R E K L A M A

Z I P

2. Region | Lublin | MotoryzacjaOliwia Bojar16 września 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Lublin: Tydzień bez samochodu

Straż miejska blokuje (2014), foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D


Już dzisiaj (16 września) w Lublinie i Świdniku rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, promującego aktywny sposób poruszania się po mieście. Udział w akcji potwierdziło ponad 1600 miast z 42 krajów.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z Europejskim Dniem bez Samochodu to wydarzenie, którego celem jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo. Ma przede wszystkim zachęcić mieszkańców do zmiany nawyków transportowych.
W tym roku, w grupie kilkunastu różnorodnych inicjatyw, w ramach obchodów ETZT przygotowanych zostało szereg atrakcyjnych wydarzeń. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zachęca do darmowych przejazd komunikacją miejską w dniu 22 września – na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego, zaś do obchodów ETZT przyłącza się również Świdnik.

Pełna lista wydarzeń ETZT 2017 w Lublinie i Świdniku:
16 września – sobota
• 14:00 – Otwarcie Tygodnia Mobilności – akcja-petycja „Plac Litewski dla rowerów” Pl. Litewski
• 15:00 – Piknik rowerowy z Lubelskim Towarzystwem Retro Cyklistów (+ akcja „200 lat roweru”) – Ogród Saski (www.facebook.com/events/477696475941656)
• 15:00 – Przejazd rowerowy szlakiem lubelskich mozaik. Start: Dworzec Główny PKS Oprowadza: Rafał Lis (https://lssresidencies.wordpress.com/kawalek-po-kawalku/)
17 września – niedziela
• 11.00 – Krajoznawcza wycieczka rowerowa w okolice Lublina. Pl. Dworcowy PKP (zaprasza Stowarzyszenie Rowerowy Lublin). Przebieg trasy: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=awgczecihozvwucj
18 września – poniedziałek
• 7:00 – Akcja „Dzięki, że jeździsz rowerem i komunikacją miejską” – śniadania dla rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej (PR z ZTM i MPK). Przystanek MPWiK 01, al. Piłsudskiego
• 17:00 – Spacer pieszy „Śladami lubelskich cyklistów”, ul. Ogrodowa/1.Armii WP. Oprowadza: Zofia Jakóbczak https://lssresidencies.wordpress.com/cyklisci/
18 września – Świdnicki Dzień Mobilności. (m.in. śniadania rowerowe) Więcej na: www.swidnikmiastodlarowerow.pl
19 września – wtorek
• 14:00 – Zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście. (TdNiCz/PR). Zgłoszenia: LublinRowerem@gmail.com
• 17:00 – Audyt lubelskiej infrastruktury rowerowej z miejskimi radnymi + promocja Programu Rowerowego dla Lublina (PR). Start: pl. Wolności
20 września – środa
• 11:00 – Happening „Chodniki są dla pieszych” (Pieszy Lublin)
• Szkolenie z bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście dla kierowców MPK (TdNiCz/PR)
• 16:00 – Akcja ”Rowerem na zakupy”- akcja wręczania rowerzystom toreb pod centrum handlowym. CH Tarasy Zamkowe, przy stacji LRM
21 września – czwartek
• 17:00 – #Rozmowy o mieście. Zrównoważony transport – dobre praktyki. Ratusz, s. 24, IIp.
22 września – piątek, Europejski Dzień bez Samochodu:
• 12:00-18:00 – Piknik transportowy. Plac Teatralny/ Centrum Spotkania Kultur
– Lekcje komunikacyjne w trolejbusie (12:00-14:30), konkursy z nagrodami
– Prezentacja i przejazdy zabytkowym Gutkiem (przystanek Ogród Saski), odjazdy godz. 12:30-14:30 – Aktywna scena – akcja dla szkół + konkursy z nagrodami, prezentacja rowerów cargo, gra uliczna
– Nagroda dla dewelopera przyjaznego rowerzystom
• 18:00 – Przejazd rowerowy ulicami miasta – na rzecz niskokosztowych usprawnień w infrastrukturze rowerowej
Podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu (22 września):
• każda pierwsza godzina wypożyczenia roweru miejskiego (LRM) będzie darmowa
• bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Lublinie za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdów jedną osobę.
Wszystkie informacje o ETZT 2017 znaleźć można TUTAJ.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "aaa" dnia 16 września 2017 o godzinie 9:09:43 napisał:
  I znów liczy się tylko kasa kasa i kasa. Jak auta tak zatruwają środowisko to proponuję aby władza (gminna, wojewódzka, krajowa) da dobry przykład i przestała kupować auta tylko przesiadła się na rowery. Będziemy mieli oszczędności, zdrowszych urzędników a z czasem jak społeczeństwo się przekona do takiej formy transportu to i będzie mniej aut. Bor zamiast opancerzone limuzyny spalające 20 l/100 powinien zakupić np. riksze.
  3
  1
  R E K L A M A
 • "Dociekliwy" dnia 16 września 2017 o godzinie 19:43:23 napisał:
  Co wspólnego ma zamieszczone powyżej zdjęcie z zamieszczonym nad nim tytułem oraz treścią artykułu?
  2
  2
 • "hmm" dnia 17 września 2017 o godzinie 19:23:01 napisał:
  to zdjecie z Lublina? myslalem ze to w Zamosciu
  0
  1
 • "Roman77" dnia 6 marca 2018 o godzinie 9:04:20 napisał:
  A moim zdaniem ma to sens. Trzeba tylko dobrze zastanowić się, jak sensownie wykorzystać potencjał takich akcji. Wbrew pozorom jest wiele sposobów na wykorzystanie współdzielenia przejazdów. Ja ostatnio załatwiałem transport mebli poprzez https://gielda.furgonetka.pl/. Szafa stanowiła największe wyzwanie, ale daliśmy radę. To dobry kierunek zmian, który pozytywnie wpłynie na nasze portfele i środowisko.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Ja
Mateusz Prusa mogliby pozyskać na bramk...
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny