R E K L A M A

Z I P

Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany26 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Terytorialsi prezentują nowoczesny sprzęt na Targach Ochrony Granic

W dniach 24-25 października br., podczas II Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „Granice” w Lublinie, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zaprezentowała swój specjalistyczny sprzęt. W niedalekiej przyszłości planowana jest współpraca lubelskiej brygady OT z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej.

Lubelscy Terytorialsi już po raz drugi uczestniczyli w organizowanej w Lublinie Konferencji i Targach Ochrony Granic. Dwudniowe przedsięwzięcie przyciągnęło wielu zainteresowanych tą tematyką, wystawców, ekspertów i praktyków z zakresu bezpieczeństwa granic. Dla lubelskiej brygady OT była to okazja, aby zaprezentować swój nowoczesny sprzęt i specjalistyczne wyposażenie. Na stoisku 2 LBOT można było zobaczyć, m.in. drony WARMATE, quady, motocykle, karabinki wyborowe, moździerze, granatniki oraz sprzęt inżynieryjny. Instruktorzy objaśniali budowę i zastosowanie sprzętu. Była również okazja, aby porozmawiać z żołnierzami o służbie i dowiedzieć się, jak zostać Terytorialsem.

Jednym z podstawowych zadań WOT jest współdziałanie, wspieranie i uzupełnianie działań innych służb ratowniczych. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, lubelska brygada OT już niebawem rozpocznie długofalową współpracę z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej. Będzie ona polegać na wymianie doświadczeń, a w przyszłości także wspólnych szkoleniach. Zarys tej współpracy został nakreślony w porozumieniu o współdziałaniu, jakie WOT i Straż Graniczna podpisały 27 września br. Sygnatariuszami porozumienia byli dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz komendant główny SG gen. bryg. SG Tomasz Praga. Porozumienie zakłada współdziałanie obu formacji w obszarze wymiany informacji, udzielania specjalistycznego wsparcia technicznego, wzajemnego świadczenia usług logistycznych oraz wymiany doświadczeń. Zadeklarowano współpracę nie tylko podczas wspólnych ćwiczeń, ale przede wszystkim podczas wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Podczas konferencji „Granice” poruszono najistotniejsze sprawy z zakresu bezpieczeństwa wschodniej granicy UE. Omówiono, m.in. aktualne wyzwania, kwestie związane z wyposażeniem polskich służb granicznych i infrastrukturą wspierającą ochronę granic, cyberbezpieczeństwo, rolę portów lotniczych w systemie granic RP, a także zagadnienia ochrony weterynaryjnej i sanitarnej na granicach RP i UE. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, wizji oraz dyskusji na temat współpracy Straży Granicznej i innych służb. Dopełnieniem tego wydarzenia były targi, podczas których zaprezentowali się krajowi i zagraniczni producenci szeroko rozumianego wyposażenia, urządzeń i technologii do ochrony granic.

 

kpt. Damian STANULA, OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny