nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Kraj | Lublin | Polityka i Samorządtekst nadesłany14 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Lublin: Wojewoda oświadcza

Przemysław Czarnek; źródło: LUW

W związku z cytowaną przez media wypowiedzią Pana Ministra Pawła Klimkina, w której stwierdził, że Wojewoda Lubelski dr hab. Przemysław Czarnek rzekomo „nazwał uroczystości żałobne w Sahryniu prowokacją i bez krzty współczucia oraz ze zniewagą mówił o zabitych tam Ukraińcach” (https://fakty.interia.pl/swiat/news-mocne-slowa-wojewody-lubelskiego-szef-msz-ukrainy-zszokowany,nId,2605503.) pragnę jednoznacznie zaprotestować. – pisze Radosław Brzózka, rzecznik wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka.

Wojewoda Lubelski stanowczo zaprzecza, aby kiedykolwiek, w jakiejkolwiek formie odmawiał współczucia Ukraińcom. W wypowiedziach Wojewody Lubelskiego z całą pewnością nie znajdzie się ani jednego sformułowania, w którym mówiłby o zabitych czy też żyjących członkach tego narodu ze zniewagą.

Pragnę zaznaczyć, że wypowiedzi Wojewody Lubelskiego świadczą o czymś wręcz przeciwnym. W wywiadzie z dnia 10 lipca br. Wojewoda Lubelski stwierdził: „Moje działanie nie jest w żaden sposób wymierzone w Ukraińców ani w Ukrainę. Ukraina jest naszym sąsiadem i sojusznikiem, Ukraińcy są naszymi przyjaciółmi. Zdecydowana większość Ukraińców nie popiera dziś banderyzmu. Ogromna większość chłopów ukraińskich nie popierała w latach 40. banderowców” (https://wpolityce.pl/polityka/403264-tylko-u-nas-wojewoda-lubelski-odpowiada-gw). Zaś w innej wypowiedzi z 10 lipca br. mówił: „Jesteśmy absolutnie świadomi tego, że wielu Ukraińców, nawet większość Ukraińców to byli sprawiedliwi ludzie, którzy Polakom pomagali, im należy się wdzięczność i pomniki, natomiast przeciwstawiamy się tylko temu, nie Ukrainie, nie Ukraińcom, bo to są nasi przyjaciele i sąsiedzi, ale przeciwstawiamy się banderyzmowi”. Jednocześnie Wojewoda Czarnek jednoznacznie wyraził poparcie dla modlitwy za wszelkie cywilne ofiary wydarzeń historycznych, mówiąc wyraźnie podczas tego samego nagrania: „Modlitwa zawsze jest potrzebna każdemu” (https://youtu.be/cWGNarQKjIM).

Media przytaczają również wypowiedź, w której Pan Minister stwierdza, że „kilkaset ukraińskich ofiar w ogóle nie wydaje mu [Wojewodzie Lubelskiemu – przyp. RB] się warte uwagi”. (https://fakty.interia.pl/swiat/news-mocne-slowa-wojewody-lubelskiego-szef-msz-ukrainy-zszokowany,nId,2605503) Wojewoda Lubelski zaznacza stanowczo, że jest to absolutna nieprawda.

Rzeczywiste wypowiedzi Wojewody Czarnka potwierdzają wielką uwagę, jaką przypisuje on każdej ofierze cywilnej wydarzeń historycznych. W wypowiedzi z dnia 10 lipca br. odnaleźć można jednoznaczne sformułowanie „Oczywiście, że każdego cywila szkoda tak samo i polskiego i ukraińskiego”.

W wywiadzie z tego samego dnia Wojewoda Lubelski zaznaczył: „Śmierć cywilów zawsze jest tragiczna”(https://wpolityce.pl/polityka/403264-tylko-u-nas-wojewoda-lubelski-odpowiada-gw).

Zważywszy na powszechną dostępność wyżej przytoczonych wypowiedzi Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek wyraża ubolewanie z powodu jednoznacznie kłamliwego, uderzającego w jego dobre imię charakteru wyżej przytoczonych wypowiedzi Pana Ministra. Tylko na fundamencie prawdy możliwe jest budowanie jakichkolwiek relacji międzyludzkich, dlatego Wojewoda Lubelski upomina się o jej respektowanie w odniesieniu do jego wypowiedzi i aktywności.

Radosław Brzózka
Rzecznik Prasowy Wojewody Lubelskiego

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "pepesza" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 13:39:18 napisał:
  Nie spolszczajmy imion Ukraińcom: PAVLO KLIMKIN !!. Banderyzm to ideologia państwowa Ukrainy i żadne czary mary Pisu, PO czy Noviczoka tego nie zmienią! Trzeba dążyć do zmiany myślenia młodych którzy MOŻE wybiorą normalny rząd o ile KtoŚS im nowwego majdanu nie zrobi..
  R E K L A M A
 • "maria" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 11:41:03 napisał:
  A w tle podczas wypowiedzi wojewody to jakiś ołtarzyk jest? czy mam problemy ze wzrokiem?
 • "Name" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 16:15:54 napisał:
  pepesza i maria - och, jakież "treściwe" są te wasze komentarze, och, gdyby to was wybrali do rządzenia, ach - jakby nam się wtedy dobrze wiodło!
  • "sonia" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 17:33:53 napisał:
   Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i UE! Probanderowski rząd tego państweka już nawet nie udaje przyjaznych intencji. "Polski" rząd ma narzędzia nacisku, ale dla kowalidudówsyczów to Moskwa jest "zagrożeniem"...Więcej rozwagi i czujności jest w terenie i za to BRAWA Panie Wojewodo! Poziom intelektualny i treściwość wypowiedzi "name" przypomina mi "mondrości" wygłaszane przez myszkę-agresorkę. Widać jakaś lokalna fan(ka).
 • "olo" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 20:06:26 napisał:
  "Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama