R E K L A M A

Z I P

Kraj | Lublin | Polityka i Samorządtekst nadesłany14 lipca 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Lublin: Wojewoda oświadcza

Przemysław Czarnek; źródło: LUW
R E K L A M A    B O A R D

W związku z cytowaną przez media wypowiedzią Pana Ministra Pawła Klimkina, w której stwierdził, że Wojewoda Lubelski dr hab. Przemysław Czarnek rzekomo „nazwał uroczystości żałobne w Sahryniu prowokacją i bez krzty współczucia oraz ze zniewagą mówił o zabitych tam Ukraińcach” (https://fakty.interia.pl/swiat/news-mocne-slowa-wojewody-lubelskiego-szef-msz-ukrainy-zszokowany,nId,2605503.) pragnę jednoznacznie zaprotestować. – pisze Radosław Brzózka, rzecznik wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka.

Wojewoda Lubelski stanowczo zaprzecza, aby kiedykolwiek, w jakiejkolwiek formie odmawiał współczucia Ukraińcom. W wypowiedziach Wojewody Lubelskiego z całą pewnością nie znajdzie się ani jednego sformułowania, w którym mówiłby o zabitych czy też żyjących członkach tego narodu ze zniewagą.

Pragnę zaznaczyć, że wypowiedzi Wojewody Lubelskiego świadczą o czymś wręcz przeciwnym. W wywiadzie z dnia 10 lipca br. Wojewoda Lubelski stwierdził: „Moje działanie nie jest w żaden sposób wymierzone w Ukraińców ani w Ukrainę. Ukraina jest naszym sąsiadem i sojusznikiem, Ukraińcy są naszymi przyjaciółmi. Zdecydowana większość Ukraińców nie popiera dziś banderyzmu. Ogromna większość chłopów ukraińskich nie popierała w latach 40. banderowców” (https://wpolityce.pl/polityka/403264-tylko-u-nas-wojewoda-lubelski-odpowiada-gw). Zaś w innej wypowiedzi z 10 lipca br. mówił: „Jesteśmy absolutnie świadomi tego, że wielu Ukraińców, nawet większość Ukraińców to byli sprawiedliwi ludzie, którzy Polakom pomagali, im należy się wdzięczność i pomniki, natomiast przeciwstawiamy się tylko temu, nie Ukrainie, nie Ukraińcom, bo to są nasi przyjaciele i sąsiedzi, ale przeciwstawiamy się banderyzmowi”. Jednocześnie Wojewoda Czarnek jednoznacznie wyraził poparcie dla modlitwy za wszelkie cywilne ofiary wydarzeń historycznych, mówiąc wyraźnie podczas tego samego nagrania: „Modlitwa zawsze jest potrzebna każdemu” (https://youtu.be/cWGNarQKjIM).

Media przytaczają również wypowiedź, w której Pan Minister stwierdza, że „kilkaset ukraińskich ofiar w ogóle nie wydaje mu [Wojewodzie Lubelskiemu – przyp. RB] się warte uwagi”. (https://fakty.interia.pl/swiat/news-mocne-slowa-wojewody-lubelskiego-szef-msz-ukrainy-zszokowany,nId,2605503) Wojewoda Lubelski zaznacza stanowczo, że jest to absolutna nieprawda.

Rzeczywiste wypowiedzi Wojewody Czarnka potwierdzają wielką uwagę, jaką przypisuje on każdej ofierze cywilnej wydarzeń historycznych. W wypowiedzi z dnia 10 lipca br. odnaleźć można jednoznaczne sformułowanie „Oczywiście, że każdego cywila szkoda tak samo i polskiego i ukraińskiego”.

W wywiadzie z tego samego dnia Wojewoda Lubelski zaznaczył: „Śmierć cywilów zawsze jest tragiczna”(https://wpolityce.pl/polityka/403264-tylko-u-nas-wojewoda-lubelski-odpowiada-gw).

Zważywszy na powszechną dostępność wyżej przytoczonych wypowiedzi Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek wyraża ubolewanie z powodu jednoznacznie kłamliwego, uderzającego w jego dobre imię charakteru wyżej przytoczonych wypowiedzi Pana Ministra. Tylko na fundamencie prawdy możliwe jest budowanie jakichkolwiek relacji międzyludzkich, dlatego Wojewoda Lubelski upomina się o jej respektowanie w odniesieniu do jego wypowiedzi i aktywności.

Radosław Brzózka
Rzecznik Prasowy Wojewody Lubelskiego

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "pepesza" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 13:39:18 napisał:
  Nie spolszczajmy imion Ukraińcom: PAVLO KLIMKIN !!. Banderyzm to ideologia państwowa Ukrainy i żadne czary mary Pisu, PO czy Noviczoka tego nie zmienią! Trzeba dążyć do zmiany myślenia młodych którzy MOŻE wybiorą normalny rząd o ile KtoŚS im nowwego majdanu nie zrobi..
  R E K L A M A
 • "maria" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 11:41:03 napisał:
  A w tle podczas wypowiedzi wojewody to jakiś ołtarzyk jest? czy mam problemy ze wzrokiem?
 • "Name" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 16:15:54 napisał:
  pepesza i maria - och, jakież "treściwe" są te wasze komentarze, och, gdyby to was wybrali do rządzenia, ach - jakby nam się wtedy dobrze wiodło!
  • "sonia" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 17:33:53 napisał:
   Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i UE! Probanderowski rząd tego państweka już nawet nie udaje przyjaznych intencji. "Polski" rząd ma narzędzia nacisku, ale dla kowalidudówsyczów to Moskwa jest "zagrożeniem"...Więcej rozwagi i czujności jest w terenie i za to BRAWA Panie Wojewodo! Poziom intelektualny i treściwość wypowiedzi "name" przypomina mi "mondrości" wygłaszane przez myszkę-agresorkę. Widać jakaś lokalna fan(ka).
 • "olo" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 20:06:26 napisał:
  "Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny