R E K L A M A

28 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

W miejscowości Bortatycze w gminie Zamość, w pobliżu rzeki Łabuńki natrafiono na ludzkie kości.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu została powiadomiona przez dyżurnego KMP w Zamościu, iż w miejscowości Bortatycze, w pobliżu rzeki Łabuńki zostały odnalezione ludzkie szczątki. Po przybyciu na miejsce prokurator ujawnił, iż z uwagi na osuwającą się skarpę zostały odsłonięte fragmenty ludzkich szczątków. Były to najprawdopodobniej fragmenty kości długich ludzkich i fragmenty czaszki. W związku z tym, że ze skarpy wystawały także fragmenty innych kości, a z kolei zejście ze skarpy zagrażało życiu ludzkiemu wezwano na pomoc straż pożarną.

-Funkcjonariusze straży pożarnej wydobyli wszystkie te szczątki, które były widoczne. Zabezpieczone szczątki w postaci kości zostały przewiezione do prosektorium zakładu patomorfologii tutejszego szpitala w Zamościu. Jednocześnie prokuratura wszczęła w tej sprawie czynności wstępne w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.  W ich wyniku ustalono, że najprawdopodobniej w miejscu ujawnienia szczątków znajdowała się mogiła z czasów II wojny światowej. Najprawdopodobniej w wyniku podmycia przez rzekę te szczątki zostały ujawnione na powierzchni. Oczywiście w tym celu będą przeprowadzone dalsze ekspertyzy. Ujawnione w tym miejscu kości zostały przekazane do prosektorium zakładu patomorfologii, gdzie zostaną zbadane  głównie w kierunku takim, jaki jest ich wiek, czy pochodzą od człowieka, jakiego charakteru są to szczątki, jakiego charakteru są to kości. Jednocześnie Prokuratura Rejonowa w Zamościu zwróci się do odpowiednich organów w celu zapewnienia właściwego zabezpieczenia terenu ujawnienia tych kości, gdyż mogą się tam znajdować również inne szczątki, których dotąd nie ujawniono. – informuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

17 kwietnia 2017
Autor:
Flesz | Powiat Zamojski

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 4

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "anonim" dnia 17 kwietnia 2017 o godzinie 10:42:24 napisał:
  zalezli ludzkie kosci a prokuratura wszczela sledztwo o nieumyslne spowodowanie smierci. czy tylko mi sie to wydaje pop+erdolone?
  8
  1
 2. R E K L A M A

 3. "Abc" dnia 17 kwietnia 2017 o godzinie 10:56:33 napisał:
  Ja tam sie nie znam, ale mogiły zbiorowe to juz chyba jakieś instytuty obsługują...
  3
  2
 4. "zx" dnia 17 kwietnia 2017 o godzinie 15:21:34 napisał:
  a może kogoś mafia zabiła zamojska zamojskie dresy złodzieje piórników, domorośli osiedlowi poganiacze trawki w pakiecikach za 10 zł co jak im policja wjechała sami siebie wysprzedawali wielka zamojska gangsterka a teraz w wieku 30 lat zżuleni pijacy bez pracy a rodzice załamań nerwowych podostawali zamojska mafia gangsterka najładniejsze dziewczynki z dobrych domów za nimi latały a teraz wykurwiły gdzieś niewiadomo gdzie
  3
  1
 5. "dgdsrg" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 10:09:16 napisał:
  nie wszyscy się zżulili, jest taki jeden co ostatnio został zawodnikiem MMA, no i teraz zdrowo żyje
  2
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A