R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | SportRedakcja10 lipca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 37 komentarzy ()

Łukowa: Victoria – Hetman 2:0

Bramka, piłka nożna, boisko Foto: Marcin Łyś

R E K L A M A    B O A R D

Pierwszy sparring w ramach przygotowań do nowego sezonu zamojski zespół rozegrał bez trenera Motyki oraz pod nieobecność kilku zawodników.

Niedziela, 09 lipca godz. 17.00

Victoria Łukowa – Hetman Zamość                            2 : 0 (2 : 0)

 

Bramki:

1 : 0 – Karwacki (12’),

2 : 0 – Jonak (38’).

 

Victoria 1-4-4-2:

W II połowie grali również: Miłosz Monastyrski oraz Kamil Hanas, Jakub Kołodziej, Michał Król i Mateusz Machnio.

 

 

Hetman 1-4-3-3 I połowa:

 

Hetman 1-4-3-3 II połowa:

 

Zmiana:

68’ ↓ Jacek Troshupa – ↑ Kacper Skrzypek.

 

Żółta kartka: Lavruk (Hetman).

Sędziowali: Andrzej Swacha jako sędzia główny oraz Andrzej Góra i Zygmunt Luterek jako sędziowie asystenci (wszyscy OKS Zamość).

 

Pierwszy mecz kontrolny nowego Hetmana, przygotowującego się do ponownej batalii o awans do III ligi, mógł się podobać jedynie świętującym 40-lecie swojego klubu mieszkańcom Łukowej. Zamościanie nie zepsuli miejscowym imprezy – przegrali zdecydowanie i zasłużenie.

Obydwie bramki dla gospodarzy padły już w pierwszej połowie, która przebiegała pod znakiem ich zdecydowanej przewagi. Szczególnie niepokojąca była dominacja Stelmacha, Czapli i Karwackiego nad tercetem zamojskich środkowych pomocników (Solecki, Mietlicki, Lavruk). Gdy dodać do tego trudności jakie defensorzy Hetmana mieli z szybkimi skrzydłowymi Victorii oraz niemoc gości w ataku, wyłoni się z tego obraz … nędzy i rozpaczy.

W ekipie Hetmana – oprócz przebywającego na konferencji trenera Motyki – zabrakło kontuzjowanych Omańskiego i Ziółkowskiego oraz (z powodów osobistych) Kanarka. Nie zagrał też jeszcze Żmuda, który dopiero od tego tygodnia ma się pojawić w Zamościu. Pojawiło się za to dużo nowych twarzy. Poza pozyskanymi już oficjalnie Lavrukiem, Mietlickim i Troshupą (który notabene zszedł z boiska z powodu kontuzji po 22 minutach gry), wystąpiło 3 zawodników, którzy przeszli z drużyny juniorów młodszych AMSPN Hetman (Miedźwiedź, Płaneta i Strenciwilk), Latawiec (z zespołu juniorów starszych), Goch (z Unii Hrubieszów) oraz dwóch innych, tzw. „testowanych”. Pierwszy z nich to sprawdzany w obronie Jakub Bednara z Motoru Lublin a drugi to bliżej nieznany Kacper Stefański, wystawiony w drugiej połowie jako środkowy napastnik. Po analizie ich występu nasuwają się dwie uwagi. Pierwsza, że NAJPIERW powinno się znaleźć i pozyskać nowych zawodników a dopiero POTEM rezygnować z już posiadanych, A NIE NA ODWRÓT. Druga, to taka, że ogłaszany niedawno casting do juniorów starszych rozszerzono chyba też na zespół seniorów, bo mecz z Victorią pokazał, że zagrać mógł każdy, kto się nawinął. W sumie to na trybunach przebywał też Andrzej Rycak, więc – mimo wieku – mógł też wyjść na boisko i istnieje duże prawdopodobieństwo że nie wypadłby gorzej od kilku zawodników a przynajmniej byłoby to nawiązanie do „tradycji Hetmana”. Na poważnie zaś, trzeba stwierdzić, że rezygnacja np. z takiego Bubeły (zamościanina) i testowanie Bednary czy Stefańskiego budzi poważne zastrzeżenia wobec kompetencji budowniczych „marki Hetman”. Podobnie zresztą, jak rezygnacja z Kierepki (Zamościanina) w przerwie zimowej i pozyskiwanie spoza Zamościa bramkarzy, którzy absolutnie nie wnoszą do gry zauważalnej, nowej jakości. To chyba nie tak miało być.

Wróćmy jednak do meczu. W pierwszej połowie Hetman – poza kilkoma strzałami spoza pola karnego (Solecki w 25 i 32 minucie, Otręba w 38 minucie) – nie stworzył sobie żadnej okazji do zdobycia gola. Gospodarze wszelkie próby ataku za strony zamościan niwelowali już w zarodku. A że linia defensywna zamojskiego zespołu nie była monolitem, już w 2 minucie Victoria mogła wyjść na prowadzenie podanie Staronia trafiło do Karwackiego ale przy strzale zawodnika z Łukowej dobrze spisał się Skrzypek. Zamojski bramkarz wyjął piłkę z siatki w 12 minucie. Dośrodkowanie Stelmacha z lewej flanki źle wybił jeden ze stoperów, piłka trafiła do Krzysztofa Karwackiego, który strzałem z około 18 metrów dał swojej drużynie prowadzenie. W 24 minucie wynik mógł podwyższyć Jonak ale Skrzypek przytomnym wyjściem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo. Druga bramka dla podopiecznych Marka Hyza padła za to w 38 minucie. Środkowi obrońcy zamościan „zaspali” przy zagraniu z głębi pola a Grzegorz Jonak, który znalazł się sam na sam ze Skrzypkiem nie zmarnował okazji.

Druga połowa była trochę bardziej wyrównana. Co prawda gospodarze mieli dwie świetne okazje do podwyższenia prowadzenia, ale ani Staroń (w 56 minucie) ani Kulpa (w 73 minucie) nie trafili do bramki z najbliższej odległości. Swoje okazje miał też w końcu zespół Hetmana. Niestety, bramki dla gości nie padły. A szkoda bo sytuacje sam na sam Daszkiewicza (w 66 minucie) oraz Bednary (w 85 minucie) powinny zakończyć się zdobyciem goli, podobnie jak indywidualny „wjazd” Lavruka (w 84 minucie), po którym nie było komu wepchnąć piłki do siatki z najbliższej odległości.

Po niepowodzeniu z trzecim zespołem zamojskiej „okręgówki”, już w najbliższą środę Hetman podejmie w Zamościu świeżo upieczonego IV-ligowca czyli Roztocze Szczebrzeszyn. Czy tym razem obraz meczu będzie inny? Zobaczymy! Do niedawna wydawało się, że wobec braku chętnych do awansu do III ligi, nowy sezon będzie dla nowego Hetmana „spacerkiem”. Po obejrzeniu meczu w Łukowej trudno jednak o optymizm.

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Rino Maiola" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 14:34:41 napisał:
  Tylko Szymek Nowak odszedł i wszystko zaczęło się sypać. Jak można było puścić takiego zawodnika? Fatalna decyzja działu sportowego i dyrektora handlowego
  7
  5
  R E K L A M A
 • "samson" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 14:47:39 napisał:
  Dla mnie mogą przegrywać 10 do jaja w sparingach, byle we właściwych meczach wygrywali. pamiętacie jak było w sezonie zimowym. Wszystkie sparingi na plus a w sezonie kicha. Poza tym może odpuścili trochę gospodarzom ze względu na 40 lecie. Poza tym nikt nie będzie oddawał życia w sparingu. Trzeba uważać na kontuzje poza tym to testowanie nowych. wyluzujcie.
  6
  4
 • "Morge Jendes" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 15:14:44 napisał:
  Bardzo kibicuję temu klubowi jednak ten skład zapowiada się naprawdę słabo. Rzeczywiście jak kolega wyżej wspomniał - brakuję Nowaczka.
  5
  4
 • "O-Rzech" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 15:37:14 napisał:
  Pierwsza połowa bardzo słaba, lecz można było zobaczyć kilka pozytywów. Druga lepsza ale też nie na wysokim poziomie. Młodzi zawodnicy pokazali, że zależy im na pokazaniu się może raz było lepiej a raz gorzej lecz ogólnie większość na +. "Starzy wyjadacze" powinni pociągnąć to ale nic z tego. Chcieli pokazać swoją wyższość graniem z pięty czy zakładanie "dziurek". Po prostu widać było, że nie zależało im na tym zwycięstwie. Na + I połowa : Daszkiewicz, Strenciwilk, Lavruk, Otręba Na + II połowa : Troshupa, Bednara, Lavruk, Latawiec, Daszkiewicz
  2
  6
 • "Anonim" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 15:54:57 napisał:
  ł. to dureń
  6
  6
 • "Jaro" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 17:46:54 napisał:
  Kto był trenerem Hetmana w tym meczu ?
  4
  1
 • "Prezes" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 17:54:26 napisał:
  Co za majstersztyk rzemiosła dziennikarskiego :)Już goliliśmy JKS Jarosław w sparingach a później było jak było. Sparingi sparingami liga ligą. Dał redaktor do pieca tym Bubełą ale niech będzie papier wszystko przyjmie :)
  4
  7
 • "Anonim" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 18:13:47 napisał:
  W takim meczu daje się wygrać jubilatowi żeby ludzie mieli radochę, jakby to wyglądało jakby Hetman im dołożył 5:0 w jubileuszu.
  5
  5
 • "x" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 18:23:09 napisał:
  Kamil Stachyra odszedł z Motoru, można by z nim nawiązać kontakt bo w ofensywie mamy dramat.
  4
  2
 • "STYX" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 19:19:00 napisał:
  Dobrze, że to tylko Victoria. Gdyby Orion Jacnia, byłby wynik hokejowy.
  10
  0
  R E K L A M A
 • "hm" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 19:36:49 napisał:
  Miesiąc do rozgrywek a zespół jest w czarnejj du..e.Nie ma składu ani ładu.Mimo iż olali ten mecz to było widać,że jest kompletny bałagan w drużynie.
  5
  3
 • "Jacek" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 19:56:47 napisał:
  Był już Przemek Żmuda na dzisiejszych treningach ?
  4
  0
 • "Anonim" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 19:59:28 napisał:
  Kontuzja Troshupy poważna czy tylko jakiś uraz ?
  3
  0
 • "He he" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 20:30:19 napisał:
  Kilku idiotów próbuje wmówić sobie i innym, że jak się wygrywa sparringi to w lidze nie idzie i odwrotnie. Więc po co trenerzy i wydatki na zawodników - wystarczy wystawić do gry kelnerów, przerżnąc wszystkie sparringi i spokojnie czekać na awans, bo przecież przyjdzie sam. "Prezes" na prezesa i "samson" na trenera (może być online), zawodnicy zbędni, 3 liga pewna.
  8
  1
 • "kibic hetmana" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 20:52:06 napisał:
  Tragedia ten hetman.Będzie był i jest okregowka jest już blisko.
  4
  6
 • "Wafel" dnia 10 lipca 2017 o godzinie 22:31:29 napisał:
  Te cipasy lepiej niech sie nazywaja ptalachy zam... Bo tacy sa.won z ta p.nozna na pare lat i moze przyjda mlodzi i cos z tym zrobia.bo to srodowisko to jest patologia.
  2
  4
 • "Do Anonima." dnia 11 lipca 2017 o godzinie 6:26:20 napisał:
  W najbliższą sobotę mają obchody w Teptiukowie. Trzeba przyjąć zaproszenie , pojechać i dać im wygrać. Niech się cieszą. Brawo Anonim mądralo :-)
  4
  6
 • "Fason" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 8:44:25 napisał:
  Prawda jest taka. Czy to fundacja, klub czy kabaret Olgi Lipińskiej trzeba fason trzymać, bo jest to zespół z Zamościa. A nie pojechać na wichurę i dostać baty. I to kim by się nie grało. Juniorami, testowanymi czy kabareciarzami.
  5
  3
 • "sympatyk" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 8:52:08 napisał:
  Jestem sympatykiem Hetmana, życzę mu jak najlepiej, ale jak na razie czarno to wygląda. Ja rozumiem, że na wszystko potrzeba pieniędzy na dobrych zawodników też. Nikt nie wymaga ściągnięcia "lewego", ale przynajmniej kogoś kto będzie pomocny w tej grupie. 5-6 ogranych, a nie 10 nastolatków, których trzeba uczyć dopiero gry. Taka młodzież miałaby sens gdybyśmy byli w grupie A i mieli szanse na okręgówkę, ale myśląc o III lidze to z całym szacunkiem do tych młodziaków "nie ta liga". Jak się ściąga zawodników, należy popatrzeć nie tylko pod względem ilości strzelonych goli, ale również pod względem tego jak często zmieniali klub i dlaczego. Jak wiele opuścili meczów przez mniejsze lub większe /niekiedy wyimaginowane/ kontuzje, które dziwnym trafem przytrafiały się wtedy, gdy mecz się nie układał. Czy potrafią grać zespołowo, a nie uprawiają " jednoosobowego gwiazdorstwa". A co do kontuzji " nowego" bramkarza, coś mi się wydaje, że to dobry taktyk. Zorientował się, że jego drużyna nie da rady, gra słabo bo nie ma kto grać , nie ma kto bronić i aby nie zacząć swojego dorobku w Hetmanie od przepuszczonych bramek postanowił w ładnym stylu " ze sceny zejść". Takie spostrzeżenie. Panowie włodarze Hetmana motacie się, chcecie dobrze a nie wychodzi. Coś mi się wydaje, że lekceważycie przecinków w grupy lubelskiej. Obym się mylił. Pewnie sądzicie, że skoro nie spadł nikt do IV lubelskiej, a jedynie doszło 4 beniaminków to awans jest w kieszeni. Otóż nie. I gdyby była drużyna o poprzednim składzie, albo o zbliżonym pod względem zgrania i fachowości pewnie by tak było. Jestem jednak przekonany, że te " wzmocnienia" które są testowane niczego nie wnoszą. Śmiem twierdzić, że teraz tu już nie mam mowy o wzmocnieniach, bo wzmocnienia to 3-4 zawodników, a tu potrzeba ściągnąć przynajmniej 10, żeby to miało ręce i nogi. Ta garstka co została ze starego teamu stanowi trzon zespołu, ale taki trzon to za mało. Trzonem się meczu nie wygra tu potrzeba dobrej podstawowej jedenastki i drugie tyle o podobnym poziomie rozgrywek. Dlatego powtarzam nie lekceważcie tych drużyn które są obecnie w IV lubelskiej i przyłóżcie się do zakontraktowania dobrych zawodników bo z awansu nic nie wyjdzie. A jak nie wyjdzie teraz to nie wyjdzie nigdy. Dogodniejszej sytuacji nie będzie. Teraz faktycznie jest szansa ale nie z tą garstką dobrych zawodników, którzy zostali. Oni sami, mimo tego że są dobrzy całego meczu nie pociągnął.
  17
  1
 • "Jaro" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 11:58:51 napisał:
  Sympatyk dobrze napisał samą młodzieżą ligi nie wygrasz, Marek Fundakowski, Dawid Janczyk, Kamil Stachyra, Michał Paluch,Wojciech Więcaszek - 15 goli, Stanisław Rybka - 14 goli są jeszcze do wzięcia jeśli chcemy awansować trzeba z tego grona kogoś wybrać.
  5
  2
  R E K L A M A
 • "Pol" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 12:18:40 napisał:
  Jest przeciek z klubu,nowy napastnik będzie niedługo przedstawiony, jest już zdjęcie z klubu: http://imgur.com/Lb7zTdE
  2
  3
 • "Jaro" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 12:28:59 napisał:
  Pol dobre dobre :)
  4
  1
 • "x" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 12:47:36 napisał:
  Jest już terminarz. Zaczynamy u siebie z Powiślakiem Końskowola 12-13 sierpnia, z Górnikiem II Łęczna u siebie 23-24 września, z Ładą u siebie 21-22 pażdziernika
  5
  0
 • "Anonim" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 22:33:23 napisał:
  Przemek Żmuda już trenuje z Hetmanem ? Był ktoś na treningu ?
  3
  0
 • "kibic" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 23:38:12 napisał:
  Ten bliżej nieznany Kacper Stefański ze sparingu z Łukową to chyba junior z AKS Niwka Sosnowiec
  3
  0
 • "Iksi" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 7:53:00 napisał:
  Tak .Żmuda gra.
  2
  0
 • "..." dnia 12 lipca 2017 o godzinie 11:21:53 napisał:
  Czas na kolejne przeciwnika w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018. Tym razem podopieczni Marka Motyki zmierzą się z beniaminkiem czwartej ligi, Roztoczem Szczebrzeszyn. Jeśli pogoda dopisze, spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy Królowej Jadwigi 8. Niekorzystne warunki atmosferyczne mogą spowodować jednak przeniesienie sparingu na boisko za zamojską Rotundą.
  1
  0
 • "Anonim" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 12:52:37 napisał:
  Sparing odbędzie się za zamojska Rotundą o godzinie 17. Juz na sto procent pewne info. Na godzinie rozpoczęcia meczu zapowiadany jest deszcz i to jest przyczyna.
  1
  0
 • "kibic" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:02:15 napisał:
  Teraz właśnie pada ( g.14.00) może w godz meczu będzie słoneczko.
  2
  0
 • "x" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:43:39 napisał:
  Już słońce świeci 14.40 to gdzie będzie sparing na Królowej czy za Rotundą ?
  2
  0
  R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:48:38 napisał:
  Dzwoniłem z pytaniem do dyrektora sportowego Piotra Welcza - za Rotundą.
  3
  0
 • "x" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:54:18 napisał:
  Daniel dzięki
  2
  0
 • "Anonim" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 17:58:22 napisał:
  Jak tam Hetman z Roztoczem ?
  2
  0
 • "KJ8" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 18:43:30 napisał:
  4-0 dla Hetmana w 80 minucie
  3
  0
 • "Pol" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 18:56:16 napisał:
  co to za testowani napastnicy?
  0
  0
 • "Anonim" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 19:01:02 napisał:
  Kto bramki strzelał?
  0
  0
 • "ktoś" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 19:13:25 napisał:
  4:0 to ładnie z beniaminkiem, był ten napastnik z głośnym nazwiskiem ?
  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
???
Pan Gliwiński to chyba PSL...
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400 20 minut temu
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert 30 minut temu
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert 31 minut temu
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk 40 minut temu
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400 50 minut temu
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas 54 minuty temu
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara 54 minuty temu
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy 58 minut temu
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Thomas 59 minut temu
Czyli mamy początek końca Sławomira Z...
TORRES20400
Czegoś mi tu jednak brakuje. PiS ogłos...
Zamościanin
Ja tylko przypomnę, że przed poprzedni...
Daniel Czubara
Ale zawsze ciekawiej jak jest co najmnie...
Oneb
Kolejni kandydaci z góry skazani na por...
KL.
Niestety, ale niektórzy nie mogą zrozu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny