R E K L A M A

Z I P

Lublin | MotoryzacjaOliwia Bojar13 października 2017

Lublin: Ursus Bus wygrał największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie

Ursus City Smile, źródło: ursus.com.pl

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


47 fabrycznie nowych, w pełni elektrycznych, zeroemisyjnych autobusów niskopodłogowych w wyniku rozstrzygniętego przetargu lubelska fabryka dostarczy dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze.

Spółka Ursus Bus czyli spółka-córka Ursusa wygrała przetarg na dostawę w pełni elektrycznych autobusów niskopodłogowych dla miasta Zielona Góra o wartości 96,5 mln zł brutto.
Wybór padł na model Ursus City Smile, który swoją premierę miał w marcu br. To w pełni elektryczny, nowoczesny, 12-metrowy autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych czy hybrydowych – które także wyposażone są w mały silnik diesla – elektrobus Ursusa jest całkowicie zeroemisyjny. Oznacza to, że nie emituje żadnych spalin do atmosfery, dzięki czemu pozytywnie wpływa na środowisko. Dodatkowo podczas ruszania z przystanku wytwarza czterokrotnie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym. A to kolejny, ważny czynnik, który pozytywnie wpłynie na cały miejski ekosystem Zielonej Góry.
Kluczowym kryterium wyboru oferty była cena (60% wagi), a kolejne punkty można było otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km oraz monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10% wagi).
Ursus Bus SA od dłuższego czasu intensywnie inwestuje w elektromobilność, jeden z najszybciej rozwijających się segmentów transportu publicznego. Spółka w czerwcu powołała konsorcjum „Polski E-BUS”, którego celem jest stworzenie projektu nowego, całkowicie polskiego autobusu elektrycznego następnej generacji dla transportu publicznego.

Dodajmy, że termin pierwszej dostawy dla Zielonej Góry zaplanowano na 1 lipca 2018 r. Realizacja dostaw powinna nastąpić do 30 listopada 2018 r.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "leszek" dnia 13 października 2017 o godzinie 11:58:48 napisał:
    zero emisji spalin podczas jazdy,a ile węgla potrzeba spalić by wytworzyć energię potrzebną do naładowania akumulatorów, faktycznie autobusy byłyby eko gdyby energia do ich ładowania pochodziła ze zródeł odnawialnych,tylko wtedy ma to wszystko sens
    5
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Lumen
Zauważacie też, że ta cala reforma s...
Adrian
Ale zaraz zaraz nie widzę radnego Nizio...
Yhy
W jaki sposób poseł mobilizował? Wcie...
rej
Nie każdy musi każdego dnia czytać lo...
Tak jest
pan poseł niech w końcu siebie zmobil...
wdzięczny 28 minut temu
Ja również pragnę podziękować Panu ...
brr 31 minut temu
k..wa, a krem drożeje :)))...
wdzięczny rodz...
Brawo dla Posła Naszej Ziemi za zaanga...
Yhy
Jezu, już tyle się pisze, że miasto Z...
d
Inwestycja w ZOO to jest bardzo dobry po...
Tak jest
Wszystko fajne ale po co tam poseł Zawi...
czytelnik
Brawo. Super pomysł. Gratulacje dla mł...
skromny sługa ...
Tam gdzie order, wstęga i nożyczki jes...
Troll
...A nie, jednak jest jakiś czerwony be...
por.zUbek
Bravvvo! Jedyni wygrani to dzieciaki! K...
Troll
To niby ta cała 'śmietanka', która ju...
.
Oliwia Bojar@ To jest przede wszystkim z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017