Lublin | Sport | Zamośćtekst nadesłany9 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Ogólnopolski sprawdzian z pływania

Julia Bednarz
R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 6 października na lubelskiej pływalni H2O spotkali się nie tylko pływacy z województwa lubelskiego, ale też inni zawodnicy trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie celem wyłonienia najwszechstronniejszych zawodniczek i zawodników.

Formuła zawodów zakłada start każdego zawodnika w 5 konkurencjach. W pierwszym bloku zawodów pływacy rywalizują na dystansach 100 metrowych- stylem motylkowym, grzbietowym i klasycznym a w drugim bloku 100 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym. To bardzo wymagający zestaw konkurencji tym bardziej, że trzeba pływać w bardzo krótkich odstępach czasu. Z tego powodu wartość uzyskiwanych wyników trzeba cenić podwójnie, a jeśli już na progu nowego sezonu komuś udało się poprawić „życiówkę” to był to prawdziwy powód do dumy. Suma punktów za 5 startów wyłania najlepsze zawodniczki i zawodników w trzech kategoriach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16 lat i starsi.

Orka Zamość z 12 medalami (3-5-4) uplasowała się na 4 miejscu. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadła czternastoletnia pływaczka Julia Bednarz, która w rywalizacji ze starszymi koleżankami wygrała kategorię 14-15 lat. Nie mniejszy sukces odniosła również jej koleżanka z medalowej sztafety-Katarzyna Szuper, która uplasowała się na miejscu 2, 8 była Klaudia Malec a 9 Julia Malinoś. W najmłodszej kategorii wiekowej chłopców 12-13 lat tuż za podium uplasował się Jakub Rymarz a w kategorii 14-15 lat 8 był Filip Łagoźny (14 lat).

W poszczególnych konkurencjach na podium stawali: na 100 m stylem motylkowym 1 była Julia Bednarz-1:09.45 a 2 Katarzyna Szuper-1:09,95, a w najmłodszej kategorii na tym dystansie 2 był Jakub Rymarz-1:12.90. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym w najstarszej kategorii wiekowej 3 był Mateusz Łukaszczyk-1:00,74. Na 100 m stylem klasycznym w kat. 14-15 lat druga była Julia Bednarz-1:18.02 a tuz za nią na miejscu 3 Klaudia Malec 1:18.12. Trzeci w tej samej kategorii wiekowej był na tym dystansie Filip Łagoźny-1:11.79. 100 metrów stylem dowolnym 14-15 lat wygrała Julia Malinoś-1:01.86 przed Katarzyną Szuper-1:02.01. Wśród najmłodszych chłopców drugi czas uzyskał Jakub Rymarz-1:03.76. Najtrudniejszy wyścig zawodów 400 m stylem zmiennym, w swojej kategorii wiekowej wygrała jak przystało na brązową medalistkę Mistrzostw Polski Julia Bednarz-5:13.16. W zawodach startowali jeszcze: Aleksandra i Julia Poździk, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska, Wiktor Sawicki i Filip Sałamacha.

Już 20 października na zamojskiej pływalni będziemy mogli oglądać najmłodszych zawodników (10,11 i 12 lat) podczas IV rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Serdecznie zapraszamy.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018