Prawo i Biznes | Zamośćtekst nadesłany8 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Startupowy lider Polski Wschodniej

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Lublin znalazł się na 4. miejscu w Polsce pod względem liczebności startupów, na równi z Poznaniem i Trójmiastem. Lubelskie startupy przodują w branżach Big data i analityki – podano w najnowszym raporcie „Polskie Startupy 2018” Fundacji Startup Poland.

Polski ekosystem startupowy już od czterech lat jest opisywany przez Fundację Startup Poland, której coroczny raport jest najbardziej kompleksowym opracowaniem dotyczącym młodych, innowacyjnych firm w kraju. W tegorocznej edycji badania wzięło udział aż 1101 przedstawicieli polskich startupów. Najwięcej z nich pochodzi ze stolicy (29%), Wrocławia (12%) i Krakowa (10%). Kolejne największe ośrodki to Lublin, Poznań i Trójmiasto, z których jest po 6% badanych firm. Tegoroczny rozwój ekosystemu startupowego w województwie lubelskim i Lublinie sprawił, że nasz region dogonił Pomorze i Trójmiasto i jednocześnie osiągnął poziom 2/3 wielkości prężnie rozwijającej się Małopolski.

Najbardziej popularne branże polskich startupów to Big data, Internet rzeczy oraz analityka – działa w nich odpowiednio 15%, 14% i 13% innowacyjnych firm. Lublin jest jednym z największych ośrodków dwóch z tych branż – Big data i analityki. Nie oznacza to, że przyszłe lubelskie „jednorożce” – tak nazywane są startupy, które osiągną wartość ponad 1 miliarda dolarów – nie powstaną w którejś z pozostałych branż. Pośród firm z Lublina, które warto obserwować, w Raporcie wskazano na Plantalux zajmujący się technologią wspomagania wzrostu roślin pod uprawami szklarniowymi, UAV Robotics produkujący wysokiej klasy sprzęt do kinematografii oraz Predictail tworzący system zdalnej diagnostyki i predykcji awarii maszyn przemysłowych.

Startupy zajmują ważne miejsce w Strategii Rozwoju Lublina, ponieważ ich kreatywność jest pozytywnym impulsem dla lokalnej gospodarki. Bliska współpraca pomiędzy lubelskim biznesem a uczelniami sprawia, że w mieście w naturalny sposób tworzone są warunki, które pozwalają ludziom z innowacyjnymi pomysłami na ich realizację. Otrzymują oni również szerokie wsparcie dzięki programom realizowanym przez Urząd Miasta Lublin, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny czy licznie obecne w mieście akceleratory przedsiębiorczości – opisuje Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
Rafał był i jest najlepszy! Nie ma co ...
Sławek
Sławek, on dwoma rękoma głosował za ...
Thomas
[b]Żelazko głosuję na Żelazko :) [b...
Thomas vel Sail...
Chłopaki dają czadu jak Elvis. Szkoda ...
I co może być złego w tym, że Prezyd...
zamościak
To już naszych młodych piłkarzy nie m...
TORRES20400
Po pierwsze, najserdeczniejsze życzenia...
Redakcja roztoc...
Czy „Kubel” pyta o komentarze pod in...
Kubel
Co to usunięto wszystkie komentarze -b...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018