Lublin | Polityka i Samorządtekst nadesłany20 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Lublin z Perłą Samorządu

Fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

Lublin znalazł się na wysokim drugim miejscu w rankingu Perły Samorządu 2018 r. w kategorii miast pow. 100 tys. mieszkańców . Zwycięstwo odniósł Gdańsk, na trzecim miejscu znalazła się Łódź, a zeszłoroczny laureat – Poznań na czwartym miejscu. 

„Dziennika Gazeta Prawna” od 2013 co roku podejmuje się porównania gmin pod kątem jakości świadczonych usług czy potencjału rozwojowego miasta. Od 2016 r. partnerem merytorycznym rankingu i wsparciem w przygotowaniu procesu jest firma Deloitte. 

– To dla nas ogromne wyróżnienie i prestiżowy sukces, a przede wszystkim obiektywna ocena pracy całego zespołu na rzecz naszego miasta. Lublin po raz kolejny znalazł się w czołówce, co potwierdza należne nam miejsce w pierwszej lidze polskich miast. Tegoroczna edycja Rankingu Perły Samorządu 2018 pokazała, że stawka najlepszych polskich samorządowców jest bardzo wyrównana, a Lublin pozostaje w ścisłej czołówce. – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. 

Laureaci wybierani są w czterech kategoriach zależnych od wielkości gminy: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska poniżej 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Udział w rankingu może wziąć każda zainteresowana gmina. Nagrodę podczas Gali Pereł Samorządu odebrał Prezydent Krzysztof Żuk

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "K." dnia 20 maja 2018 o godzinie 7:24:32 napisał:
  A jak wypadł Zamość? Który od końca?
  R E K L A M A
  • "Noname" dnia 20 maja 2018 o godzinie 10:25:09 napisał:
   To w Zamościu też mieszka ponad 100 tysięcy mieszkańców? Wydaje się, że tekst jest łatwy do zrozumienia. Jak widać, wielu nie umie czytać.
 • "do "K"" dnia 20 maja 2018 o godzinie 8:00:25 napisał:
  Zamość pewnie podobne miejsce jak prezydent Wnuk w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Człowiek Roku 2017", A.W. zajął 3 miejsce od końca, 8 głosów, 0,95% wszystkich oddanych w kategorii w której był nominowany :)
  • "?" dnia 20 maja 2018 o godzinie 10:01:16 napisał:
   Naprawdę podniecają z takie rankingi? A ten kuriozalny tekst dotyczący plebiscytu gazetki, kryją w Zamościu sprzedaje 3 egzemplarze, powtarzany na wszystkich portalach przez opozycję antywnukową, budzi tylko zażenowanie. To był płatny plebiscyt, a miejsce zależało od ilości kupionych gazet lub wysłanych płatnych sms. Pewna radna mocno namawiała na fb na głosowanie na siebie, a prezydent ani razu. I stąd taki wynik. To chyba uczciwe, że prezydent Wnuk nie namawia do wywalania kasy. Popatrzmy na sondaże bezpłatne. Na portalu zamojskim prezydent dostał prawie 62% głosów, a zagłosowało na niego 497 osób.
 • "rozumek do wyżej" dnia 20 maja 2018 o godzinie 9:46:02 napisał:
  czytaj artykuł ze zrozumieniem, kategoria miast powyżej 100 tys. mieszkańców, ludzi z Zamościa opanowała jakaś zjadliwa choroba- nie przeczyta dokładnie a już opluwa drugiego, trzeba wyrywać jak chwasty takich zarażonych nienawiścią
  • "K." dnia 20 maja 2018 o godzinie 9:58:23 napisał:
   Czytaj ze zrozumieniem: "Laureaci wybierani są w czterech kategoriach zależnych od wielkości gminy: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska poniżej 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców".
  • "Zawisza" dnia 20 maja 2018 o godzinie 11:12:03 napisał:
   Zastanawiam się, czemu Wnuk nie idzie do sądu z tym hejtem. Jedyna odpowiedź to taka, że czeka na tryb wyborczy. Zamiast wozić się jak z Białasem prawie rok po sądach, załatwi to w 48 godzin. I słusznie.
 • "observer" dnia 20 maja 2018 o godzinie 17:46:29 napisał:
  a co na to pis-wojewoda?
 • "po elementarze" dnia 21 maja 2018 o godzinie 9:24:17 napisał:
  Nieuki od W. były dwie kategorie miasta do 100 000 i powyżej 100 000. Czym tu się chwalić, że 62%, 497 głosów z ponad 60000 miasta. Żenada, skończymy z tym już w tym roku.
 • "do zawiszy" dnia 21 maja 2018 o godzinie 9:27:13 napisał:
  Kopiuj wklej na wszystkie portale? Socjopatyczna depresja? do psychiatry, bo 48h, żeby nie było za późno?
 • "gratulacje dla prezydenta...Nowego Sącza" dnia 21 maja 2018 o godzinie 11:07:08 napisał:
  "Tradycyjnie już najbardziej wyrównaną kategorią okazały się gminy miejskie poniżej 100 tys. mieszkańców. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Nowy Sącz, wyprzedzając Ełk i Legnicę. Wśród wyróżnionych gmin nie zabrakło zeszłorocznych laureatów – Sopotu, Kalisza i Świdnicy. Zwycięzcą w kategorii włodarz miasta pon. 100 tys. mieszkańców został Ryszard Nowak, Prezydent Nowego Sącza. Drugie miejsce przypadło Romanowi Smogorzewskiemu z Legionowa a trzecie – zeszłorocznej zwyciężczyni – Beacie Moskal-Słaniewskiej, Prezydent Świdnicy."
 • "ranking finansowy - Zamość w ogonie 58 miejsce" dnia 21 maja 2018 o godzinie 11:34:54 napisał:
  http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/182769/Ranking-finansowy-samorzadow-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018