II. Region | Lublin | Polityka i SamorządRedakcja10 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 26 komentarzy

Lublin: Wojewoda Czarnek o lewactwie i 100-leciu KUL-u [VIDEO]

Przemysław Czarnek; źródło: YouTube
R E K L A M A    B O A R D

Przeciwstawić się lewactwu ogarniającemu świat – po to powstał KUL sto lat temu. Kształcił elity katolickie zaginające lewaków, tych którzy twierdzili, że jest jakaś przepaść między nauką, wiedzą i wiarą. – twierdzi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek w kolejnym odcinku swojego vloga „Polska to nie wstyd”.

Całość odcinka prezentujemy poniżej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "wb" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 8:31:28 napisał:
  Uważam, że Pan Wojewoda robi zamach na rozum Polaków.
  R E K L A M A
 • "L." dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 8:41:40 napisał:
  Ale znawca. W większości języków słowiańskich nauka = wiedza (od "weda" w sanskrycie).
 • "Mix" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 8:59:36 napisał:
  Wojewoda nazywa "lewakami" wszystkich, którzy mają poglądy inne niż on. Używa tego tego określenia obraźliwe. Tak napewno nie postępuje mąż stanu. To po prostu karierowicz który próbuje w tak prymitywny zdobyć poklask.
 • "antyklerykał" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 9:39:36 napisał:
  A mógł siedzieć cicho i udawać mędrca... Nauka oparta jest na dowodach, a wiara...? Niektórzy wierzą, że modlitwy do np. JPII ich uleczą, a następnie wzywają pogotowie lub lecą na SOR, gdzie ratuje im życie człowiek, który opiera się na nauce. Następnie wychodząc ze szpitala mówią "dzięki Bogu zostałem uleczony". Taka sama mowa i myślenie jest tego człowieka pobierającego chwilowo pensję wojewody. Szkoda, że ktoś taki przez swoje stanowisko decyduje o życiu innych...:(
 • "asd" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 9:44:39 napisał:
  Za Polskę się nie wstydzę ale za takich urzędników już tak
 • "cd" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 15:52:59 napisał:
  Co za stek bzdur.Kultura i nauka na świecie to w 99 procentach osiągnięcia tego "lewactwa".A ten jeden procent to sfrustrowani "prawacy",którzy tego im zazdroszczą do tego stopnia,że tworzą swoją hipster-prawicę i z zawiścią spoglądają w lewa stronę.Wiedza,że nigdy nie będą mieć takich osiągnięć i plują jadem.Niektórzy z tych ludzi do dziś nawet twierdzą,ze Ziemia jest płaska.Niestety w obecnych czasach niziny społeczne i ludzie z wątpliwymi i zdewaluowanymi dyplomami próbują zabierać głos nie mając nic istotnego do przekazania.Przed ta dyktaturą ludzi nie mających predyspozycji intelektualnych trzeba się bronić.Najgorsze,ę przeniknęli tez do polityki nie proponując nic poza tanim populizmem.
 • "k" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:25:17 napisał:
  Wstyd Panie Wojewodo, wszystko nade wszystko aby tylko pod lizać się prezesowi
 • "observer" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:07:08 napisał:
  szkoda słów na jakikolwiek komentarz
 • "michał" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:45:10 napisał:
  Te komentarze to chyba jakaś zorganizowana akcja?
 • "POdPIS" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 22:31:43 napisał:
  do CD osiągnięcia lewactwa to z reguły kupa trupów - od Rewolucji Francuskiej, przez Rewolucję Październikową, rożnych Mao, Czerwonych Khmerów i innych Kim-Dzongów. Nasza tożsamość to cywilizacja łacińska oparta na etyce chrześcijańskiej, nawet ta z....rna polsko-radziecka komuna ugryzła się sama w język po Rewolucji Październikowej i odeszła od poligenizmu z przyczyn pragmatycznych, choć Lenin z Trockim chędożyli się na maksa - czy sie komuś podoba, czy nie.
  R E K L A M A
 • "." dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 0:24:51 napisał:
  Jakie osiągnięcia lewactwa? Gdyby nie Engles Marks umarłby z głodu. Gdyby nie Niemcy i Lew Trocki Lenin nie wygrałby Rewolucji Październikowej. Lewica korzysta z dobrodziejstw tego co sama nie potrafiła stworzyć - tylko robi to jak robi. Za komuny chodził dowcip - gdyby komunistów wpuścić na Saharę, to po kilku dniach zabrakłoby piachu. Kraje tzw. socjalistyczne i komunistyczne cechowały się zawsze niskim poziom rozwoju gospodarczego, technologicznego itd., Komuna nie była organicznie zdolna do rozwoju. Każdy kraj socjalistyczne vito komunistyczny skazany jest na bankructwo. Den Xiaoping wprowadzając kapitalizm w gospodarce, a pozostawiając komunizm jak system tylko polityczny - sprawił, że Chin przez 30 lat rozwijały się w 10 % tempie.
 • "antyklerykał" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 7:43:38 napisał:
  A cały rozwój cywilizacyjny to dzięki klerowi i oczywiście KUL, bo bez tego to niczego by nie było...:) To tak głupie, że aż śmieszne. Nikt tu nie wychwala komuny i komunistów i wrzucanie wszytkich ludzi antyklerykalnych oraz wyznających inne wartości do tego wora jest nadużyciem. Niemniej jednak, rozwój i postęp cywilizacyjny, oświeceniowy, praw człowieka, naukowy itd. dzieje się pomimo uwsteczniających i zachowawczych działań siły zwanej KRK. Co zaś do licytacji na ilość trupów, to wystarczy poczytać historię aby dowiedzieć się, ża na przestrzeni wieków to KRK był głównym inicjatorem rzezi inaczej myślących. Tak gdzieś od 3 wieku do chwili obecnej. Rzeź Jerozolimy, rzeź w Langwdocji, rzeź Indian w obu Amerykach, itd. I jeszcze jedno, faszyzm powstał z błogosławieństwem i wsparciem KRK we Włoszech, a później już poszło, łącznie z ochroną SS-manów po wojnie i przerzucaniem ich na paszportach Watykanu do Argentyny i innych państw. Poczytajcie co katolicki kler robił w Serbii podczas II Wojny Światowej, poczytajcie o roli KRK w ludobójstwie w Rwandzie żeby nawiązać do czasów dzisiejszych... Trzeba być super cynicznym, zaślepionym lub niedouczonym człowiekiem aby wygadywać dyrdymały, które wydalił Wojewoda...:(
  • "." dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 9:20:28 napisał:
   Gdyby nie Kościół Europa nie przetrwałaby, tak jak Starożytny Rzym obrośnięty tłuszczą elit i karmiący ciemny i głupi lud igrzyskami, a potem to wszystko zostało zniszczone i zaprzepaszczone. Ale oczywiście można przeczytać wielką Encyklopedie Związku Radzieckiego - gdzie autorzy w oparach absurdu teorii spiskowych dowodzili, że to ten zgniły zachód i imperialiści pozbawili ich wszystkiego. Zresztą, warto prześledzić kraje socjalistyczne ich historyczne osiągnięcia - wszystkie poupadały, pobankrutowały. Czy gdyby nie wprowadzenie reform DenXiaopinga - czyli mechanizmów rynkowych i zastąpienie nimi komunistycznych zasad gospodarki - to Chiny byłyby potęgą? jeszcze w latach 70-tych to był kraj zacofany w którym nie można było niczego kupić, nawet notował sparki PKB do 30 w skali roku. Tak więc systemu komunistyczne, totalitarne skazane są zawsze na klęskę.
  • "Dirty Harry" dnia 13 kwietnia 2018 o godzinie 14:02:56 napisał:
   "Antyklerykał", jak to antyklerykał pieprzy bzdury jak popieprzony na temat , którego nie rozumie i nie zna, czyli chrześcijaństwa. A prawda jest taka, że narody europejskie przyjmowały chrzest, gdyż dawało im to dostęp do wyższej cywilizacji i dawało "kopa" w rozwoju kulturowym i ekonomicznym. Dziś na świecie liczą się tak naprawdę tylko państwa chrześcijańskie- chrześcijańska Europa i obie Ameryki wytwarzają w sumie ok. 70% światowego bogactwa. Ani muzułmańska Azja, ani hinduskie Indie, czy świeckie CHRL nie są w stanie zagrozić chrześcijańskiej dominacji.Także pod względem moralnym, chrześcijaństwo stoi na znacznie wyższym poziomie niż wszystkie inne religie i filozofie razem wzięte.
 • "antyklerykał" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 10:42:41 napisał:
  I to mają być argumenty na obalenie przedstawionych przeze mnie faktów historycznych? Nie dyskutujemy o komuniźmie, a o hamulcowym czynniku w rozwoju ludzkości w postaci KRK, który zaprzeczył osiągnięciom starożytnej nauce i tylko dzięki arabskim uczonym możemy teraz cieszyć się wiedzą zdobytą przez starożytność. KRK w tym czais palił starożytne księgi i odrzucał naukę jako taką. Nawet Biblii zakazywał czytać. Gdyby nie KRK, to Europa była by inna, ale nikt nie wie czy gorsza, czy lepsza. Na pewno nie byłoby rzezi Jerozolimy, krucjat, konkwisty i wojen religijnych w Europie.
  • "POdPIS" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 18:24:33 napisał:
   Co ci się w argumentach nie podoba, Trupy potwierdzone historycznie, dołóż jeszcze hitlera z komunistycznym NSDAP i masz całość. Szafowanie tezami z d..y wziętymi, to jest komunistyczna domena.
 • "antyklerykał" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 19:24:22 napisał:
  Fakty mówią same za siebie ...: https://opinie.wp.pl/chorwaccy-ustasze-wymordowali-nawet-milion-ludzi-byli-bardziej-nazistowscy-od-samego-hitlera-6126042188900481a
  • "POdPIS" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:13:21 napisał:
   To ta sama szkoła jazdy co "Gott_mit_uns"
 • "antyklerykał" dnia 13 kwietnia 2018 o godzinie 18:01:02 napisał:
  "Dirty Harry", nie wiem kto pieprzy bzdury, ale... Chiny są potęgą światową. Potęga innych krajów w tym europejskich została zbudowana pomimo katolickiej indokrynacji, a nie dzięki niej. Kraje skandynawskie są wybitnym przykładem rozwoju wbrew narracji religijnej. Japonia- kolejny azjatycki przykład chrzescijańskiej dominacji. Ameryka Południowa- no to już totalna aberacja. Rozwój tych krajów, a raczej ich cywilizowanie praw człowieka odbywa się nie dzięki chrześcijaństwu, a raczej wbrew. Przykładem jest Urugwaj. Jeżeli chodzi o Brazylię (8 gospodarkę świata), to nie jest tak słodko dla zwykłych ludzi w fawelach. Kler i 5 % bogaczy pławi się w luksusach sprzedajac surowce i wykorzystując niewolniczą pracę swoich współbraci , a reszta żyje na śmietnikach i ze śmieci. Ot chrześciajńska sprawiedliwość społeczna.
 • "TORRES20400" dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 0:31:56 napisał:
  Postrzeganie rzeczywistości "zero - jedynkowo", jest fajne, bo zwalnia od myślenia. Miał tak El Comendante Che Guevara. A potem i tak go Fidel, się zdecydował "odstrzelić". Jak mówi Pismo. To Pismo: "Szukajcie, a znajdziecie". Jedni znajdą odkupienie. A inni nie. Żeby aby za smutno nie było w piątkowy wieczór, posłuchajmy sobie tego: https://www.youtube.com/watch?v=JcPm5Rn36Kw Nauczyliśmy się cię kochać Ze szczytu historii Gdzie słońce twojej odwagi Zatoczyło krąg śmierci Tutaj pozostaje jasna Bliska przejrzystość Twojej ukochanej obecności, Komendancie CHE GUEVARA Twoja chwalebna i silna dłoń Unosi się nad historią Kiedy cała Santa Clara Budzi się,żeby cię ujrzeć Tutaj pozostaje jasna Bliska przejrzystość Twojej ukochanej obecności, Komendancie CHE GUEVARA ! Przybywasz paląc bryzę Słońcami wiosny By zatknąć sztandar światłem twojego uśmiechu Tutaj pozostaje jasna Bliska przejrzystość Twojej ukochanej obecności, Komendancie CHE GUEVARA ! Twoja rewolucyjna miłość Prowadzi cię do nowego celu Gdzie czeka moc Twojego wyzwolicielskiego ramienia Pójdziemy naprzód Tak jak szliśmy razem z tobą I z Kubą mówimy ci: NA ZAWSZE KOMENDANT!
 • "antyklerykał" dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 10:02:11 napisał:
  No właśnie "TORRES20400" , zero-jedynkowa rzeczywistość- albo jesteś z nami, albo jesteś komunistą...:)
 • "TORRES20400" dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 14:24:23 napisał:
  @"antyklerykał"; pisząc o "zero - jedynkowości", miałem na myśli Twoje liczne "antykatolickie" komentarze pod różnymi tekstami na tym portalu. Opisujesz w nich Kościół Katolicki jako instytucję opresyjną, skondensowane źródło wszelakiego zła i niesprawiedliwości społecznej. Ja się z tym nie zgadzam. "Wrzucanie wszystkich do jednego wora" jest właśnie myśleniem "zero - jedynkowym". Kościół Katolicki ma oficjalnej nazwie jeszcze "Powszechny". Co oznacza, że "we worze" kłębią się różnorodne koncepcje i poglądy. Przykładem niech będzie obecny papież. Przeczytałem jego "Motu Propria" (nie będę ściemniał, że wszystkie), i tam parę jeszcze innych "rzeczy" i wcale się nie dziwię, że jego przeciwnicy mówią o nim "El Comandante w sutannie". Warto, tak dla ogólnego wyrobienia sobie jakieś opinii na temat otaczającego nas świata, sobie to poczytać. Co jezuita Bergoglio ma do powiedzenia. Nikt nie karze Ci na kolanach w to wierzyć, ale znać warto: https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/zd2013-77-encykliki.html
 • "K." dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 15:51:22 napisał:
  Nie gańcie Wojewody i Prezydenta. Rozsławili Zamość, nakazując chuligańskie wyrwanie tablicy upamietniającej miejsce urodzenia sławnej Zamościanki Róży Luksemburg. Turyści oglądają kamienicę, przewodnicy z pasją opowiadają. Wielkie zainteresowanie Zamościem ...
 • "antyklerykał" dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 17:03:24 napisał:
  Słowa, słowa, słowa, a owoce wciąż te same: ogłupianie, kasa, pycha, przepych, wpajanie poczucia winy, krycie swoich grzeszków i wytykanie innym. Gdyby Bergoglio wyrzucił pedofilów ze stanu kapłańskiego, gdyby nakazał sprzedaż dóbr kościelnych i przekazał je np. na edukację i leczenie dzieci, gdyby ..., ale tak to tylko gadania...
  R E K L A M A
  • "TORRES20400" dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 17:10:29 napisał:
   @"antyklerykał"; A może by coś tak więcej, niż argument: "A w Ameryce biją Murzynów"?
 • "POdPIS" dnia 14 kwietnia 2018 o godzinie 21:15:11 napisał:
  "Podobnie jak wiele środowisk (w tym endeckie) kwestionowała polskie dążenia niepodległościowe" chwała polskiej zamościance :-) Nie wiem dlaczego cześć polskiego lewactwa, tak bardzo jest za tym, aby nadstawić do chędożenia .upę innym, wić se nadstawiajcie we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018