Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany31 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Maluch, który kradnie serca

Fot. Policja
R E K L A M A    B O A R D

Dawidek urodził się 16 sierpnia 2017, jest synem policjanta z KWP w Lublinie. Urodził się bez prawej rączki , a także z wadą lewej, która jest krótsza. Z inicjatywy Magdaleny Fijołek, mamy Dawidka, powstała Fundacja „ W Dobrych Rękach”. Jej powołanie stało się naturalną drogą, by pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością.

Każdy rodzic wie, jak ogromną radością są narodziny dziecka. Mały Dawidek postanowił zrobić swoim rodzicom dodatkowy prezent, bo urodził się 16 sierpnia 2017, w ich 9 rocznicę ślubu. Po porodzie okazało się, że maluszek nie ma prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) oraz ma wadę lewej, która jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Jego dłoń też nie jest w pełni wykształcona, jest mniejsza i posiada trzy zrośnięte paluszki.

Pierwsze dni po narodzinach były bardzo trudne dla rodziców. Skrajne uczucia i emocje: niedowierzanie, rozpacz, załamanie, strach o przyszłość syna i ciągle nasuwające się pytania. Dlaczego to spotkało nasze dziecko? Co będzie dalej? Czy będziemy w stanie mu pomóc?. Chyba tylko ogromna miłość może tak motywować rodziców do działania. I tak było w przypadku Magdy i Andrzeja , ich wielkiej determinacji i walki, by życie ich synów było po prostu normalne i szczęśliwe.

Jeszcze w 2017 roku z inicjatywy Magdaleny Fijołek powstała Fundacja „ W Dobrych Rękach”. Jej powołanie stało się naturalną drogą, aby pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością. Rodzice nie zostają bierni, nie czekają tylko na pomoc i wsparcie. Sami starają się znaleźć jak najwięcej środków na rehabilitacje i leczenie ich syna. Jego dalszy rozwój wymaga stałej rehabilitacji. Jest to niezbędne aby mógł nauczyć się wykonywać te wszystkie czynności jakie w pełni sprawne dziecko uczy się i wykonuje w sposób naturalny. Będzie to też od niego wymagało większej siły, sprytu, zaangażowania oraz cierpliwości. Wiele czynności będzie mógł niestety wykonywać jedynie nogami dlatego rehabilitacja jest niezmiernie ważna i konieczna już od noworodka.

W przyszłości Dawidka czekać będą inne zabiegi i operacje rączki. Będzie to możliwe po osiągnięciu odpowiedniej masy ciała. Już jednak wiadomo, że potrzebna będzie pomoc zagranicznych specjalistów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu podkom. A. Fijołka i jego małżonki udało im się dostać na konsultacje do światowej słowy lekarza dr Dror Paley’a z kliniki na Florydzie specjalizującego się w wydłużaniu kończyn. Już za kilka dni amerykański specjalista przyjeżdża do Polski.

Zachęcamy do bliższego poznania historii Dawidka i odwiedzenia strony Fundacji „W Dobrych Rękach”. Dzięki pomocy wszyscy możemy stać się rączkami, których nie ma.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat