nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmOliwia Bojar14 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Tadeusz Kościuszko bohaterem sesji naukowej

fragment zaproszenia na sesję


„Tadeusz Kościuszko- 200. rocznica śmierci Naczelnika” to tytuł sesji jaka w sobotę, 16 września, odbędzie się w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku.

W programie obrad sesji naukowcy wygłoszą wykłady m. in o tradycjach kościuszkowskich w Maciejowicach, Tadeuszu Kościuszce w medalierce, czy o Kościuszce jako bahaterze literackim.
Poniżej szczegółowy program sesji:
10:00 – otwarcie obrad
10:15-10:45 – mgr Zbigniew Nestorowicz (Lublin), Kościuszko w medalierstwie.
10:45-11:15 – dr Grzegorz Figiel (Lublin), Powstanie kościuszkowskie i jego naczelnik w oczach posła angielskiego w Warszawie Williama Gardinera.
11:15-11:45 – mgr Grzegorz Miliszkiewicz (Lublin), Tadeusz Kościuszko i jego czyn jako znak towarowy.
11:45-12:15 – dr Marek Krześniak (Warszawa), Tradycja kościuszkowska w Maciejowicach.
12:15-12:45 – dr Longina Ordon (Warszawa), Spory o Tadeusza Kościuszkę w historiografii i literaturze (wykład połączony z promocją książki).
13:00-15:00 – dyskusja, przerwa
15:00-15:30 – dr Ewa Letkiewicz (Lublin), Portret mechaniczny Tadeusza Kościuszki. O źródłach najpopularniejszego wizerunku Naczelnika.
15:30-16:00 – Ewa Hadrian (Lublin), Tadeusz Kościuszko bohaterem literatury dla młodego czytelnika na przełomie XIX i XX wieku.
16:00-16:30 – mgr Ewa Sadowska (Lublin), Lublin patriotyczny w dniu 100. rocznicy śmierci Naczelnika Narodu – Tadeusza Kościuszki.
16:30-17:00 – dyskusja, zakończenie sesji.
Patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, arcybiskup metropolita lubelski – ks. Stanisław Budzik, prawosławny arcybiskup lubelski i chełmski- ks. Abel, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr. hab. Antoni Dębiński, rektor Uniwersytetu Medycznego – prof. dr. hab. n. med. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej – prof. dr. hab. Stanisław Michałowski, rektor Politechniki Lubelskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego – prof. dr. hab. Zygmunt Litwińczuk, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie – płk. dypl. Piotr Chudzik, szef Dowódcy Wielonarodowej Brygady w Lublinie – płk. Zenon Brzuszko.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama