R E K L A M A

Z I P

Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmOliwia Bojar14 września 2017 FACEBOOK | 4425 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Lublin: Tadeusz Kościuszko bohaterem sesji naukowej

fragment zaproszenia na sesję

R E K L A M A    B O A R D


„Tadeusz Kościuszko- 200. rocznica śmierci Naczelnika” to tytuł sesji jaka w sobotę, 16 września, odbędzie się w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku.

W programie obrad sesji naukowcy wygłoszą wykłady m. in o tradycjach kościuszkowskich w Maciejowicach, Tadeuszu Kościuszce w medalierce, czy o Kościuszce jako bahaterze literackim.
Poniżej szczegółowy program sesji:
10:00 – otwarcie obrad
10:15-10:45 – mgr Zbigniew Nestorowicz (Lublin), Kościuszko w medalierstwie.
10:45-11:15 – dr Grzegorz Figiel (Lublin), Powstanie kościuszkowskie i jego naczelnik w oczach posła angielskiego w Warszawie Williama Gardinera.
11:15-11:45 – mgr Grzegorz Miliszkiewicz (Lublin), Tadeusz Kościuszko i jego czyn jako znak towarowy.
11:45-12:15 – dr Marek Krześniak (Warszawa), Tradycja kościuszkowska w Maciejowicach.
12:15-12:45 – dr Longina Ordon (Warszawa), Spory o Tadeusza Kościuszkę w historiografii i literaturze (wykład połączony z promocją książki).
13:00-15:00 – dyskusja, przerwa
15:00-15:30 – dr Ewa Letkiewicz (Lublin), Portret mechaniczny Tadeusza Kościuszki. O źródłach najpopularniejszego wizerunku Naczelnika.
15:30-16:00 – Ewa Hadrian (Lublin), Tadeusz Kościuszko bohaterem literatury dla młodego czytelnika na przełomie XIX i XX wieku.
16:00-16:30 – mgr Ewa Sadowska (Lublin), Lublin patriotyczny w dniu 100. rocznicy śmierci Naczelnika Narodu – Tadeusza Kościuszki.
16:30-17:00 – dyskusja, zakończenie sesji.
Patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, arcybiskup metropolita lubelski – ks. Stanisław Budzik, prawosławny arcybiskup lubelski i chełmski- ks. Abel, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr. hab. Antoni Dębiński, rektor Uniwersytetu Medycznego – prof. dr. hab. n. med. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej – prof. dr. hab. Stanisław Michałowski, rektor Politechniki Lubelskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego – prof. dr. hab. Zygmunt Litwińczuk, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie – płk. dypl. Piotr Chudzik, szef Dowódcy Wielonarodowej Brygady w Lublinie – płk. Zenon Brzuszko.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wilhelm T.
Roman to idealny przykład człowieka su...
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku 28 minut temu
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm 51 minut temu
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny