Lublin | Zdrowie i Urodatekst nadesłany14 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Nowe możliwości leczenia wzroku

Od teraz pacjenci w Lublinie i okolicach będą mieli dostęp do najnowszej metod laserowej korekcji wzroku. 3 października przy ulicy Gęsiej, otworzony został nowy oddział międzynarodowej sieci klinik okulistycznych OPTEGRA.

Wady wzroku jako powszechny problem

Wg wyników badań ponad połowa Polaków ma wadę wzroku (BCMM/badania marketingowe). Najpopularniejszym sposobem korekcji oczu są wciąż okulary (80%), chociaż popularność zyskują także soczewki kontaktowe, których używa około miliona osób w Polsce. Obydwie metody, mimo że najbardziej popularne, nie rozwiązują problemów osób z wadami wzroku. Występują w roli tzw. protezy, czyli działają tylko wtedy, jeśli ich używamy. Trudności pojawiają się, gdy przychodzi zima, ktoś chce uprawiać sport, żyć aktywnie… Laserowe metody korygowania wad wzroku to aktualnie najlepsza alternatywa dla osób z wadami wzroku. Dzięki rozwojowi technologii zabiegi korekcyjne stały się bezbolesne, bezpieczne i bardzo skuteczne.

Trochę historii

Pierwsze idee takiego leczenia pojawiły się w XIX wieku, kiedy u osób po urazach rogówki, obserwowano poprawę ostrości widzenia. Udane próby nacinania rogówki odbywały się już w latach 50. między innymi w Japonii. Przełom technologiczny nastąpił 1983 roku, kiedy to ukazały się pierwsze publikacje opisujące działanie tzw. lasera excimerowego. W Polsce pierwszy zabieg tą technologią wykonany został w Katowicach w styczniu 1990 roku. Od 2015 roku dostępne są w Polsce zabiegi wykonywane z pomocą najnowocześniejszego lasera Visumax tzw. lasera femtosekundowego. One stanowią dzisiaj obowiązujący standard w dziedzinie laserowej korekcji wad wzroku. Od teraz pacjenci w Lublinie mogą korzystać z tych zabiegów w nowo otwartej klinice.

Naszą misją jest szeroko pojęta edukacja w obszarze chirurgii wad wzroku. Chcemy także, by wszyscy pacjenci mieli dostęp do najnowocześniejszych metod ich leczenia – mówi Jarosław Pawliński, Prezes klinik Optegra w Polsce. – Dlatego inwestujemy w rozwój sieci i otwieramy odziały regionalne, takie jak klinika w Lublinie – dodaje na koniec.

Dlaczego warto wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku nową, głębszą metodą?

Lentivu® to nowoczesny zabieg, który w regionie oferowany jest wyłącznie w nowo otwartej klinice. Jest to aktualnie najmniej inwazyjna, najbardziej precyzyjna i gwarantująca największe bezpieczeństwo metoda korekcji wzroku.

Ilość powikłań po Lentivu® jest dużo mniejsza niż w przypadku starszych i mniej nowoczesnych metod powierzchniowych. Ingerencja w powierzchnię rogówki jest ograniczona do minimum – dzięki temu zabieg jest też praktycznie bezbolesny. Ingerencja w powierzchnię rogówki podczas tego zabiegu jest ograniczona do minimum. Również ryzyko tzw. zespołu suchego oka jest minimalne. Do Lentivu® kwalifikują się osoby z wadami krótkowzroczności do -10,0 dioptrii i astygmatyzmu do -5,0 dioptrii. Zabieg polecany jest szczególnie osobom aktywnym, którym trudno jest wygospodarować dodatkowy czas na odzyskanie pełnej sprawności widzenia. Po zabiegu już następnego dnia można bez przeszkód wrócić do pracy przy komputerze, oglądania telewizji, czytania książek, biegania, ćwiczeń na siłowni i ogólnej aktywności fizycznej.

Klinika okulistyczna OPTEGRA mieści się przy ul. Gęsiej 5 w Lublinie. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, w środy do godz. 20:00. Pacjentów przyjmują wysoko wykwalifikowani eksperci, w tym lek. Beata Sawicka – Wojtiuk, optometrysta i pozostały zespół medyczny. Poza zabiegami Lentivu® w klinice można skorzystać z konsultacji okulistycznych oraz wykonać badania diagnostyczne takie jak: badania OCT, topografię rogówki czy badania dna oka.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
hmm 2 minuty temu
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć 23 minuty temu
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
37 minut temu
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama