R E K L A M A

Z I P

Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany31 marca 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Lublin: Maluch, który kradnie serca

Fot. Policja

R E K L A M A    B O A R D

Dawidek urodził się 16 sierpnia 2017, jest synem policjanta z KWP w Lublinie. Urodził się bez prawej rączki , a także z wadą lewej, która jest krótsza. Z inicjatywy Magdaleny Fijołek, mamy Dawidka, powstała Fundacja „ W Dobrych Rękach”. Jej powołanie stało się naturalną drogą, by pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością.

Każdy rodzic wie, jak ogromną radością są narodziny dziecka. Mały Dawidek postanowił zrobić swoim rodzicom dodatkowy prezent, bo urodził się 16 sierpnia 2017, w ich 9 rocznicę ślubu. Po porodzie okazało się, że maluszek nie ma prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) oraz ma wadę lewej, która jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Jego dłoń też nie jest w pełni wykształcona, jest mniejsza i posiada trzy zrośnięte paluszki.

Pierwsze dni po narodzinach były bardzo trudne dla rodziców. Skrajne uczucia i emocje: niedowierzanie, rozpacz, załamanie, strach o przyszłość syna i ciągle nasuwające się pytania. Dlaczego to spotkało nasze dziecko? Co będzie dalej? Czy będziemy w stanie mu pomóc?. Chyba tylko ogromna miłość może tak motywować rodziców do działania. I tak było w przypadku Magdy i Andrzeja , ich wielkiej determinacji i walki, by życie ich synów było po prostu normalne i szczęśliwe.

Jeszcze w 2017 roku z inicjatywy Magdaleny Fijołek powstała Fundacja „ W Dobrych Rękach”. Jej powołanie stało się naturalną drogą, aby pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością. Rodzice nie zostają bierni, nie czekają tylko na pomoc i wsparcie. Sami starają się znaleźć jak najwięcej środków na rehabilitacje i leczenie ich syna. Jego dalszy rozwój wymaga stałej rehabilitacji. Jest to niezbędne aby mógł nauczyć się wykonywać te wszystkie czynności jakie w pełni sprawne dziecko uczy się i wykonuje w sposób naturalny. Będzie to też od niego wymagało większej siły, sprytu, zaangażowania oraz cierpliwości. Wiele czynności będzie mógł niestety wykonywać jedynie nogami dlatego rehabilitacja jest niezmiernie ważna i konieczna już od noworodka.

W przyszłości Dawidka czekać będą inne zabiegi i operacje rączki. Będzie to możliwe po osiągnięciu odpowiedniej masy ciała. Już jednak wiadomo, że potrzebna będzie pomoc zagranicznych specjalistów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu podkom. A. Fijołka i jego małżonki udało im się dostać na konsultacje do światowej słowy lekarza dr Dror Paley’a z kliniki na Florydzie specjalizującego się w wydłużaniu kończyn. Już za kilka dni amerykański specjalista przyjeżdża do Polski.

Zachęcamy do bliższego poznania historii Dawidka i odwiedzenia strony Fundacji „W Dobrych Rękach”. Dzięki pomocy wszyscy możemy stać się rączkami, których nie ma.

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny