R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćMLC3 lutego 2017

Lwice lewicy w Zamościu

Barbara Nowacka, Diana Sawicka i Magdalena Zelent podczas spotkania ph. "Kobiety - Lewica - Przyszłość" w Zamościu, fot. MLC

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy, Diana Sawicka z zamojskiego Stowarzyszenia Zamość Nasz Wspólny Dom  oraz Magdalena Zelent z partii Razem uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem „Kobiety – Lewica – Przyszłość” w hotelu Renesans 2 lutego.

Dyskusja dotyczyła głównie ustawy antyaborcyjnej, edukacji, w tym edukacji seksualnej, większej opieki socjalnej, ochrony zdrowia, ale też przyszłości działającej razem lewicy. Liderki swoich ugrupowań zgodnie stwierdziły, że to właśnie po lewej stronie leży odpowiedzialność, by walczyć o prawa kobiet, które w obecnej rzeczywistości politycznej stoją pod znakiem zapytania.

Chcemy się skupić na realnej zmianie dla naszego miasta i kobiet – mówiła Diana Sawicka – liderka Stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom. – Złożyliśmy projekt bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych, bezpłatnego żłobka i przedszkoli, które mają charakter prorodzinny, proedukacyjny i są wsparciem dla domowych budżetów. – Chcemy żyć w państwie, które przestrzega praw obywateli i obywatelek, i mam nadzieję, że w Radzie Miasta Zamość będzie więcej kobiet, które opowiedzą się za mądrymi rozwiązaniami i zmianami, które będą stawiały na edukację, w tym edukację seksualną, dostęp do antykoncepcji, ale również ochronę praw kobiet jeśli chodzi o prawa reprodukcyjne, opiekę okołoporodową, takie same warunki pracy, jakie mają mężczyźni. Tym wszystkim powinny zająć się kobiety lewicy – stwierdziła Diana Sawicka.
Nie zapominajmy, że lewica jest tam, gdzie są emocje w społeczeństwie, więc powinna być odpowiedzią na wrażliwość społeczną, słuchać społeczeństwa i odpowiadać na potrzeby tego społeczeństwa – dodała liderka zamojskiego stowarzyszenia.   

 
Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy mówiąc o 500+, podkreśliła, że polityka społeczna to dużo dużo bardziej skomplikowane zagadnienie niż jeden program redystrybucji, który jest właśnie wprowadzany przez PiS.
Polityka społeczna to całość tego, w jaki sposób państwo wspiera tych obywateli, którzy w danej sytuacji tego potrzebują, a Prawo i Sprawiedliwość w ogóle się tym nie interesuje. Prawo i Sprawiedliwość w ogóle nie interesuje się przyszłością edukacyjną. W jaki sposób nasze dzieci mają konkurować na rynku pracy z dzieciakami z Europy Zachodniej, czy całego świata, jeśli będą specjalistami w historii Polski religii rzymskokatolickiej? – pytała Nowacka.

Magdalena Zelent, liderka listy wyborczej partii „Razem” w ostatnich wyborach parlamentarnych podkreśliła, że jej zdaniem program 500+ nie jest rozwiązaniem systemowym.
Tak naprawdę PiS nie ma pomysłu na politykę społeczną, politykę socjalną. Tak naprawdę za te 500+ kupili sobie elektorat i trudno mówić o takich wartościach jak równość, wolność, kiedy dla ludzi ważniejsza jest każda złotówka. Nie mamy też wsparcia ze strony samorządów – podkreśliła Magdalena Zelent.
Liderka wskazała też na potrzebę edukację społeczeństwa, gdyż nawet próby przybliżenia pojęcia spółdzielczości, spotykają się z biernym oporem i przypominaniem czasów PRL-u.

A jakie są środki zaradcze?
– Musimy zaczynać oddolnie od rozmowy i edukacji od najmłodszych lat. Najważniejsze jest edukowanie społeczeństwa, nieważne czy gimnazja będą, czy ich nie będzie, ważne jest jaką wiedzę młodsze pokolenia będą nabywały w szkole. Czy proces nauczania będzie procesem przekazywania rzetelnej wiedzy, czy procesem ideologicznym, przekłamywaniem historii, bo łatwiej jest manipulować ludźmi, którzy mają ograniczony dostęp do edukacji – podkreśliła Diana Sawicka. Poza tym, wg niej państwo, które stoi na straży sprawiedliwości społecznej, to nie jest państwo, które wszystkim daje po równo i w ten sposób kupuje głosy swojego elektoratu.

Jak zaznaczyła Nowacka, Prawo i Sprawiedliwość poprzez reformę oświaty skraca czas edukacji. Drugą rzeczą jest to, że dzieci pójdą do szkoły później, sześciolatki już nie będą mogły iść do szkoły, wobec tego będą przepełnione żłobki i przedszkola, co w konsekwencji oznacza wypchnięcie kobiet z rynku pracy. Wielkim zagrożeniem jest np. brak krucjat w podstawach programowych, czyli w ogóle nie będzie informacji o tym, w jaki sposób Kościół katolicki zdobywał władzę i jakich używał metod. Nie ma też Lecha Wałęsy, który jest przecież symbolem przemian. Nie ma szansy na lekcje równości i edukacji seksualnej.
Nie tego oczekujemy od szkoły – mówiła Nowacka. – Dzięki 27-leciu bycia w Unii Europejskiej wiemy, jakie mamy prawa i obowiązki – dodała liderka Zjednoczonej Lewicy.
Poruszane zagadnienia dotyczyły też rozdziału państwa od kościoła, lepszej opieki zdrowotnej oraz socjalnej, a wreszcie zjednoczenia środowisk lewicowych w kraju. Pytania, które już pod koniec spotkania zadawali mieszkańcy Zamościa dotyczyły też rozwoju gospodarczego państwa, a nawet wojsk NATO, stacjonujących w Polsce. Jak stwierdzili mieszkańcy, brakuje poważnej alternatywy do tego, co proponuje strona rządowa i tutaj jest właśnie miejsce dla zjednoczonej lewicy.   
Chodzi o to, byśmy byli tu i teraz, najbliżej potrzebujących, bo to jest najważniejsze – podkreśliła Magdalena Zelent. Trzeba odbudowywać wiarygodność lewicy i socjaldemokracji, bo żyjemy przecież w świecie zaprojektowanym właśnie przez socjaldemokratów (prawo pracy, równość kobiet i mężczyzn, ośmiogodzinny dzień pracy, prawo do uzwiązkowienia), więc czekają nas nowe wyzwania i musimy nauczyć się razem działać i rozmawiać, bo lewica słucha potrzeb ludzi – stwierdziły zgodnie liderki.  

Spotkanie z Barbarą Nowacką, Magdaleną Zelent oraz Dianą Sawicką z ugrupowań lewicowych zorganizowało zamojskie Stowarzyszenie Zamość – Nasz Wspólny Dom.

 

Autor: MLC
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 11:44:46 napisał:
  cyt. Jak zaznaczyła Nowacka, Prawo i Sprawiedliwość poprzez reformę oświaty skraca czas edukacji." Nic nie skraca szkoła podstawowa 6 klas, gimnazjum 3 klasy liceum 3 klasy co daje łącznie 12 klas. W NOWYM SYSTEMIE 8 KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ, 4 KLASY LICEUM - CZYLI DAJE TO 12 KLAS!!!!! CZYLI 12 KLAS RÓWNA SIĘ 12 KLAS !!!! W nowym systemie, 4 klasy szkoły średniej to coś więcej niż 3 klasy szkoły średniej. JAKA JEST JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA W TRZYLETNIM A CZTEROLETNIM LICEUM CZY SZKOLE SREDNIEJ? tEGO NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ.
  14
  7
 • R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 12:18:59 napisał:
  W 1990 r. PZPR przeksztłącił się w dwie partie SDRP A. Kwaśniewskiego i Millera i drugi odłam z Tadeuszem Fiszbachem. Ale to co cechowało te formację to jedność - co w zasadzie stworzyło zręby SLD. Silne przywództwo, silne zaplecze kadrowe, ale przede wszystkim zespół ludzi trzykółka byli odpowiednio zmotywowani. Pomimo, ze była to partia niezwykle zdyscyplinowana, ale były w niej różne nurty które się ścierały, w każdym bądź razie nie było eksponowania skrajnych poglądów, bardziej to robiono na zewnątrz poprzez zaprzyjaźnione media takie jak Tygodnik NIE czy Fakty i mity. Ta formuła SLD która początkowo była przymierzem ugrupowań lewicowych przekształciła się w pewien monolit i to przyniosło nadspodziewanie dobre efekty w pierwszym Sejmie to SDRP była największa partią, w wyborach w 1993 170 posłów, w 1997 r. lepszy wynik, ale słaby wynik PSL i SLD stało się opozycja w 2001 r. SLD zn ow wygrywa wybory i rządzi. W międzyczasie Afera Rywina, odejście wielu eksponowanych polityków i SLD idzie po równi pochyłej. lewica poprzez zmianę paradygmatu z lewicy gospodarczej i socjalnej na lewicę antyklerykalną, proaborcyjną straciła władzę i straciła na trwałe poparcie. To bardzo małe poracie jakie ma to jest skutek braku kadr, i programu który jako priorytet stawia sobie aborcję, związki partnerskie. przesunięcie środka ciężkości w lewicy w nurt bardziej skrajnie zniszczyło tę formację.
  5
  4
 • "Joker" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 12:20:14 napisał:
  Trochę zalatuje od nich Feminizmem. Więcej socialu, drogie panie tak to zdrowego społeczeństwa się nie wychowa tylko bandę czarnuchów która czeka na to aż ktoś im coś da. Komuna już dawno się skończyła do roboty a nie po programy +. "...takie same warunki pracy, jakie mają mężczyźni" oczywiście zachowując przywileje wynikające z racji bycia kobietą? Zaczyna się jak w seksmisji Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię....
  7
  7
 • "W" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 12:43:50 napisał:
  Brawo dziewczyny tak trzymać. Hejterzy czas...start:)
  8
  15
 • "abc" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 12:52:16 napisał:
  Diana jeżeli wystartujesz na urząd prezydenta Zamościa to masz mój głos.
  4
  13
 • "Damian" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 13:27:14 napisał:
  Co to dużo mówić, lewica ma szansę w Zamościu.Pisze już dlaczego. Schetyna zatopi PO ponieważ działa dokładnie tak samo jak Miller, natomiast zamojski baron PO od dawna siedzi siedzi jak mysz pod miotłą. Nowoczesna ma problem z wizerunkową wpadką szefa i należy pamiętać, że w zaściankowym Zamościu nigdy nie będą mieli dużego poparcia. KOD? No właśnie Kijowski trochę ostudził entuzjazm ludzi a Sierpniowski nie pociągnie za sobą ludzi. Zostaje Wnuk i PiS. Jeżeli pójdą na noże to lewica ma co najmniej szansę na powtórzenie wyniku jaki osiągnęła 2 lata czyli w okolicach 17%. Jeżeli będą nadal tak aktywni to różnie może być.
  4
  3
 • ",,,,,," dnia 3 lutego 2017 o godzinie 13:32:22 napisał:
  Damian zapomniałeś postawić przecinka powinno być 1,7%,
  7
  5
 • "janusz" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 13:52:12 napisał:
  Te FANTOMAS . Szkoły 11 lat . 8 +3 i do roboty .Skończą się psełdo studenci [kupa tumanów za kasę ] Magister w recepcji .magister pielęgniarstwa itd. Drugi punkt programu SLD -elektorat wymarł ile to po ; sztandar odmaszerować ; a wdówki po nich są tym wieku że wolą Kościół od lbgt
  3
  4
 • "kobieta" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 14:21:33 napisał:
  Drogi Thomasie, różnica w szkole będzie taka, że teraz masz 6 lat podstawówki i 3 lata gimnazjum co daje 9 lat nauki obowiązkowej, po reformie będziesz miał 8 lat nauki obowiązkowej, a czy dalej gdzieś będziesz się uczył, czy nie to już twój wybór. Jak widzę powyżej, mężczyźni tego nie ogarniają.
  6
  5
 • "Thomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 14:23:21 napisał:
  janusz@ też jestem tego samego zdania - nie każdy powinien uczyć się w szkole średniej, tym bardziej mieć możliwość dopuszczenia do matury i jej zdania i wtedy 8 + 3, a nie 8 + 4.
  2
  2
 • R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 14:38:50 napisał:
  Kobieto@ Czy Pani uczyła się w starym systemie czy nowym??? na pewno nikt nic nie musi. nie można kogoś uszczęśliwiać na siłę - nie chcesz się uczyć twoja sprawa. Trzeba się przyznać i wziąć na klatę fiasko Reformy Edukacji. 6 klas podstawówki i 3 klasy gimnazjum - to tak jakby była szkoła podstawowa.
  5
  3
 • "A" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 14:48:55 napisał:
  "W jaki sposób nasze dzieci mają konkurować na rynku pracy z dzieciakami z Europy Zachodniej, czy całego świata, jeśli będą specjalistami w historii Polski religii rzymskokatolickiej" ten cytat to strzał w 10 :)
  10
  5
 • "@Tomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 14:51:27 napisał:
  Dokładnie Pani Barbarze chodziło o naukę obowiązkową jednak trudno Ci to zrozumieć i wyliczasz jak dzieciom w przedszkolu. Nie każdy jest taki pusty jak Ty.
  6
  2
 • "emerytowany nauczyciel" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:09:09 napisał:
  Thomas tego nie zrozumie i jemu trzeba wytłumaczyć łopatologicznie: 8 lat podstawówki po reformie to mniej niż 6 podstawówki po staremu plus 3 lata gimnazjum. 8 jest mniejsze od 9.
  4
  5
 • "kobita" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:13:49 napisał:
  Program pani Diany mnie powalił z nóg! muszę zażyć sole trzeźwiące i sprawdzić jak z edukacją seksualną moich dzieci. Lecę...
  13
  3
 • "do kobitka" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 15:26:02 napisał:
  Program Pani Diany ma zapobiegać takim patologiom http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/art/9037768,ksiadz-stanislaw-g-spod-zamoscia-skazany-za-molestowanie-maloletnich,id,t.html Trzeba uświadamiać dzieci co to zły dotyk!
  6
  8
 • "kobita" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 21:52:32 napisał:
  Kochana, to edukuj i uświadamiaj księdza.
  4
  3
 • "Normals" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 23:24:26 napisał:
  Te panie mają w sobie tyle z lwic ile ja z Lenina.
  9
  1
 • "Thomas" dnia 3 lutego 2017 o godzinie 23:34:03 napisał:
  Emerytowany@ Czy poważnie uczyłeś/aś w szkole jakiego przedmiotu?? jestem ciekaw. Czy może pracowałaś w szkolnictwie?
  3
  0
 • "@emerytowany nauczyciel" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 7:32:26 napisał:
  Proszę nie uprawiać manipulacji. 6 lat podstawówki plus 3 lata gimnazjum plus 3 lata liceum to razem 12 lat edukacji. Po reformie 8 lat podstawówki plus 4 lata liceum lub innej szkoły średniej to 12 lat edukacji.
  3
  3
 • R E K L A M A
 • "@kobieta" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 7:35:46 napisał:
  Kobieto, nie kłam. W Polsce obowiązkiem edukacyjnym objęta jest młodzież do 18 roku życia. Od bardzo bardzo dawna.
  5
  2
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 10:36:03 napisał:
  "@emerytowany nauczyciel" @ Czytając tego typu wypowiedzi , po prostu jestem przerażony. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie każdy powinien być nauczycielem. Po raz kolejny raz się pytam czego emerytowany nauczyciel uczył?? Na pewno nie matematyki.
  4
  1
 • "Normals" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 10:44:31 napisał:
  Audytorium na spotkaniu mnie osobiście "powala" na twarz.
  3
  2
 • "do Normals" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 11:32:47 napisał:
  Audytorium Ci nie odpowiada? Jest trędowate?
  3
  1
 • "emerytowany nauczyciel" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 13:35:21 napisał:
  do @kobieta Nikt tutaj nie kłamie. Powszechny obowiązek szkolny obowiązuje do osiągnięcia pewnego poziomu (obecnie zakończenia gimnazjum natomiast po reformie zakończenia szkloły podstawowej) LUB do osiągnięcia pełnoletności.
  2
  0
 • "A" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 14:19:07 napisał:
  Thomas o rany, jesteś matematycznym debilem.
  0
  3
 • "@emerytowany nauczyciel" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 15:31:43 napisał:
  Źle was uczą w Nowoczesnej. W Polsce nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia. Od 1 września 2016 r. obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia. Obowiązek szkolny spełnia się przez uczęszczanie do szkoły podstawowej i gimnazjum, publicznych albo niepublicznych. Po ukończeniu gimnazjum obowiązek nauki spełnia się przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej oraz przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy. Uczeń, który ukończył szkołę ponadgimnazjalną przed ukończeniem 18 roku życia, może również spełniać obowiązek nauki przez uczęszczanie do szkoły wyższej. Za spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki uznaje się również udział dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych, organizowanych zgodnie z odrębnymi przepisami.
  2
  0
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 16:00:01 napisał:
  Emerytowany zastanów się człowieku co ty piszesz. Co ma piernik do wiatraka?i co z tego, że jest obowiązkowy? Nie to stanowi istotę problemu.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 16:04:46 napisał:
  Gdzie lwice mówią o matematyce? Edukacja seksualna widzę że to jest potrzebny przedmiot...
  3
  2
 • "emerytowany nauczyciel" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 16:54:51 napisał:
  Zgodnie z art. 15 ustawy o systemie oświaty nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia. Obowiązek szkolny trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia. W czym problem?
  3
  0
 • R E K L A M A
 • "emerytowany nauczyciel" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 16:59:13 napisał:
  Ps. Naukę pobierałem w poprzednim systemie i nie mam z tego względu powodu do wstydu. Nie jestem również sympatykiem Nowoczesnej.
  2
  1
 • "xxx" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 19:39:44 napisał:
  Sawicka is RUCHABLE
  1
  1
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2017 o godzinie 23:43:31 napisał:
  Emerytowny@ Ja też, pobierałem naukę w poprzednim systemie i maturę zaliczało 60 %. na maturze nie było testów tylko pusty arkusz kancelaryjny na którym były tylko pieczątki szkoły. Nie było żadnych testów, które można by było wystrzelać. Tym bardziej dziwię się, że tak bronisz nowego systemu. JAKIEGO PRZEDMIOTU UCZYŁEŚ W SZKOLE?? **************************************************** Widzę, że eMERYTOWANY czegoś za bardzo nie rozumiesz. Nie interesuje mnie obowiązek szkolny tylko jakość uczenia - jeżeli ktoś nie chce chodzić do szkoły to nie będzie, będzie chodził na wagary itd.. PORUSZANIE OBOWIĄZKU CHODZENIA DO SZKOŁY JEST BEZ SENSU, OCZYWIŚCIE ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ WYBITNE INDYWIDUALNOŚCI I JEDNOSTKI, KTÓRE BĘDĄ PRZECZYĆ ISTOCIE NAUKI W SZKOLE I ZDOBYWANIA WIEDZY, CHOCIAŻBY DLATEGO, ŻE MAJĄ INTERNET I DLATEGO SĄ MĄDRZY . W NOWYM SYSTEMIE MAMY podstawówka, gimnazjów i szkoła średnia 6+3+3 = 12 w STARYM 8+4 = 12. CZY EMERYTOWANY UWAŻA, ŻE 3 LATA LICEUM SĄ LEPSZE OD 4 LAT LICEUM? Nie mówiąc o czymś tak banalnym jak dodatkowych kosztach, jakie na skutek wprowadzenia gimnazjów musiały podjąć samorządy. Emerytowany nauczycielu doskonale wiesz, że w w kształceniu liczy się przede wszystkim jakość, i to aby tą jakością objąć jak największą liczbę uczniów. =============================================== Co do edukacji seksualnej spotkałem się z opinią, że w Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu edukacji seksualnej w szkołach wzrosła liczba niechcianych ciąż i matek nie znających ojca swojego dziecka. Wszystko zależy jak by to miało wyglądać.
  3
  2
 • "k" dnia 13 lutego 2017 o godzinie 12:55:33 napisał:
  Tylko narzekać jak coś się robi,a temu albo tamtemu nie pasuję spróbujcie sam ruszyć tyłki z fotela i zróbcie coś sensownego.
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

pp 10 minut temu
@Modern Szkoda, że tylko jedną i to...
mieszkaniec 24 minuty temu
Widzę, że roztocze.net wzoruje się na...
gość
zazdroszczę....niestety nie mogę...
kopać gałe
Jebło cię?????? chyba jednak cię jeb...
He he
Wow! Psychol is back! Czy przypadkiem de...
Modern
Uważam, że to świetny pomysł! Tym, k...
debris
Ja zastanowiłbym się dwa razy. Zgodę ...
sławek
śmierdzący golfik po co tam...
Kryteria
Grechuta nigdy nie identyfikował się z...
z_boku
Facet przyjedzie, wystąpi i pojedzie za...
jonasz
tylko młody zaczytany w książce . J...
z_boku
Zazwyczaj jak jest okazja podeżreć zdr...
Oczywiście panie kultura....
Pojedli, popili, podatnicy zapłacą...
Piotrek
To kabaret jest na Nowym Mieście :)...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017