R E K L A M A

Z I P

Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany31 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Maluch, który kradnie serca

Fot. Policja

Dawidek urodził się 16 sierpnia 2017, jest synem policjanta z KWP w Lublinie. Urodził się bez prawej rączki , a także z wadą lewej, która jest krótsza. Z inicjatywy Magdaleny Fijołek, mamy Dawidka, powstała Fundacja „ W Dobrych Rękach”. Jej powołanie stało się naturalną drogą, by pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością.

Każdy rodzic wie, jak ogromną radością są narodziny dziecka. Mały Dawidek postanowił zrobić swoim rodzicom dodatkowy prezent, bo urodził się 16 sierpnia 2017, w ich 9 rocznicę ślubu. Po porodzie okazało się, że maluszek nie ma prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) oraz ma wadę lewej, która jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Jego dłoń też nie jest w pełni wykształcona, jest mniejsza i posiada trzy zrośnięte paluszki.

Pierwsze dni po narodzinach były bardzo trudne dla rodziców. Skrajne uczucia i emocje: niedowierzanie, rozpacz, załamanie, strach o przyszłość syna i ciągle nasuwające się pytania. Dlaczego to spotkało nasze dziecko? Co będzie dalej? Czy będziemy w stanie mu pomóc?. Chyba tylko ogromna miłość może tak motywować rodziców do działania. I tak było w przypadku Magdy i Andrzeja , ich wielkiej determinacji i walki, by życie ich synów było po prostu normalne i szczęśliwe.

Jeszcze w 2017 roku z inicjatywy Magdaleny Fijołek powstała Fundacja „ W Dobrych Rękach”. Jej powołanie stało się naturalną drogą, aby pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością. Rodzice nie zostają bierni, nie czekają tylko na pomoc i wsparcie. Sami starają się znaleźć jak najwięcej środków na rehabilitacje i leczenie ich syna. Jego dalszy rozwój wymaga stałej rehabilitacji. Jest to niezbędne aby mógł nauczyć się wykonywać te wszystkie czynności jakie w pełni sprawne dziecko uczy się i wykonuje w sposób naturalny. Będzie to też od niego wymagało większej siły, sprytu, zaangażowania oraz cierpliwości. Wiele czynności będzie mógł niestety wykonywać jedynie nogami dlatego rehabilitacja jest niezmiernie ważna i konieczna już od noworodka.

W przyszłości Dawidka czekać będą inne zabiegi i operacje rączki. Będzie to możliwe po osiągnięciu odpowiedniej masy ciała. Już jednak wiadomo, że potrzebna będzie pomoc zagranicznych specjalistów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu podkom. A. Fijołka i jego małżonki udało im się dostać na konsultacje do światowej słowy lekarza dr Dror Paley’a z kliniki na Florydzie specjalizującego się w wydłużaniu kończyn. Już za kilka dni amerykański specjalista przyjeżdża do Polski.

Zachęcamy do bliższego poznania historii Dawidka i odwiedzenia strony Fundacji „W Dobrych Rękach”. Dzięki pomocy wszyscy możemy stać się rączkami, których nie ma.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny