Ponieważ odpowiada on za przetwarzanie kobiecych hormonów, jego przyjmowanie wraz z lekami hormonalnymi jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej gospodarki hormonalnej.

Niedoborów magnezu powinny unikać w szczególności kobiety, które planują zajść w ciążę. Dlaczego? Ponieważ jego podaż korzystnie wpływa na obecność śluzu płodnego, podwyższając jego poziom i poprawiając jakość. Odpowiednia podaż magnezu jest ważna także ze względu na wygląd, a konkretnie kondycję skóry, włosów i paznokci. Jako że jest on jednym z budulców skóry, włosów i paznokci, należy każdego dnia dostarczać go organizmowi, żeby nie martwić się wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami czy szorstką skórą.

Podwyższone zapotrzebowanie na magnez pojawia się w okresie ciąży. Dzięki niemu dziecko może się prawidłowo rozwijać, należy więc dostarczać go w dużych ilościach poprzez codzienną dietę lub za pomocą suplementacji. Magnez jest bowiem ważnym elementem powstawania tkanek łożyska i płodu. Dlatego w trakcie ciąży warto zmniejszyć liczbę wypijanych kaw, ponieważ kawa wypłukuje magnez z organizmu. Poniżej podajemy zapotrzebowanie kobiet na ten pierwiastek.

Dzienne dawkowanie magnezu u kobiet

  • Dorosłe kobiety: 310-320 mg.
  • Kobiety w ciąży: 350-400 mg.
  • Kobiety karmiące piersią: 310-360 mg.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Tutejszy
Poseł to swój chłop!...
Żenada
Same pochwalne komentarze :) jak już ro...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018