R E K L A M A

Z I P

Lublin | Polityka i Samorządtekst nadesłany20 maja 2018 FACEBOOK | 5210 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Lublin z Perłą Samorządu

Fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

Lublin znalazł się na wysokim drugim miejscu w rankingu Perły Samorządu 2018 r. w kategorii miast pow. 100 tys. mieszkańców . Zwycięstwo odniósł Gdańsk, na trzecim miejscu znalazła się Łódź, a zeszłoroczny laureat – Poznań na czwartym miejscu. 

„Dziennika Gazeta Prawna” od 2013 co roku podejmuje się porównania gmin pod kątem jakości świadczonych usług czy potencjału rozwojowego miasta. Od 2016 r. partnerem merytorycznym rankingu i wsparciem w przygotowaniu procesu jest firma Deloitte. 

– To dla nas ogromne wyróżnienie i prestiżowy sukces, a przede wszystkim obiektywna ocena pracy całego zespołu na rzecz naszego miasta. Lublin po raz kolejny znalazł się w czołówce, co potwierdza należne nam miejsce w pierwszej lidze polskich miast. Tegoroczna edycja Rankingu Perły Samorządu 2018 pokazała, że stawka najlepszych polskich samorządowców jest bardzo wyrównana, a Lublin pozostaje w ścisłej czołówce. – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. 

Laureaci wybierani są w czterech kategoriach zależnych od wielkości gminy: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska poniżej 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Udział w rankingu może wziąć każda zainteresowana gmina. Nagrodę podczas Gali Pereł Samorządu odebrał Prezydent Krzysztof Żuk

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "K." dnia 20 maja 2018 o godzinie 7:24:32 napisał:
  A jak wypadł Zamość? Który od końca?
  R E K L A M A
  • "Noname" dnia 20 maja 2018 o godzinie 10:25:09 napisał:
   To w Zamościu też mieszka ponad 100 tysięcy mieszkańców? Wydaje się, że tekst jest łatwy do zrozumienia. Jak widać, wielu nie umie czytać.
 • "do "K"" dnia 20 maja 2018 o godzinie 8:00:25 napisał:
  Zamość pewnie podobne miejsce jak prezydent Wnuk w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Człowiek Roku 2017", A.W. zajął 3 miejsce od końca, 8 głosów, 0,95% wszystkich oddanych w kategorii w której był nominowany :)
  • "?" dnia 20 maja 2018 o godzinie 10:01:16 napisał:
   Naprawdę podniecają z takie rankingi? A ten kuriozalny tekst dotyczący plebiscytu gazetki, kryją w Zamościu sprzedaje 3 egzemplarze, powtarzany na wszystkich portalach przez opozycję antywnukową, budzi tylko zażenowanie. To był płatny plebiscyt, a miejsce zależało od ilości kupionych gazet lub wysłanych płatnych sms. Pewna radna mocno namawiała na fb na głosowanie na siebie, a prezydent ani razu. I stąd taki wynik. To chyba uczciwe, że prezydent Wnuk nie namawia do wywalania kasy. Popatrzmy na sondaże bezpłatne. Na portalu zamojskim prezydent dostał prawie 62% głosów, a zagłosowało na niego 497 osób.
 • "rozumek do wyżej" dnia 20 maja 2018 o godzinie 9:46:02 napisał:
  czytaj artykuł ze zrozumieniem, kategoria miast powyżej 100 tys. mieszkańców, ludzi z Zamościa opanowała jakaś zjadliwa choroba- nie przeczyta dokładnie a już opluwa drugiego, trzeba wyrywać jak chwasty takich zarażonych nienawiścią
  • "K." dnia 20 maja 2018 o godzinie 9:58:23 napisał:
   Czytaj ze zrozumieniem: "Laureaci wybierani są w czterech kategoriach zależnych od wielkości gminy: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska poniżej 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców".
  • "Zawisza" dnia 20 maja 2018 o godzinie 11:12:03 napisał:
   Zastanawiam się, czemu Wnuk nie idzie do sądu z tym hejtem. Jedyna odpowiedź to taka, że czeka na tryb wyborczy. Zamiast wozić się jak z Białasem prawie rok po sądach, załatwi to w 48 godzin. I słusznie.
 • "observer" dnia 20 maja 2018 o godzinie 17:46:29 napisał:
  a co na to pis-wojewoda?
 • "po elementarze" dnia 21 maja 2018 o godzinie 9:24:17 napisał:
  Nieuki od W. były dwie kategorie miasta do 100 000 i powyżej 100 000. Czym tu się chwalić, że 62%, 497 głosów z ponad 60000 miasta. Żenada, skończymy z tym już w tym roku.
 • "do zawiszy" dnia 21 maja 2018 o godzinie 9:27:13 napisał:
  Kopiuj wklej na wszystkie portale? Socjopatyczna depresja? do psychiatry, bo 48h, żeby nie było za późno?
 • "gratulacje dla prezydenta...Nowego Sącza" dnia 21 maja 2018 o godzinie 11:07:08 napisał:
  "Tradycyjnie już najbardziej wyrównaną kategorią okazały się gminy miejskie poniżej 100 tys. mieszkańców. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Nowy Sącz, wyprzedzając Ełk i Legnicę. Wśród wyróżnionych gmin nie zabrakło zeszłorocznych laureatów – Sopotu, Kalisza i Świdnicy. Zwycięzcą w kategorii włodarz miasta pon. 100 tys. mieszkańców został Ryszard Nowak, Prezydent Nowego Sącza. Drugie miejsce przypadło Romanowi Smogorzewskiemu z Legionowa a trzecie – zeszłorocznej zwyciężczyni – Beacie Moskal-Słaniewskiej, Prezydent Świdnicy."
 • "ranking finansowy - Zamość w ogonie 58 miejsce" dnia 21 maja 2018 o godzinie 11:34:54 napisał:
  http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/182769/Ranking-finansowy-samorzadow-

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny