Kultura i rozrywka | Lublintekst nadesłany12 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: „Piętro pełne sztuki” – wystawa malarstwa w Tarasach Zamkowych

R E K L A M A    B O A R D

Różnica między galerią handlową a galerią sztuki może być naprawdę niewielka. Udowadniają to Tarasy Zamkowe, w których od 15 sierpnia do 14 października można obejrzeć wystawę malarstwa „Piętro pełne sztuki”. Eksponowane obrazy o zróżnicowanej tematyce to dzieła dwunastu artystów związanych z Lublinem. Prace można oglądać na pierwszym piętrze Tarasów, od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 21.00, a w niedziele w godz. 9.00 -20.00.

Na ścianach – łąka pełna kwiatów, abstrakcyjne kombinacje figur geometrycznych, intrygujące zestawienia barw, portrety i pejzaże. Wokół – tętnią życiem sklepy, restauracje i salony usługowe. Tarasy Zamkowe postanowiły udowodnić, że centrum handlowe z powodzeniem może być również miejscem obcowania ze sztuką. Na pierwszym piętrze Centrum, koło klubu Masters Bowling&Bilard, we współpracy z Project ART zorganizowano wystawę malarstwa „Piętro pełne sztuki”.

Jest to pierwsza wystawa Project ART w Lublinie. Dzieła dwunastu artystów, związanych z lubelskim środowiskiem artystycznym, można podziwiać od 15 sierpnia do 14 października. Każdy z artystów to bogata i wyjątkowa osobowość, czego odbicie znajduje się w ich twórczości. Obrazy wystawione w Tarasach Zamkowych różnią się między sobą tematyką, techniką wykonania i ukrytymi w nich emocjami. Organizatorzy wystawy zaznaczają, że jej głównym celem jest przedstawienie świata z perspektywy malarzy oraz zaproszenie do dialogu poprzez sztukę. Kolory, kształty, światło i faktura – w malarstwie wszystko mówi swoim własnym językiem, a zróżnicowanie przedstawionych obrazów gwarantuje, że każdy z odwiedzających znajdzie coś, co zwróci jego uwagę.

Tarasy Zamkowe, oprócz przestrzeni rozrywkowo-usługowej, stanowią także ważny punkt na mapie kulturowej Lublina. Organizujemy wydarzenia promujące sztukę i kulturę, które cieszą się dużą popularnością wśród Lublinian. Ostatnio w naszym Centrum odbywały się seanse Kina Letniego, wcześniej gościliśmy Festiwal Carnaval Sztukmistrzów. Teraz, dzięki współpracy z Project ART, możemy promować piękną dziedzinę sztuki, jaką jest malarstwo – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Tarasów Zamkowych. – Wyjątkowym atutem wystawionych u nas prac jest ich lokalny charakter, bowiem każdy z autorów jest związany z Lublinem – dodaje.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia centrum, tj. od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 21.00, a w niedziele w godz. 9.00 – 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018