R E K L A M A

Z I P

Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja11 marca 2018 FACEBOOK | 3984 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Ruszyły Przyjazne Patrole

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

W efekcie zawartego na początku marca porozumienia pomiędzy Gminą Lublin, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Komendą Miejską Policji w Lublinie ruszyły Przyjazne Patrole.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji na stronie internetowej działania wynikające z porozumienia mają przeciwdziałać zjawiskom patologicznym oraz zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Projekt „Przyjazne patrole” finansowany jest w całości ze środków Gminy Lublin.

Głównym celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które znajdą się w sytuacji zagrażającej ich dobru. „Przyjazny patrol” uczestniczyć będzie w interwencjach podejmowanych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz będzie monitorował sytuację dzieci w środowiskach niewydolnych wychowawczo, w rodzinach dysfunkcyjnych z problemami opiekuńczo – wychowawczymi i zagrożonymi przemocą w rodzinie.

Policjantom towarzyszyli będą: psycholog lub pedagog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. „Przyjazne patrole” rozpoczęły swoje działanie  wczoraj. Będą funkcjonowały w piątki i soboty w godzinach 16.00 – 00.00, na terenie miasta Lublin

„Przyjazny patrol” pojawi się wszędzie tam, gdzie zagrożone jest dobro dziecka, w szczególności gdy dziecko pozostawione jest bez opieki w domu lub poza nim, gdy jest świadkiem czy też uczestnikiem sytuacji przemocy – w tym przemocy w rodzinie, również gdy dziecko jest uczestnikiem wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego pozostało bez opieki oraz w innych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu fizycznemu i psychicznemu dziecka.

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

mieszkaniec
Wyniki sondy jakoś mnie nie dziwią. Na...
Skp
Było. Jednak ustawodawca wprowadza szcz...
Obserwer
Co za twór nigdy o tym nie słyszałem ...
bywalec
Proponuję zrobić tak: rezerwacja nick...
No
To tylko w PiS tak zwalniają......
No
Powód jest prosty - pani Dyrektor Krupa...
luke
Szanowna zamojska wladzo wy popieracie p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny