R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Lublintekst nadesłany12 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: „Piętro pełne sztuki” – wystawa malarstwa w Tarasach Zamkowych

Różnica między galerią handlową a galerią sztuki może być naprawdę niewielka. Udowadniają to Tarasy Zamkowe, w których od 15 sierpnia do 14 października można obejrzeć wystawę malarstwa „Piętro pełne sztuki”. Eksponowane obrazy o zróżnicowanej tematyce to dzieła dwunastu artystów związanych z Lublinem. Prace można oglądać na pierwszym piętrze Tarasów, od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 21.00, a w niedziele w godz. 9.00 -20.00.

Na ścianach – łąka pełna kwiatów, abstrakcyjne kombinacje figur geometrycznych, intrygujące zestawienia barw, portrety i pejzaże. Wokół – tętnią życiem sklepy, restauracje i salony usługowe. Tarasy Zamkowe postanowiły udowodnić, że centrum handlowe z powodzeniem może być również miejscem obcowania ze sztuką. Na pierwszym piętrze Centrum, koło klubu Masters Bowling&Bilard, we współpracy z Project ART zorganizowano wystawę malarstwa „Piętro pełne sztuki”.

Jest to pierwsza wystawa Project ART w Lublinie. Dzieła dwunastu artystów, związanych z lubelskim środowiskiem artystycznym, można podziwiać od 15 sierpnia do 14 października. Każdy z artystów to bogata i wyjątkowa osobowość, czego odbicie znajduje się w ich twórczości. Obrazy wystawione w Tarasach Zamkowych różnią się między sobą tematyką, techniką wykonania i ukrytymi w nich emocjami. Organizatorzy wystawy zaznaczają, że jej głównym celem jest przedstawienie świata z perspektywy malarzy oraz zaproszenie do dialogu poprzez sztukę. Kolory, kształty, światło i faktura – w malarstwie wszystko mówi swoim własnym językiem, a zróżnicowanie przedstawionych obrazów gwarantuje, że każdy z odwiedzających znajdzie coś, co zwróci jego uwagę.

Tarasy Zamkowe, oprócz przestrzeni rozrywkowo-usługowej, stanowią także ważny punkt na mapie kulturowej Lublina. Organizujemy wydarzenia promujące sztukę i kulturę, które cieszą się dużą popularnością wśród Lublinian. Ostatnio w naszym Centrum odbywały się seanse Kina Letniego, wcześniej gościliśmy Festiwal Carnaval Sztukmistrzów. Teraz, dzięki współpracy z Project ART, możemy promować piękną dziedzinę sztuki, jaką jest malarstwo – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Tarasów Zamkowych. – Wyjątkowym atutem wystawionych u nas prac jest ich lokalny charakter, bowiem każdy z autorów jest związany z Lublinem – dodaje.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia centrum, tj. od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 21.00, a w niedziele w godz. 9.00 – 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny